Trabantem Jižní Amerikou (TV seriál)

Dokumentární / Reality-TV

Česko, 2014, 5 h 12 min (Minutáž: 12x26 min)

Dálky voní a touha po dobrodružství je velká. Trabanti to ve mě znovu vyvolali. Stačí odvaha, pár švestek v báglu, mapa a můžete odjet, kam jen chcete. Existuje tolik možností, až si kolikrát nedokážeme zvolit ani jednu jedinou. Proto jsou potřeba seriály jako je tenhle, které pozvednou lidského ducha a i to kinematografické srdíčko během sledování nad tou jednoduchostí a krásou zaplesá. Není to žádná náročná podívaná, ani hraní si na cokoli, je to ukázka toho, že "když se chce, tak to jde". Kdyby se dávaly peníze raději na takovéto projekty ... smekám před účastníky jihoamerické anabáze (včetně těch na kolech) a přeji mnoho zdaru a tvůrčích sil do dalších dobrodružství! 100% = 5/5(25.6.2014)

Stále baví...(6.5.2014)

Jeden z nejlepších cestopisů, jaký jsem kdy viděl. A určitě je nejzábavnější. Tyhle lidi fakt obdivuju. Projet celou Jižní Ameriku ve dvou trabantech, starým Fiatu a na Jawě. Fakt klobouk dolů. To Peru jim i závidím.(8.7.2014)

Tohle řádně spraví chuť po nutně útržkovité a nejednou nekonzistentní celovečerní verzi. Protože tady je veškerá šílenost, nádhera i krása té cesty, Obrovský respekt.(4.1.2016)

Išiel by som hned s nimi!(9.5.2014)

• - Posádka absolvovala celou trasu bez GPS navigace. Orientovali se pouze podle map. (Stanley619)

• - Trabanti stanovili nový výškový rekord pro dvoutaktní vozidlo, když v Andách vyjeli do výšky 4868 m. n. m. (Stanley619)

• - Motorkář Marek Slobodník si během cesty dvakrát vykloubil rameno. Poprvé mu jeho kolegové rameno nahodily zpátky. Podruhé už musel do nemocnice, kde dostal dvouměsíční sádru. Po třech dnech si sádru sundal a vrátil se zpět na motorku. (Stanley619)