Before We Go

Scénografie:

Theresa Guleserian

Kostýmy:

Anney Perrine

Že nám Kapitán Amerika naservíruje nečekaně povedenou režijní prvotinu, a že jeho síla bude tkvít v komorních konverzačkách jako z pera Richarda Linklatera, to bych opravdu nečekal. Samozřejmě, do tohoto mistra dialogů má Evans ještě hodně daleko. I přesto nám však naservíroval hodně povedený žánrový přírůstek, jenž se sice nevyhne menší roztříštěnosti a slabším pasážím, pořád ale nabízí hodně příjemnou atmosféru a hlavně sympatickou dvojici, která se vám zaryje pod kůži. Chris Evans navíc i herecky roste s každým filmem a jeho přirozený projev žeru čím dál víc. Alice Eve pak znovu potvrzuje, že rozhodně není jen krásnou tvářičkou a zasloužila by si mnohem víc příležitostí. Závěr je navíc parádní a už teď se těším, s čím se Evans za kamerou vytasí příště. 70%(24.8.2015)

• peiton

Sklamanie 2 hviezdy dávam za veľkého sympaťáka a nočný New York v hlav.úlohe.Žiadnu romantiku tu však nečakajte ani poctivú scénku, len 90 minút k ničomu nevedúcich dlhých žvástov medzi dvoma postavami bla-bla-bla...Viem si toto predstaviť zhrnuté v 10 minutách a neobťažovať ma takto celovečerným filmom.Strata času.A ten záver?Ten ma doslova naštval!(27.12.2016)

proste nevim, spatny timing na sledovani(2.11.2015)

Veľmi slušný režijný debut Kapitána Ameriky. Chris Evans má rozhodne talent a v Before We Go ponúka príjemnú, nenútenú romancu, ktorá sa odohráva počas jednej noci a prevažne sleduje rozhovor dvoch veľmi sympatických postáv. Nepotrebuje tu nijako tlačiť na pílu, citovo vydierať, ale iba prirodzene sledovať rozvíjanie jedného nečakaného vzťahu. Feel-good oddychovka s fajn atmosférou, ktorá pohladí po duši. Akurát nabudúce ešte o niečo viac zapracovať na dialógoch. Before We Go totiž pripominá Before trilógiu od Linklatera (neviem, či tie názvy sú zvolené zámerne alebo je to iba náhoda), no ten v Sunrise, Sunset, Midnight predsa len ponúkol o niečo prepracovanejšie dialógy, ktoré sa šikovne zavŕtavali do rôznych oblastí života (prvé lásky, starnutie, manželstvo ...). Na Before We Go sa síce príjemne pozerá, aj sa príjemne počúva, ale v podstate nepovie ani raz nič zásadné, iba postupne odkrýva osudy postáv. Nenútene, prirodzene, ale aj trochu obyčajne. Na ďalšie počiny Chrisa Evansa sa však budem rozhodne tešiť. Dokázal, že nie je iba herec čo si zmyslel, že chce byť režisér, ale pre filmárčinu má skutočný cit a na svoj indie počin môže byť patrične hrdý. Nabudúce si však vybrať ešte o niečo silnejšiu látku a už to bude perfektné. CELKOVO: 3* (6/10)(7.8.2015)

Troufnu si říct ... Výjimečný film! Chris ten debut zvládl skvěle.(4.1.2016)

• - Brooke (Alice Eve) sa Nickovi (Chris Evans) predstaví menom Carrie. Odôvodní mu to tým, že meno si vymyslela podľa postavy Carrie Bradshaw zo seriálu Sex v meste (od r. 1998). Alice Eve si zahrala vo filmovom pokračovaní seriálu Sex v meste 2 (2010). (toi-toi)

• - Chris Evans (Nick) sa chcel naučiť hrať na trúbke, aby scény odohral sám. Veľmi rýchlo prišiel na to, že je to veľmi ťažké a tak sa aspoň do detailov naučil správny prstoklad, ktorý je presný aj vo filme. (De Large)

• - Natáčení filmu trvalo 19 dní, snímek byl filmován na ruční kamery v ulicích zimního New Yorku. (VERA)