Nejlepší létající smrtící zbraň, co byla kdy vyrobena - Létající oko. Je vybaveno infračervenou kamerou, která umožňuje vidění skrz zdi, mikrofonem, který dokáže zaznamenat vaše nejintimnější rozhovory a 20milimetrovým rychlopalným kanónem, který bez problémů promění vaše sousedství v měsíční krajinu. Frank Murphy (Roy Scheider), pilot Létajícího oka, se dostává do střetu s podvratnou teroristickou skupinou Thor, která zabíjí nepohodlné politiky. Záhy zjišťuje, že v tomto boji neplatí žádné zákony a pravidla a že pouze lepší a tvrdší vyhrává. Brzy se nebe nad Los Angeles mění v explodující peklo. (oficiální text distributora)

gezko

Keď som mal 10-12 a prvýkrát videl tento film, tak som bol nadšený. Keď som ho videl 18 rokov potom, nadšenie už nebolo, ale dobrý pocit zostal. Hi-Tech helikoptéra je proste šik. Príbeh, akcia, efekty a výber hercov do seba zapadli ako dve ozubené kolieska a aj po rokoch predstavujú silnú devízu. Pamätám sa, ako som sa chcel stať pilotom takej super helikoptéry po jeho zhliadnutí :D BTW. Nemecký seriál Helicops sa inšpiroval týmto filmom. ()

sepp

Klasicky snimek o stokrat opranem tematu zneuziti modernich technologii urcenych ve prospech vsech pouze skupinou jedincu ve svuj vlastni prospech. Po tech letech uz trosku vycpel, presto se jedna o kvalitni thriller, ktery jeste nyni dokaze napnout divakovy nervy a Roy Scheider podava vcelku obstojny vykon. ()

FIBO

Na tenhle film se dívám s notnou dávkou nostalgična. Když jsem si ho naposledy pouštěl, tak jsem dnešníma očima viděl průměrný akční film z osmdesátých let. Ale bylo v tom hodně osobního... jako malý jsem tenhle film miloval. Který kluk by nechtěl mít supervrtulník v termovizí, vidět a slyšet skrz zdi, mít nezničitelné opancéřování plus ten nádherný kanón.. s tím vším si lítat kde se Vám zamane, po městě, mimo město... Dnešní divák, který tento film nepamatuje by si ho už nejspíše neoblíbil, to, co v něm vidíme je dnes už prakticky realita (s trochou nadsázky, pokud opomeneme určité extrémy), ale v té době, to bylo něco nevídáného. Roy Scheider opět dokazuje, že jen pan herec. ()

Kingjiri

Těžko si k tomuhle béčku najde člověk cestu, když ho vidí až třicet let po jeho vzniku (muj případ). Příběh byl velmi jednoduchej bez výraznějšího záporáka nebo hlavního hrdiny. První půlka stopáže je hodně pozvolnym rozjezdem děje. Akčních scén je několik hlavně v druhý polovině - pár slušnejch by se našlo, ale osobně preferuju spíš honičky na zemi než ve vzduchu, který působěj poněkud staticky. Za mě lehkej podprůměr, dvě silnější hvězdy. ()

nash.

V době svého vzniku výborný akční film, který okouzlil všechny kluky skvělým vrtulníkem a všechny fandy akce skvělou honičkou ulicemi města, při níž Roy Scheider chrání svou přítelkyni a likviduje přesilu neodbytných padouchů. Dnes už to sice taková pecka není, ale vrtulník má, stejně jako jeho bratříček Airwolf, stále své kouzlo. ()

• Kaskadér, který řídil policejní motocykl pronásledující Kate (Candy Clark), si při nárazu do auta zlomil kotník. (Marek06)
  • Podle prvního návrhu scénáře měl psychopatický pilot terorizovat Los Angeles. To bylo zamítnuto kvůli obavám, že se diváci neztotožní s hlavní postavou. (Marek06)

Drony na velkém plátně

Drony na velkém plátně

18.03.2015

Když vyděláte s 50 odstíny šedi půl miliardy dolarů, jak ty peníze nejlépe utratit? Přece za remake akčního béčka z roku 1983! Takhle nějak přemýšlí producent Dana Brunetti (Social Network, Kapitán… (více)