poster

Český žurnál: Dělníci bulváru (TV film)

 • český

  Dělníci bulváru

 • anglický

  Czech Journal: Tabloid Workers

  (festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2014, 56 min

Režie:

Vít Klusák

Kamera:

Jakub Halousek
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dragoni
  ***

  Dokument o lidské mentalitě a hlavně o samém žurnalistickém dně i fungování šoubyznysu v ČR. Je to hnus velebnosti, ale alespoň to všechno Pavel Novotný řekl na plnou hubu.(16.4.2014)

 • InJo
  ****

  Nedotažený (chtěl bych vědět víc o fungování bulváru jako takového i o samotném Novotném, který je poměrně fascinující figurkou), ale přesto výživný dokument, který podle mého názoru nepřímo pokládá jednu stěžejní (i když patrně neřešitelnou) otázku, a sice, kdo že je vlastně ten "největší" póvl - bulvární novináři, "celebrity", o nichž píší (Kristelová se tady předvedla vskutku dokonale), nebo ti, kteří ho pravidelně a s velkým zaujetím čtou a sledují? Btw Novotného opravdu nemám rád, ale jeho image otevřené a "nepokrytecké" amorální cynické hyeny, která vydělává horentní sumy peněz na lidské nízkosti, slabosti a ubohosti (takže vlastně podobně jako to dělají třeba drogoví dealeři, majitelé "výherních" automatů aj.), je pro mě stejnou měrou opovrženíhodná i přitažlivá. 70 %(16.4.2014)

 • Kamca_
  ****

  Hodně zajímavý dokument, který vám krásně přiblíží zákulisí toho hroznýho bulváru ... 80%.(16.5.2014)

 • Gilmour93
  **

  Ten dláždí ulice, ta vyrábí hračky, ta krmí slepice, ten píše sračky. Ten umí to a ten zas tohle a všichni dohromady udělají moc.. Prefekt české dokumentaristiky se pokouší ukřižovat amorální prase s hroší kůží, co nejspíš svými tlustými prsty zkontrolovalo i hymen naší královny rychlobruslení, ale čím víc prostoru to egoistické těleso dostává, tím víc se zjevuje, jak je jeho cynické učení vysoce pragmatické a Klusák Pontský svůj boj o nadřazenost vlastní víry hanebně prohrává.. Pamatujte, co kdysi řekl Oscar Wilde: „Morálka je většinou jen póza, kterou přijímáme vůči osobám, jež nemůžeme vystát...“(21.6.2016)

 • maseer2
  ***

  příliš povrchní a okrajové, ale je otázka, zda bylo vůbec možné jít více do hloubky.. na Novotného po zhlédnutí každopádně trochu měním názor, i když je mi pořád krajně nesympatický.. co mě ale neskutečně štvalo, byl příšerně iritující a úplně zbytečný komentář většiny scén - když totiž vidím Novotného rozvaleného na pohovce, tak k tomu opravdu nepotřebuji slyšet "Pavel Novotný leží lhostejně rozvalený na pohovce..." - oči mi totiž zatím slouží dobře.. za 3*(24.4.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace