Kniha džunglí

The Jungle Book

Kniha džungle

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

USA, 2016, 105 min

Příjemná a svěží, remastrovaná verze Knihy džunglí. Výborně zvolené obsazení hlavní hrdiny jménem Mauglí, precizní vizuál zvířat, ovšem celý koncept / scénář nebyl to pravé ořechové pro mé oči, což jest problém i původní animované verze samozřejmě. Kdybych měl porovnat animovanou Knihu džunglí z roku 1967 s tímto počinem z roku 2016, jednoznačně u mě vyhrává tato, záživnější verze. ___ (Cinestar, Hradec Králové)(27.4.2016)

// Milá neurážející rodinná zábava pro každého. Pro každého, komu nevadí, že film při sebemenším náznaku riskování doslova stáhne ocas a raději pustí písničku. Pro každého, kdo si libuje v hnusném color gradingu. A nakonec pro každého, kdo v kině ocení minimum přemýšlení a maximum atrakcí. Mně tohle kombo ovšem nesedlo a ačkoliv jsem ještě nikdy nezažil v kině takhle boží hlasové obsazení, víc jak 6/10 si to prostě nezaslouží. V ideálním světě by se měl Favreau vrátit zpátky k indie filmům a Disney se na tyhle ultra-příjemné adaptace klasických příběhů vykašlat. V ideálním světě...(30.4.2016)

Vizuálně velmi silné.. Moc milý příběh pro menší i větší, přátelství a sounáležitost jsou více, než moc a síla!!!(24.4.2016)

Fantastické, dobrodružné, poučné, přesahová rodinná zábava jak vyšitá. Rudyarda Kiplinga z dětství vůbec neznám, škoda a hanba mi. A Jon Favreau je velice variabilní režisér, po tomto filmu si troufám říct, že má i na první ligu!(2.5.2016)

Tak jsem po dobrých ohlasech čirou náhodou zavítal do kina. Po prvních minutách jsem s otevřenou pusou sledoval plátno. Pohádka od samého začátku uchvátila. Vše fungovalo jak mělo, od vizuální stránky až po emoce. Musím přiznat, že jsem už spoustu let neviděl tak kvalitně zpracovanou pohádku .. 10/10 = 100%(13.5.2016)