poster

Druhý báječný hotel Marigold

 • anglický

  The Second Best Exotic Marigold Hotel

 • slovenský

  Druhý báječný hotel Marigold

Komedie / Drama

Velká Británie / USA, 2015, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • salalala
  ****

  O The Second Best Exotic Marigold Hotel se dá říct v podstatě totéž co o tom předchozím s menšími úpravami. Madden opět sbírá body typicky suchým britským humorem, který si nebere servítky a pohodovou a až optimisticky nakažlivou atmosférou Indie a jejích veskrze milých obyvatel. Potěší i to, že upustil od přehnaného sentimentu a opravdu melancholických momentů nebo nějakých úvah o údělu a smutku stáří je tu výrazně méně, což výsledku jedině prospívá, protože je svižnější a drží víc u sebe. Samozřejmostí jsou dokonalé výkony britské herecké elity, k níž se tentokrát přidávají dva Američané v podobě velmi dobrého Richarda Gerea a spolehlivého Davida Strathairna a konečně nepřehrávající a už jen minimálně křečovitý Dev Patel. Výsledné podobě tak vlastně ani nevadí to, že je to celé předvídatelné, monotónní a absolutně nepřekvapivé, jako spíš notně přepálená délka, která má na můj vkus hodně hluchých míst, která tu nemají větší opodstatnění a mohla zůstat ve střižně. Každopádně je ale fajn vidět v kinech vesměs povedenou žánrovku o "důchodcích", která může této věkové kategorii dodat novou motivaci do života a těm mladším ukázat, že stáří automaticky neznamená konec našich dnů. 70%(18.3.2015)

 • otík
  ***

  Stejně milé jako první díl, jen místy hodně natahované a bez tempa. Rozhodně však je milé chvíli posedět s úžasnými hereckými osobnostmi a opět zabloudit na známá místa. A ani ta pařba ke konci nebyla vůbec špatná.(3.10.2015)

 • kaylin
  ***

  Je to hodně podobné jako první film, kdy se tvůrci za každou cenu natočit film, který bude relativně zábavný, ale zároveň do toho musí zanášet vážné prvky. Tady jde tentokrát ještě více o romantiku než v minulém filmu, což nakonec vede k tomu, že je to v závěru místy přeslazené. Ale Dev Patel mě nesmírně bavil.(30.7.2015)

 • ScarPoul
  *****

  Nie som veľký vyznávač tých kecov, že predchádzajúci diel je lepší ako tento a podobné žvásty. Hlavne ak sa príbeh niekde vyvíja a nie je variáciou na prvý diel( čokoľvek čo produkuje Besson). Marigold hotel je miesto plné milých postavičiek a pekných referencií na Indiu. Ako niekto kto si ju pochodil a videl aj miesta ukázané vo filme si neviem predstaviť lepšie intro do života a spôsobu zmýšľania Indov v priamej konfrontácií so západom. Film má veľa úsmevných momentov, krásne emotívne vyšperkované scény(bez toho, aby skĺzavali do patetickosti), a znova raz peknú hudbu od Newmana. Patel a Smith kraľujú a na Tine Desai zase raz slintám. Pekný hodnotový filmík o tom že staroba je vlastne fajn ak máte odhodlanie žiť svoj život bez strachu. A to v konečnom dôsledku platí pre každý vek. Normálne za 4, ale ako srdcovku zvyšujem. A keď už sa to tak rozbehlo bol by som celkom šťastný za trilógiu.(4.4.2015)

 • dom156
  ****

  Hodnocení je velmi podobné jako u 1. U prvního dílu jsem si nebyl jist co mě čeká a nemine, ale byl jsem příjemně překvapen a film se mi velmi zalíbil. Na druhý jsem šel tedy i do kina se svojí přítelkyní a nebyl jsem si jist jak s jí to bude libit a libilo. Film je neotřelí, o proti jedničce si drží svůj šarm a linku. Děsil jsem se když tam narvou Gere jak to dopadne a on tam parádně zaplul a nedělal ve filmu bordel. Jsou místa a možná oproti jedničce je jeich i trochu více kde se člověk upřímně zasměje, což je kvituju, mohu jen doporučit.(11.4.2015)

 • - Pred natáčaním filmu sa šírili reči, že Colin Firth a Helen Mirren sa zúčastnia kastingu. (Inspector)

 • - V jedné z replik mezi Muriel Donnelly (Maggie Smith) a Evelyn Greenslade (Judi Dench) se dozvíme, že věkový rozdíl jejich postav je pouhých 19 dní, což je skutečný věkový rozdíl obou hereček. (yofi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace