Co jsme komu udělali?

• Francie

Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?

• slovenský

Čo sme komu urobili?

Serial (Bad) Weddings

Komedie

Francie, 2014, 97 min

Frantíci mají takový úspěch proto, protože jsou jako prachobyčejná holka z ulice krev a mlíko, za kterou já se klidně vrátím dvě stanice metrem. Oproti tomu Hollywood připomíná naolejovanou, naleštěnou a našpulenou modelku z mola, o kterou po zhasnutí reflektorů nebrkne ani pes a kterou na ulici každá prachobyčejná holka krev a mlíko zašlápne odrbanou keckou. Nechci povrchní dokonalost, ale něco, s čím mi je dobře. 97 minut mi bylo dobře s tímhle filmem, a to hlavně proto, že si byl svůj a bavil se sám sebou. Která z modelek tohle může říct?(14.12.2014)

Tomu říkam povedená komedie, není co vytknout.(28.10.2014)

Mať za zaťov žida, araba, číňana a černocha vyzerá ako zo zlého sna, pokiaľ by to nebola vtipná francúzska komédia. Stret odlišných kultúr ponúka nespočetné množstvo komických situácií a hoci mnohé neboli využité, ide ozaj o dobrú zábavu.(6.12.2014)

Těžko uvěřitelná, přesto neskutečně příjemná komedie, která perlí od začátku do konce podobně jako nedávný francouzský hit: JMÉNO (Le Prénom). Jsem rád, že mi zas nějaký filmeček sedl do nálady a že jsem se mohl od srdce zasmát. 80%(12.12.2014)

Decentně bláznivá situační komedie, ze které by si měl vzít příklad náš Zdeněk Troška.(27.10.2014)