poster

Konec šňůry

 • USA

  The End of the Tour

Drama

USA, 2015, 106 min

Režie:

James Ponsoldt

Předloha:

David Lipsky (kniha)

Scénář:

Donald Margulies

Kamera:

Jakob Ihre

Hudba:

Danny Elfman

Střih:

Darrin Navarro

Scénografie:

Gerald Sullivan

Kostýmy:

Emma Potter
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kleopatra
  ***

  Pokud máte rádi Segela jako komika, budete si na jeho zdejší komplikovanou postavu a podobu chvíli zvykat. Na Eisenberga si musím zvykat vždycky. Z ranku filmů "Dva ukecaní muži" bych doporučila spíše Jak ukrást Bizona s Hoffmanem nebo Chinese Coffee s Pacinem. Mělké i hluboké myšlenky v obou jsou kultivovaněji napsané, herecké persony a jejich výkony nevyvratitelně úctyhodnější.(28.8.2016)

 • Chrustyn
  ****

  inteligentní a na diváka náročná konverzačka, která může působit utahaně, ale ve výsledku má v sobě neskutečné množství životních mouder, které jsou pronášeny výbornými herci. Segel exceluje.(31.5.2016)

 • emma53
  ****

  Jeden z filmů, kde si dám asi jednou repete. Nejen, že Jason Segel hrál skvostně, ale jako spisovatel David Wallace při tomto konverzačním dramatu vypouštěl mezi řádky velmi zajímavé pravdy (perličky) a postřehy ze života, kdy i redaktorovi nejednou zamotal hlavu. Na konci řekl něco, co mě zaujalo a kdo ví jestli neměl pravdu. A naopak jedna věc, kterou při prvních rozhovorech rozvinul David (Jason) byla perfektní. Proč se cítíme tak prázdní a nešťastní?......to stojí za mrknutí. Já jsem vděčná za zhlédnutí Konce šňůry, přestože jsem z nejasných příčin kolem něj chodila bez zájmu. Výborné, ale asi ne pro každého, musí se dívat víc za oponu a proto si to dám někdy znovu.(28.7.2016)

 • castor
  ***

  Konverzačka, která mě zastihla za asi nějaké špatné konstelace hvězd. Dialogy mi úplně nesedly, takové upovídané kousky od Richarda Linklatera mi lahodí mnohem víc, dvě postavy se procházejí a nostalgicky si vyměňují zdánlivě obyčejné myšlenky. Tady jsem velmi brzy rezignoval, což směrem k tvůrcům samozřejmě není úplně fér, ale i jak se dívám okolo, nejsem sám. Režie byla navíc hrozně ospalá, chyběla mi nějaká přidaná hodnota. Zatímco u minulé režisérovy zastávky, Kouzla přítomného okamžiku, jsem psal, že charaktery se neokoukají a výsledný dojem nesplyne se stovkami podobných romantických dramat pro mladší ročníky, tady bych se toho naopak velmi obával.(3.2.2016)

 • Davies182
  ****

  A jak by se vám povídalo s někým, kdo na svého oponenta v dialogu hned ze začátku vyblije upřímné a nejpalčivější tabuizované životní pravdy a moudra? A pak po vás chce, abyste se jej konverzačními oklikami ptali, proč je jeho úspěšný filozofický román tak čtivý, hm? Klíčem k dokonalému přátelství je důvěrná bezbariérová otevřenost jednoho vůči druhému, a právě taková často vznikají mezi lidmi a na místech, kde bychom je nikdy nečekali. Jsou hipsterští spisovatelé chytřejší než obyčejní smrtelníci? David Lipsky se na tuto otázku vydává hledat ukecanou odpověď.(14.2.2016)

 • - Nakrúcanie prebiehalo v Grand Rapids, v štáte Michigan a v Bostone. (Hudakfilms)

 • - Jason Segel musel kvůli roli Davida Fostera Wallaceho přibrat přibližně 15 kilo, které ale poté úspěšně shodil. (Juditt)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace