Prach a broky (amatérský film)

Komedie / Pohádka / Akční

Česko, 2015, 59 min

Šimon Pešta

Yevgeniy Rozhko

Nekompromisně a smrtelně přesně napsané postavy, které přirostou k srdci s prvním slovem (či ranou palicí), aby se jej až do konce nepustily. Všechny žánrové postupy jsou na místě a film, ač v první řadě komedie/parodie, funguje bez problémů jako pohádka. Zároveň scénář nabízí spoustu nečekaných zákrutů a ještě větší spoustu odkazových pomrknutí. A k tomu skvělý soundtrack! Shrnuto a podtrženo, nejlepší česká pohádka za hodně dlouhou dobu. PS: Richard Armitage a Chris Evans mají české dvojníky!(1.2.2016)

Amatersky film s velkym A a to ne proto, ze by to byl tak hrozny zazitek, ale naopak proto ze v kategorii amatérských filmu je to Ackovy pocin. Samozrejme, scenar obcas zaskripe a na (ne)hercich je jejich filmova nezkusenost vcelku poznat, ale povedeny hudebni doprovod, poctive natrenovane souboje a hlavne samotny pribeh tohle vsechno bohate vynahradi. Vzdyt kdo by nechtel videt, jak se 7 loupezníku (namatkou Rumcajs, Janosik, Ronja nebo Zahor) postaví zle slechticne, ktera je ve spojeni se samotnym dablem. Pevne doufám, ze se dockame spin-offu pro Rumcajse (magora, ktery do bambitky nabiji zaludy a stavi na suchych one-linerech) a Lotranda (lotr intelektual ze ktereho mnichove vychovali stroj na zabijeni).(6.3.2016)

Tento snímek zavál na českou scénu velmi svěží vítr. Tvůrci nám vylákali z hrobečků velice sympatickou loupežnickou bandu, kterou si divák rozhodně dovede zamilovat. Snad až na tu každodenně smilnící kurvu...ehm...chci říct až na tu ženu bez zábran nabízející své tělo. Oko pánů jistě potěší i poměrně dlouhý zástup slečen, které zdůrazňují své ženství. Trošku škoda, že jsem se více nenasmál Pokud jsem dobře počítal, tak snad ani jednou. Celkově má však rozhodně film potenciál bavit. Příběh je dobrý. Celé to má správné tempo. Brutálním způsobem mě zaskočila velmi dobře zvládnutá choreografie soubojů. Nejvíce bych ovšem vyzdvihl fakt, že vždy nezvítězí ten, kterého byste dle filmové logiky čekali. Velice mě to potěšilo. Na amatérský film je to skutečně výborně odvedená práce. Tento snímek hravě strká do kapsy nemalý zástup českých filmů současnosti. Také mě těší, že jsem si konečně ve filmu také připomněl svoji mateřštinu. Dohromady si dovolím dát krásné tři kousky.(6.9.2016)

Ve stručnosti: námět skvělý, hlášky dobrý, souboje velké plus, hudba výborná. Zvuk k nesrozumitelnosti špatný, herectví a pronášení replik smutný, režie a kamera slušný průměr na amatérský film, ale jinak neinvenční. Hodně by tomu pomohl lepší scénář a herecký kouč. Ztráta času to určitě nebyla.(8.8.2016)

Taxem byl neochvějně přesvědčen, že zase nějaká partička nezdravě ambiciózních poďobaných dětí obrala na Kikásru pár svých kamarádů o peníze na drogy, za polovinu si nakoupily nové hadry a kokain pro scénáristu, aby to mělo grády, no a pak na svou Nokii nasnímala nějaké to hustě kůl videjko, ze kterého se jako obvykle pobliju. Zbylou půlku následně poslaly po největším fešákovi hodnému strýčkovi HOMOvi jako dáreček za zveřejnění na té tolik přátelské, skoro neziskové a čistě fanouškouvské databázi a jsou teď protěžováni jako ten jeho nejnovější škaredý mazlíček, který sice točit vůbec neumí, nicméně je mladý, pružný a asi skvěle polyká. A aj na hojdačky ho ujo zobral!!! Co na tom, že pak HOMOva píárka vypadají jako hybrid Kolotoče a Báby Tutovky, fajčiť treba! Ale zpět k tématu. Je milé se občas mýlit a být příjemně překvapen. Kurwa, děcka, fajnové to máte, fuckt že jo! Je to plné sympatických mladých lidí, z nichž většina sice hraje, jako by měla v prdeli kolík, hubu plnou aft a s dickcí okresního kola recitační soutěže o Seifertovy koule, nicméně je to opravdu krásně natočené, dialogově vymazlené, má to hlavu a patu, švih, kulantní hudbu, píchatelné prsatice, byť kapku toporné, a dokonce i humory a brutalitu. Rumcajz jako řáholecký řezník a žaludový snajpr je dokonalý a především na amatérské porno to má naprosto skvělé a dynamicky vytuněné šarvátky. Bravo! Pojedete-li dál, vrátím prázdné flašky a přispěju. Takže kromě té bandy Hamletů jen dvě výhrady. Šimon by měl občas půjčit nůžky svému zahradníkovi, a místopisně dokurvit ten ryze českoslovenslý zbojnický ansámbl Ronjou Rövardotterovou nebyl dvakrát müslitelský počin. Já chápu, že v našich lůzrech a hnojích žádnou pořádnou kozatou zbojnicí nedisponujeme a hoši by tak neměli co hoblovat, ale způsobovalo mi to fucktografické autististické záchvaty, tak je ve dvojce raději nechte šukat mezi sebou! Aj ujo HOMO bude nadšený a nabudúce to tu máte zadarmo aj s ohňostrojom, aj keď spravíte hocijakú otravnú amatérsku kokotzinu o lokomotívach.(3.9.2016)