poster

Prach a broky (amatérský film)

Komedie / Pohádka / Akční

Česko, 2015, 59 min

Režie:

Šimon Pešta

Kamera:

Yevgeniy Rozhko
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • VasaX
  **

  Jako na amatérský film je to asi dobré, ale je pravděpodobné, že největší zábava tohohle díla bylo jeho natáčení. Nemůžu říct, že mě to úplně zklamalo, ale je tu několik neduhů, bez kterých to mohlo být o dost dál. Prvně asi zvuk. Oproti samotné kameře a celkem obstojnému střihu zvuk vypadá, jako by tam neproběhl žádný soudmix&/postsynchron a bylo to simultánně nahráváno na iPhone s mikrofonem. Což navíc nesedlo zrovna těm hercům, co mají nevýrazný a plochý hlasový projev. Protože je to pohádka a amatérský film, tak beru, že je to mix best of 15.-18.(19.) století. Ale co mě trochu zarazilo, byla prostoduchost některých situací a finální "zteč" byla prostě naivní. Od "pohádky pro dospělé" bych čekal trochu důmyslnosti místo troškovské prostoduchosti. Jak ze strany loupežníků, tak ze strany posádky hradu. Na to, že se jedná o projekt lidí zainteresovaných ve LARPech a fantasy, bych čekal něco, něco lepšího, něco co mě nedonutí založit si ruce a nahlas to začít komentovat. Takže shrnutí: herecky je to horská dráha a pomohl by někdo, kdo herce neherce bude trochu cepovat, zvuk hrůza, děj se dá shrnout do dvou vět, tři dobré hlášky versus tucet tuctů kostrbatých replik, naivní. Zato kamera je dobrá a souboje jsou (až na pár detailů, kterých si stejně většina lidí nevšimne), skvělé. Nejvíce mě ale mrzí absence dobrých nápadů, která právě dělá z těchto "indie" záležitostí to kouzelné vítězství myšlenky (invence a nápaditosti) nad hmotou (rozpočtem a profesionály). Zklamání.(22.8.2016)

 • Ice123
  **

  Naprostý zklamání. Čekal jsem hodně a dostal skoro nic. Námět měl obrovský potenciál a dalo se z toho vytřískat opravdu hodně. Na začátku promítání bylo několikrát zmíněno, že si nechtěli brát servítky a znázornit vše v sirové podobě. Já si ovšem sirovost představuji přesně naopak. Přišlo mi, že měli něco sepsané a pak to raději seškrtali, aby nebyly příliš vulgární, nebo drastický, díky čemuž vypadá celek hrozně rozpolceně a divně (popravdě by udělali lépe, kdyby jim tam běhali zombie, nad čímž původně přemýšleli). Prostě a zkrátka mimo soubojů, muziky a nevyužitého nápadu vám film bohužel nic nedá.....(15.2.2016)

 • verbal
  ****

  Taxem byl neochvějně přesvědčen, že zase nějaká partička nezdravě ambiciózních poďobaných dětí obrala na Kikásru pár svých kamarádů o peníze na drogy, za polovinu si nakoupily nové hadry a kokain pro scénáristu, aby to mělo grády, no a pak na svou Nokii nasnímala nějaké to hustě kůl videjko, ze kterého se jako obvykle pobliju. Zbylou půlku následně poslaly po největším fešákovi hodnému strýčkovi HOMOvi jako dáreček za zveřejnění na té tolik přátelské, skoro neziskové a čistě fanouškouvské databázi a jsou teď protěžováni jako ten jeho nejnovější škaredý mazlíček, který sice točit vůbec neumí, nicméně je mladý, pružný a asi skvěle polyká. A aj na hojdačky ho ujo zobral!!! Co na tom, že pak HOMOva píárka vypadají jako hybrid Kolotoče a Báby Tutovky, fajčiť treba! Ale zpět k tématu. Je milé se občas mýlit a být příjemně překvapen. Kurwa, děcka, fajnové to máte, fuckt že jo! Je to plné sympatických mladých lidí, z nichž většina sice hraje, jako by měla v prdeli kolík, hubu plnou aft a s dickcí okresního kola recitační soutěže o Seifertovy koule, nicméně je to opravdu krásně natočené, dialogově vymazlené, má to hlavu a patu, švih, kulantní hudbu, píchatelné prsatice, byť kapku toporné, a dokonce i humory a brutalitu. Rumcajz jako řáholecký řezník a žaludový snajpr je dokonalý a především na amatérské porno to má naprosto skvělé a dynamicky vytuněné šarvátky. Bravo! Pojedete-li dál, vrátím prázdné flašky a přispěju. Takže kromě té bandy Hamletů jen dvě výhrady. Šimon by měl občas půjčit nůžky svému zahradníkovi, a místopisně dokurvit ten ryze českoslovenslý zbojnický ansámbl Ronjou Rövardotterovou nebyl dvakrát müslitelský počin. Já chápu, že v našich lůzrech a hnojích žádnou pořádnou kozatou zbojnicí nedisponujeme a hoši by tak neměli co hoblovat, ale způsobovalo mi to fucktografické autististické záchvaty, tak je ve dvojce raději nechte šukat mezi sebou! Aj ujo HOMO bude nadšený a nabudúce to tu máte zadarmo aj s ohňostrojom, aj keď spravíte hocijakú otravnú amatérsku kokotzinu o lokomotívach.(3.9.2016)

 • Casablanca
  *

  Mno... Chtěla jsem dát méně, ale beru v potaz to, že jde o amatérský film. A hudba se taky zdařila.(4.3.2016)

 • LEGACY
  ***

  Vcelku mě to i bavilo, ale to hraní na hraní mi nedá spát ještě dlouho. Jinak první film viděn přimo na čsfd.(26.9.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace