Aliance

Séria Divergencia: Experiment

Dobrodružný / Romantický / Sci-Fi / Akční

USA, 2016, 120 min

• Stoka

Rozhodně nejslabší díl z celé série. Co se ve filmu mění je prostředí, jimiž se postavy pohybují a účesy, které mají na hlavách. Psychologický vývoj zde bud' zcela chybí nebo postrádá logiku. Zanedbatelná zápletka popostrkovaná nudnými dialogy a postupem času se v dějové línii pořád táhne. Tuctová režie bez jakéhokoliv nádechu, minimum akce a dost nesmyslných zákonitostech založenému fikčnímu světu. Dost nevydařené pokračování.(17.10.2016)

• M.a.t.t.

Keď už aj na Shailene Woodley cítiť istú únavu materiálom a najzábavnejším článkom je prehrávajúci Miles Teller, niečo nie je v poriadku. Aliancia pritom prichádza aj s niekoľkými zaujímavými ideami, ale inak sa topí v lacných zvratoch a občas už príliš umelo pôsobiacom vizuáli. Výsledok zase raz čiastočne zachraňuje záver, ale i tak tomu pod vedením Roberta Schwentkeho chýba drajv a energia prvého dielu. Stále však verím, že finále s novým režisérom a škrtmi v rozpočte môže byť len lepšie. 30%(19.6.2016)

Třetí část rozhodně naplnila moje očekávání v podobě odhalení další příběhové vrstvy, čímž rozvíjí dříve naznačený směr vývoje. Nápaditost se tentokrát již více soustřeďuje na technologické věcičky, které působí velmi efektně, než na prolínání realit, které však zcela neopouští, spíše poměrně zajímavě mění způsob jeho využití. V ději přibývá také množství solidní akce, a to i ve formě fyzického kontaktu, což přidává celému dění trochu na šťávě. Dostatečný prostor je věnován rovněž dostatečný čas postavám, alespoň těm hlavním, a vykreslení zase o něco rozšířenějšího světa, jenž skýtá široké možnosti pro závěrečné rozuzlení, stejně jako pro ještě nějaké překvapení, kromě toho, jakou jinou délku vlasů bude mít Tris. 75 %(17.3.2016)

• Botič

Unylá love story o třech pusách na 120 minut, kterou ani hi-tech hračky nespasí. Allegiant je nejslabší a nejhloupější příspěvek v sérii Divergence a to pořád ještě nejsme na konci. Představuju si Winsletku radostí celou bez sebe, protože se už nemusí účastnit téhle šaškárny.(16.3.2016)

Po tomto díle se studio rozhodlo, že poslední díl nepůjde do kin, ale jako TV film, protože měl nízké tržby a všeobecně hysterie kolem tohoto projektu se nevyvíjela jak zamýšleli (jako třeba u Harryho Pottera, Hunger Games nebo Twilight). Já osobně musím uznat, že trojka je mnohem lepší než dvojka, která v podstatě neměla děj. Tady se ale neustále něco děje. Jedinou výtku mám k zápletce a hloupým klišé. K tomu, jak Tris se Čtverkou prohodí pár vět o tom, jak je svět krutý a začnou se objímat. K tomu, jak padesátikilová Tris se svou čtyřicetikilovou kamarádkou Christinou jde zachraňovat svého cholerického a agresivního přítele. Jediná postava, která se mi v sérii líbí je Peter, který se chová jako skutečná postava ze skutečného světa, kam vítr, tam plášť, trousí ironické poznámky a zradí, když se mu to hodí. Jinak je to pořád na jedno brdo, hrdinové utečou z utopického světa, který 200 let žije v ruinách města (žádný stavitelský obor se za tu dobu nevyvynul?), aby se dostali do jiného utopického světa, který je stvořil a zjistili, že to jsou sadističtí trýznitelé, pro které jsou jen experimentem, takže se vracejí zpátky do toho prvního utopického světa, protože k němu mají nějaké citové vazby, že, a chtějí v něm nastolit mír, který sami zničili. Ach jo a taková dobrá sága to mohla být, kdyby se to vezlo v duchu prvního filmu.(27.7.2016)

• - Ako sa už stalo zvykom pri adaptáciách románov pre tínedžerov (Harry Potter, Twilight a The Hunger Games), posledná kniha série je rozdelená do dvoch samostatných dielov. (beso74)

• - Při výstupu na zeď obklopující Chicago má každý ze šesti členů skupiny své ocelové lanko, díky kterému se dostanou nahoru. Když vyšplhá Christina (Zoë Kravitz) a chystá se přestřihnout drát, ocelové lanko je vidět z předního pohledu. Při pohledu zezadu lanko zmizí. Při opětovném pohledu zepředu tam lanko opět je a visí z výšky nad její hlavou, takže zezadu by mělo být vidět také. (Calwen22)

• - Natáčelo se ve městě Atlanta v USA. (willy1)