V dokonale napísanej situačnej komédii Georgesa Feydeaua Chrobák v hlave sa všetky prvky dramatickej výstavby stávajú súčasťou premysleného stroja na výrobu vtipných nedorozumení, zápletiek a rozuzlení. Vo vaudevillovom kolotoči dobrej zábavy sa vezú neodolateľne šarmantné divadelné postavy smiechovou energiou publika. Na začiatku je chrobák v Raymundinej hlave – podozrieva manžela z nevery. Vzápätí dostane nápad s falošným listom... a už sa v tom všetci vezú.
Réžia: Ľubomír Vajdička, Preklad: Ľubomír Vajdička, Dramaturgia: Ján Sládeček, Scéna: František Lipták
Účinkujú: Victor Emmanuel, Chandebise, Poche: Emil Horváth; Camille Chandebise: Maroš Kramár (ako hosť), Csongor Kassai (ako hosť); Roman Tournel: Ľubomír Paulovič; Doktor Finache: Juraj Slezáček (ako hosť); Carlos Homenides De Histangua: Jozef Vajda; Augustin Feraillon: Oldo Hlaváček (ako hosť); Etienne: Štefan Bučko; Rugby: Leopold Haverl, Dušan Tarageľ; Baptistin: Vladimír Obšil; Raymonde Chandebisová: Kamila Magálová; Lucienne Homendisová De Histangua: Zdena Studenková; Olympia Feraillonová: Eva Mária Chalupová, Mária Kráľovičová; Antoinette: Lucia Lapišáková (ako hosť), Barbora Švidraňová (ako hosť); Eugénie: Anna Maľová (STV)

jan72

V deväťdesiatych rokoch som to videl trikrát ešte s Michalom Dočolomanským (teraz Jozef Vajda). Ako to napísať, no, komédia ako delo - uvádzaná štvrťstoročie (premiéra 1990). ()

NinadeL

Učiněná rozkoš. Klasická divočina podle Feydeaua v podání uragánů SND: Emila Horvátha ml., Kamily Magálové, Maroše Kramára, Zdeny Studenkové a Ľubomíra Pauloviče. ()

majo25

Vtipné predstavenie s hviezdnym hereckým obsadením. Miestami vtipné tak, že aj samotní herci sa len ťažko ubraňujú smiechu. 80% ()

RoyBatty444

Jedno z najveselších predstavení Slovenského národného divadla, ktoré malo premiéru 16. júna 1990. Nezabudnuteľné ˝oeio˝ a ˝pistoalety˝ už je neodmysliteľnou súčasťou repertoáru divadla. ()

dodona

Tak toto bola pecka. Perfektné obsadenie s úžasnými výkonmi. Osobne moc nemusím ani Studenkovú ani Kramára, ale tuto proste excelovali. Nasmiala som sa až až. ()