Slovenský film 2012-2013

(pořad)
všechny plakáty
Slovensko, 2014, 3x27 min

Dokumentárny film s názvom Slovenský film 2012 -2013 reflektuje najpálčivejšie problémy slovenskej kinematografie, zaostruje na to najlepšie, čo na Slovensku vzniklo a zarezonovalo vo svete.

1. Film je zázrak -Pozornosť sa sústredí na najvýraznejších filmárov, ktorých filmy zarezonovali v posledných dvoch rokoch v odbornej diváckej verejnosti.

2. Pod zlatou palmou -Pozornosť sa sústredí na najvýraznejších filmárov, ktorých filmy zarezonovali v posledných dvoch rokoch v odbornej diváckej verejnosti na domácich a zahraničných festivaloch a prehliadkach.

3. Nad listami divákov -Problémy slovenských filmov z pohľadu ich /ne/divákov. (STV)

majo25

Film ako zázrak - film a čo si pod ním predstavujú (väčšinou mladí) slovenskí režiséri - väčšinou mi pripadali ako nejakí študenti fičiaci na lysohlávkach. Pod zlatou palmou - o tvorcoch a ich filmoch na festivaloch - pokojne sa to mohlo spojiť s prvou časťou. Nad listami divákov - jednoznačne najzaujímavejšie - a to, ako o filme rozmýšľajú tí (síce najmenej povolaní, ale) najdôležitejší - diváci...učitelia, študenti, filmoví kritici....veľmi podnetné a hlavne by tieto názory mali počuť samotní autori a tvorcovia slovenského filmu. Ťažko tieto 3 časti hodnotiť ako celok, pretože je nesúrodý. Hodnotenie: 70% ()

suts

prvý film shitný, neprehľadný, nervovo na prasknutie zo strihu aj zo všetkého... ale Nad listami divákov za 5 hviezd jednoznačne: za pohodový pohľad divákov/ tak za Konečného myšlienky, film trefne vystihol to, o čom sám premýšľam, čo sa týka filmu... Pod zlatou palmou tentokrát zaujimavý pohľad tvorcov a zábavná forma. ()