Druhý báječný hotel Marigold

• slovenský

Druhý báječný hotel Marigold

Komedie / Drama

USA / Velká Británie, 2015, 122 min

Film je presne tym, cim slubuje byt. Pokracovanim pribehov postav, s ktorymi sme sa zoznamili v provom diely. Spolocnou temou pre vacsinu postav bol strach. Strach z neznameho, z nespravnej volby, z neuspechu, zo zmeny. A s trochou pomoci od pratelov sa im strach podarilo prekonat. Za zvukov hudby, medzi uchvatnymi farbami, trefnymi dialogmi a skvelymi vykonmi. A s vitaznym tancom na zaver :)(13.4.2015)

Nevím jestli lžu, když řeknu, že je tenhle film něco výjimečného. Děj je předvídatelný a průměrný, navíc příliš bombastický - spousta barev, hudby, scény z oslav - vypadá to pěkně, ale je to spíš jen vata. Ze srovnání mi první, mnohem komornější díl, vychází lépe. Pro mě ale tenhle díl bude mít své zvláštní kouzlo. Je to osobní. Přiznám se, že jsem měla problém vidět postavy, které jednotliví herci hrají, neviděla jsem rozhovor paní D s paní G. Viděla jsem rozhovor Judi Dench s Maggie Smith o stáří, o smrti, o času a vše bylo neuvěřitelně skutečné. Dejte bandě stárnoucích herců, kteří se velmi dobře znají, zahrát bandu stárnoucích známých (obzvlášť když je tahle banda pro vás osobně něčím důležitá a speciální) a neubráníte se pocitu, že je to opravdové.(21.11.2015)

• Pavlínka9

Neskutečně předvídatelný film, který má tolik momentů, které jsou tam ohromným způsobem zbytečné, jelikož je zcela jasné, jak to dopadne :D :D :D Je tam pár vtipných okamžiků - třeba - letadlo bylo odkloněno - Kráva na ranveji :D :D To by naštvalo každého :) Je to hodně barevné - přijde mi snad, že více než u předešlého filmu, hodně silně poukázáno na Indii - ať už v podobě příprav na svatbu a celkově je tam toto obyvatelstvo ještě více zohledněno, což je ale dobře :) Skvělá skupinka herců, aspoň dobře ukončeno, ale je tam takových klišé, že je to děs...To se raději znovu podívám na ten První...(14.9.2015)

Pro mě to bylo stejně skvělé jako "Báječný hotel Marigold". Jako by jednička vůbec neskončila a příběh úplně plynule navazoval dále. Nebyla tam snad žádná chvíle, kdybych se nudila nebo mě to nebavilo. Očekávání, že to bude opravdu stát za zhlédnutí, byla naplněna. Krásná komedie, ale zároveň i film, u kterého se dají některé myšlenky rozvíjet. Já jsem dobře bavila a jsem spokojená, takže doporučuji!!!!(27.7.2015)

Just because I'm looking at you when you talk, don't think I'm listening - or even interested. 1) Rozpačitý začátek dal tušit, že film ponese obvyklý osud nastavovaných pokračování, pak se to ale rozjelo a červená knihovna v indickém kabátku opět dospěla tam, kam bezesporu patří - mezi tři hvězdičky. Konec jako od Dietla se všeobecným spárováním, smířením a svatbou žánrově zapadá - nic jiného ani divák neočekává. There's no such thing as an ending; just a place where you leave the story. 2) Důstojnost snímku dodává důchodcovská britská herecká elita v čele s nesmrtelnou 81letou Maggie Smithovou. There's nothing I respect more than someone planting trees under whose shade they may never sit. 3) 25letému Devu Patelovi (majitel hotelu Sonny) to při závěrečném tanci moc sluší a je překvapivě sexy. Ani 27letý Shazad Latif (konkurent Kušaj) s pákistánskými kořeny není k zahození. 4) Něco moudrého do památníčku: Coincidence is just a word for when we cannot see the bigger picture.(1.3.2016)