Kniha džunglí

Kniha džungle

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

USA, 2016, 105 min

Respect.(14.5.2016)

Přiznávám, že od tohoto filmu jsem moc nečekal. Disneyho hrané verze animované klasiky ovšem drží svoji vysoce nastavenou laťku. Téměř kompletně digitální obraz je natolik přesvědčivý, že na to po chvíli zapomenete. Trikaři už jsou na úrovni, kterou budou potřebovat pro „hranou“ verzi Lvího krále. Dobrodružný příběh je napínavý, ať už jste mrně nebo dospělý divák, jediný herec na place to všechno uběhá, ušplhá i uskáče, a skoro si nejde představit, že by to mohlo dopadnout lépe (dobře, opičák nemusel zpívat). Nejlepší dobrodružný rodinný film za poslední roky. Český dabing je velmi povedený (až na slovo „magnificentní“, které není české, a už vůbec ho nepochopí děti).(24.4.2016)

• Sonnery

Ty vole McGyver v lese. Vizuálně super, ale celý je to bez nadhledu a vtipu. A přesně tyhle dvě esence dělají z původního animáku (1967) životní zážitek, kdežto tahle novinka je po obsahový stránce tuctovka.(27.4.2016)

Letos vládne zvěř!! Jungle book mi od úvodních minut vyrážela dech intenzitou a nostalgií tak moc, že kdybych nespolkl všechny prášky na stole je zřejmě po mě. Tohle je doslova a do písmene Fairytale Orgasm! Kdyby mi někdo na začátku roku řekl, že záporákem roku bude Tygr, tak bych se mu s chutí vysmál a dnes bych se klepal na čelo, protože co zde Šér Chán předváděl za zvířecí, dominantní a nadřazený výkon klobouk dolů, respekt jsem měl jak nikdy a to radši ani nezmiňuji další zlo, které se v Džungli dokáže objevit, zde prostě není bezpečno nikdy. Jungle Book je také velmi poučný, vizuálně dech beroucí, divák místy neví, zda kouká na reálný svět či digitální ikdyž ví, že digitální je, zvířata jsou natočena úžasně, mají skvělé charaktery a věřím, že takhle nějak to funguje i doopravdy, musím pochválit i velmi intenzivní tempo, kde napětí z filmu graduje každou minutou a hlavně emoce, kde jsem se přistihl 2x v slzách a po každé na scéně byli sloni.Film řadím do topky a letos bude obhajovat definitivně přední příčky, takový zážitek jsem si z filmu neodnesl pěkně dlouho. Film má chybu pouze jedinou a to, že není o hodinu delší. 150%(10.8.2016)

Disneyovskou Knihou džunglí z roku 1967 mám moc rád, hlavně díky těm písničkám, milé atmosféře a postavě Balúa. Co se této nové verze od Favreaua týká, tak ta podobně jako "Pí a jeho život" nebo nové "Planety opic" posouvá hranici na poli realističnosti digitálních zvířat, která vypadají téměř jako živá (dle mého názoru tuto hranici prozatím nejdále dotáhnul Ang Lee). Film to byl vskutku nádherně udělaný, s pěkným soundtrackem, líbivým vizuálem a se spoustou postaviček, z nichž každá měla něco do sebe, přičemž tomu opět vévodil medvěd Balú. Zkrátka příjemně strávených sto minut v kině při filmu, na kterém si najde každá generace diváka to své, a který svému animovanému předchůdci rozhodně nedělá ostudu.(28.6.2016)