poster

Stroj času

 • USA

  The Time Machine

Dobrodružný / Sci-Fi / Rodinný

USA, 1960, 103 min

Režie:

George Pal

Předloha:

H.G. Wells (kniha)

Kamera:

Paul Vogel

Producenti:

George Pal

Střih:

George Tomasini
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RHK

  Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(15.9.2012)

 • T2
  *****

  Rozpočet $750,000║ Vizionárske, úžasný príbeh, fascinujúce triky, dobrý herci, veľmi poctivo natočený film, veľmi pôsobivé aj v roku 2012. /100%/(8.4.2010)

 • Folpa
  ****

  Na svojí dobu pěkné triky, dnes to samozřejmě vypadá srandovně ale celkově příběh je mnohem lepší než nový Stroj času, mě se to velmi líbilo.(8.6.2008)

 • Djkoma
  ***

  Hrozně těžké hodnotit. Poklad, který je například nabízen ve "čtyřbalení" v kolekci sci-fi klasiky se Soylent green, Forbidden planet a 2001: Vesmírnou odyseou, působí dneska prostě staře. Herci hrají dobře, stejně jako režie i scénář je kvalitní a v lecčems podobná novější verzi z roku 2002. Problém však nastává, když se dostáváme do velmi vzdálené budoucnosti obydlené nejen lidmi, ale také Morlocky. Zde nastupují šíleně absurdní oblečky lidí, které jsou úsměvné a nenahánějí hrůzu, ale jen úsměv do tváří dnešní "digitální" generace diváků. Necelých 50 let se tak podepsalo na velmi dobrém snímku a je to velká škoda, protože jeho myšlenka i odkaz má stále něco do sebe... Pokud dokáže potlačit věk filmu především ve vztahu k Morlockům, určitě budete ještě spokojenější, ale já nad 3* nepůjdu.(4.7.2009)

 • oLí
  *****

  Dival jsem se na to potaji po pulnoci jako osmiletej kluk na TNT. Sam v pokojicku, vsechna svetla zhasnuta a ja pribitej v kresle pred televizi. Takhle jsem to videl nejmene trikrat a pokazde to bylo FANTASTICKY. Uzasny zazitek a atmosfera, na ktery dodnes vzpominam, i kdyz jsem postavam nerozumel ani slovo :) 10/10(21.10.2006)

 • - Když George dorazí do roku 802701, jeho stroj času ukazuje datum 12. října. George se tudíž objevil v "Novém světě" symbolicky na výročí Columbova objevení "Nového světa" - Ameriky. (Caszidy)

 • - Paul Scofield byl první volbou George Pala pro roli cestovatele v čase. (Caszidy)

 • - Tvar samotného stroje času byl inspirován jedním z nejoblíbenějších vozítek George Pala z dětství - sáňkami. To je pravý důvod konečného designu a proto stroj jakoby "klouzá" časem. (Caszidy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace