244. První zhlédnutá filmová novinka v letošním roce, a hned v několika ohledech překvapující, už jen tím početněji zaplněným promítacím sálem a k tomu při letmém pohledu převážně diváky, kterým měl být příběh a charakter hlavní postavy určitě bližší než mě, cítil jsem se spíše jako strpěný host společnosti lidí, kteří motocykl a jízdu na něm víceméně nadřadili ve svém životě nad cokoliv ostatní a své sdruženi ve společenství podobných je pro ně významným vyznáním odlišnosti nebo jakýmsi potvrzením výjimečnosti, možná právě taková mimořádná účast byla jedním z příkladů jakého si skupinového ztotožnění, vyjádření klanové sounáležitosti, tak význam díla i obecně vnímám, proto zřejmě opět ta výrazná rozpornost hodnocení, je spíše vyjádřením míry sympatií, než odrazem opravdové kvality díla, myslím, že právě to je tím zásadním problémem, teď, s odstupem, si uvědomuji, že je to dílo spíše pro diváka s jinými nároky, ale určitě to není dílo, které si oprávněně zaslouží tak silné odsouzení, že bylo spíše velmi odvážným a tedy i obdivuhodným filmařským počinem, který časem ještě zřejmě přehodnotím.(5.1.2015)

Burácení je vlastne pomalý pokľudný filmík s dobrou hudbou a skvelým Hajíčkom (snáď ho ešte budeme mať možnosť vidieť vo filme). Obsahovo to občas zadrháva a pôsobí to neotesane, ale mňa tá atmosféra podivne podmanila a ja som sa díval na Burácení (bez burácania) rád. A skoro som opomenul Riša, ten mal príjemne potešil tiež.(v mini roličke).**/***(23.6.2015)

• Terva

CITÁT - Vodkrágloval fotra svý roštěnky.............. Povedený hudební doprovod, slušné kamerové barvy, ale příšerné herecké (neherecké) obsazení. Myslel jsem, že mě to bude bavit, ale asi od poloviny příběhu jsem už jen čekal až to dojede. CITÁT - Fakt jsem se snažil............(5.8.2015)

• - Dej filmu sa odohráva aj v malom slovenskom mestečku Kolibov. Žiadne mestečko s takýmto menom sa však na Slovensku nenachádza. (BathoryMan)

• - Zpěvák Richard Muller se díky filmu vrátil na plátno po 16 letech. (M.B)

• - Námět byl původně zamýšlen jako dokumentární film. (jenik71)