poster

Létající oko

 • český

  Modrý hrom

 • USA

  Blue Thunder

 • slovenský

  Lietajúce oko

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1983, 108 min

 • choze
  ***

  Já chci taky lítat s policejním vrtulníkem! LÉTAJÍCÍ OKO patří k filmům natočeným pro malé kluky jakéhokoliv věku. Jen si to představte - létat si nad nočním městem, pronásledovat zločince, šmírovat svlékající se ženy a klábosit s parťákem. Citelnou nahořklou pachuť z průměrného scénáře (kdybyste natočili plánování vraždy a věděli, že atentátníci o vás vědí, šli byste klidně domů?), otravného Scheidera (taky mu mohli sehnat trochu atraktivnější holku) a přehrávajícího McDowella naštěstí spláchne unikátní pětadvacetiminutové finále, ve kterém Scheider ze vzduchu chrání svou přítelkyni ujíždějící před policií, uniká před tepelnými raketami na něj nasazených stíhaček a svede vrtulníkový souboj s McDowellem završený saltem helikoptéry a její srážkou s vlakem. Yeah!(14.12.2007)

 • Houdini
  ***

  Oscar 1 nominace: Střih(14.4.2004)

 • Davies182
  ***

  Solidní akční snímek o pěkné helikoptéře; nad vodou jej pomáhá držet Roy Schneider a vcelku dobrý scénář. Jen režie a občas pár vedlejších herců dost skřípe, a mohlo to dopadnout lépe.(1.6.2009)

 • klerik
  ***

  Takýto štýl filmu ma síce nedostal, ale na tú dobu, to bola dobre odvedená robota....(9.3.2007)

 • tron
  ***

  „Jeden mŕtvy civil na 20 teroristov nie je zlé.“ – „Ak nie ste civil.“ Aj keď má choze pravdu s tým, aká bomba musí LIETAJÚCE OKO byť pre školákov, ja som toto solídne akčné áčko prvýkrát videl až dávno po puberte. Napriek tomu ma chytilo. Roy Scheider mal dar byť sympatický a i preto neprekážalo, že bol vlastne skoro vo všetkom rovnaký (od ČEĽUSTÍ 1 – 2 cez FRANCÚZSKU SPOJKU po „SeaQuest DSV“). Príjemne ma zaskočilo, že ústredného zlosyna hrá Malcolm McDowell, ktorý má u mňa (za „Kubrickovo oko“, jednu z najstrašnejších scén kinematografie, na ktorú sa dodnes nedá pozerať) obrovské plus do smrti (jeho i mojej), aj keby hral už len nahnevaných medvedíkov čistotných. Plus, samozrejme, skvelá helikoptéra a prekvapivo veľa akčných scén (hoci „otvorená“ akcia začne až v nabúchanom finále, i dovtedy sa rozhodne o komorný film nejedná, viď. monumentálna akcia v „cvičnom mestečku“, proste dôvod na rotačáky sa vždy nájde).(19.3.2010)

 • - Vrtulník v titulní roli je upravený francouzský stroj Aérospatiale SA-341G Gazelle. (Stejšn)

 • - Roli plukovníka Cochrana měl hrát Bryan Brown. Ten však odmítl přerušit natáčení minisérie Ptáci v trní (od r. 1993). (Terva)

 • - Frank Murphy (Roy Scheider) nosí hodinky značky Casio 103 AA-85. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace