Uprchl vězeň... 38,000 stop nad zemí! Šerif Pete Nessip doprovází, věhlasného počítačového podvodníka, který má ve federálním vězení nastoupit výkon trestu. Během letu na pravidelné lince z Los Angeles ovšem dojde k únosu a vězeň záhadně zmizí. Dokázat to nadřízeným je pro Petea tvrdý oříšek, zvlášť, když sám dlouho nechápe, jak k únosu došlo. Wesley Snipes jako Nessip podniká odvážné seskoky, aby odhalil ve světě parašutismu nebezpečné teroristy. (oficiální text distributora)

Gemini

Neobvyklé a atraktivní prostředí, svižné tempo, Wesley Snipes coby víceméně nedobrovolný parašutista, záporák Gary Busey, přišlo mi to o něco lepší než Bod Zlomu, ale v Nebezpečných Pádech (které jsou ze stejného prostředí) hraje Nastassja Kinski... ()

Tom Hardy

Svižné a slušně natočené, s tradičním Snipesem v hlavní roli a stále fungujícím hajzlem v podání Gary Buseyho. Na konci mě zaujalo, jak si tvůrci (zcela očividně) mnohé vypůjčili z první Smrtonosné pasti (schválně porovnejte děj v budově s první Pastí). 3 a 1/2 hvězdičky... ()

T2

Rozpočet $45miliónovTržby USA $28,735,315Tržby Celosvetovo $32,600,000║ Príbeh klasická akčná béčková rutina vezúca sa na vlne Smrtonosných pascí ale z časti to vynahradia akrobatické kúsky vo vzduchu a dynamická hudba Hansa Zimmera. /40%/ ()

tron

Blade je Snipesova životná rola a v iných filmoch ma ho moc nebaví sledovať a to ako v novších, tak ani v starších. Vrátane Zóny úniku. Každopádne, akcia je svižná, Busey expert na hajzlov a Butler fajn mačička. Ale ako celok to pôsobí značne matným, až televíznym dojmom. ()

monolog

Vždycky mě dostává, když tu lidi porovnávaj, čemu je jakej film podobnej. Když to není remake, tak je to v pohodě. Scéna pádu z okna je sice podobná té ze Smrtonosné pasti, ale, a nad tímto byste se měli vážně zamyslet, jak jinak chcete padat z budovy? A pokud tak umírá hlavní záporák, tak ho musíte zabrat s pořádně vyděšeným výrazem, aby bylo jasné, že zlo je poraženo. Navíc, kdyby ho jenom obyčejně zastřelil, dalo by se to srovnat s mnohem větší skupinou filmů, než když vypadl z okna. Jinak celkově se mi film líbil. Není to sice megabomba, ale pobaví a o to u takovýchto filmů jde. Rozhodně to není žádná nastavovaná kaše, nebo překombinovaná kýčovitost. ()

choze

Slabší, ale koukatelná variace na Bod zlomu (ze kterého si to půjčilo Gary Buseyho, pro změnu do záporné role), s tím rozdílem, že zločinci si tentokrát nevydělávají zločinem na svoje adrenalinové sportování, ale sport je součástí jejich modu operandi. Efektními scénami ve vzduchu se sice nešetří, ale nějak mě nebraly, stejně jako nakouknutí do téhle komunity. A Snipes, který už jednou eskortoval vězně letadlem v Přepadení ve vzduchu, sice umí efektně rozbíjet držky, ale tady má de facto jen jednu pořádnou bitku (na záchodcích), byť jednou to natankuje i Yancy Butler. Ve stejném roce jsme se dočkali i dalšího skydivingového akčňáku Nebezpečné pády. ()

Gilmour93

Černí muži neumějí skákat (z letadla). Nikterak turbulentní akčňák se škaredými ženami a pěknými padáky, který sice s Bodem zlomu pojí prostředí a bílý tesák Gary Busey, ale jinak se to na honění Nea s Pavlem Nedvědem po nebi i vlnách kouká celkem zdola.. ()

