Co jsme komu udělali?

• Francie

Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?

• slovenský

Čo sme komu urobili?

Serial (Bad) Weddings

Komedie

Francie, 2014, 97 min

Konverzační kolotoč legrace s typicky francouzskou nonšalancí. Je to dobrá komedie, ale ne nějak výjimečná. Nebudu se tvářit, že mě to vyloženě uchvátilo.(17.4.2016)

• Xmilden

Hodnocení trošku nerozumím, vlastně je to stejné jako v málem oscarovém Help. Za téma rasismu se lidi nepřidávají automaticky hvězdičky navíc, jen proto že má lidstvo špatné svědomí. Přecejen se jedná o film jako takový. A když je to navíc komedie, která je mnohem více trapná než směšná a k tomu ještě špatně natočená, je určitě ten pádný důvod takové dílo nevelebit a udělat spravedlivé zhodnocení. To kdysi seriálová Helena byla oproti tomuhle paráda. 40%(11.6.2015)

S multi-rasou nemám problém. Ale nedokážem byť tolerantná voči určitým tradíciám a zvykom (viera, pokiaľ zasahuje druhých, ako napr. koho/ako jesť, obriezka). Ja to vidím iba akýsi brainwashing, ale no no no, aby sme sa od toho oslobodili a mysleli slobodne. Tým nemyslím iba iné kultúry, ale aj tú moju, a keďže ja som sa od tej svojej odprostila, preto už nie som schopná byť takto idylicky tolerantná, ako je nám to naservírované vo filme.(14.5.2015)

Poměrně přijatelná komedie na téma rasismu a xenofobie, v niž se Clavier ani příliš nepitvoří, takže se s přimhouřeným okem dá považovat za celkem snesitelného.(23.3.2016)

Předně chválím českého distributora za povedený a nezprzněný překlad. Lehký jazykový posun nevadí, významově to sedí a je to vtipné. Smál jsem se od začátku do konce, komedie o předsudcích, rasismu, problémech v rodině a vzájemné lidské nesnášenlivosti mi absolutně vyhovují. Christian Clavier nám krapet zestárnul a zhnědnul ze svých dýchánků se Sarkozym a dalšími podobnými ničemy z UMP, ale stále je to špičkový komik, jenž umí hrát i pohou mimikou. Relativně neznámý herecký ansámbl rovněž přispívá k celkovému úspěchu filmu a vůbec se nedivím diváckému úspěchu ve státech, které se musí potýkat s cejcem koloniálních mocností a současnými těžkostmi spojenými s imigranty.(26.10.2014)