Ilsa: vlčice SS (festivalový název)

Ilsa, She Wolf of the SS

Horor / Válečný / Erotický

USA / Západní Německo, 1975, 96 min

Don Edmonds

Glenn Roland

Takový ten "učesaný" explotation, který si bere do huby na začátku filmu ještě ubohé poselství jen proto, aby omluvil své vyprávění v tolik kontroverzním prostředí, jako je nacistický tábor. Myslím, že nacismus a jeho důsledky a historie si takovéto v podstatě ptákoviny nezaslouží. Ale jak to poberem je věc etiky a názoru každého z nás... Filmu se opravdu nemůže upřít odvaha ukázat toho hodně, ale nemyslím tím hodně na kameru, ale hodně věcí, které exploťáky obsahují. Do půlky je to ještě takové jako by se herci a celá ta parta lidí, co to natáčela, rozehřívali. Přiznám, že od půlky je to pak docela nářez a i já jsem byl mírně zaskočen, co všechno v roce 1975 dokázali natočit a ukázat. Každopádně se asi lidem líbilo, když vzniklo několik volných pokračování, že ... Tohle je exploťák, který se dá vydržet. Nevěříme obětem jejich utrpení, stejně jako nevěříme vetšině mučitelům požitek z týrání druhých. "Ploché" herecké výkony a něco, co jaksi drží diváka stále nad vodou nám brání se propadnout do něčeho tak totálně zvráceného a beznadějného, jako je "Salo 120 dní Sodomy" (Salo jsem jaksi jako jeden z mála filmů trochu "nezvládl", ale taky se nejedná o explotation). Tady je spousta nahoty, nějaké to mučení, dost sexu díky nadržené Ilse atd. Prostě starý, ale velmi dobrý exploťák pro začátečníky s tímto žánrem ...(21.10.2008)

Viděl jsem UNCUT DVD verzi a první co mne uchvátilo, byl krásný čistý obraz! Nechápu to, protože film je z roku 1974 (uvedeno na konci filmu!) Některé filmy z roku 2008 se nemohou takové kvalitě vyrovnat! Co se týče obsahu film, několikrát jsem byl v šoku. Jaké brutální scény si dovolili už v roce 1974 natočit. Např. Ucvaknutí prstů, kastrace, vaření lidí při 90´C, vaginální elektrošoky a jiné pochutiny. A scéna, kdy se prasečí generál nechá pomočit, byla třešničkou na dortu. Mám jediné mínus k filmu a to, že krev byla více oranžová, než červená! No, ale dá se to odpustit :-) Rozhodně jsem se při filmu nenudil!(24.8.2008)

Několikrát jsem si za těch šest let na čsfd prohlížel profil tohoto snímku s komentáři a minigalerií, ale nikdy jsem si neřekl, že to musím vidět. Až před pár dny mě napadlo zabrousit do mnou neznámých filmových vod a podívat se na něco nevšedního. No, gore ani exploitation nevyhledávám a nestane se tak ani u tohoto subžánru ( vyjma této série ), ale jako celek mě ILSA docela příjemně překvapila. Zezačátku mi bylo docela ouvej z faktů, že zde zobrazované pokusy na lidech se dříve skutečně odehrávaly a říkal jsem si, proč se na to dívám, když mi je akorát blbě a bohatě stačí podívat se občas na nějaký dokument z 2. sv války. Jenomže postupně se zvyšovala intenzita odhalených koz a tak mě vždycky pár kůzlátek naopak po duši pohladil. Navíc ta Nazi Bitch Ilsa je docela zajímavá postava. Celkově tři hvězdičky ale dávám hlavně za závěrečných cca 15 minut, kterých mě pobavilo více než kdejaká komedie. Ty akční scény byly neuvěřitelně vtipně zahraný. I tak tenhle film asi nebudu nikomu známému doporučovat. Sumasumárum - od nechuťáren přes porno až po komedii, takže dalším dílům šanci asi dám. [5.5/10 listopad 2010](1.11.2010)

• - Cyklus o Ilse je bezesporu nejznámějším, ač ne prvním (tím byl Love Camp 7), pornografickým filmem s nacistickou tematikou a byl velkou inspirací pro řadu dalších, zejména italských, filmů s obdobným obsahem. (Siriuss)

• - Dílo kvůli předpokládaným obtížím vznikalo v anonymitě a je věnováno obětem holocaustu. Zajímavé je, že producent filmu David F. Friedman je židovského původu. Přesto se po uvedení snímku spustil povyk a problémy vskutku nastaly. V Německu či v Norsku byl film zakázán. Snímek však sklidil ve své době nevídaný úspěch a našel si i řadu skalních fanoušků. V průběhu dalších let vznikla tři volná pokračování Ilsy s názvy Ilsa, Harem Keeper of the Oil Sheiks (1976), Ilsa, the Tigress of Siberia (1977) a Ilsa, the Wicked Warden (1977). (Siriuss)