• Mulosz

V rámci výběru do soutěže filmových debutů na festival Filmové babí léto se musím jako dramaturg české části prokopávat velmi "zajímavými" díly. Toto je v letošní sezóně zatím největší třešnička.(12.5.2015)

Přiznám se, že filmy s motorkářskou tematikou mi nejsou nikterak blízké, ale tento příběh mě zaujal. A opět se mi osvědčilo, že neherec, může kolikrát ztvárnit hlavní postavu lépe a jaksi přirozeněji než "čistokrevný" herec.(1.1.2015)

Tenhle film má několik drobných vad, které mi brání mu dát absolutorium. 1. Stále hnusnější Šantala, na kterou jsem si vypěstil slušnou alergii, především na její třiceti léty v Brně broušený roztomilý pržízvuk. 2. Scénář, který naznačuje a nepředkládá konkrétní cesty a důvody, by měl toto pravidlo ctít všude. Silnou stránkou je naopak výběr herců. Hájíček je super, mám ho rád už z Huberta Macháně, spousta další je taky skvělých, je tu pár super překvápek: parádní Richard Müller, Kuba Kohák, který dokázal vrátit čas o 30 let, klasicky skvělý Javorský... nějak mi nesedělo jen pár statistů, ale dalo se to přetrpět. Skvělá a nejlepší je hudba, Krucipüsk chválit netřeba, ten je super vždycky. Osobně mě hodně zaujal Petr Brant, který mé pozornosti zatím unikal. Takže díky za objev, u mne máte 4 3/4*(29.6.2015)

Tak to já jsem zase rád za filmy jako je tenhle. Je to jiné, má to nějakej názor, prostě to není mainstream. Osobně mě existence tohoto snímku potěšila. Trochu mi to připomínalo westerny s Eastwoodem, ten to vždycky na konci zabalil, skočil na komoně a uháněl za horizont, zatímco ho sledovali udivené pohledy obyvatel městečka osvobozeného od padouchů. Svoboda nade vše. 70%(6.8.2015)

Burácení je vlastne pomalý pokľudný filmík s dobrou hudbou a skvelým Hajíčkom (snáď ho ešte budeme mať možnosť vidieť vo filme). Obsahovo to občas zadrháva a pôsobí to neotesane, ale mňa tá atmosféra podivne podmanila a ja som sa díval na Burácení (bez burácania) rád. A skoro som opomenul Riša, ten mal príjemne potešil tiež.(v mini roličke).**/***(23.6.2015)