Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat)

Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask

• slovenský

Všetko, čo ste kedy chceli vedieť o sexe, ale báli ste sa opýtať

Komedie / Povídkový

USA, 1972, 87 min

Vtipná Allenovská komedie, která je bohužel trošku nevyrovnaná. Samozřejmě ji naplno kraluje poslední povídka se spermiemim která je vlastně úplně dokonalá. Další úžasná je s obřím prsem, s travestitou a s ovcí. Gene Wilder si zde střihnul zajímavou zoofilní roli.(6.12.2006)

Podařený snímek, skvělý situační humor spojený s tématem sexu přinesl ovoce. Je pravda, že úroveň jednotlivých povídek je trochu rozkolísaná, ale pořád se jedná o velmi vysoký standart. a navíc se dozvíte tolik věcí... :-)(21.7.2006)

Od jednoho z nejpopularnejsich Allenovo filmu jsem cekal drobet vic, problem je v nevyvazenosti povidek. Sice prevladaj ty vtipny az hodne vtipny a nejskvelejsi zaverecna, ale taky se tu najdou bohuzel takovy, ktery v podstate vtipny nejsou a Allen jen nadhodi nejakou zajimavou situaci a dal se o naky hlasky nezajima. Jinak natoceny to je hodne slusne, sem tam zazni naka fajn pisnicka a Woody v tech nekolika povidkach perfektni, verite mu jak frajirka, tak vystrasenou spermii.(12.9.2005)

Na blbou otázku - blbá odpověď. Tímto heslem se nejspíš řídil Woody Allen, když se rozhodl názorně vyučovat sexuální výchovu. Nepříliš vyrovnané, s občas poněkud vrzající pointou, ale stále hodně inteligentní a vtipné. První - hamletovská - povídka není příliš promyšlená, je ale nacpaná kupou výborného slovního humoru (Tomu říkám si zapíchat.) Zato sodomie je scénáristicky naprosto dokonalá a asi i nejujetější. Romantický příběh o zlomeném srdci a zhrzené lásce, až lascivně si pohrávající s poněkud tabuizovaným tématem. Ženský orgasmus je šit příliš horkou jehlou a poučení se rozhodně nedočkáme - nejzajímavější je nejspíš Woody jako mafián a jeho italština. Černobílá perverznost je hodně vtipná, spoutaný rabín [chaim] a jeho manželka pojídací vepřově je ale na mě trochu silné kafe. Transvestitská povídka mnoho smyslu taktéž nedává, ale dost šlape. Šílený sexuolog nabízí hromadu inteligentního vtipu - dvacet zavřených skautů a měření tepu po znásilnění. Závěrečná ejakulace je provedena velmi dobře, ale Burt tu je skutečně jen na ozdobu.(13.9.2005)

"Na nechutnosti celej veci pridáva fakt, že ovca ešte nedovŕšila vek 18 rokov..." Jeden z prvých filmov W. Allena je rozdelený na niekoľko mini príbehov na tému sex. V každom sa nájde nejaký ten vtip, niekde viac niekde menej, no najviac ma pobavil Stavros Milos a jeho ovca Daisy. Neviem prečo, ale strašne mi ten úchylný pastier pripomínal Borata. Ten jediný príbeh ma naozaj bavil, pri ostatných som sa sem tam zasmial. Za originálny i vtipný ešte považujem minimpríbeh zo zobrazením tela ako stroja, ktorý ovláda množstvo "zamestnancov". Popravde čakal som trochu väčšiu sprchu vtipov, ale arménsky Borat mi to vynahradil. O gigantickom striekajúcom prsníku, by sa asi dal natočiť i horor, ale to by bol riadny prúser.80%.(12.10.2014)