Nekromantik 2 (festivalový název)

• Německo

Horor / Komedie / Romantický

Německo, 1991, 104 min

Jörg Buttgereit
  • LION-MR.T

U mě to vede jako nejdnudnější film všech dob! Nevím proč film byl zakazová a na začátku bylo varování,o nechutných a uražlivých scénách. Celý je to nudný a ukecaný až v samotném závěru příjde něco,jinak koukat na film ve,kterém ukazují jak se hrstka ženskejch dívá na film,kde zpracovávají tuleně je možná lehké rozptýlení z nudy,ale zbytečné,tady je zbytečný vlastně cokoliv.(21.3.2008)

Betty se nemuže vyrovnat se smrtí své životní lásky Roberta a tak se rozhodne s ním žít i po jeho smrti...Pokračování Buttgereitvo undergroundového snímku začíná přesně tam,kde první díl skončil.Jörgova snaha šokovat se opět podařila jen v určité míře,nejvíc si dal záležet na závěrečné scéně,která vážně stojí za to.(24.9.2008)

Tak dvojce už chybí ta pohodová atmosféra, jinak samozřejmě dost brutal. Z letošního ročníku Festivalu Otrlého diváka (2009) to byl zážitek spolehlivě nejotrlejší.(15.2.2009)

Netušil bych, že mi dvojce Nekromantiků způsobí takové dilema. Obecně je dvojka asi slabší než jednička, v některých ohledech se mi ale líbila mnohem více než první NEKRomantik. V mnohém mi to přijde sofistikovanější a procítěnější. Nemá to tak skvělou hudbu a mohlo by to být kratší, některé pasáže mě doslova uspávaly. Ale nejsem schopen říct, který z nich je lepší, protože v něčem je lepší první, v něčem zase tenhle. A hlavně, ono to asi je nejlepší hodnotit společně. Takže po zralé úvaze jsem nakonec nucen hodnotit stejně. Platí totiž skoro to samé, co jsem napsal u jedničky.(16.12.2012)

• iolaos

tak tak sem vydrzel do konce... sokujici hardcore experiment... prezentovat nekrofilii v teto forme a nazyvat to horrorem, absurdni.. zvracenost sama...pro 10/10 "normalnich" divaku zcela nestravitelne. 1/10(25.12.2007)