Snoopy a Charlie Brown. Peanuts ve filmu

(neoficiální název)

Snoopy a Charlie Brown. Peanuts vo filme

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2015, 88 min

Na Snoopyho nedám dopustiť. Charlie Brown je môj novodobý hrdina. A Schulz jeden z najnápaditejších komiksových autorov, ktorému ani Marmaduk a ani Garfield nesiahajú ani po členky. Veľmi dospelý a príjemný humor s veľmi krásnou hudbou a s vizuálom pripomínajúcich staré dobré časy. Svet bez dospelých, svet imaginácie a jednoduchých dobrodružstiev s veľkým srdcom v malom mestečku, ktoré sa nedá nezamilovať. Každý rok si vyberám jeden z filmou nominovaných na hlavné ceny a dúfam v jeho víťazstvo hoci je mi jasné, že soška pôjde znova k Pixaru a jeho V hlave. Ale pre mňa je favoritom Charlie a Snoopy. Charlie ako najväčší smoliar s najväčším srdcom a Snoopy - pes ktorý vie všetko s kamošom Woodstockom. Pre mňa srdcová záležitosť a spomienka na najkrajšie okamihy môjho detstva pred televíznou obrazovkou, keď vonku zúril vietor a dážď.(23.12.2015)

Taková delší epizodka seriálu, který jsem nikdy moc nesledoval. Oproti jiným kresleným panďulákům ve filmu se Snoopy nerozmachuje do žádného epochálního mega dobrodružství. Vystačí si s tím, co nabízí celé roky (žádný extra znalec nejsem, ale snad je to pravda). Všechny postavičky jsou pořád milé, humor je lehce nevšední a závěr je krásně příjemný. Délka filmu odpovídá celému ladění, takže to uteče jako prd a v divákovi zůstane spousta hezkého na rozdávání dalším tak, jako to dělá ten borec Charlie Brown.(6.5.2016)

Můj ty smutku, ono to nebylo vůbec špatné! Narozdíl od opičáren typu Šmoulové nebo SpongeBob, o nebohém Čtyřlístku ani nemluvím, se konverze z klasické animace na tu ve 3D povedla na výbornou, ta nostalgie je z toho cítit převelice (navíc vtipně v určitých scénách použita ta "normální"). V Česku není Charlie Brown a jeho čoklík Snoopy (a Snoopyho ptáček Woodstock) moc známý, za velkou louží je to však klasika, hlavně vánoční. Přitom to není o nic horší než třeba mnohem slavnější Simpsonovi (btw jejich celovečerák se s tímto nemůže vůbec měřit), Garfield nebo třeba Doug. Co mi moc nesedlo, byly paralelní scény se Snoopym, kdy na svý červený boudě proháněl Rudýho barona (hehe, ta věta nedává moc smysl, což? :-). Ale jinak příjemná pohádka, mířená spíše na menšího diváka, ale pokud vám na poličce trůnila figurka toho slavnýho čoklíka, tu slzu nostalgie nakonec asi fakt zamáčknete. A Peppermint Patty je hrozně khůl :-)(2.4.2016)

Na pětašedesátilétýho psa má Snoopy pořád kouzlo a sílu bavit! Kupodivu jsem vůbec netrpěl, i když nejsem fanda Charlieho Browna a ani neznám jeho eskapády. Kolekce skečů, provázaná honbou za "Malou Zrzečkou" (ano, zní to trošku divně), si mě nakonec získala. Je to milý, kapku starosvětský animovaný biják, který se ale nemusí nutně líbit nejmenším divákům, které už dnes v jejich uhmataných tabletech nebaví sledovat Rákosníčka, Boba a Bobka nebo Malou čarodějnici.(7.11.2015)

// Distribútor: Fox // Počet premietajúcich kín v USA: 3,902 // Otvárací Víkend v USA: $44,213,073 //(21.1.2016)