Létající oko

• slovenský

Lietajúce oko

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1983, 108 min

Oscar 1 nominace: Střih(14.4.2004)

Komentář mi vzal Radyo.Chtěl jsem napsat něco podobného.(15.11.2009)

Osemdesiatková klasika s výbornou technickou stránkou a podobne vydareným hereckým obsadením. Nudiť sa rozhodne nebudete.(29.9.2010)

Já chci taky lítat s policejním vrtulníkem! LÉTAJÍCÍ OKO patří k filmům natočeným pro malé kluky jakéhokoliv věku. Jen si to představte - létat si nad nočním městem, pronásledovat zločince, šmírovat svlékající se ženy a klábosit s parťákem. Citelnou nahořklou pachuť z průměrného scénáře (kdybyste natočili plánování vraždy a věděli, že atentátníci o vás vědí, šli byste klidně domů?), otravného Scheidera (taky mu mohli sehnat trochu atraktivnější holku) a přehrávajícího McDowella naštěstí spláchne unikátní pětadvacetiminutové finále, ve kterém Scheider ze vzduchu chrání svou přítelkyni ujíždějící před policií, uniká před tepelnými raketami na něj nasazených stíhaček a svede vrtulníkový souboj s McDowellem završený saltem helikoptéry a její srážkou s vlakem. Yeah!(14.12.2007)

Dnes už klasický akční snímek. Poměrně slušná akční podívaná, která si však bohužel všechnu akci schovává až na konec.(17.3.2007)