poster

Prach a broky (amatérský film)

Komedie / Pohádka / Akční

Česko, 2015, 58 min

Režie:

Šimon Pešta

Kamera:

Yevgeniy Rozhko
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ice123
  **

  Naprostý zklamání. Čekal jsem hodně a dostal skoro nic. Námět měl obrovský potenciál a dalo se z toho vytřískat opravdu hodně. Na začátku promítání bylo několikrát zmíněno, že si nechtěli brát servítky a znázornit vše v sirové podobě. Já si ovšem sirovost představuji přesně naopak. Přišlo mi, že měli něco sepsané a pak to raději seškrtali, aby nebyly příliš vulgární, nebo drastický, díky čemuž vypadá celek hrozně rozpolceně a divně (popravdě by udělali lépe, kdyby jim tam běhali zombie, nad čímž původně přemýšleli). Prostě a zkrátka mimo soubojů, muziky a nevyužitého nápadu vám film bohužel nic nedá.....(15.2.2016)

 • Karmin
  ****

  Věřím, že by se mi to strašně líbilo, i kdybych neznal půlku tvůrců osobně. Přesto byla moje očekávání výrazně překonána a bavil jsem se po celou dobu promítání. Výborná hudba, co nejde z hlavy, epický vizuál, tarantinovské zvraty a hlášky a rozhodně to chce vypíchnout i akční složku filmu, protože takhle dobře a rozmanitě udělané bojové choreografie nemá naprosto žádná česká pohádka a sotvakterý zahraniční historický velkofilm. Ale pro děti to není, no.(10.1.2016)

 • GE3
  ****

  Amatersky film s velkym A a to ne proto, ze by to byl tak hrozny zazitek, ale naopak proto ze v kategorii amatérských filmu je to Ackovy pocin. Samozrejme, scenar obcas zaskripe a na (ne)hercich je jejich filmova nezkusenost vcelku poznat, ale povedeny hudebni doprovod, poctive natrenovane souboje a hlavne samotny pribeh tohle vsechno bohate vynahradi. Vzdyt kdo by nechtel videt, jak se 7 loupezníku (namatkou Rumcajs, Janosik, Ronja nebo Zahor) postaví zle slechticne, ktera je ve spojeni se samotnym dablem. Pevne doufám, ze se dockame spin-offu pro Rumcajse (magora, ktery do bambitky nabiji zaludy a stavi na suchych one-linerech) a Lotranda (lotr intelektual ze ktereho mnichove vychovali stroj na zabijeni).(6.3.2016)

 • Gaaron
  *****

  Nekompromisně a smrtelně přesně napsané postavy, které přirostou k srdci s prvním slovem (či ranou palicí), aby se jej až do konce nepustily. Všechny žánrové postupy jsou na místě a film, ač v první řadě komedie/parodie, funguje bez problémů jako pohádka. Zároveň scénář nabízí spoustu nečekaných zákrutů a ještě větší spoustu odkazových pomrknutí. A k tomu skvělý soundtrack! Shrnuto a podtrženo, nejlepší česká pohádka za hodně dlouhou dobu. PS: Richard Armitage a Chris Evans mají české dvojníky!(1.2.2016)

 • stratocasta
  ***

  7 hrozných... herců. Místo příběhu LARP, místo filmařiny spíš CTRL+C mizanscénu, co jsem někde viděl, CTRL+V švejk, co jsem viděl jinde. Jinak ale slušnej náběh na kultovní status. Doufám, že to tvůrcům nevleze do hlavy a nebudou si k dalším filmům dávat "Šimon Pešta presents..."(10.1.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace