poster

Snoopy a Charlie Brown. Peanuts ve filmu

 • Česko

  Snoopy a Charlie Brown ve filmu

 • USA

  The Peanuts Movie

 • USA

  Snoopy and Charlie Brown: A Peanuts Movie

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Snoopy a Charlie Brown. Peanuts vo filme

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2015, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dANo
  ****

  Vôbec som netušil, čo môžem od Snoopyho vo filme očakávať, keďže išlo o to, aby mali decká nejaký program a rozprávka v kine bola alternatíva... :o) A dostalo sa mi milého prekvapenia, lebo príbeh, vizuál a aj hlášky boli fakt dobré a aj dospelák si tam môže nájsť to svoje. 3D verzia nie je nijak potrebná, lebo tam bolo minimum situácií, ktoré by vďaka tomu získali niečo navyše...(18.11.2015)

 • MikeCool
  ***

  Krásná animovaná pohádka, která mi dokázala zpočátku vyčarovat úsměv na tváři. Avšak jak film plynul dále a prodíral se nástrahami scénáře, začal celý koncept scénáře uvadat do překombinovaného stereotypu, který začal být trošku únavný. Na druhou stranu to není žádný tuctový akční animák, typu akčních jízd a bojů mezi těmi dobrými a zlými. Rozhodně v sobě nový filmový Snoopy ukrývá určité poselství s ponaučením pro dětské duše. ___ (Cinema City, Praha Anděl)(17.11.2015)

 • kaylin
  ****

  Těšil jsem se na tenhle film a tak nějak jsem věděl, že mě nezklame. A nezklamal. Ten komiksový humor je do filmu přenesen naprosto skvěle, stejně jako kresba. Grafika vypadá moderně, ale přitom používá design komiksový. Tohle je krásná pocta jednomu z nejlepších strip, jaké kdy byly vytvořeny. Bavil jsem se celou dobu.(26.1.2016)

 • -bad-mad-wolf-
  ***

  Spíše větší porce zábavy pro spíše menší diváky. Animace skvěle stylizovaná, nostalgie funkční. Příjemně příjemné. 7/10(30.11.2015)

 • Kaluž
  ***

  Miluju Peanuts. Miluju ten jemný situační humor plný životních mouder, filosofování i těžkých depresí, kterým Charlie Schulz ve svých stripech již desítky let baví celý svět. Peanuts hladí po duši a často se trefují do černého. Pokud bych celovečerní animovaný debut s "Buráčky" měl za něco pochválit, pak za hlubokou poklonu komiksové předloze a jejímu autorovi. Animovaná stylizace je opravdu bezvadná a s půvabem sobě vlastním vystihuje ten hřejivě známý pocit z kreslených stripů, přičemž se třeba neopomíná ani vizuální vjem různých ruchů a zvukových efektů. Potíž je pouze v soudržnosti děje jakožto celku. Film je plný doslovných citací a odkazů na řadu situací, vtipů i hlášek obsažených v Schulzových stripech, ale není to úplně ono. Ty stripy totiž většinou fungují na bázi tří nebo čtyřokénkového pásma obrázků a jednoduchého gagu s výraznou pointou. Což v celofečerním formátu znamená, že musíte dohromady spíchnout několik různorodých stripů (protože chcete do filmu dostat co nejvíce známých postav, včetně obávaného Rudého barona) do jednoho kusu a odvyprávět tak příběh, který má nějakou hlavu a patu. V tu chvíli je však ono kouzlo pryč a zbyde jen sled několika toporně navazujících scén s kolísavou kvalitou. Tvůrci se ovšem s nelehkým úkolem poprali se ctí a snímek naštěstí nikdy neklesne k laciné blbině pro slintající caparty. Primárně je film samozřejmě cílen na dětské publikum a myslím, že školou povinné drobotině i jejich dospělému doprovodu se bude více než zamlouvat. Přiznám se, že mně osobně v posledním záběru před závěrečnými titulky, v němž animátor partičku školáků "překreslí" do černobílého obrázku se Schulzovou parafou, navlhlo jedno oko. Dávám tři, ale myslím čtyři. [Jonáš v kině / 6](20.11.2015)

 • - Craig Schulz natočil tento film pro svého otce Charlese Schulze. (petr.koca)

 • - Když jde Linus k tabuli losovat, jsou v záběru na třídu za ním obsazeny všechny lavice. Jedna z nich by však být měla volná, jinak by Linus neměl kde sedět. (hansel97)

 • - Poté, co se Charlie Brown stane populárním se děti perou o jeho pozornost. Shermy ho chytne za ruku a vykřikne: "Já ho viděl první!" Jedná se o odkaz na první číslo komiksu "Peanuts", kde je Shermy opravdu první postavou, která kdy Charlieho Browna potkala. (hansel97)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace