Zóna úniku

Drop Zone

Zóna úniku

Akční / Thriller

USA, 1994, 101 min

Jeden z těch lepších akčních snímků ve kterých si zahrál Wesley. Není to špatný film. Hodnocení: 60%(14.8.2008)

Snipes proti bandě zlejch parašutystů nakonec všem nakope prdel. Průběh filmu nuda konec ušel.(29.1.2012)

• Gilmour93

Černí muži neumějí skákat (z letadla). Nikterak turbulentní akčňák se škaredými ženami a pěknými padáky, který sice s Bodem zlomu pojí prostředí a bílý tesák Gary Busey, ale jinak se to na honění Nea s Pavlem Nedvědem po nebi i vlnách kouká celkem zdola..(11.6.2015)

Je to celkom dobrý akčný film s Wesley Snipesom, ktorý patrí medzi jeho priemerné akčné filmy. Má celkom dobrý príbeh o policajtovi, ktorý príde počas prevozu zločinca o brata, ale kedže mu nikto nechce uveriť, že to boli parašutisti, ktorým sa podarilo bez stôp ujsť, rozhodne sa pátrať sám. Spracovaný je pomerne dobre, zatiaľ čo väčšina akčných filmov sa zo začiatku len rozbieha, tak tu sa mi už prvá tretina dosť páči, ale potom sa už film o niečo zhorší a vylepší až po dlhšom čase. Môže za to hlavne to, že nemám moc rád akčné filmy, ktoré využívajú športové prostredie, čo mi nesadlo ani tu, ale zase moc veľký zápor to nie je. Čo sa týka množstva akcie, tak je to diskutabilné, pretože je jej pomerne dosť, ale väčšinou sa týka práve parašutizmu a mojich vyhľadávaných súbojov a prestreliek je tu veľmi málo. Prestrelka tu nie je prakticky žiadna a súbojov len niekoľko a aj tie sú krátke. A nanešťastie sklame aj finále, kde Snipes moc priestoru nedostane, pretože protivníkov je málo a nie je v tom sám. Technická stránka je tu veľmi dobrá, na celý film sa dobre pozerá, tu nemám čo vytknúť. Veľmi som spokojný aj s hereckým obsadením, samozrejme hlavne so Snipesom, ktorý tu je perfektný, má niekoľko dobrých hlášok a situácií a prakticky vždy, ked´ je v obraze, si získa celý priestor len pre seba. Ale veľký priestor je tu venovaný aj záporákom na čele s Garym Buseym, čo ale nie je mínus, pretože ich prípravy a akcie sú zaujímavé. Škoda, že tu nie je viac akcie v Snipesovom podaní, ale inak je to dobrý akčný film, ktorý sa v jeho filmografii nestratí. Objektívna kvalita filmu- 65%, film sa páči mne na 71%.(8.8.2010)

Slušný akčňák.(10.6.2005)