Létající oko

• slovenský

Lietajúce oko

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1983, 108 min

Proč Létající oko, když to celou dobu byl Modrý hrom? To si distributor asi řácky nacpal bongo nebo co. Nevadí. Ten film je z dnešního pohledu vážně starý a asi nedovede zaujmout. Snad bodří nostalgici vzpomenou, jak to bylo fascinující, když dokázali vrtulníkem sledovat lidi skrz stěny domů. Teď už je to jen jedna roztomilá vzpomínka ze smetiště dějin a další hřebík do herecké rakve Roye Scheisera.(10.8.2012)

Priemerný akčňák o novej zbrani Lietajúce oko. Na svoju dobu určite výborný, no teraz už trochu smiešny film o stíhačkách. Prirovnal by som ho k nedávnemu prepadáku Stealth(teda len dejom).(26.5.2007)

Poprvé jsem tento film viděl cca v roce 1987 na jakési 100x přehrané pirátské videokazetě, ale stejně se mi tehdy strašně zalíbil. S odstupem času jsem musel konstatovat, že mé zalíbení poněkud pominulo, ale stále se jedná o nadstandartní snímek z akčního žánru.(23.7.2002)

• dyfur

...nabitá miestnosť na internáte,hrozná kvalita,dabing jednou osobou ...jééé to sme čumeli....."zlatá " totalita ......(15.2.2013)

Solidní akční snímek o pěkné helikoptéře; nad vodou jej pomáhá držet Roy Schneider a vcelku dobrý scénář. Jen režie a občas pár vedlejších herců dost skřípe, a mohlo to dopadnout lépe.(1.6.2009)

• - Když dvojice Murphy (Roy Scheider) a Lymangood (Daniel Stern) pátrají ve vrtulníku v Cochranově (Malcolm McDowell) životopise, jsou uvedené údaje na obrazovce osobními data režiséra Johna Badhama. [Zdroj: Cinema] (Terva)

• - Pro film byly upraveny dvě helikoptéry se sériovými čísly 1066 a 1075, obě z roku 1973. Po skončení natáčení byly obě prodány soukromému majiteli. Stroj 1066 byl pak následně zapůjčen pro natáčení miniseriálu Amerika (1987). Po dotočení seriálu byl vrtulník rozebrán na díly. Stroj 1075 byl sešrotován v roce 1988. Existoval také třetí vrtulník, ale byla to jen maketa pro natáčení záběrů zblízka. Protože byly vrtulníky po filmových modifikacích velmi těžké a měly k obratnosti daleko, musel být pro některé rychlé akční záběry dále použit ještě dálkově řízený model v měřítku 1:6. (Stejšn)

• - Frank Murphy (Roy Scheider) nosí hodinky značky Casio 103 AA-85. (dyfur)