Kniha džunglí

The Jungle Book

Kniha džungle

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

USA, 2016, 105 min

Kdybych mela deti, tohle je presne ten film, na ktery bych je vzala - ma to pribeh, "pouceni", zajimave postavy, povedene dialogy a chybi tomu retardace Chipmunku a podobnych filmu. Na me jako dospelaka snad jenom moc cernobile (= sice dojde k mensi ekologicke katastrofe, ale nikomu to vlastne nevadi, hlavne ze slunicko sviti).(23.4.2016)

Tak se nám sešli staří známí, na nichž nejedno lidské mládě vyrůstalo a patrně poprvé se dozvědělo, že na Zemi žijí i jiná zvířata než psi a kočky. Lví podíl, pardon, medvědí podíl na tomhle velepříjemném filmu má pan Kipling (aniž by to tušil) a borci, co vykouzlili životná neživá zvířata. Ten jediný lidský herec mezi ně zapadl jako šperhák do zámku. Jo, takhle nějak si představuji dobrý rodinný film, který pobaví prďoše i staroše i ty mezi. A to se ne vždy podaří, že?(21.9.2016)

Přiznávám, že na první pohled jsem měl chuť film vypnout. Nějak se mi těžce dostávalo pod kůži, že zvířata v reálném nekresleném světě mluví a ještě k tomu anglicky. Po asi deseti minutách a sérií pěkných záběrů jsem si ale řekl, že vydržím a uvidím, co se z toho vyloupne. Vždyť samotná knížka od Rudyarda Kiplinga měla hodně chytrý příběh. No a on se z toho nakonec vyloupnul jeden z digitálně nejkrásnějších filmů, co jsem snad kdy vůbec viděl. Tak krásné záběry na džungli asi nikdy neuvidíte. To možná tím digitálem. Ale kouká se na to tak krásně, že Vám po shlédnutí bude okamžitě jasné, že lepší zpracování Kiplingovy knihy už v životě neuvidíte.(1.11.2016)

Krásná ukázka moderní filmařské technologie a schopnosti vytvořit umělé, digitální prostředí, které je tak dokonale zpracované, že divákovi ani nepřijde, že se snímek neodehrává ve skutečném světě. Příběh sám o sobě mě příliš neoslovil, byť jeho pointa či poslání je příjemné.(24.11.2016)

Bomba! Prostě vážně nádhera. Já jsem přímo nadšená. Nádherně natočené a moc si cením toho, že se tvůrci drželi i písní a nejznámějších scén ...Kdybych mohla dát více hvězd, ráda je dám.(24.4.2016)

• Neel Sethi

• - V původním animovaném filmu Kniha džunglí (1967) i knize byla postava krajty Ká samec, což se nyní změnilo, jelikož mu hlas poprvé propůjčila žena. Tou je Scarlett Johansson. (hansel97)

• - V Knize džunglí z roku 1967 je král Louie orangutan. V tomto filmu je král vyobrazen jako gigantopithecus, předchůdce orangutana, u něhož se věří, že kdysi obýval část Indie. Tato změna byla plánovaná nejen proto, že orangutani původně pocházejí z Indie, ale také aby film působil více fantazijně. (cihlenka)

• - Ide o jeden z trojice filmov od Walta Disneyho z roku 2016, v ktorom Idris Elba prepožičal svoj hlas niektorej postave. Okrem Knihy džungle to boli aj snímky Zootopia a Finding Dory. (beso74)