Létající oko

• slovenský

Lietajúce oko

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1983, 108 min

Priemerný akčňák o novej zbrani Lietajúce oko. Na svoju dobu určite výborný, no teraz už trochu smiešny film o stíhačkách. Prirovnal by som ho k nedávnemu prepadáku Stealth(teda len dejom).(26.5.2007)

V době svého vzniku výborný akční film, který okouzlil všechny kluky skvělým vrtulníkem a všechny fandy akce skvělou honičkou ulicemi města, při níž Roy Scheider chrání svou přítelkyni a likviduje přesilu neodbytných padouchů. Dnes už to sice taková pecka není, ale vrtulník má, stejně jako jeho bratříček Airwolf, stále své kouzlo.(12.10.2010)

Oscar 1 nominace: Střih(14.4.2004)

Komentář mi vzal Radyo.Chtěl jsem napsat něco podobného.(15.11.2009)

Proč Létající oko, když to celou dobu byl Modrý hrom? To si distributor asi řácky nacpal bongo nebo co. Nevadí. Ten film je z dnešního pohledu vážně starý a asi nedovede zaujmout. Snad bodří nostalgici vzpomenou, jak to bylo fascinující, když dokázali vrtulníkem sledovat lidi skrz stěny domů. Teď už je to jen jedna roztomilá vzpomínka ze smetiště dějin a další hřebík do herecké rakve Roye Scheisera.(10.8.2012)