Jak přežít single

How to Be Single

Ako byť single

Komedie / Romantický

USA, 2016, 109 min

Chytřejší, než se zdá.(20.5.2016)

• Proglasak

Když chcete ukázat jak společnost dnes zdegenerovala a použijete k tomu všechny morální přešlapy (kromě teploušů), tak vám z toho vyjde film Jak přežít single, který vám ukáže, jak si dokonale posrat život.(24.6.2016)

Trošku netypický rom com, který silně spoléhá na Rebel Wilson (ostatně jako téměř všechny filmy, kde hraje). Celkově postavy Rebel Wilson jsou vždy úplně stejné a snad jsem ji ještě neviděl hrát cokoliv jiného. Ostatní dějové linky mi přišly tak nějak uzavřené pouze u Leslie Mann a zbytek tak nějak vyšuměl do ztracena, protože se film snažil objevit něco nového, což se mu rozhodně nepovedlo. K tomu je film prolezlý asi milionem faktických chyb, které naprosto trhají oči. Jeden za všechny: Holku v baru rozladí staré známé, a tak s týpkem po vyzvání: "Chceš vypadnout?" odchází pryč. Problém ovšem je, že ten plný bar je toho týpka (a na 90 % lze prohlásit, že v baru není jiná obsluha) a holka nechá na baru svůj MacBook jakoby nic.(21.5.2016)

75-80% ... Človek by mal objaviť najprv sám seba, predtým ako sa pustí do vzťahu s niekým iným. Nielen extra zábavný film, ale aj niečo na zamyslenie podané nenúteným spôsobom. A navyše, tam kde sa zjaví Rebel Wilson, to vždy stojí za to. Ale celý cast bol znamenite vydarený. No a soundtrack tiež ladil výborne k filmu.(4.5.2016)

• Wysch

31 hodin od projekce si vybavuju jen to, že jsem na konci filmu měl dojem, že nikdo nevěděl, jakej ten film má bejt - jestli to má bejt romantický, nebo jestli to má bejt komedie, nebo jestli to má bejt typická přeslazená romcom pro holky okolo třicítky s pointou, že láska existuje; nebo jestli to náhodou nemá bejt povídkový filozofický blábol o tom, že holky si vystačej i bez chlapa, nebo že na pravou lásku není nikdy pozdě, nebo že i sexistický machos se dokážou změnit, byť jim ta holka, která je změní, uteče s totálně nepadnoucím tydýtem beze špetky chlapství; nebo jestli to náhodou nebyl jen totální vymaštěněj blábol s ukrutně blbě přepisovaným scénářem, z nějž jen čiší, že i trojice autorů neměla páru, jak se k předloze postavit tak, aby to dohromady fakticky zafungovalo. Zahraný je to podle mě totiž místama skvěl (hlavně v pánským podání) a místama blbě (hlavně v dámským podání), a má to pár vtipných a dobrých nápadů, ale ve výsledku to prostě k 50% stahuje fakt, že scénář neví, jak vyprávět. A to je celkem hloupý, že ano. Jestli to nechtělo ubrat a zaměřit se třeba spíš na jednu pointu a zbylé tři dát tak nějakej jakoby bokem, protože ve výsledku ty čtyři závěrečné pointy jdou VŠECHNY bokem, a film absolutně nijak nevyznívá.(10.5.2016)