Trabantem Jižní Amerikou (TV seriál)

Dokumentární / Reality-TV

Česko, 2014, 5 h 12 min (Minutáž: 12x26 min)

Neskutečně zábavná cestovatelská show plná bláznivých slovanů v čele s Danem Pribáněm. Perfektně poskládaný seriál s výbornými záběry, kvalitní kamerou i střihem, dobrým hudebním podkresem a hlavně skvělými a zábavnými glosami všech účastníků. Patrně nejlepší česká cestovatelská série současnosti! Jasných 5*(22.6.2014)

100%. Špičkově zábavný cestopis, kde kultury jsou tak trochu vedlejším produktem, přičemž hlavní roli tu hrají zážitky a dobrodružství samotných cestovatelů a jejich dopravních prostředků. Sympatická parta lidí, kteří se prostě rozhodli, že dokáží něco, "co nejde". Pravdou je, že o jednotlivých zemích, jejich kulturních specifikách a památkách se tu nedozvíte příliš mnoho, ale energie, síla a humor, kterými je tento cestovatelský klenot nabitý, nemají v cestopiseckém světě precedens. Měl jsem tu čest účastnit se maratonského promítání tohoto seriálu v pražském kině Světozor za přítomnosti Dana Přibáně, a musím říct, že je to člověk na svém místě. Neskutečná jízda, kterou vystihuje geniální citát z plakátu od Charlese Bukowskiho: "Svět patří těm, kdo se neposerou." Egu, Bagu a ostatní byli velkým zážitkem i pro mě jako pouhého diváka.(22.6.2014)

• Blacks

Mě tohle prostě nebaví. Vypadá to jako trochu lepší (a někdy trochu horší) záběry z mých dovolených. Nic proti klukům, každý si chceme plnit sny, a pokud mi je někdo aspoň z části zasponzoruje, tak tim líp, ale nepřijde mi to nic světoborného.(3.3.2016)

Strhující dynamika předešlých filmů (hlavně Trabantem napříč Afrikou) se v seriálovém formátu lehce rozmělnila.(4.4.2014)

Největší zážitek poslední doby - maraton ve Světozoru... Těch sedm hodin (s Danovým vyprávěním osm) uběhlo tak, že jsem ani nestačila usnout:-)(23.6.2014)

• - Posádka absolvovala celou trasu bez GPS navigace. Orientovali se pouze podle map. (Stanley619)

• - Přesný stav ujetých kilometrů se zastavil na čísle 20 406. (Stanley619)

• - Trabanti stanovili nový výškový rekord pro dvoutaktní vozidlo, když v Andách vyjeli do výšky 4868 m. n. m. (Stanley619)