Hal_Moore

Chjo. Stereotyp, sterotyp, stereo..... Skutečně, tento film v dnešní době DTS, THX vypadá jako stereo. Trapné přirovnání, uznávám, asi tak trapné jako celý film. Snipes toho moc nezahraje, charisma už mu moc nezbývá a tak nám zůstane pouze adrenalin a adrenalin. ()

sniper18

Dnes už kultový Bod zlomu, ktorý si ale mňa výraznejšie nezískal rozbehol sériu akčných filmov s tématikou extrémnych športovcov a práve Zóna úniku je z tej doby asi ich najlepší predstaviteľ. Síce mám pocit, že mal trochu väčšie ambície, než bol schopný skutočne ponúknuť, režisér, ktorý má na svojom konte niekoľko slávnych filmov, vychádzajúca akčná hviezda Wesley Snipes, skladateľ Hans Zimmer a dostatočný rozpočet, ale vyšla z toho síce nijak zvlášť výnimočná, ale predsa len stále nadštandardná žánrovka. Dejovo mi to síce v priebehu neprišlo až tak zaujímavé, ako to spočiatku vyzerá, ten trochu temnejší štýl z úvodu, kedy sa nahnevaný a suspendovaný agent rozhodne dostať tých, ktorí majú na svedomí jeho brata sa po chvíli úplne vytratí a prejde to skôr do tej odľahčenejšej podoby, ale ani toto nie je zlé, tie vtipnejšie situácie a hlášky mi sadli, takže ma to bavilo aj takto a finále je opäť ešte trochu zaujímavejšie. A dosť za to môže aj dobrý výber postáv, spomínaný Wesley Snipes je očakávane výborný, ale pomáha mu aj sympatická Yancy Butler a jej priatelia a sadol mi aj výber záporákov, aj keď Gary Busey na prvotriedneho parašutistu predsa len nemá vek ani postavu, ale charizmou to utiahne. Akčná stránka je očakávane skôr v kaskadérskom štýle, takže najväčší priestor majú rôzne scény s parašutistami, ale tie sú technicky dosť dobre zvládnuté a aj celkom napínavé, takže sa na ne dobre pozerá. Klasickej akcie tu moc nie je, ale Snipes predsa len predvedie aj niečo zo svojho bojového umenia a má tu pár súbojov. A tak najvic mi sadlo celé finále v klasickom štýle, alebo súboj na toaletách. Režijne a technicky je to až na pár detailov úplne ideálne a síce Zimmer mi tu neprišiel moc výrazný, ale predsa len na pomery žánru je tá hudba celkom obstojná. Takže síce celkovo uprednostňujem skôr klasické akčné filmy, ale aj Zóna úniku má niečo do seba, videl som ju viackrát a stále sa pri nej slušne bavím. 71% ()

castor

Wesley Snipes ve vládních službách doprovází během letu z Los Angeles počítačového specialistu do federálního vězení. Jenže zatímco zkouší flirtovat s letuškou, počítačové eso z letadla dostane (a pár lidí to při tom koupí) parašutistický gang, který s ním má velké plány. Režisér Horečky sobotní noci nebo Čísla 5 žije John Badham solidně využívá atraktivního prostředí akrobatického parašutismu, je nekomplikovaný a přímočarý. Navíc má kromě slušného Snipese (nějak rychle se hošan tuhle disciplínu plnou náročných figur naučil) tradičně skvělého Garyho Buseyho, který je rozeným padouchem, a hned dvě krasavice: Claire Stansfield a Yancy Butler, která rozhodně není tak uťápnutá, jako když po boku JCVD pátrala v Živém terči po svém nezvěstném otci. A taky musím ocenit svižnou kameru. 55% ()

Wacoslav1

Solidní parašutistickej akčňák z požehnaných 90 let se Snipesem v té době na vrcholu sil. Z filmem mám spojený zážitek když mi bylo 14 let chtěl jsem na to jít do místního kina oko které, ale žel bohu hrálo jen minimálně pro 10 lidí a páč jsem byl sám tak hádejte... ano šel jsem domů z brekem kino se nekonalo.60% ()

Shakers

Síce to nebolo nejako strhujúce a ani adrenalínové, ale Snipes a sexi Yancy Butler upútali moju pozornosť natoľko, že som sa moc nenudil. Vlastne mi to prišlo celkom fajn. Letecké zábery boli dobré a príbeh v pohode a plynulo odsypal. No o Zimmerovú hudbu som to moc nezakopol. Wesley je tu nie len za mlátičku na spravnom mieste, ale aj za prvotriedneho sympaťáka, ktorý nemal v tomto období problém potiahnuť film vpred. 80% - 4* ()

petaspur

Nějací blázniví parašutisti v letadle zabili bratra šerifa Peta Nessipa, unesli střeženého počítačového génia a v klidu si vyskákali z letadla ve výšce, ve které se nachází jen stopové množství kyslíku. Pete chce pomstu a tak ihned míří do společenství lidí, kteří vědí kudy mají vyskočit z letadla, za které špagáty za letu tahat a jak přežít setkání s tvrdou matičkou zemí. Naučit se těmto fíglům nebude pro Peta nic lehkého, ale bude je potřebovat, až se při vzdušných soubojích bude setkávat s chytráky, kteří si chtějí přilepšit na důchod krádežemi přísně tajných dat. ()

kingik

Snipes s Badhamem spojili síly a natočili film s originálním námětem. Na jedno však při jeho realizaci zapomněli. Na vydatnou porci dobré a adrenalinové akce. Výstižněji řečeno výsledná akce je chabá. Když je film vydáván za akční thriller, očekávám od něj strhující akci a porci napětí. Nic z toho ve filmu není. Tedy ne tolik, kolik by mělo správně být. Wesley Snipes je afroamerický herec, kterému akční role sedí a kromě toho je herecky disponovaný, ale jeho kariéra v podstatě skončila pobytem ve vězení za danové úniky. Nechápu, proč se Badham, který se v akci vyžívá, najednou držel tak zkrátka, a nenaservíroval dynamickou a hlavně kvalitní akci. Ze super námětu udělal horko těžko jen průměrný příběh ve kterém se zase toho tolik až moc neděje. Přitom film má nápadů na rozdávání a v tom případě to chtělo zručnějšího režiséra, který by všechny nabízené možnosti dokonale zužitkoval. Je to k vzteku vidět tolik invence pohromadě a vzejde z toho veskrze jen průměrný film z kategorie B s nedostatkem dobré akce odehrávající se v atraktivním prostředí parašutistů, s charismatickým Snipesem, pohlednou a dnes již zapomenutou Yancy Butler a ne uspokojivě využitým specialistou na záporáky a rovněž dobrými režiséry neprávem opomíjeným Gary Buseym. Jako divák jsem si po filmu připadal ošizený a nedivím se, že jméno John Badham je pro filmové producenty strašákem. Milovníci adrenalinových seskoků padákem si z mého hodnocení ještě nějaké to procento odečtou. Zřejmě se totiž budou při seskocích s viditelnou zadní projekcí dokonale nudit. 60% ()

klerik

Svižný filmík, so slušným Snipesom, zaujímavým Buseym a fajn akciou (tá bitka na schodisku ma vo svojej dobe nevysvetlitelne chytila). Bol som dokonca o niečo spokojnejší než pri BODE ZLOMU... ()

LaciLC

Tento dosť slušný akčňák mi hneď pripomínal nejaký film. Až potom ma napadlo, že to je Osudové zrýchlenie z rovnakého roku s Charlie Sheenom. A ešte k samotnému filmu: má slušne natočenú akciu a záporáka Buseyho, pár vydarených hlášok a je svižne natočený. ()