Zóna úniku

Drop Zone

Zóna úniku

Akční / Thriller

USA, 1994, 101 min

Vždycky mě dostává, když tu lidi porovnávaj, čemu je jakej film podobnej. Když to není remake, tak je to v pohodě. Scéna pádu z okna je sice podobná té ze Smrtonosné pasti, ale, a nad tímto byste se měli vážně zamyslet, jak jinak chcete padat z budovy? A pokud tak umírá hlavní záporák, tak ho musíte zabrat s pořádně vyděšeným výrazem, aby bylo jasné, že zlo je poraženo. Navíc, kdyby ho jenom obyčejně zastřelil, dalo by se to srovnat s mnohem větší skupinou filmů, než když vypadl z okna. Jinak celkově se mi film líbil. Není to sice megabomba, ale pobaví a o to u takovýchto filmů jde. Rozhodně to není žádná nastavovaná kaše, nebo překombinovaná kýčovitost.(29.12.2005)

Snipes proti bandě zlejch parašutystů nakonec všem nakope prdel. Průběh filmu nuda konec ušel.(29.1.2012)

Chjo. Stereotyp, sterotyp, stereo..... Skutečně, tento film v dnešní době DTS, THX vypadá jako stereo. Trapné přirovnání, uznávám, asi tak trapné jako celý film. Snipes toho moc nezahraje, charisma už mu moc nezbývá a tak nám zůstane pouze adrenalin a adrenalin.(4.1.2006)

Rozpočet $45miliónovTržby USA $28,735,315Tržby Celosvetovo $32,600,000║ Príbeh klasická akčná béčková rutina vezúca sa na vlne Smrtonosných pascí ale z časti to vynahradia akrobatické kúsky vo vzduchu a dynamická hudba Hansa Zimmera. /40%/(29.6.2005)

"Seskok z týhle výšky by zvládl jedině buď někdo hodně šikovný nebo blázen.." ;)(3.10.2014)

• - Film je částečně natočen podle životního příběhu dvou profesionálních parašutistů Tony Griffina a Guye Manose. (Terva)

• - Do role Petra Nessipeho byl původně obsazen Steven Seagal. Jeho požadovaný honorář 15 000 000 amerických dolarů však nebyl akceptován. (Terva)

• - Díky své životní pojistce nesměl Wesley Snipes skákat z padákem. Ve scénách, které si skoky vyžadovaly, jej proto zaskakoval kaskadér Michael Jeter. (Terva)