Jak přežít single

How to Be Single

Ako byť single

Komedie / Romantický

USA, 2016, 109 min

Síce mi trochu lezie na nervy to nezáväzné sexovanie s kýmkoľvek a kdekoľvek, ale ktovie, ako to je v New Yorku... V každom prípade však ide o veľké prekvapenie, na ktorom sa dá zasmiať, vie aj dojať a občas sa aj ponáša na skutočný život. Kombinácia prvkov z NIE JE Z TEBA AŽ TAK PAF a ZBUCHNUTEJ prekvapivo funguje a občas aj milo prekvapí pokusmi vykročiť z tieňa svojich predobrazov... Mierne nadhodnotím...(24.9.2016)

Konečne, konečne romantická komédia s nie úplne predvídateľným koncom! Film vás ani tak nechce naučiť "ako byť single" (v skutočnosti má oveľa chytrejšiu myšlienku, to je najväčším prekvapením), zato chce byť viacerými žánrami. Romantikou, drámou aj tou komédiou. A škrípalo to. Tento štýl humoru mi jednoducho veľmi nesedí, aj keď Wilson mala pár hlášok. Najviac očarujúca bola určite Leslie Mann. Pár trápnych momentov mohli nahradiť radšej cynickejšie, záverečný preslov mohol byť triezvejší. Väčšinu času bol film na dve hviezdičky, no ten koniec bolo takým osviežením, že sa v tom zlom už nebudem hrabať. Tri. :)(1.6.2016)

Trestuhodně podhodnocenej Hangover pro ženy.(13.7.2016)

• Beastmaster4

Tak nějak obří nuda, která nemá absolutně nic společnýho s normálním životem. Tenhle "jakože" návod na single život se může líbit tak možná náctiletejm pipkám, co to můžou použít v dnešní době, jako my kdysi Bravo :-D Naprosto příšerná Rebel Wilson, pak v celým filmu působí jako velryba plácající se na souši, její přehrávání je pak víc k smíchu, než vtipný scény ve filmu. Prostě DĚS!(13.6.2016)

• ScarPoul

Taká stráviteľná jednohubka. Celé to lamentovanie ohľadom vzťahov je po chvíli celkom unavujúce. Američania majú perfektnú schopnosť analyzovať sto krát tú istú vec, tým istým spôsobom a stále a stále sú schopný produkovať nové a ďalšie zaľúbené komédie. Alison Brie má parádne prsia,ale to na film nestačí. Všetko je to príliš obalené v sebaľútosti a sebaúvahách ako byť silná independent žena a chlapi sú tu ktovie prečo tí emocionálnejší a hlúpejší. Chýba mi tu akási vyrovnanosť. A áno viem že vidieť Grand Canyon je naplnením snom mnohých ľudí. Aj že vzťahy a celkovo svet je dakedy veľmi mätúci, ale nie všetko sa rieši alkoholom a potláčanými emóciami. Takže aj v rámci feministického kontextu chcem len podotknúť že pozerať sa na život zmätených dievčat tváriacich sa ako majú všetko pod palcom je niečo z čoho som asi oficiálne vyrástol. Hlavne ak moralizujú a nie sú len vtipno hlúpe ako v prípade seriálu Girls. Kvôli koncu ale dávam o hviezdu menej, hoci to pozerateľné je.(10.5.2016)

• - Dakota Johnson mala počas celého natáčania zakryté všetky svoje tetovania. (dwdb)

• - Lily Collins sa mala objaviť v titulnej úlohe Alice, avšak nakoniec z projektu vycúvala a nahradila ju Dakota Johnson. (beso74)

• - Vo filme sa mal pôvodne objaviť aj Dan Stevens, ten však dal prednosť natáčaniu filmu Beauty and the Beast (2017). (beso74)