poster

Konec šňůry

 • USA

  The End of the Tour

Drama

USA, 2015, 106 min

Režie:

James Ponsoldt

Předloha:

David Lipsky (kniha)

Scénář:

Donald Margulies

Kamera:

Jakob Ihre

Hudba:

Danny Elfman

Střih:

Darrin Navarro

Kostýmy:

Emma Potter
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Davies182
  ****

  A jak by se vám povídalo s někým, kdo na svého oponenta v dialogu hned ze začátku vyblije upřímné a nejpalčivější tabuizované životní pravdy a moudra? A pak po vás chce, abyste se jej konverzačními oklikami ptali, proč je jeho úspěšný filozofický román tak čtivý, hm? Klíčem k dokonalému přátelství je důvěrná bezbariérová otevřenost jednoho vůči druhému, a právě taková často vznikají mezi lidmi a na místech, kde bychom je nikdy nečekali. Jsou hipsterští spisovatelé chytřejší než obyčejní smrtelníci? David Lipsky se na tuto otázku vydává hledat ukecanou odpověď.(14.2.2016)

 • Spiker01
  ***

  Sákryš, po katastrofálním Trip to Italy jsem se spálil podruhé. Ne tak výrazně ale přece. Pro někoho dokonalé dialogové Buddy/Road movie, pro mě hodina a půl víceméně nudnejch filozofickejch keců, které dokázal alespoň částečně zastínit až úplný závěr. Přitom celkem žeru Jasona Segela a Jessiho Eisenberga taky tak nějak snesu. Jenže celkově je to jenom o nepřiznání si sebe sama, neustálého obhajování jedné uvnitř ztroskotalé celebrity a povrchním zapírání všech negativních vlastností při jednom velkém interview. Co napsat, že pověstná chemie mezi ústředními postavami funguje a vyeskaluje v jedno velké přátelství (tedy předpokládám), když je to nezáživné až běda. Pro ortodoxní intelektuály vřele doporučuji...5/10(25.1.2016)

 • Jhershaw
  ****

  Nedokážu popsat přesně čím si mě film tak získal. Hodinu a půl se jen mluví, o všem, ničem a životě, většinou jen ve dvou lidech, dokonce ani žádné životměnící moudro nepadne, přesto ve mně film ještě dlouho rezonoval. Výborný Jason Segel.(27.12.2015)

 • larelay
  ****

  vzdy som tvrdila, ze rozpravat sa s cudzimi ludmi vas v zivote obohati viac, ako s ludmi, ktorych poznate a mate radi (alebo aj nemate). raz, ked pojdem na moj vytuzeny road trip po Europe, najdem si nejaku obet a zavesim sa a nu/neho aspon na tyzden :D ale teraz vazne... vyborni aj Jason aj Jesse. a posledna scena ma naozaj dojala. velke prekvapenie.(30.10.2015)

 • castor
  ***

  Konverzačka, která mě zastihla za asi nějaké špatné konstelace hvězd. Dialogy mi úplně nesedly, takové upovídané kousky od Richarda Linklatera mi lahodí mnohem víc, dvě postavy se procházejí a nostalgicky si vyměňují zdánlivě obyčejné myšlenky. Tady jsem velmi brzy rezignoval, což směrem k tvůrcům samozřejmě není úplně fér, ale i jak se dívám okolo, nejsem sám. Režie byla navíc hrozně ospalá, chyběla mi nějaká přidaná hodnota. Zatímco u minulé režisérovy zastávky, Kouzla přítomného okamžiku, jsem psal, že charaktery se neokoukají a výsledný dojem nesplyne se stovkami podobných romantických dramat pro mladší ročníky, tady bych se toho naopak velmi obával.(3.2.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace