Druhý báječný hotel Marigold

• slovenský

Druhý báječný hotel Marigold

Komedie / Drama

USA / Velká Británie, 2015, 122 min

Dvojka tiež dobrá. Myšlienky, dejové zápletky, Gere, len trochu zbytočne dlhé. 3 z 5(27.7.2015)

Britská nestárnoucí esa (Dench, Smith, Nighty) doplněná novou krví (Patel) a zkušenou posilou z Ameriky (Gere) roztáčí Druhý báječný hotel Marigold... Přestože se komedie postupně víc a víc mění na drama, vtipu ubývá a roste podíl ryze dramatických zápletek (šťastných i smutných), je to stále dobrý film, na který se nejen dá, ale dokonce dobře dívá.(22.8.2015)

Nie som veľký vyznávač tých kecov, že predchádzajúci diel je lepší ako tento a podobné žvásty. Hlavne ak sa príbeh niekde vyvíja a nie je variáciou na prvý diel( čokoľvek čo produkuje Besson). Marigold hotel je miesto plné milých postavičiek a pekných referencií na Indiu. Ako niekto kto si ju pochodil a videl aj miesta ukázané vo filme si neviem predstaviť lepšie intro do života a spôsobu zmýšľania Indov v priamej konfrontácií so západom. Film má veľa úsmevných momentov, krásne emotívne vyšperkované scény(bez toho, aby skĺzavali do patetickosti), a znova raz peknú hudbu od Newmana. Patel a Smith kraľujú a na Tine Desai zase raz slintám. Pekný hodnotový filmík o tom že staroba je vlastne fajn ak máte odhodlanie žiť svoj život bez strachu. A to v konečnom dôsledku platí pre každý vek. Normálne za 4, ale ako srdcovku zvyšujem. A keď už sa to tak rozbehlo bol by som celkom šťastný za trilógiu.(4.4.2015)

Pro mě to bylo stejně skvělé jako "Báječný hotel Marigold". Jako by jednička vůbec neskončila a příběh úplně plynule navazoval dále. Nebyla tam snad žádná chvíle, kdybych se nudila nebo mě to nebavilo. Očekávání, že to bude opravdu stát za zhlédnutí, byla naplněna. Krásná komedie, ale zároveň i film, u kterého se dají některé myšlenky rozvíjet. Já jsem dobře bavila a jsem spokojená, takže doporučuji!!!!(27.7.2015)

Horšie ako jednotka, ale pozerateľné.(24.8.2015)