Uprchl vězeň... 38,000 stop nad zemí! Šerif Pete Nessip doprovází, věhlasného počítačového podvodníka, který má ve federálním vězení nastoupit výkon trestu. Během letu na pravidelné lince z Los Angeles ovšem dojde k únosu a vězeň záhadně zmizí. Dokázat to nadřízeným je pro Petea tvrdý oříšek, zvlášť, když sám dlouho nechápe, jak k únosu došlo. Wesley Snipes jako Nessip podniká odvážné seskoky, aby odhalil ve světě parašutismu nebezpečné teroristy. (oficiální text distributora)

GIK

Sympatická Yancy Butler. Pěkná vzdušná akrobacie a elegantní přistávání. Úžasné záběry (nejen jí i ostatních). Skokani ještě v pohodě bez helem! Ale až příliš mnoho zbytečně a přehnaně brutálních rvaček. Rekordně nepříjemný Busey. Zcela neuvěřitelný vzdušný únos. Proč to neudělat jednoduše (na zemi), když to jde složitě. Pravděpodobnost, že by se tímto způsobem někteří padákoví zločinci opravdu živili nulová. Pohádka pěkná, za brutalitu mínus jeden pentagram, za instruktorku plus jeden pentagram. Skvělá hudba. ()

eye candy

2-3* Je to někde na pomezí béčka a celkem zábavného akčňáku. Kvalit podobně situovaného Bodu zlomu to ovšem nedosahuje, hlavně co se obsazení týče jde o zcela jinou váhovou kategorii. Dobře, je tu Snipes což zaručuje nějakou tu scénu martial artu, G.Busey což více méně zaručuje, že se bude jednat o pěknou sračku a Yancy Butler, které to ve filmu hodně sluší. Její postava je navíc ve srovnání s mírně dementním Nessipem, alespoň trochu zajímavá. Mimochodem, to mi připomíná scénu, ve které ji dá Nessip přes držku. Galantní hlavní hrdina, opravdu úplnej Oldřich Nový. ()

Sany33

Mám pocit, že ak by film vznikol v dnešnej dobe tj. v 21 storočí nemal by aspoň v mojich očiach taký úspech ako film s týmto obsadený vznikajúci na prelome 90 rokov. jednoducho akčné parádičky z 90 rokov v ktorých sa nám predstavujú esá ako Snipes, Schwartzeneger či Stalone sú jednoducho vynikajúce a ak v nich človek hľadá hlbokú myšlienku či prešpikovaný zvrat alebo bájne rozuzlenie veľmi sa sklame ale ak ste ako ja a sadnete si k tomuto filmu s úmyslom resetovať mozog a pozrieť si riadny akčný odvar je tento film plne postačujúci. O čo ide? Snipes sa pridá k parašutistom aby odhalil sprisahanie v ich radoch a objasnil záhadnú vraždu svojho brata. Samozrejme sa mu to s dávkou adrenalínu podarí a dočkáme sa parádneho vzdušného fightu na streche vežiaka. Nič viac a nič menej a mne to postačuje na udelenie 79%. ()

choze

Slabší, ale koukatelná variace na Bod zlomu (ze kterého si to půjčilo Gary Buseyho, pro změnu do záporné role), s tím rozdílem, že zločinci si tentokrát nevydělávají zločinem na svoje adrenalinové sportování, ale sport je součástí jejich modu operandi. Efektními scénami ve vzduchu se sice nešetří, ale nějak mě nebraly, stejně jako nakouknutí do téhle komunity. A Snipes, který už jednou eskortoval vězně letadlem v Přepadení ve vzduchu, sice umí efektně rozbíjet držky, ale tady má de facto jen jednu pořádnou bitku (na záchodcích), byť jednou to natankuje i Yancy Butler. Ve stejném roce jsme se dočkali i dalšího skydivingového akčňáku Nebezpečné pády. ()

marvin1

z filmů, kombinujících sportovní prostředí s kriminální zápletkou asi to nejlepší. poutavě natočený, energické prostředí, super casting a evidentně to dobře šlo i bez Willisů, Stalonů nebo Travoltů. Má to příběh, má to dynamiku, napětí i dobře postavenou hudbu. Bavíme se o roku 1994, kdy se u nás tvořila Jízda nebo Akumulátor 1...navíc, jako bonus, takovou prdelku jako Yancy Butler taky hned tak nějaký nepřinese. Až na tu hodně špatně udělanou scénu pádu a skoku z budovy - od Badhama standartní kvalita ()

• Jedním z případných důvodů, proč nevznikl vztah mezi Petem Nessipem (Wesley Snipes) a Jessií Crossman (Yancy Butler), byl také ten, že role byly původně napsány pro dvojici mužů. (Terva)
  • Do role Petra Nessipeho byl původně obsazen Steven Seagal. Jeho požadovaný honorář 15 000 000 amerických dolarů však nebyl akceptován. (Terva)
  • Film je částečně natočen podle životního příběhu dvou profesionálních parašutistů Tony Griffina a Guye Manose. (Terva)