Maria a jej sestra Caria, ktorá sa má čoskoro vydávať, prichádzajú do oblasti mimo civilizáciu, kde mnohopočetné americké rodiny trávia svoj voľný čas v prírode. Atrakcia miestnej agentúry v podobe bezpečného pozorovania "Bigfoota" sa však nečakane zvrhne na zbesilé útoky mužov v preoblečení. To, čo mala byť nezáväzná párty, sa tak mení v boj o život nielen dvoch sestier, ale i všetkých výletníkov, obyvateliek a obyvateľov danej oblasti. (*CARNIFEX*)

ricci.s

Nemám problém tomu dať 4ku, ale musím sa teda trochu odosobniť, lebo toto nie je práve typ filmu, do ktorého som sa púšťal s nejakým veľkým nadšením. Ale je to fajn, v rámci žánru rozhodne nadpriemer. Predovšetkým potešil dostatok gore a všestranný výber zmutovaných zvieratiek. Komediálna stránka jasne prevažuje, skôr je to celé len jedna veľká sranda, ale zase aj ako hororista som si prišiel na svoje. Paródia na Votrelca ma pobavila asi najviac. Poniektoré masky síce boli pekne amatérske, ale keďže sa jedná skôr o tú komédiu, tak mi to ani nevadilo. Mali byť smiešne, boli smiešne. Páčilo sa mi to asi rovnako ako "Zombeavers". Ale skrátiť to mohli, to je fakt. ()

Marceloo

Dve sestry prichádzajú do mestečka, ktoré bolo v minulosti známym turistickým strediskom, ale v podlednom čase návštevnosť výrazne klesla. Partia chlapov v prezlečených za Bigfoota sú taktiež jednou z miestnych atrakcií, ale pri nácviku sa nakazia tajomným vírusom z bažiny, ktorý ich začne meniť na netvorov s chuťou na ludské mäso. Všetko sa ešte zhorší, keď sa vírusom nakazia všetky zvieratá z miestneho lesa. Pre návštevníkov sa začína boj o život a niektorí z nich musia bojovať proti osobám, ktoré milujú. - Na túto hororovú komédiu som sa strašne tešil, ale dlho som ju nemohol zohnať. Legendu o Bigfootovi mám strašne rád, ale tušil som, že toto bude s ním mať spoločné len málo. Potešil ma hlavne môj oblúbený herec Kane Hodder, ktorého som už dlhšie nevidel. Ostatné herecké obsadenie na mňa pôsobilo perfektne, keďže dievčatá boli nádherné a chlapi ma svojou hlúposťou vedeli rozosmiať. Masky sa mi tiež velmi páčili, len škoda tej 'elektriny' okolo Kanea. Ako komédia to fungovalo perfektne a okrem pasáží, v ktorých boli nejaké citovo podfarbené dialógy, som sa smial takmer stále. Gore bolo na takéto pomery úplne v pohode. Potešili ma aj zmutované zvieratá, ktoré vyzerali nehorázne amatérsky, ale boli velmi vtipné. Logiku v takomto horore netreba hladať, takže aj keď tu občas boli medzery v deji, vôbec mi to neprekážalo. Jedinou vecou, ktorú musím vytknúť, je velmi dlhá stopáž, inak je to ako oddychovka perfektná volba. + Kane Hodder + herec z Always Watching: A Marble Hornets Story + herečka zo Staunton Hill ()

Dellamorte

Prebytočný a sexistický úpal, s trendovými commercional vpichmi, obohatený toporným humorom, v ktorom sa sestry dostanú do toxom redukovaného teritória, kde bol pre mňa jedinou atrakciou úžas, kam až môže spadnúť, bejval to Jason Vorhees.Ten zostatok je už na divákovi, ako sa s tým vysporiada. Po dopozeraní som sa trpko pousmiala, takže neminiem vic ako 2 posmutnelé. ( dúfam, že sa všetci v tom ochlpenom ohoze videli aj po verejnej projekcii ) ()

George Stobbart

Hororová komédia o sestrách, ktoré sa spolu vyberú stráviť rozlúčkové voľno, predtým ako sa jedna z nich vydá, no v ich oddychovej lokalite sú nakoniec nútené bojovať o život. Na tento počin som bol zvedavý už od prvých infošiek a bolo fajn, že mi hneď v úvodnej, čiernohumornej kill scénke naznačil, že sklamaný nebudem. Predsa len; dobrá a vyvážená hororová komédia nikdy nie je na zahodenie. A tu to vyšlo. Komediálna stránka nie je prestrelená, ide vlastne len o taký odľahčený prístup a celkový pohodový nádych, čo sa postupne transformuje do zábavnej hororovej naháňačky. Tá je pomerne nápaditá a svižná, prílesné prostredie funguje v denných i nočných scénach a do toho sa tam premáva môj hororový obľúbenec Kane Hodder v kostýme Bigfoota (ale tradične dobrý je aj mimo masky). Pre intenzívnejší zážitok by sa možno hodila o 10 – 15 min. kratšia stopáž, keďže som mal dojem, že v záverečnej tretine už trochu dochádzal dych, zdržovalo sa na mieste a v pár momentoch vykukol aj nedostatok rozpočtu. Väčšie výhrady však nemám, v podstate mi to príjemne sadlo. ()

*CARNIFEX*

Maria prichádza spolu so sestrou Cariou, ktorá má tesne pred sobášom, do oblasti mimo civilizáciu, kde mnohopočetné americké rodiny trávia svoj voľný čas v prírode. Atrakcia miestnej agentúry v podobe bezpečného pozorovania "Big foota" sa však nečakane zvrhne na zbesilé útoky mužov v prevlekoch. Pôvodne očakávaná, nezáväzná párty sa tak mení v boj o život nie len dvoch sestier, ale i všetkých dovolenkujúcich či žijúcich v danej oblasti. Nie len vďaka záveru, pomerne ujetá "zombárina" s pasážami nakazených kačičiek, veveričiek a neviem čoho všetkého. Napriek fakt obrovskej snahe tvorcov o reálne gore efekty, miestami cítiť, že nie všetko zrejme išlo podľa ich predstáv (tie digitálne si teda mohli odpustiť). Ako komédia tento snímok veľa humoru nepobral, aj keď je pravdou, že som sa pár krát pousmial. Celé mi to prišlo ako fakt veľmi snaživé, no na veľký úspech nie veľmi predurčené dielo, ktoré podľa mňa veľa pochopenia u diváka nenájde. Nakoľko však pre mňa jeho sledovanie tragédiou nebolo, a kritériá hororu "Love in the time of Monsters" taktiež spĺňa, na tie tri to zrejme bude - 55%. ()

cskomando

Sem tam se našla nějaká ta vtipná scénka i nějaké to gore, nicméně od masek sem čekal trošku víc, než jen klasické provedení ,,zombie,, v převleku za opice aaa zvířátka jako veverky a jelen v lehkým srandovním provedení mě opravdu rozesmály :D ale proč né, má to být komediální horor a tak cíl to jaksi splnilo + na závěr skladba ,,Thunderdikk - Bra Off Party On,, takový ten drsňácký happy end po vyvraždění zlých potvůrek. ()