Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat)

Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask

• slovenský

Všetko, čo ste kedy chceli vedieť o sexe, ale báli ste sa opýtať

Komedie / Povídkový

USA, 1972, 87 min

"Na nechutnosti celej veci pridáva fakt, že ovca ešte nedovŕšila vek 18 rokov..." Jeden z prvých filmov W. Allena je rozdelený na niekoľko mini príbehov na tému sex. V každom sa nájde nejaký ten vtip, niekde viac niekde menej, no najviac ma pobavil Stavros Milos a jeho ovca Daisy. Neviem prečo, ale strašne mi ten úchylný pastier pripomínal Borata. Ten jediný príbeh ma naozaj bavil, pri ostatných som sa sem tam zasmial. Za originálny i vtipný ešte považujem minimpríbeh zo zobrazením tela ako stroja, ktorý ovláda množstvo "zamestnancov". Popravde čakal som trochu väčšiu sprchu vtipov, ale arménsky Borat mi to vynahradil. O gigantickom striekajúcom prsníku, by sa asi dal natočiť i horor, ale to by bol riadny prúser.80%.(12.10.2014)

• Ajantis

Uvědomuji si, že pro komediální podívanou o sexu nejsem vhodná cílová skupina, přesto jsem v případě Woody Allena trochu doufal... a nakonec se i dočkal, poslední povídka („Co se děje v organismu při ejakulaci?“) je totiž dokonalá. Bylo pro mě obrovským překvapením, kde brali tvůrci „Byl jednou jeden život“ inspiraci pro svůj projekt; ta podobnost je zarážející. Napadlo mi, jestli to snad neměl být původně pilotní díl; pakliže však byl vydáván za naučný seriál pro děti, nedivím se, že se zpozdil o 14 let. Hodnocení je především za ni, ostatní povídky už jsou chabý (čti splihlý, bez erekce) průměr (televizní soutěž, laboratoř) nebo jednoduše žalostné (snad všechny ostatní). Silnější **.(17.11.2008)

Tenhle snímek nedosahuje hloubky takových filmů, jako je Mannhattan nebo Annie Hallová, ani není komediálně tak vybroušený jako Láska a smrt, ale právě díky němu mohl Allen natočit všechny výše uvedené filmy. Je o poznání lepší než jeho předchozí filmy a i když není tak konzistentní a objevují se v něm slabší momenty, jak už to u povídkových filmů bývá, ta silnější místa to bohatě vyvažují. I na poměry sexuální revoluce ve Spojených státech to bylo téma a zpracování, které diváky i kritiky v době svého vzniku hodně šokovaly. Je nutné si uvědomit, že filmový průmysl v USA reaguje obvykle na dění ve společnosti s velkým zpožděním. Osobně mám velice rád moment s oddílem malých nadržených skautíků chystajících se zprznit nebohou dívku nebo závěrečnou povídku s Allenem coby spermií, kde je lidské tělo ztvárněné jako fabrika a mozek jako velín s manažery, kteří např. vydávají příkazy hledat výmluvy v případě selhání při sexuálním aktu. Celkový dojem: 85 %.(27.6.2007)

Rozpočet $2miliónyTržby USA $18,016,290Tržby Celosvetovo $-(31.3.2009)

Vtipná Allenovská komedie, která je bohužel trošku nevyrovnaná. Samozřejmě ji naplno kraluje poslední povídka se spermiemim která je vlastně úplně dokonalá. Další úžasná je s obřím prsem, s travestitou a s ovcí. Gene Wilder si zde střihnul zajímavou zoofilní roli.(6.12.2006)