Druhý báječný hotel Marigold

• slovenský

Druhý báječný hotel Marigold

Komedie / Drama

USA / Velká Británie, 2015, 122 min

Nie som veľký vyznávač tých kecov, že predchádzajúci diel je lepší ako tento a podobné žvásty. Hlavne ak sa príbeh niekde vyvíja a nie je variáciou na prvý diel( čokoľvek čo produkuje Besson). Marigold hotel je miesto plné milých postavičiek a pekných referencií na Indiu. Ako niekto kto si ju pochodil a videl aj miesta ukázané vo filme si neviem predstaviť lepšie intro do života a spôsobu zmýšľania Indov v priamej konfrontácií so západom. Film má veľa úsmevných momentov, krásne emotívne vyšperkované scény(bez toho, aby skĺzavali do patetickosti), a znova raz peknú hudbu od Newmana. Patel a Smith kraľujú a na Tine Desai zase raz slintám. Pekný hodnotový filmík o tom že staroba je vlastne fajn ak máte odhodlanie žiť svoj život bez strachu. A to v konečnom dôsledku platí pre každý vek. Normálne za 4, ale ako srdcovku zvyšujem. A keď už sa to tak rozbehlo bol by som celkom šťastný za trilógiu.(4.4.2015)

Slabý vývar z původní hostiny. Z tabule téměř vymizely odlehčeně vtipné motivy, naopak přibyly vážné a daleko méně záživné stíny, vše navíc obaleno v zaprděně sluníčkovém hávu, jakože při natáčení měli všichni velká a otevřená srdíčka. Přední herecká sestava, jež zde figuruje, se dá těžko odbýt podprůměrným hodnocením, nicméně ony tři hvězdy jsou vetché jako stařenka dožívající na indickém vejminku.(12.5.2016)

Rozpočet $10miliónovTržby USA $33,078,266Tržby Celosvetovo $85,978,266Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ také varenie z chématického blata ale má to aspoň dobrú atmosféru neokukanej Indie, herecký ambasábel je mierne nevyužitý a Dev Patel akurát tak otravný svojím pobehovaním /55%/(3.7.2015)

Horšie ako jednotka, ale pozerateľné.(24.8.2015)

Film je presne tym, cim slubuje byt. Pokracovanim pribehov postav, s ktorymi sme sa zoznamili v provom diely. Spolocnou temou pre vacsinu postav bol strach. Strach z neznameho, z nespravnej volby, z neuspechu, zo zmeny. A s trochou pomoci od pratelov sa im strach podarilo prekonat. Za zvukov hudby, medzi uchvatnymi farbami, trefnymi dialogmi a skvelymi vykonmi. A s vitaznym tancom na zaver :)(13.4.2015)