Zvonilka a tvor Netvor

• slovenský

Cililing a Zver-Nezver

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2014, 76 min

Víla Fauna je moje krevní skupina!(19.3.2015)

Moje prvé ( náhodné ) stretnutie s vílou Cililing a jej priateľkami dopadlo nad očakávanie dobre. Jednoduchý príbeh s posolstvom, kvalitná animácia, tajomná potvora, ktorú som ako zviera nedokázal identifikovať, trochu srandy a napatia. Pekná rozprávka.(26.12.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $27,057,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $7,493,380Tržby za predaj DVD v USA $10,191,674 ║ som už ani moc nečakal že by ma to až tak chytilo, veď už ide v poradí o šieste dobrodružstvo s vílami ale opäť to bavilo, je to roztomilé, hravé, zas také mierne bláznivé dobrodružstvo sadlo a opäť podarené doprovodné pesničky, dokonca žiariví rozlúčkoví záver dojal, Slovenský dabing na výbornú, veľká spokojnosť, príjemná oddychovka /videl v kine: 75%/(22.3.2015)

• hygienik

Strašidelná Zvonilka s apokalyptickým nádychom a bez happy endu? Nie, ďakujem. Rozhodne by som na to nebral malé dieťa. Disney zahodil do koša pozitívny aj estetický potenciál "Údolia víl" a stavil na chlapčensky atraktívny animovaný akčák, ktorý evokuje atmosférou Harryho Pottera.(12.2.2015)

Najlepší diel série. Fungujúca zápletka s tajomstvom, napätie, relatívne ponurá atmosféra a efektné finále.(29.7.2015)