Druhý báječný hotel Marigold

• slovenský

Druhý báječný hotel Marigold

Komedie / Drama

USA / Velká Británie, 2015, 122 min

Druhé setkání s obyvateli báječného hotelu Marigold je jiné a přesto velmi dobré...Ke spokojenosti mě bohatě stačí elita britského herectví, která se opět sešla aby i těm mladším ročníkům dokázala, že jsou pořád tady. Tak nějak bych chtěl prožít stáří v krásných indických barvách plných suchého britského humoru...(9.8.2015)

Stejně milé jako první díl, jen místy hodně natahované a bez tempa. Rozhodně však je milé chvíli posedět s úžasnými hereckými osobnostmi a opět zabloudit na známá místa. A ani ta pařba ke konci nebyla vůbec špatná.(3.10.2015)

Film je presne tym, cim slubuje byt. Pokracovanim pribehov postav, s ktorymi sme sa zoznamili v provom diely. Spolocnou temou pre vacsinu postav bol strach. Strach z neznameho, z nespravnej volby, z neuspechu, zo zmeny. A s trochou pomoci od pratelov sa im strach podarilo prekonat. Za zvukov hudby, medzi uchvatnymi farbami, trefnymi dialogmi a skvelymi vykonmi. A s vitaznym tancom na zaver :)(13.4.2015)

Nie som veľký vyznávač tých kecov, že predchádzajúci diel je lepší ako tento a podobné žvásty. Hlavne ak sa príbeh niekde vyvíja a nie je variáciou na prvý diel( čokoľvek čo produkuje Besson). Marigold hotel je miesto plné milých postavičiek a pekných referencií na Indiu. Ako niekto kto si ju pochodil a videl aj miesta ukázané vo filme si neviem predstaviť lepšie intro do života a spôsobu zmýšľania Indov v priamej konfrontácií so západom. Film má veľa úsmevných momentov, krásne emotívne vyšperkované scény(bez toho, aby skĺzavali do patetickosti), a znova raz peknú hudbu od Newmana. Patel a Smith kraľujú a na Tine Desai zase raz slintám. Pekný hodnotový filmík o tom že staroba je vlastne fajn ak máte odhodlanie žiť svoj život bez strachu. A to v konečnom dôsledku platí pre každý vek. Normálne za 4, ale ako srdcovku zvyšujem. A keď už sa to tak rozbehlo bol by som celkom šťastný za trilógiu.(4.4.2015)

• rikitiki

Skupinka ostřílených britských herců tentokrát nemá, co hrát. Snímek nemá naprosto žádný děj, dokonce ani epizodní. Je to snůška různých scének bez pointy, návaznosti nebo smyslu. Richard Gere byl přidaný jen jako atrakce, žádnou dějovou linku mu nevymysleli. Nemohoucnost scénáře se ve vší hrůze odhalí hlavně v závěru, kdy se už jen bollywoodsky tančí, tančí, tančí…(18.1.2016)

• - Pred natáčaním filmu sa šírili reči, že Colin Firth a Helen Mirren sa zúčastnia kastingu. (Inspector)

• - V jedné z replik mezi Muriel Donnelly (Maggie Smith) a Evelyn Greenslade (Judi Dench) se dozvíme, že věkový rozdíl jejich postav je pouhých 19 dní, což je skutečný věkový rozdíl obou hereček. (yofi)