Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat)

Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask

• slovenský

Všetko, čo ste kedy chceli vedieť o sexe, ale báli ste sa opýtať

Komedie / Povídkový

USA, 1972, 87 min

Od jednoho z nejpopularnejsich Allenovo filmu jsem cekal drobet vic, problem je v nevyvazenosti povidek. Sice prevladaj ty vtipny az hodne vtipny a nejskvelejsi zaverecna, ale taky se tu najdou bohuzel takovy, ktery v podstate vtipny nejsou a Allen jen nadhodi nejakou zajimavou situaci a dal se o naky hlasky nezajima. Jinak natoceny to je hodne slusne, sem tam zazni naka fajn pisnicka a Woody v tech nekolika povidkach perfektni, verite mu jak frajirka, tak vystrasenou spermii.(12.9.2005)

Rozpočet $2miliónyTržby USA $18,016,290Tržby Celosvetovo $-(31.3.2009)

Povídkový film plný geniálnosti Woodyho Allena. Jeho neurotická spermie na konci filmu je stále citována (vzpomeňte si na reklamu na kondomy), povídka ze středověku mě dostala do kolen, a to vůbec nemluvím o ovčí story. Pár slabších chvilek si tu pomalu ani nevšimnete.(30.9.2005)

Z epizod poskládaný film, téma sexu je pro Allena dostatečně rozsáhlé, aby si na něm vyzkoušel několik „zásadních“ otázek. V prudérní Americe měl ovšem trable s distribucí, nebyl přijat zrovna ideálně, Allen tlačí příliš na pilu a žene vše opravdu do absurdit. Je velmi dobře, že se režisér necpe do všech epizod (ta s ovcí a všedností jednoho praktického lékaře bez něho je asi nejpovedenější). Zábavné, přesto to nedosahuje ani zdaleka kvalit Banánů nebo Lásky a smrt.(16.1.2006)

Pre niekoho, kto nepozná Woodyho Allena, by sa touto snímkou mohol zapísať do povedomia ako oplzlý nechutný sexuálny maniak, ktorý nemá sklon k umeniu, ale schopnosť rozvracať žalúdok. Ja, keďže ho poznám, som vedela, čo mám očakávať a poviedky "sex s ovcou", "transvestita", sex na verejnosti" a najmä hneď úvodná "Allen ako dvorný šašo" ma natoľko uveličili, že musím dať 3* bez ohľadu na to, že ide o snímku, ktorú zaraďujem skôr k horším allenovkám. Niektoré scény sú vážne vtipné aj keď Allen má na svojom konte aj lepšie kúsky.(20.8.2010)

• - Herec Laurence Olivier byl zvažován do role doktora Rosse. (Matty)

• - Pro třetí epizodu filmu se Woody Allen s Louise Lasserovou naučili italskou výslovnost. (Matty)

• - Obří ňadro, které se objevilo v jedné ze scén, bylo zevnitř ovládáno mužem, kterému byly udíleny pokyny vysílačkou. (Witta)