Co se stalo o Vánocích

Čo sa stalo na Vianoce

Animovaný / Rodinný

USA, 1999, 70 min

Temple Mathews

Nedá se zapřít moje láska k Disneyovkám, protože jinak si nedovedu vysvětlit, proč mám u tak naivního vánočního příběhu takovou krásnou vánoční náladu. Povedená krásná věc, Goofy s Maxem jsou pro mě málo známé postavičky, ale díky tomuhle jsem si je zamilovala :)(5.1.2013)

Mickey:Co se stalo o Vánocích je soubor tří pohádek, v kterých vystupují známé i možná pro českého diváka méně známé postavičky studia Walta Disneye. Příběhu jsou přesně naopak, než jsou popsané v obsahu a jejich kvalita je velmi fajn. Pokud tedy jste dítě. Popravdě, dříve bych je ocenil asi i plným hodnocením, ale roky utíkají a má láska ke kresleným pohádkám už také není, co bývala. První příběh parodující film Na hromnice o den více je opravdu hodně fajn, druhý je doslova nuda, jejichž pointa je jasná od první chvíle a do třetice Mickey a jeho přítelkyně. Ti jsou sympatičtí, rozkošní, ale dětští opravdu už moc:(. Jinak bych neměl žádnou výtku, protože příběhy jsou animované klasickou animací opravdu moc pěkné a samotné postavičky prakticky každý zná...(8.1.2010)

3 vianočné poviedky: 1. Donald a každý deň sú Vianoce - 45%, 2. Goofy a viera na Santu - 60%, 3. Mickey a na Vianoce všetko dobré - 50%. Suma sumárum - Velmi naivné a privelmi poučujúce: 52%(20.6.2013)

goofy!!!!!(30.12.2010)

Příběhy jsou klasicky animované (tuhle animaci zbožňuji), milé a ničím neurazí. Bohužel kdybych byla v dětském věku asi bych to cenila daleko více než teď, takže jsem se místy i nudila, ale svůj úkol to splnilo, jelikož kouzlo Vánoc to má.(31.7.2015)

• - Ve scéně v nákupním centru, můžeme vidět několik parodií na únikové metody Indiana Jonese. (Karlsberger)

• - V kapitole "A Very Goofy Christmas" je jedna z ozdob, co Goofy dává na stromeček, z filmu Kráska a Zvíře: Kouzelné Vánoce (1997). (Karlsberger)

• - Sklad, ve kterém Minnie pracuje, se jmenuje "Mortimers". Mortimer je jméno, které dříve Walt Disney chtěl dát Mickey Mousovi. (Karlsberger)