poster

Kniha džunglí

 • USA

  The Jungle Book

 • Slovensko

  Kniha džungle

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

USA, 2016, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Psema
  ***

  Favreau není Branagh a Debney zase Doyle. Takže místo vybroušeného rodinného klenotu přichází jen lehce nadprůměrná selanka, která okouzlí zpracováním a několika samostatně fungujícími a dokonce dojímajícími scénami, ale zbytek po polovině začne strašně drhnout a v podstatě už teď ten film působí trochu jako archiválie, místo toho, aby se Kiplingovu příběhu dostalo pořádné aktualizace. O to tu ale asi nikomu nešlo. Jako směsice disneyovského animovaného updatu a původního románu každopádně přijatelné, ale Favreau se té studené, odtažité beztvarosti svých filmů asi už nikdy nezbaví. 7/10(22.4.2016)

 • Xmilden
  ****

  Neskutečná technická dokonalost bere dech. Ty digitální zvířata vypadají až neskutečně. Příběh je samozřejmě notoricky známý, ale i přesto podobný snímek udělá radost. Hlavně tedy celé rodině. Šer Chán bude určitě letos kandidovat na Záporáka roku. 75%(12.8.2016)

 • POMO
  ****

  Famózna prezentácia technických možnosti Hollywoodu s CGI tak úžasným, že živý Mauglí je najmenej zaujímavým živočíchom vo filme. A že je tam tých živočíchov požehnane.(27.4.2016)

 • maseer2
  ***

  vizuálně fantastické, ovšem po dějové stránce místy lehce pokulhávající.. 3*(22.9.2016)

 • KarelR
  ***

  Kniha džunglí je podobně jako Popelka velkou disneyovskou výhrou. Jon Favreau vzal klasický příběh a natočil ho na míru nové generaci, osobně jsem ale čekal o maličko víc. Rozhodně je třeba pochválit hodně solidní (digi)vizuál, parádní rozjezd a skvěle vybraného Mauglího. Povedla se i veškerá zvířata v čele s neselhávajícím Murrayho Balúem, jenže samotný příběh zas takové terno není. Jistě, na nečekané zvraty u takových projektů nebývá místo. Ve dvou třetinách ale Knize džunglí dojde dech, protože do ní úplně nesedí odbočka s opicemi, a ve finále není zužitkována spousta motivů, které se tu pozvolna budují. Zejména Elbův Šer Chán vytasí pár velice zajímavých myšlenek. Finále ale hraje na bezpečnou strunu a celé je až příliš krotké, jelikož musí jít na ruku nižším ročníkům. Osobně bych prostě ocenil něco trochu drásavějšího. Na druhou stranu ale chápu, proč se Favreau vydal zrovna tudy, takže to moc neřešte a klidně vezměte ratolesti do kina. Zásadní zklamání vám určitě nehrozí. (7/10)(18.4.2016)

 • Neel Sethi

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace