Jak přežít single

Ako byť single

Komedie / Romantický

USA, 2016, 109 min

• Wysch

31 hodin od projekce si vybavuju jen to, že jsem na konci filmu měl dojem, že nikdo nevěděl, jakej ten film má bejt - jestli to má bejt romantický, nebo jestli to má bejt komedie, nebo jestli to má bejt typická přeslazená romcom pro holky okolo třicítky s pointou, že láska existuje; nebo jestli to náhodou nemá bejt povídkový filozofický blábol o tom, že holky si vystačej i bez chlapa, nebo že na pravou lásku není nikdy pozdě, nebo že i sexistický machos se dokážou změnit, byť jim ta holka, která je změní, uteče s totálně nepadnoucím tydýtem beze špetky chlapství; nebo jestli to náhodou nebyl jen totální vymaštěněj blábol s ukrutně blbě přepisovaným scénářem, z nějž jen čiší, že i trojice autorů neměla páru, jak se k předloze postavit tak, aby to dohromady fakticky zafungovalo. Zahraný je to podle mě totiž místama skvěl (hlavně v pánským podání) a místama blbě (hlavně v dámským podání), a má to pár vtipných a dobrých nápadů, ale ve výsledku to prostě k 50% stahuje fakt, že scénář neví, jak vyprávět. A to je celkem hloupý, že ano. Jestli to nechtělo ubrat a zaměřit se třeba spíš na jednu pointu a zbylé tři dát tak nějakej jakoby bokem, protože ve výsledku ty čtyři závěrečné pointy jdou VŠECHNY bokem, a film absolutně nijak nevyznívá.(10.5.2016)

• ScarPoul

Taká stráviteľná jednohubka. Celé to lamentovanie ohľadom vzťahov je po chvíli celkom unavujúce. Američania majú perfektnú schopnosť analyzovať sto krát tú istú vec, tým istým spôsobom a stále a stále sú schopný produkovať nové a ďalšie zaľúbené komédie. Alison Brie má parádne prsia,ale to na film nestačí. Všetko je to príliš obalené v sebaľútosti a sebaúvahách ako byť silná independent žena a chlapi sú tu ktovie prečo tí emocionálnejší a hlúpejší. Chýba mi tu akási vyrovnanosť. A áno viem že vidieť Grand Canyon je naplnením snom mnohých ľudí. Aj že vzťahy a celkovo svet je dakedy veľmi mätúci, ale nie všetko sa rieši alkoholom a potláčanými emóciami. Takže aj v rámci feministického kontextu chcem len podotknúť že pozerať sa na život zmätených dievčat tváriacich sa ako majú všetko pod palcom je niečo z čoho som asi oficiálne vyrástol. Hlavne ak moralizujú a nie sú len vtipno hlúpe ako v prípade seriálu Girls. Kvôli koncu ale dávam o hviezdu menej, hoci to pozerateľné je.(10.5.2016)

Taková tuctovka. Dakota je furt Dakota i když jí to tu slušelo. A fakt nemám rád Rebel Wilson, ona je fakt nechutná. Neznám jedinej film, kde by se mi líbila... Navíc mi příjde, že všude hraje děvku. No nic prostě jednohubka o ničem, ale koukatelná(24.9.2016)

Jak se připravit pro vztah. Tenhle film vůbec není o single lidech. Je to o lidech, kteří jdou ze vztahu do vztahu, jejichž celý život se točí kolem mužů (nebo alespoň některé jejich části) a kteří se musí naučit jak být správně ve vztahu. Nejde tedy o dobré a špatný způsoby jak být singl, ale o dobré a špatné způsoby jak být ve vztahu. Jste příliš samostatná a chcete být svobodná matka, protože proč ne? Pak vám osud hodí do cesty Správňáka™, abyste se naučila přijmout pomoc od někoho jiného. Jste pro nezávazný sex bez vztahu? Pak poznáte sympatickou romantičku, aby vás přivedla na správnou cestu. Pokud už jste singl, je to jen proto, abyste se dostatečně dobře poznali a byli i ve vztahu sami sebou. Tudíž vám tenhle film narve do krku své zásadní moudro, že život je celý o vztazích. Děje se tak za pomoci nepřiměřeně dlouhé stopáže, Rebel Wilson, která se chudák ze své herecké škatulky už nevymaní, a Leslie Mann, které stačí být sympatická. Zbytek za řeč nestojí, Dakota Johnson je ale správně nijaká pro to, aby se s ní divačky mohly ztotožnit, nebo ne? Mimochodem, Liz Tuccillo stojí i za Sexem ve městě a napsala Až tak moc tě nežere. Vědět to předtím, tak se do téhle reklamy na romanci snad ani nepouštím.(8.5.2016)

Konečne, konečne romantická komédia s nie úplne predvídateľným koncom! Film vás ani tak nechce naučiť "ako byť single" (v skutočnosti má oveľa chytrejšiu myšlienku, to je najväčším prekvapením), zato chce byť viacerými žánrami. Romantikou, drámou aj tou komédiou. A škrípalo to. Tento štýl humoru mi jednoducho veľmi nesedí, aj keď Wilson mala pár hlášok. Najviac očarujúca bola určite Leslie Mann. Pár trápnych momentov mohli nahradiť radšej cynickejšie, záverečný preslov mohol byť triezvejší. Väčšinu času bol film na dve hviezdičky, no ten koniec bolo takým osviežením, že sa v tom zlom už nebudem hrabať. Tri. :)(1.6.2016)

• - Lily Collins sa mala objaviť v titulnej úlohe Alice, avšak nakoniec z projektu vycúvala a nahradila ju Dakota Johnson. (beso74)

• - Dakota Johnson mala počas celého natáčania zakryté všetky svoje tetovania. (dwdb)

• - Vo filme sa mal pôvodne objaviť aj Dan Stevens, ten však dal prednosť natáčaniu filmu Beauty and the Beast (2017). (beso74)