Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat)

Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask

• slovenský

Všetko, čo ste kedy chceli vedieť o sexe, ale báli ste sa opýtať

Komedie / Povídkový

USA, 1972, 87 min

• RHK

Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(24.7.2010)

Prológ: Rôzne sexuálne otázky v podaní poviedkovej fantázie vynaliezavého rozprávača, ktorý nepozná (alebo nechce) poznať zábrany akéhokoľvek druhu. 7 pekelne dobrých príhod v "xy" prevedeniach z ktorých nevyzdvihujem a nezatracujem ani jednu. Považovať tieto kapitoly za súdržnú jednotku je k ničomu, pretože každá zaberá inak, v inej intenzite, ale s tým istým zámerom. 1/ Funguje afrodiziakum? => Šašo a jeho príliš inteligentné vtipy venované kráľovi striedajú pokus dostať kráľovnú do postele všemožnými prostriedkami. Hovorené slovo má svoju váhu a je to aj vidieť (počuť). 2/ Čo je to sodómia? => Toto je úkaz, ktorý sa len tak nevidí. Mňa osobne doslova roztrhal. Mr. Milos from Arménia je PASTVEC (jeho brat predáva kvalitné koberce) a prichádza k obvodnému doktorovi riešiť upadajúcu lásku so svojou OVCOU. Vývoj prekvapí a začnú sa diať veci, to Vám teda poviem:) Suché, ale predsa výborné. 3/ Prečo majú niektoré ženy problémy s orgazmom? => Italský dialekt snobského bossa, obava z frigidity a súlož na verejných priestranstvách. A nepozeraj to... 4/ Sú transvestiti homosexuáli? => Priateľské posedenie u priateľov ruší krádež kabelky nesmelej "dámy". Radosť dotyčného s patričnej úchylky veľmi pobaví. 5/ Čo to je keď sa povie, sexuálny zvrhlík? => Show "What is your perversion?" a jej porota háda, odhaľuje netradičné praktiky v živote náhodných ľudí. Víťazí rabín a jeho fetiš. 6/ Sú výsledky v oblasti sexu presné? => Ola la la, poučná exkurzia po laboratóriu doktora, ktorý to "všetkým ukáže", absurdné pokusy, gigantické, útočné prso. Nemám slov. 7/ Čo sa deje pri ejakulácii? => Luxusný pohľad na detašované pracovisko orientované na sexuálny styk. Trávenie, činnosť srdca, svedomie, erekcia všetko pod kontrolou licencovaných pracovníkov. Do toho ešte Allen ako spermia a mám dosť...Epilóg: Tých zajacov je tam koľko?(31.7.2009)

Vtipná Allenovská komedie, která je bohužel trošku nevyrovnaná. Samozřejmě ji naplno kraluje poslední povídka se spermiemim která je vlastně úplně dokonalá. Další úžasná je s obřím prsem, s travestitou a s ovcí. Gene Wilder si zde střihnul zajímavou zoofilní roli.(6.12.2006)

Šašek 2/5, nudné a nezajímavé. Ovce 4/5, převážně za jako vždy kouzelného Widera. Itálie 2/5, nic jakkoli objevného, jen je vidět, že Allen rád Felliniho - ale co z toho? Transka 3/5, úplně prázdné, ale docela sympatické. TV show 4/5, nápadité, možná nejvíc ve filmu. Horor 3/5 - jakmile člověk pochopí, že jde prostě o parodii/poctu hororu, nemá to čím dalším překvapit. 4/5 Velmi očividně nejtrademarkovější část, ale tak proč ne.(16.8.2012)

To jsem si mohl myslet. Vtípek TOMU ŘÍKÁM SI ZAPÍCHAT už tady někdo prezentoval. Víc než o humor se film IMHO snaží zachytit absurdno, které nemusí být vždycky k smíchu. U sexu to platí trojnásob. KLITORÁLNÍ ORGAZMUS NEMÁ BÝT JEN PRO ŽENY!(6.10.2005)

• - Hned první záběr povídky "Co se děje při orgasmu?" je parodií na film 2001: Vesmírná odyssea (1968). (Oktavianus)

• - Obří ňadro, které se objevilo v jedné ze scén, bylo zevnitř ovládáno mužem, kterému byly udíleny pokyny vysílačkou. (Witta)

• - Herec Laurence Olivier byl zvažován do role doktora Rosse. (Matty)