Aliance

Experiment

Séria Divergencia: Experiment

Dobrodružný / Romantický / Sci-Fi / Akční

USA, 2016, 120 min

Pořád stejně průměrné, ale nemůžu říct, že by mne nezajímalo, jak to asi dopadne... 60%(13.8.2016)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $65,534,124Tržby Celosvetovo $156,151,546Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ niekde nastala chyba, prvý diel bol fajn, druhý už na vážkach a tento, nuž uberá sa to skôr do prázdna a hlavne kopance tu rozdáva všade prítomna banálnosť, scény vývarové, pritiahnuté za vlasy, nuž keď sa pekne zopsuli Hunger Games tak prečo nie aj Divergencia /videl v kine: 45%/(23.3.2016)

Zatímco "Hunger Games" se (čistě dle mého názoru) s každým dílem zlepšovaly, "Divergence" se nepatrně zhoršuje. Stejnojmenný díl mě příjemně překvapil (4,5*), "Rezistence" byla sice o něco slabší, ale co ztrácela na příběhu, to kompenzovala vizuální stránkou (4*) a "Alianci" beru prozatím jen jako rozjezd, po němž bude, jak doufám, následovat kvalitní finále (3*). Co mě mrzí úplně nejvíc, je úbytek bitek, které byly oproti ostatním teen sériím až překvapivě brutální a tudíž skvělé. P.S.: Doufám, že v posledním díle zemře někdo "víc" než jen taterka. Ups, spoiler.:-)(30.3.2016)

Tak tohle nepochopím..Jak to může mít kruci nižší hodnocení než Hunger games nebo předchozí díly téhle série? Podle mě jeden z nejlepších scifi filmů vůbec. Mělo to hlavu a patu. Nebylo to moc podle předlohy, ale někdy to zkrátka jinak ani nejde.. Konečně nějaký film, kde se nebojí zabít kohokoliv a dočkáváme se i nějakých těch překvápek a není to žádná slaďárna jak HG. Těším se na závěr série.(12.3.2016)

A moje mx. hodnocení této filmové série bude pokračovat i zde. Jak kvůli světu, tak zase i kvůli postavám a novým postavám a novým odhalením a taky proto, že každý díl je svébytný něčím jiný a odlišující se od ostatních, což je velmi výrazné plus. Jen si už říkam, že postava Petera je docela chudák, on si o sobě myslí, jak je chytrý, jak vše skvěle zvládá a je hodně ambiciozní a právě tohle na něm všichni zneužívají a on do toho vždy jde z novu po hlavě. Hlavní postava Tris opět prošla i změnou ve vizáži co se vlasů týče a tohle ji pasuje zatím asi nejlépe, ačkoliv mezi tím co se událo minule a čím začíná současný příběh neuběhlo dostatek času na to, aby ji ty vlasy takhle poporostly. Výprava do světa za zdí přinesla nové vědomosti o světě samotném a taky velký zvrat pro život v Chicagu za zdí. Akční scény zvládnute asi nejlépe v sérii. Jen je zde možná až povážlivě moc očekávaných momentů, jako třeba smrt Tori. Ale mé nadšení z této série i nadále trvá a jsem zvědav na grande finále i když už to bude dle všeho asi umírněné, když to hodlají pojmout televizně.(30.7.2016)

• - Spoiler: V předloze se Tris do Chicaga již nevrátila. V knize se plyn na město chystal vypustit David pomocí letadel a plynových bomb. Ve filmu s tím pomáhal Peter, aby tak Evelyn zničila Johaninu alianci. (Calwen22)

• - Když Nita (Nadia Hilker)  instruuje Čtyřku ohledně ovládání dronů, říká, že se drony aktivují levou rukou. Když Tris (Shailene Woodley) a Christina vniknou do centra odpadlíků, Christina (Zoë Kravitz) aktivuje drony pravou rukou. (Calwen22)

• - Po prvýkrát v celej sérii sa v tomto filme vyskytne Štyri, resp. Tobias Eaton (Theo James), ako malé dieťa. (FocusForcePi)