Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cival
  ****

  Russoovi drží standard. Poctivě odvedená comicsová týmovka, která v ačkních scénách hýři nápady a geekovskou vynalézavostí, poctivě a přesvědčivě utahuje šrouby příběhu, aby vyvrcholila v opravdu osudově vyhroceném finále. Některé postavy jsou nadbytečné (Scarlet Witch, Vision) a zejména tempo první hodiny kvůli tomu drhne, potěší ale parádní uvedení Spideyho a Black Panthera a celkově řemeslně sebevědomý přívažek marvelovskému vesmíru. Sólovky mě ale baví víc než Avengers.(17.5.2016)

 • 3DD!3
  *****

  Skvěle natočené, skoro stejně dobře jako Zimní voják jen s hromadou parádiček navíc. Dokonale vybalancované postavy, chytrý příběh a padouch, který... vyhraje? Ve finále je Občanská válka asi nejambicióznějším komiksovým filmem, ale to nejdůležitější je, že to ustojí. Nerozpadne se a dokáže se držet kostry původní příběhové linie (v prvním nástřelu se počítalo jen s malou rolí pro Iron Mana, žádnou obrovskou bitvou hrdinů), kterou pak jen obaluje výživným akčním masem.(4.5.2016)

 • D.Moore
  *****

  Jedna z nejlepších marvelovek, ne-li ta úplně nejlepší. Trailery naštěstí nevyzradily vše, takže děj Občanské války je překvapivý, ať už předlohu znáte nebo ne, a přitom není ani trochu přeplácaný a navíc od začátku do konce plyne tak přirozeně, ani stopa po nějaké křeči... Zkrátka úplný opak (prvních i druhých) Avengers. Působivé tiché konverzační scény jako ze Singerových X-Men se střídají s akcí jako od Paula Greengrasse, vtipy nejsou nutnost, ale vítané koření, co má být dramatické a osudové, to takové je, a když dojde na emoce, je to stoprocentně dojemné a směšné ani trochu. Nové postavy mezi ty známé zapadají naprosto přirozeně (sympatický Spider-Man), Henry Jackman na rozdíl od minulého Captaina složil vážně poslouchatelnou hudbu a konečně někoho napadlo, že v epickém závěru filmu nemusí záplava digitálních triků ničit velkoměsta, aby se divákům svírala hrdla.___P.S. Až teď jsem si uvědomil, co všechno vlastně schází filmu Batman vs Superman, který má mimochodem velmi podobnou zápletku, ovšem podává ji prostě hůře.(5.5.2016)

 • Davies182
  ****

  Lehké prozívání první čtvrtiny, kdy se vlastně jen trochu nevěrohodně (mučení ve dřezu mě fakt rozesmálo) buduje nevýrazná anti-dušínovská bububu zápletka, je záhy nahrazeno zatím zdaleka nejspanilejší akcí v marvelovských filmech. Od SWAT vs. Bucky jedna velká, dlouhá akční horská dráha plná super nápadů a líbivé choreografie. Letiště s (nejen) brutálně nahláškovaným Spideym mě nadchlo jako dlouho nic. Druhá projekce povinností!(5.5.2016)

 • fauxthum
  ***

  Jen taková ojedinělá poznámka týkající se konzistence fikčního světa (našla by se samozřejmě i spousta jiných): 1. na začátku The Winter Soldier bojuje Captain Amerika s jakýmsi francouzským elitním vojákem a i když jej porazí, dá mu překvapivě trochu zabrat (ten voják je úplně obyčejný člověk, akorát s výcvikem a namakanej) 2. v Age of Ultron je jediný Stark coby Iron Man schopen zastavit běsnícího Hulka, který má rozměry několikapatrového baráku 3. v Civil War bojuje Captain America a Iron Man a Kapitán zvítězí, přestože má k dispozici jen to, co obvykle - pěsti a štít - a Iron Man je v normální kondici. ***** Plyne z toho závěr, že Captain America by musel Hulka zvládnout také, přičemž by si na něj mohl teoreticky troufnout i jeden elitní voják (i když by nejspíše zase prohrál). To jako vážně? ***** A další divná věc je tradiční neschopnost dát postavám věrohodné motivace - když se nad tím člověk trochu zamyslí, tak není vůbec jasné, proč se celá ta slavná občanská válka vůbec odehrává. A není to jasné ani jejím aktérům, neboť nutně vypadávají z role, trochu jako v Pytlákově schovance (Pořád jsme ještě kamarádi? To záleží na tom, jak moc mě praštíš!). ***** Na druhou stranu jsou zajímavé dílčí posuny k větší realističnosti: náhle zde umírají lidé (stejně jako v Batman V Superman), Němci mluví německy a dokonce Maďaři mluví maďarsky!(17.5.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace