Zóna úniku

Drop Zone

Zóna úniku

Akční / Thriller

USA, 1994, 101 min

Neobvyklé a atraktivní prostředí, svižné tempo, Wesley Snipes coby víceméně nedobrovolný parašutista, záporák Gary Busey, přišlo mi to o něco lepší než Bod Zlomu, ale v Nebezpečných Pádech (které jsou ze stejného prostředí) hraje Nastassja Kinski...(21.3.2003)

• tron

BLADE je Snipesova životná rola, preto necítim potrebu jeho minulé filmy vidieť viac ako dva razy. Ale akcia je svižná, Busey expert na hajzlov a Butlerová fajn mačička, ale celá ZÓNA ÚNIKU pôsobí nepríjemným televíznym dojmom..(3.11.2004)

Snipes proti bandě zlejch parašutystů nakonec všem nakope prdel. Průběh filmu nuda konec ušel.(29.1.2012)

Rozpočet $45miliónovTržby USA $28,735,315Tržby Celosvetovo $32,600,000║ Príbeh klasická akčná béčková rutina vezúca sa na vlne Smrtonosných pascí ale z časti to vynahradia akrobatické kúsky vo vzduchu a dynamická hudba Hansa Zimmera. /40%/(29.6.2005)

Solidní parašutistickej akčňák z požehnaných 90 let se Snipesem v té době na vrcholu sil. Z filmem mám spojený zážitek když mi bylo 14 let chtěl jsem na to jít do místního kina oko které, ale žel bohu hrálo jen minimálně pro 10 lidí a páč jsem byl sám tak hádejte... ano šel jsem domů z brekem kino se nekonalo.60%(22.10.2014)

• - Jedním z případných důvodů, proč nevznikl vztah mezi Petem Nessipem (Wesley Snipes) a Jessií Crossman (Yancy Butler), byl také ten, že role byly původně napsány pro dvojici mužů. (Terva)

• - Díky své životní pojistce nesměl Wesley Snipes skákat z padákem. Ve scénách, které si skoky vyžadovaly, jej proto zaskakoval kaskadér Michael Jeter. (Terva)

• - Do role Petra Nessipeho byl původně obsazen Steven Seagal. Jeho požadovaný honorář 15 000 000 amerických dolarů však nebyl akceptován. (Terva)