poster

Hledání

 • francouzský

  The Search

 • slovenský

  Pátranie

  (festivalový název)

Drama

Francie, 2014, 135 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ***

  Francouzský režisér Michel Hazanavicius pokračuje po Artistovi, který plnil kinosály nefalšovaným optimismem, v netriviálních látkách, aby nám dokázal, že pocta desítkami roztomilých citací a odkazů němému filmu nebyla náhoda. Rusko-čečenská válka, neustálé úprky civilistů, ztracené děti, místo, na které svět (úplně) nezapomíná, neúcta k právu a lidskému životu. Obsah je stejně jako u The Artist slabší. Některé scény vyznějí do prázdna, jiné jsou neúčinně dlouhé. Další jsou pak až zbytečně polopatické. Navíc chápu, že mnohým může vadit, když se jde na diváky přes smutný dětský kukuč. Ten patří chlapci, který přišel o celou rodinu a kterého se dočasně ujme bojovnice za lidská práva. Druhou velkou linií je deformace mladíka na vojenské vraždící pako. Linie nejsou nezajímavé, ale strhnout nedokážou. To úvodní scéna s videokamerou bude mít nečekanou dohru. Kromě Bérénice Bejo (manželka režiséra), na kterou je znovu radost pohledět, se jiných přidaných hodnot prakticky nedočkáme.(13.12.2016)

 • Houdini

  Zlatá Palma - výběr(10.1.2015)

 • Tomis28
  *****

  [Festival Francouzského Filmu 2014 - Praha](24.11.2014)

 • vitekpe
  ***

  Presne jak se zminuje kolem, to je ciste festivalovy (politicky) film, urceny ke sbirani cen od organizaci ktere nikdo nezna. Mozna, ze Annette dostane nejaky diplom od miroveho sdruzeni filmaru nebo neco, ale jinak je to zbytecne. Pro me ztrata casu. 3-(4.5.2015)

 • Madsbender
  ***

  [IFF 2014] Humanistický apel, ktorý vyvážene kľučkuje medzi dvoma nie úplne vyváženými pólmi, zaváňajúcimi pátosom a festivalovou exploatáciou, no vo výsledku zámer dokonale spĺňa (a nie je to tak iritujúce ako The Artist). Viac viz. festivalový denník.(13.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace