Kniha džunglí

The Jungle Book

Kniha džungle

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

USA, 2016, 105 min

Dobrodružství, akce a pohlcující vizuál schopný konkurovat Cameronovu Avatarovi. Okamžitě jsem se do všech těch od živých k nerozeznání zvířat zamiloval. Chci chovat malý vlčky a bejt od hlavy až k patě omotanej slizkou Scarlett Johansson!(23.4.2016)

<3 <3 Disney a barvičky a písničky a zvířátka a dobro vs zlo <3 <3 To bylo pro mou infantilní duši přímo blaho. Jediné, co mi vadilo byl Mauglí :D Tady byl až moc velký spratek... ale jinak spokojenost největší. 5* Hned bych si to dala znovu.(3.5.2016)

Klidně bych si to dal hned znova. O děj nejde (prostě Kniha džunglí). Vizuálně naprosto fascinující. Poprvé jsem viděl film, kde má to 3D fakt smysl.(23.4.2016)

Favreau a spol. pumpujú klasickú schému rodinného filmu litrami hustej filmárskej šťavy. ...... a) Animátori príbeh zasadili do veľmi košatého a živého, dýchajúceho prostredia. Či už sa nachádzame uprostred bohatej flóry džungle, ktorá akoby na plátne naozaj syntetizovala, v ruinách starého kláštora, alebo si pospevujeme s Balúm počas plavenia sa na rieke, sme vrhnutí spolu s postavami do veľmi členitého, efektívne zaplneného a priam gymnasticky ohybného priestoru, ktorým sa nedá neopájať. ................ b) Počas syntetizovania flóry nadobúda fauna vskutku ľudské rozmery. Postavy zvierat sú plasticky rozpohybované telesne aj charakterovo. Plynule si svojujú ľudské vlastnosti a akosi sa im ich existencia nedá neuveriť. Napriek jasnej polarizácií postáv sú ich povahy rovnocennými súpermi živosti animovanej prírody. Personifikácia v novej Knihe džunglí dosahuje jeden z filmových vrcholov a to najmä v postave láskavého manipulátora Balúa, ktorý je dostatočne "murrayovský" aj v slovenskom dabingu bez Murrayovho hlasu (prsty v tom má najmä tragikomický výraz padnutých očí). Ďalšou nezabudnuteľnou postavou je obria gorila, pripomínajúca vynáraním svojej tváre spoza tajomného šera a dávaním ponúk, ktoré sa nedajú odmietnuť postavu Dona Corleoneho. ................. c) Film obsahuje ukážkovo nasnímané akčné scény. Rýchle striedanie veľkých celkov, detailov, početných uhlov a využitie subjektívnej kamery robia sledovanie filmu naozaj strhujúcou sínusoidou pravého eskapizmu. .............. d) Autori tiež excelujú v striedaní humorných a vážnych scén, dostatočným počtom vydarených žmurknutí na "dospelé publikum" a celkovým vyvážením a ovládnutím tempa snímky. Bez preháňania naozajstná filmová sviežosť. ....... pozn. - presný dej pôvodnej literárnej predlohy si nepamätám, čiže ani nemôžem porovnávať jej obmeny v aktuálnom filmovom spracovaní.(14.4.2016)

Nejsem cílový publikum, ale jako pohádka pro celou rodinu to funguje výborně. Kvalita efektů doslova neuvěřitelná - chybí už opravdu jen kousek do úplné fotorealističnosti. 3D i dabing velice fajn. Jsem zvědav, jak se se stejným materiálem popere Andy Serkis. Slibuje temnější pojetí, tak bude zajímavé to pak srovnat.(22.4.2016)