Trýzeň

• USA Torment

Umělec posedlý dokonalostí barokních mistrů nachází inspiraci uvnitř Carravagiových pláten. Naplněný pocity méněcennosti a vlastní nedostatečnosti podléhá děsivým snům, kde je vystavován nekončícímu ponižování. Uhranut obrazem Judithy stínající Holoferna, nachází dívku, ve které vidí svoji Artemisiu Gentileschi, jež v něm znovu podnítí touhu tvořit. Sebejistě instruuje svoji modelku. Avšak jeho umělecké ambice se stávají zvrácenými tužbami po absolutní dokonalosti skrze utrpení. Film se pohybuje na hranici hororu a černé komedie. (oficiální text distributora)

IronDragon odpad!

Co to sakra bylo?! To je ale slušná vymejvárna. Větší psycho, než film Psycho! Teda chápu, že snímek má znázorňovat jací jsou umělci magoři (to jsem si ze shlédnutí odnesl já) a že spousta dobrých věcí má svou odvrácenou stranu, ale to je přece známá věc, takže ve finále je pro mě celý film úplně zbytečný a o ničem. Dokonce mě chvílemi i nudil a to je u necelých 18ti minut hodně zlý. Navíc herecké výkony tu jsou víc než podprůměrný! Ke všemu mi bylo z filmu psychicky blbě a na jeho konci jsem byl rád, že už tohle psycho skončilo. Na druhou stranu, možná byl takový záměr, nevím. Každopádně, dávám nějaké body za celkem dobrou kameru, ale ani tak nemůžu tohle psycho hodnotit jinak, než odpadem! HODNOCENÍ: 9% ()