Nekromantik 2 (festivalový název)

• Německo

Horor / Komedie / Romantický

Německo, 1991, 104 min

Jörg Buttgereit
  • Flipnic

Tak tohle je neskutečná kravina a debilita!! Jednička se mi docela líbila, ale tohle se s tím nemůže vůbec rovnat. Nekonečně dlouhý film totálně o ničem, divák sleduje nekonečné, nic neříkající scény úkonů, které lidé běžně v životě dělají. Do toho sleduje natočené jiné filmy, které běží na obrazovce nebo na plátně. A do toho jedna shnilá mrtvola a "trochu" nevyrovnaný vztah nekrofilní dívky s nic netušícím mladíkem. U filmu jsem se tak strašně nudil a nadával, že jsem měl chvílemi pocit, že mě tvůrci záměrně chtějí unudit k smrti a udělat ze mě stejnou shnilou mrtvolu, jako je ta, co ve filmu "vystupuje" ... Tohle opravdu ne, tohle je hovadina o ničem a neskutečná nuda.(10.5.2008)

Závěr druhého pokračování Nekromantika považuji za jeden z nejhustších filmových momentů všech dob. Něco takového se prostě... nevidí... Doporučuje 9 z 10 přiznaných úchylů.(16.4.2007)

Člověk má někdy chuť si tak sednout a dát si něco pěkného, něco romantického, něco nekromantického. No a tak si pustí Nekromantika. A jelikož jedničku viděl vícekrát, pustí si dvojku. A ta dvojka není tak dobrá jako jednička. Co je ale výborné, hudební podkres od starých zámých borců Daktari Lorenze, Johna Boy Waltona, Hermanna Koppa a dalších opět skvěle funguje a svou melancholickou náladou jíž doplňuje vzrušující erotické scény doslova zahřeje na duši. Miluju soundtrack z Nekromantiků a nebojím se je zařadit k té nejlepší filmové hudbě. A co se týče mrtvoly, tak v jedničnce byla lepší, tady byla moc čerstvá.(7.11.2011)

[Festival otrlého diváka 2009] …(16.2.2009)

• jojinecko

Oproti jednotke značne a zbytočne rozťahané, no rovnako undergroundové a snáď ešte viac šokujúce. Jorg Buttgereit je absolútny magor, ktorý si našťastie svoje perverzné vízie napĺňa prostredníctvom filmov (teda možno aj v reáli, kto vie:). Opäť sa jedná o maximálny shocker, za všetko hovorí záverečná scéna,v ktorej zvrátené umenie a invencia "zápasí" s nekrofíliou a ťažkou psychopatiou. Len pre silných jedincov a žalúdky, nekrofilným romantikom vrele doporučujem celú sériu:)(6.10.2007)