Macumba sexual

Alice, obchodnice s nemovitostmi, odjede se svým francouzským milencem na dovolenou na Kanárské ostrovy. Alice má velmi živé erotické sny, ve kterých vystupuje exotická černoška se svými dvěma otroky (muž a žena). Šéf Alici zavolá, aby se setkala s princeznou Obongo, která má zájem koupit nějaké nemovitosti. Alice princeznu navštíví a zjišťuje, že princezna je ta samá žena, o které se jí zdálo. (RetroMan)

pornogrind

Na tenhle snímek jsem se těšil už strašně dlouho. Konečně nastal jeho čas a po dokoukání u mě převládá mírný zklamání. Prostě jsem čekal větší psycho. Black Woman mě teda moc nezaujala, ale bloncka byla docela žvejkatelná a dalo se na ni alespoň koukat. Po vizuální stránce je to na dobré úrovni. A po zvukové taky. Chválím i výběr lokace. Když to shrnu : Není to špatný, ale taky to není ( pro mě ) to pravý ořechový. Lepší průměr. ()

Kusko.t2

Klasicky snový Franco sa už ako retardovaný správca hotelu vo výslužbe (Meme) vracia z časti cez zrecyklovaný scenár späť ku LES POSSEDEES DU DIABLE, aby dal možnosť Line Romay (Alice Brooks) prežiť ďalšiu, tentoraz „čierno-bielu“ exotickú fantáziu popri náročnej práci realitnej maklérky. Kanárske ostrovy poskytli pre túto príležitosť to pravé miesto na odpočinok od stresu, tak typickým pre uponáhľaný svet nehnuteľností. Netýka sa to ale Jessa Franca a Liny Romay – nosné produkčné duo filmu. Keďže do ospalej atmosféry hotelovej nudy nečakane zasiahne šéf, ktorého slovo je pre Alice aj na dovolenke sväté, musia sa posteľné radovánky prerušiť čím sa nečakane naskytne aspoň malá šanca pre personál hotelu na výmenu spoteného povlečenia. Rysuje sa totiž veľmi lukratívny kšeft s akousi princeznou Obongo. Vizerá to tak, že na Alice Krajina zázrakov ešte len čaká. Na vstup jej tentoraz postačia iba krátke zarezané kraťásky a voľné tielko. Nočné mory, sexuálne fantázie animálneho charakteru, voodoo rituály v púšti či akési na ruby obrátené zoschnuté kura v grotesknej polohe medzi nohami, sa však po prvoplánových soft-core scénach hraničiacich s pornom javia ako zlý vtip spôsobený slnečným úpalom. Možno nabudúce. ()

RetroMan

Zvláštní film, který se odehrává na pomezí snu a skutečnosti, typický pro Franca. V tomto dominuje opět Lina Romay, které to mimochodem snad sluší ze všech filmů nejvíc, a Ajita Wilson. Opět jde o sex, opět jde o touhu a vášeň, které všichni podléhají. Zajímavý konec, zajímavá lokace, ale už jsem těmito filmy nějak přesycen. Některé scény jsou na hranici mezi softcore a hardcore. ()

Ten Druhy

Macumba sexual (1983) je, ťažko povedať či skôr erotický alebo hororový film, vystavaný na snovej, takmer surreálnej atmosfére. Jess Franco v ňom úspešne nadviazal na svoje umelecky najhodnotnejšie diela zo 60. rokov. Odohráva sa v atraktívnom africkom prostredí a rozpráva príbeh zamilovaných: mladého spisovateľa (Antonio Mayans) a jeho snúbenice Alice, ktorú stvárnila Francom často obsadzovaná herečka Lina Romay. To, že nepôjde iba o ľúbostné radovánky na exotickej dovolenke divák zistí okamžite, naznačí to iritujúca hudba, ktorá narúša idylu prímorského letoviska. A takisto Alicine strašné erotické sny a predstavy, za ktorými stojí princezná Tara Obongo - kňažka macumby. Pomerne uhrančivo ju hrá predčasne zosnulá herečka tmavej pleti Ajita Wilson, ktorá hrávala v talianskych, prevažne hardcore filmoch pre dospelých. A napokon si tu zahral aj samotný Jess Franco v úlohe vyšinutého recepčného hotela a posla zlých správ, ktorý Alicu naviguje do paláca princezny Obongo, čo vyzerá akoby ho projektoval Gaudí. Silne eroticky zvýraznené stretnutie dvoch krásnych žien, ktoré sa uskutoční na hranici sna a reality dopadne optimálne aj pre horor. Macumba sexual je vcelku vydarenou snímkou J. Franca, ktorá vznikla v čase, keď tento režisér vyrábal filmy nevalnej úrovne ako na bežiacom páse. ()

Flipnic

Jess Franco mi nikdy nevadil, i když je považovanej za tvůrce který valil na kvantitu, nikoliv na kvalitu. A to většinou takový trashový věci (něco jako Bruno Mattei). Ale já od něj nikdy vlastně nic špatnýho neviděl, asi jsem si dobře vybral. I zde pro něj kvalitní vizual, v podstatě bezdějový soft-porno, spíš eroťák, s nějakým tím trochu málo, ne více bizzarním nádechem a blbnutím v exotice někde v poušti a v hotelu. Orgasmy hlasité, blondýna s černoškou velice pěkné. Jednou za čas proč ne, ale raději se vrátím k "zvrhlému porcování a tůrování asiatek", přece jen je to větší švanda ... :)) ()