Český žurnál: Dělníci bulváru (TV film)

• český

Česko, 2014, 56 min

Vít Klusák

Jakub Halousek
  • Radko

Ušmudľané ako trhy plné predražených zbytočností, prepálených cigánskych a bum tac-tac "zábavných" kapiel. Na tej istej vlne, len s rádovo drahšími kulisami, sa vezie prostredie, z ktorého čerpajú obrázkové denníky a weby s nápismi plnými veľkých písmen, výkričníkov a otáznikov. Rovnako narýchlo je pozliepaný i film. Bulvár sledujem často. O jeho vzniku dokument vypovedá chabo a útržkovito.Treba odhodiť mravné zábrany a usilovať sa zaujať čo najviac ľudí. Objavné. Tiež som sa dozvedel o cenníku: Jedna minúta v TV= fajka. Súlož = platidlo v mene vylepšenia mediálneho obrazu. Fakt novinka! Ďalej bol ukázaný novinár pohltený zarábaním. Zisk zvyšuje bombasticky podanými mediálnymi bombami. Základ je ničoho sa neštítiť. Manželstvo novinára škrípe. Je nesené na vlne ignorancie potomka (vulgarizmy a zážitky zo šoubiznisu vyslovované otcom pred dcérou), ohrdnutej ženy a napätej atmosféry domova. Sestra opisuje zmenu charakteru brata po jeho nástupe do bulváru. Do toho zábery novinárky, akoby práve po elektrošokovej terapii. Žiadna sláva. Nejde o zážitok, stojaci za repete. Pretože na jeho opakované pozretie nie je dôvod. Skôr mám pocit, že žurnalista si spravil reklamu na bulvárny server. Pozn. Extra.cz po pozretí filmu navštívené. Čiže: reklamný cieľ splnený, divácke očakávania minimálne. Tak na 35%.(17.4.2014)

• ivishka

V hlavě mi běží otázka: proč tedy lidé čtou bulvár, když vědí, jak je zkažený? Jednou za čas to dělá každý z nás. Sem tam proletí nejmenované internetové stránky, nebo zabrousí do nějakého toho denního tisku, že ano. A děláme to proto, abychom se neustále nebavili o tom, jak máme životy k ničemu a že je to v práci na prd, tak potřebujeme jiné téma. Potřebujeme pomlouvat někoho, nebo ponořit se do něčeho o čem většinou nemáme ani páru a prostě jen tak "podrbat" svoje ego. Mluvím o tom proto, že to někdy dělám taky. Díky bohu mám ale vcelku čisté svědomí, protože já si ten tisk kupovat nemusím :-D. V tomto "dokumentu" se přiznal Pavel Novotný, že podvádí svou manželku a bere úplatky, droguje, hulí a vydírá lidi. Pokud jsem to tedy správně pochopila je ve svém oboru nejlepší a tudíž se ho díky nadité peněžence, probdělým nocím, naštvané manželce a nebo nedej bože výhrůžkám jiných nehodlá vzdát. Byla jsem zde svědkem domlouvání, jestli otiskne nebo neotiskne pochvalu na něčí prsa, či také svědkem toho, jak vznikají naprosto bizarní fotografie a zbytečné (přikrášlené) reportáže ze vcelku nudných akcí. Psychologie lidí je teda něco, v čem se pan Novotný vyzná a není sám. Ostatně nejsme sami, kdo si na světě čte bulvár. Ten se bude psát vždycky a ten zájem celebrit, aby se o nich psalo je neskutečný. P.S. Část s pohovory mě docela pobavila.(6.5.2014)

Dokument o bulváru, jemuž ale vévodí samozvaný koktavý zmrd Pavel Novotný. Ten je bezpochyby inteligentní člověk, který ale absolutně a totálně rezignoval na morálku a zřejmě už i překročil hranici, z které by ještě byl krok zpět. Nicméně on sám by podle mě vydal na plnohodnotný dokument, na který bych se milerád podíval, stejně tak samotný bulvár jako celek. Dělníci bulváru jsou jen taková hodinová návnada na obě tato témata, ovšem návnada která funguje a nemá hluchá místa. 9/10(16.4.2014)

Dokument o bulváru, který do jisté míry přejímá výrazové prostředky a rétoriku bulváru. Ovšem činí tak distancovaným, ironicky pobaveným způsobem. Obviňování Klusáka z manipulativnosti tady víc než kdy jindy není dobrý argument, protože jde o součást celé sebeuvědomělé hry.(17.4.2014)

• verbal

Jaký otec, taková mrdka aneb selátko neodkvičelo daleko od chléva. Papá, bulvární rádobybavič slaboduchých smíšků, egoista a nebetyčně trapný kokot, synátor, bulvární rádobyinformátor slaboduchých čtenářů, kokainista a prvotřídní huhňavý debil. Jo, degeny se holt nezapřou a kdo má jiný názor, ať mi vylíže Primu s Novou. Myslím však, že co se týká tohoto škváru, jste všichni kapku vedle. Pavča totiž ve své redakci, obklopen kohortou šeredných, hloupých a obdivně kvokajících pipek, vymyslel na svůj ubohý kvokcient překvapivě ďábelský plán! Zdánlivě negativní píár je pro tupou hyenu taky propagace, Klusák tedy poslušně naklusal a náš mrchožrout si jen veřejně a sebestředně načechral peří na milníku s nápisem Tijuana, přičemž do veřejnoprávní televize vyzvracel své patonázory, o nichž je neochvějně přesvědčen, že jsou kůl. Tvrdí mu to přeci denně celý hřad. Vsadím se, že teď leží vepřově rozvalen doma na sedačce a slastně si sahá pod své nechutné panděro, protože udělal z ČT bulvární médium. Tomu bezradně přihlíží evidentně nešťastně vdaná paní Novotná mladší, u níž je s podivem, že to hloupé bezskrupulózní prase ještě v noci nezadusila polštářem a nezkásla Super.cz za práva na exkluzivní fotografie. Ale co. I celebrity bulvár milují a tento dokument to jasně dokazuje. Nechat se totiž dobrovolně fotit vymaštěnou, rádobyexcentrickou pičou a Pavlovou pravou rukou, která už dávno měla místo na Plese v opeře létat nad kukaččím hnízdem, za tím bude něco víc, než jen absence zdravého, selského pudu sebezáchovy.(13.5.2014)