• Rakosnicek77

Adolf Zika to možná myslel dobře, když se pustil do realizace tohoto filmu, navíc založeného na skutečném příběhu. Myslel to dobře i s obsazením neokoukaného neherce do hlavní role, to je ale bohužel vše jen o tom, to celé myslet dobře. Realita je od těch všech záměrů a přání na míle vzdálená! Jednoduše řečeno to cítím tak, že neproběhnout překvapivých 5 závěrečných minut, které filmu zachránili čest a vykřesali mu jednu velice slabou hvězdičku, tak jsem ho nemilosrdně poslal odpadní stokou do co největších hlubin nicoty a zapomění! Tahle snaha o koukatelný filmový výtvor, snad nemohla těšit ani samotné motorkáře, jako cílovou diváckou skupinu. A co mi vadilo? Všudypřítomná rocková hudba, už byla v polovině filmu celkem otravná! Jednoduchý děj který by se vměstnal zhruba do deseti minut a né 90. Taky snaha Tomáše Hájíčka předvést výkon, na který ale ještě dlouho nebude mít a to jestli kdy vůbec!? Jeho vystoupení působilo totiž prkeňě až křečovitě a výkon který podal byl spíše k pláči, než aby směřoval ke slovům uznání. Dále je asi zbytečné pranýřovat přihlouplou zápletku, tak jako třeba zbytečnou účast Richarda Müllera, kdy se opravdu snažím přijít na to, proč se dobrovolně propůjčil k účasti v něčem takovém. Osobně bych střihači klidně držel zbraň u hlavy, než by můj obličej nevystřihnul z poslední moji scény, tak hrozné to opravdu bylo. Děkuji tvůrcům za soudnost při stopáži, protože trvat to o 10 minut déle, tak opravdu z kina odejdu a to jsem udělal za svůj život pouze jednou.(3.1.2015)

Tak to já jsem zase rád za filmy jako je tenhle. Je to jiné, má to nějakej názor, prostě to není mainstream. Osobně mě existence tohoto snímku potěšila. Trochu mi to připomínalo westerny s Eastwoodem, ten to vždycky na konci zabalil, skočil na komoně a uháněl za horizont, zatímco ho sledovali udivené pohledy obyvatel městečka osvobozeného od padouchů. Svoboda nade vše. 70%(6.8.2015)

• Disease

Film pouze pro motorkáře a ještě pro ty, co v životě nebyli v kině, takže nevědí, jak má vypadat film.(8.2.2016)

• slunicko2

Nestačí něco prožít, je třeba umět svůj zážitek předat divákovi. 1) První, co upoutá pozornost, je příšerný zvuk Pavla Dvořáka, kdy dialogům není moc rozumět. 2) Ono to nakonec ani nevadí, protože se tu nic neděje. Příběh zůstal někde v etapě námětu. A chlapi na motorkách přece zbytečně nekecají, že? 3) Třetí problém je jakýsi nádech amatérštiny - herecké výkony i způsob režie chvílemi působí, jako by šlo o dílo nepříliš talentovaného studenta FAMU. 4) Judista a úspěšný fotograf, 43letý Adolf Zika (scénář, režie) natočil svou celovečerní prvotinu na motivy vlastních zážitků z vězení. Pobyt v base se však ve filmu neobjevuje, jen v jakýchsi předfilmech, na které se po zhlédnutí hlavního filmu ale vůbec nemám chuť dívat. 5) Film je v detailech pěkný, zajímavý, místy i vtipný. Scéna ve vesnické hospodě s Jakubem Kohákem jako hospodským je parádní, i když nefunkční. Snímek má svou atmosféru. Pointa je rovněž roztomilá, i když zbytečně polopatická a naroubovaná.(15.8.2016)

Druid Hajíček jako můj oblíbenej Krucipusk se toho zhostil docela dobře. Škoda toho hodně slabýho scénáře. Fakt škoda, protože to mohl být hodně dobrej motorkářskej film. Takhle to celý vyšumí do prázdna a v člověku to zanechá zvláštní pocit, že to vlastně bylo trochu o ničem. Slabší tři(6.7.2015)

• - Zpěvák Richard Muller se díky filmu vrátil na plátno po 16 letech. (M.B)

• - Dej filmu sa odohráva aj v malom slovenskom mestečku Kolibov. Žiadne mestečko s takýmto menom sa však na Slovensku nenachádza. (BathoryMan)

• - Námět byl původně zamýšlen jako dokumentární film. (jenik71)