Kniha džunglí

The Jungle Book

Kniha džungle

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

USA, 2016, 105 min

Když to nejde horem přes komiksy, tak to půjde dolem přes ultra vizuálně odladěné zvířecí skoroanimované dobrodružství ? Ani náhodou. Ta tam je hustá atmosféra knihy. Tady se skotačí a dovádí o sto šest a nebýt všelijakých technických propriet a neskutečně vypiplaného digifestu zvířátek, která tady tomu všemu vévodí, nebyl by to horko těžko ani průměr, protože těch pár vtipných glos nezachrání obrovsky krátký, zoufale málo rozmáchlý příběh a nevyrovnané tempo. Avatar v technické opulentnosti stále nepřekonán a že tady ta snaha byla cítit až přes plátno !(3.5.2016)

Pokud budou filmaři (vizualisté) odvádět svou práci přesně tak, jak jí odvedli zde, tak přijdou herci časem o práci, stejně jak prodavačky v hypermarketových řetězcích, kde je nahradily samoobslužné pokladny. Výtečně odvedená práce. 85%(3.9.2016)

Spíš na tom není nic špatně, než že by bylo něco dobře. Disneyovský automat na nostalgii, který staví na dokonalém technickém zpracováním. Je to ostatně právě kontrast nejmodernějšího CGI a klasického příběhu, co lidi rajcuje - kdyby to bylo úplně stejné, ale animované 2D animací, nikoho by to nezajímalo. 3 a 1/2(26.8.2016)

Fantastické, dobrodružné, poučné, přesahová rodinná zábava jak vyšitá. Rudyarda Kiplinga z dětství vůbec neznám, škoda a hanba mi. A Jon Favreau je velice variabilní režisér, po tomto filmu si troufám říct, že má i na první ligu!(2.5.2016)

Vizuálně jedlá pohádka s příjemnou hudbou a střídajícími se postavami, co zaujmou charakter a dějovou linií. Nicméně. Film je o tom, jak banda zvířat se spojí, aby mohla šikanovat tygra a chránit člověka, jehož otec toho tygra předtím popálí a člověk sám zapálí les, což mi samo o sobě přijde zvrácené. Měla to být pohádka. Pro děti. No ne?(13.10.2016)

• Neel Sethi