poster

Aliance

 • Česko

  Série Divergence: Aliance

 • USA

  Allegiant

 • USA

  Allegiant: Part 1

 • USA

  The Divergent Series: Allegiant

 • Slovensko

  Experiment

 • Slovensko

  Séria Divergencia: Experiment

Dobrodružný / Romantický / Sci-Fi / Akční

USA, 2016, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Filmmaniak
  **

  Patnáct minut celkem zapomenutelných a nevýrazných akčních scén ani zdaleka nemůže vynahradit ono předlouhé žvanění a neustálé vysvětlování nových a nových zákonitostí tohoto z prstu vycucaného dystopického světa, v němž vládnou digitální cingrlátka snažící se ozvláštnit plochý, prázdný a zbytečně natahovaný hloupý příběh o genetickém inženýrství, post-apokalyptické společnosti a smyslu řazení lidí do kast. Za celou dobu se nestane nic ani trochu zajímavého, napínavého, vtipného nebo zábavného. Jediné pozitivum plyne ze slušného řemeslného zpracování a z faktu, že oproti předchozím dílům výrazně ubylo primitivní romantiky a otravných traumat hlavní hrdinky. Aliance sice není vyloženě nepříjemně tupá, ale pořád je neskutečně mdlá a o ničem a vlastně neexistuje žádný důvod, proč jí vůbec věnovat pozornost. Delší recenze ZDE.(10.3.2016)

 • Botič
  **

  Unylá love story o třech pusách na 120 minut, kterou ani hi-tech hračky nespasí. Allegiant je nejslabší a nejhloupější příspěvek v sérii Divergence a to pořád ještě nejsme na konci. Představuju si Winsletku radostí celou bez sebe, protože se už nemusí účastnit téhle šaškárny.(16.3.2016)

 • cariada
  ****

  Konečně po odhalujeme co stojí za frakcemi a jak je to se světem. Určitě povedená sci-fi, která se neodehrává jen ve městě. Jestli se dočkáme rozuzlení kdo ví. Ale jako návnada na finále pěkné.(15.10.2016)

 • Kothy
  ***

  Každá série jednou narazí. Natahovat se to dá jen po určitou dobu. Tohle se stalo právě Alianci. Opět jako v Hunger Games se začíná řešit revoluce a jeden velký nepřítel. Děj je bohužel dost předvídatelný. Ani se nedivím, že poslední film ani nepůjde do kin. Akce je sice dobrá, ale to bohužel nestačí. Třeba ty drony byly dost zajímavě udělané a spousta dalších vychytávek jako ty vznášedla. Taky se zodpoví spousta dosud nezodpovězených otázek a dojde i na zradu. Svět je totiž mnohem větší, než si naši hrdinové mysleli. Vydávají se tedy napříč dobrodružství. Objeví nové město, ale nakonec se musí vrátit, aby zachránili Chicago. Děj finále i nepřítel je tedy jasný. "Nevěř Davidovi!"(27.7.2016)

 • luka4615
  *

  Dlouhá, přeplácaná a nudná záležitost, v níž užité futuristické prvky působí naprosto směšně. Jediné co stojí za zmínku je slušná akce, které je ale zase zoufale málo. Prostě jen další unylá "teen" blbůstka v řadě, na kterou se hodně rychle zapomene. PS: Co tady proboha dělá Jeff Daniels? Má tohle vážně zapotřebí?(4.6.2016)

 • - Při výstupu na zeď obklopující Chicago má každý ze šesti členů skupiny své ocelové lanko, díky kterému se dostanou nahoru. Když vyšplhá Christina (Zoë Kravitz) a chystá se přestřihnout drát, ocelové lanko je vidět z předního pohledu. Při pohledu zezadu lanko zmizí. Při opětovném pohledu zepředu tam lanko opět je a visí z výšky nad její hlavou, takže zezadu by mělo být vidět také. (Calwen22)

 • - Natáčelo se ve městě Atlanta v USA. (willy1)

 • - Na natáčanie filmu sa použili novinky od nemeckej firmy Arri, a to kamera Arri Alexa 65 s veľkým 65mm senzorom a Arri Alexa XT. (FocusForcePi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace