Prach a broky (amatérský film)

Komedie / Pohádka / Akční

Česko, 2015, 58 min

Šimon Pešta

Yevgeniy Rozhko
  • Casablanca

Mno... Chtěla jsem dát méně, ale beru v potaz to, že jde o amatérský film. A hudba se taky zdařila.(4.3.2016)

Věřím, že by se mi to strašně líbilo, i kdybych neznal půlku tvůrců osobně. Přesto byla moje očekávání výrazně překonána a bavil jsem se po celou dobu promítání. Výborná hudba, co nejde z hlavy, epický vizuál, tarantinovské zvraty a hlášky a rozhodně to chce vypíchnout i akční složku filmu, protože takhle dobře a rozmanitě udělané bojové choreografie nemá naprosto žádná česká pohádka a sotvakterý zahraniční historický velkofilm. Ale pro děti to není, no.(10.1.2016)

Tak stále je to amatérská záležitost, ale opravdu kvalitní. Vlastně je to amatérské hlavně tím, že herci nejsou moc herci, respektive mají stále značně viditelné rezervy. Ale jinak tomu vlastně není tak moc co vyčítat. Kostýmy a kulisy, kamera, režie i scénář, všechno hezky šlape a navrch je to občas fakt povedená sranda. Celkově sympatický a poctivý projekt. Palec nahoru.(1.2.2016)

• - Počet natáčecích dní: 15

• - Hlavní část peněz na film se vybrala v crowdfundingové kampani na Startovač.cz.

• - Bojové scény připravoval Viktor Pešta, zápasník MMA, který si zde zahrál i několik menších rolí. (Záry)