Co jsme komu udělali?

• Francie

Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?

• slovenský

Čo sme komu urobili?

Serial (Bad) Weddings

Komedie

Francie, 2014, 97 min

V žádném případě nebudu skrblit s hodnocením, protože tolik vtipných a přitom inteligentních komedií je v dnešní době jak hledat jehlu v kupce sena. A tohle je po dlouhé době komedie, které přesně sednou mému naturelu a klidně jí dám kdykoliv repete, což o mnohých jiných komediích říct nemohu. Taťka čtyř dcer byl k sežrání, ani ho jako herce výrazně neznám, ale tady bodoval a se svojí mimikou a hláškama si mě cele získal. Dcera, která malovala ty překrásné obrazy se jim také povedla a občasné připomínky k její osobě byly to samé jako s taťkou, byla jsem mrtvá smíchy. Bylo tam pár menších místeček, kde to bylo malinko hlušší, ale jako celek absolutně neváhám. Výborný námět, vtip, grády, herci....nelze jinak, než tleskat a přát si jen houšť takových vtipných perliček.(8.12.2014)

• troufalka

Příliš schematické, nebavila jsem se.(9.6.2016)

Nebylo to (vyloženě) špatné, ale z takovéhoto vděčného tématu se dalo určitě vykřesat více než slovní přestřelky mezi Židem, Arabem a Číňanem a infarkt rodičů, když k nim má přibýt ještě černoch. Postava absolutistického afrického tatínka spíše trapná než cokoli jiného... 60%(10.5.2015)

Konverzační kolotoč legrace s typicky francouzskou nonšalancí. Je to dobrá komedie, ale ne nějak výjimečná. Nebudu se tvářit, že mě to vyloženě uchvátilo.(17.4.2016)

• Foox

Na první pohled velmi příjemná komedie, která má lehce nestabilní základy v podobě rasových rozdílů, s kterými by se dalo pracovat mnohem lépe, na druhou stranu i o dost hůř. 50%(27.3.2015)

• - Kvuli politické nekorektnosti se film nedostal do distribuce v USA a Velké Británii. (Jevgenij)

• - Vyzvánění, které má na svém mobilu Žid David Benichou (Ary Abittan), je znělka z filmu Rabín Jákob (1973). Složil ji Vladimir Cosma. (otliksamuel)

• - Francouzský snímek Co jsme komu udělali? se ve Francii setkal s nebývalým diváckým úspěchem, dostal se do desítky nejnavštěvovanějších francouzských filmů a divácky uspěl i v Německu či Belgii. (claudel)