244. První zhlédnutá filmová novinka v letošním roce, a hned v několika ohledech překvapující, už jen tím početněji zaplněným promítacím sálem a k tomu při letmém pohledu převážně diváky, kterým měl být příběh a charakter hlavní postavy určitě bližší než mě, cítil jsem se spíše jako strpěný host společnosti lidí, kteří motocykl a jízdu na něm víceméně nadřadili ve svém životě nad cokoliv ostatní a své sdruženi ve společenství podobných je pro ně významným vyznáním odlišnosti nebo jakýmsi potvrzením výjimečnosti, možná právě taková mimořádná účast byla jedním z příkladů jakého si skupinového ztotožnění, vyjádření klanové sounáležitosti, tak význam díla i obecně vnímám, proto zřejmě opět ta výrazná rozpornost hodnocení, je spíše vyjádřením míry sympatií, než odrazem opravdové kvality díla, myslím, že právě to je tím zásadním problémem, teď, s odstupem, si uvědomuji, že je to dílo spíše pro diváka s jinými nároky, ale určitě to není dílo, které si oprávněně zaslouží tak silné odsouzení, že bylo spíše velmi odvážným a tedy i obdivuhodným filmařským počinem, který časem ještě zřejmě přehodnotím.(5.1.2015)

• Jara.Cimrman.jr

Při sledování filmů, ve kterých duní razantní muzika, burácejí motory a trochu se i boxuje, bych se neměl nudit. Jenže tentokrát to moc nevyšlo. Ono se totiž v řídkém ději dost často čumí do blba, postavy se chovají poněkud iracionálně, mluvené slovo takřka není slyšet a "drsňákovi" Švábovi určitě více slušela role moderátora v pitomém pořadu založeném na hádání písmenek. Abych však jen nehaněl, tak neherectví hlavního hrdiny je natolik charismatické, že na hřbetě svého nadupaného stroje by si ho laické oko klidně mohlo splést s hercem.(21.11.2015)

• k4n9ur

O čem tato chujovina muže bejt? No jistě, obrázek vypadá jako kráska a zvíře z Grindhousu, když už jste přinuceni film (leč jen chvilku) vidět, je to asi o rezatý "nádheře" a hledání ztraceného (nebo rozharašeného pigmentu) - a zvířeti. Víc člověk nevidedukuje.(10.6.2015)

• slunicko2

Nestačí něco prožít, je třeba umět svůj zážitek předat divákovi. 1) První, co upoutá pozornost, je příšerný zvuk Pavla Dvořáka, kdy dialogům není moc rozumět. 2) Ono to nakonec ani nevadí, protože se tu nic neděje. Příběh zůstal někde v etapě námětu. A chlapi na motorkách přece zbytečně nekecají, že? 3) Třetí problém je jakýsi nádech amatérštiny - herecké výkony i způsob režie chvílemi působí, jako by šlo o dílo nepříliš talentovaného studenta FAMU. 4) Judista a úspěšný fotograf, 43letý Adolf Zika (scénář, režie) natočil svou celovečerní prvotinu na motivy vlastních zážitků z vězení. Pobyt v base se však ve filmu neobjevuje, jen v jakýchsi předfilmech, na které se po zhlédnutí hlavního filmu ale vůbec nemám chuť dívat. 5) Film je v detailech pěkný, zajímavý, místy i vtipný. Scéna ve vesnické hospodě s Jakubem Kohákem jako hospodským je parádní, i když nefunkční. Snímek má svou atmosféru. Pointa je rovněž roztomilá, i když zbytečně polopatická a naroubovaná.(15.8.2016)

Úprimne povedané, čakal som väčší výplach. Janka Kolesárová, aj keď dostala len štek, tak mňa potešila, chvíľu som sa obával, že Vica neukáže svoje prednosti, ale nesklamala. Sympaťák Hájiček to statočne držal a Mullera som tam vážne nečakal. Síce volo cítiť trochu prvoplánovosť a nedostatok financií, ale benzínka v závere to istila. Celkom príjemné. 3 z 5(28.7.2015)

• - Dej filmu sa odohráva aj v malom slovenskom mestečku Kolibov. Žiadne mestečko s takýmto menom sa však na Slovensku nenachádza. (BathoryMan)

• - Námět byl původně zamýšlen jako dokumentární film. (jenik71)

• - Zpěvák Richard Muller se díky filmu vrátil na plátno po 16 letech. (M.B)