Snoopy a Charlie Brown. Peanuts ve filmu

(neoficiální název)

Snoopy a Charlie Brown. Peanuts vo filme

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2015, 88 min

Mám primeraný prehľad o fenoméne okolo party Charlieho Browna, no nezaznamenal som, že by ich príbehy boli tak turbulentné a plné divokých gagov. Skôr išlo o melancholický pohľad na detské časy. Doba sa ale zmenila a dnešná mladá ( a malá ) divácka obec by proste neprijala niečo, kde sa každú sekundu niečo kineticky besne nepohybuje. Prispôsobili sa tomu aj THE PEANUTS, pričom neurobili vôbec zle. Nový obal im pristane, je to dravé, energické a spomínané vizuálne gagy sú pomerne originálne. Pre malých a rozhodne aj pre veľkých divákov.(13.10.2016)

Myslím si, že tento film by mal mať asi dve hodnotenia. Pretože si myslím, že ľudia, ktorí vôbec nepoznajú "Peanuts" tak im to môže prísť ako film pre deti, ktorí ale dospelým neponúkne moc. Naopak si myslím, že toto si obľúbia dospelí, ktorí postavičky veľmi dobre poznajú a sú im blízke. Ja medzi nich rozhodne patrím a s filmom som bol spokojný. Osobne by som povedal, že príbeh Snoopyho je zaujímavejší a aj zábavnejší, tak sledovať trápenia Charlieho Browna sú stále zábavné a človek si film príjemne užije. Negatívum je však to, že veľmi rýchlo som začal na film zabúdať a uvedomil som si, že málo scénok z filmu mi utkvelo v pamäti. A to by sa rozhodne niečo malo na mňa nalepiť. Čo však musím vysoko vyzdvihnúť, tak to sú animácie, ktoré sú absolútne fantastické. Stačí sa na to pozrieť a človek vidí, ako veľmi dobre zachytili to, čo chceli reprezentovať. A vyzerá to skvele. Rozhodne asi najlepšie animácie za celý rok. Je len škoda, že príbeh nepatrí medzi tie zaujímavejšie elementy. Ale som rád, že som si sledovanie filmu užil a že som sa aj pri ňom zasmial. Ale neviem, či by som si to niekedy pozrel znovu.(7.11.2015)

Vôbec som netušil, čo môžem od Snoopyho vo filme očakávať, keďže išlo o to, aby mali decká nejaký program a rozprávka v kine bola alternatíva... :o) A dostalo sa mi milého prekvapenia, lebo príbeh, vizuál a aj hlášky boli fakt dobré a aj dospelák si tam môže nájsť to svoje. 3D verzia nie je nijak potrebná, lebo tam bolo minimum situácií, ktoré by vďaka tomu získali niečo navyše...(18.11.2015)

Spíše větší porce zábavy pro spíše menší diváky. Animace skvěle stylizovaná, nostalgie funkční. Příjemně příjemné. 7/10(30.11.2015)

Rozpočet $99miliónovTržby USA $130,114,965Tržby Celosvetovo $245,661,595Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ príjemný počin, ponúkajúci pohodovú ležérnu zábavu, trefné zádumčivé gagy, plusom dobrá animácia /videl v kine 3D verziu: 80%/(11.11.2015)

• - Když jde Linus k tabuli losovat, jsou v záběru na třídu za ním obsazeny všechny lavice. Jedna z nich by však být měla volná, jinak by Linus neměl kde sedět. (hansel97)

• - Postava Linusa je v Peanuts typická tým, že má pri sebe svoju modrú deku. Vo filme ju však má len pri scéne na ľade. (toi-toi)

• - Craig Schulz natočil tento film pro svého otce Charlese Schulze. (petr.koca)