Co se stalo o Vánocích

Čo sa stalo na Vianoce

Animovaný / Rodinný

USA, 1999, 70 min

Temple Mathews

Nedá se zapřít moje láska k Disneyovkám, protože jinak si nedovedu vysvětlit, proč mám u tak naivního vánočního příběhu takovou krásnou vánoční náladu. Povedená krásná věc, Goofy s Maxem jsou pro mě málo známé postavičky, ale díky tomuhle jsem si je zamilovala :)(5.1.2013)

Jedna z nejlepších záležitostí s Mickey Mousem v hlavní roli. Tohle prostě Walt Disney umí, jen co je pravda. A s dětma si to užijete ještě daleko víc.(11.12.2012)

Naivne, detinske, ale velmi prijemne vianocne rozpravky. Pre dospeleho nie velmi zazivne, ale absolutne idealne pred male deti. Toto bol este Disney, ktory hrial u srdca a zaroven nenasilne vstepoval detom prave hodnoty. Namiesto toho dnes produkuje hnoj typu Hannah Montana alebo Jonas. Uprimne je mi luto, ze ked sucasna generacia deti cez vianocne sviatky zapne televizor, namiesto takychto carovnych rozpravok im televizie nukaju totalny hnoj - vianocny Panelak, Ordinaciu v ruzovej zahrade etc. Dej Mickey's Once Upon a Christmas je rozdeleny na tri pribehy, pricom kazdemu kraluju ine zname postavicky a posolstvo. Prvy vysvetluje vyznam vianoc a preco nie su kazdy den, druhy sa venuje pomoci druhym a vieru v Santu a treti je dojak s laskou. Jednoducho Disney, aky si ho pamatame z detstva, presladeny a idealny pre vsetky deti a cez vianocne obdobie moze prijemne padnut aj nam starsim.(21.7.2012)

Je to tak příjemné a nádherné se podívat na tyto tři vánoční příběhy. Úplně mě vtáhlo kouzlo vánoc, moc hezký komentář mezi příběhy, prostě vánoce nejsou jen o dárcích, ale o lásce a rodině.(2.6.2012)

Vánoční film letošního adventu číslo 14 je krásná kompilace příběhů, které se točí kolem MIckeyho a jeho bandy. Příjemná animace a roztomilé příběhy vám vykouzlí na tváři úsměv a navodí vánoční atmosféru :-) Tudíž, přesně to, co si od vánočního filmu slibujeme.(21.12.2015)

• - Sklad, ve kterém Minnie pracuje, se jmenuje "Mortimers". Mortimer je jméno, které dříve Walt Disney chtěl dát Mickey Mousovi. (Karlsberger)

• - V kapitole "A Very Goofy Christmas" je jedna z ozdob, co Goofy dává na stromeček, z filmu Kráska a Zvíře: Kouzelné Vánoce (1997). (Karlsberger)

• - Ve scéně v nákupním centru, můžeme vidět několik parodií na únikové metody Indiana Jonese. (Karlsberger)