Co jsme komu udělali?

• Francie

Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?

• slovenský

Čo sme komu urobili?

Serial (Bad) Weddings

Komedie

Francie, 2014, 97 min

Nádherně nekorektní, přesně jako recenze, ukázky a zkazky slibovaly. Christina Clavier se některými výstupy vrátil do návštěvnických dob. Nejlepší byl ale starej Koffi (Pascal N'Zonzi), jak koulej oči na skypu :-). Ano, je to prvoplánový, očekávatelný humor v každé scéně, ale funguje výborně.(2.1.2015)

Komedie na úrovni, ve které opět září mistři filmařiny v Evropě. Francouzská produkce je zkratka spolehlivá kvalita. Co táhne film nahoru je především perfektní ulítlý nápad, solidní herecké výkony a spousta zajímavých, ironických a inteligentních dialogů. Doporučuji tedy před spuštěním filmu, si co nejvíce zjistit o všech náboženstvích ( tradice, zvyky, národní jídlo), aby jste se při některých humorných scénách neztráceli. Za mě paráda ač jsem se smíchy na zemi neválel, je to velmi příjemné a zábavné. Vhodné pro celou rodinu. 80%(14.12.2014)

Niesom žiaden odborník na komédie, ale po pravde povedané, väčšina filmov, ktoré sa týmto žánrom označujú, ma dokážu rozosmiať len miestami, ak vôbec. V prípade Co jsme komu udělali som sa ale musel z chuti zasmiať na väčšine snáh tvorcov o vtipné scény, ktoré boli mimo svojej zábavnosti aj veľmi inteligentne podané. No a Christian Clavier, čo by otec rodiny, bol jednoducho skvelý. Plné hodnotenie bez váhania a veľká spokojnosť.(30.12.2016)

Nejlepší vtipy byly ty vzniklý pošťuchováním tří, později čtyř zeťů. Zdálo se mi, že komediální veterán Clavier tam hrál druhý housle a nižší hodnocení dávám hlavně proto, že v druhý polovině tomu dost došel dech a vtip se jaksi vytratil. Jinak z popichování mezi kulturami se dalo vytřískat určitě ještě víc vtipů, nebo aspoň já jsem jich čekala trochu víc. Třeba ožrání obou otců, to mohla bejt sranda a přitom to nakonec ani moc vtipný nebylo. Na druhou stranu - společný oběd, sněhulák nebo první setkání rodičů a "Kofiho," to byly povedený kousky. Clavierova filmová manželka Chantal Lauby byla mnohem sympatičtější postava, než ta Clavierova, potažmo byla to prostě nejsympatičtější postava vůbec. Nebylo to špatný, ale mohlo to bejt lepší.(3.3.2016)

Jak to vypadá, když silně věřící katoličtí rodiče, musí přijmout do rodiny nápadníky svých dcer, z různých kultur i náboženství. Příjemná a chytrá komedie, které chybí svižnější tempo a více humoru.(24.5.2015)