Co jsme komu udělali?

• Francie

Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?

• slovenský

Čo sme komu urobili?

Serial (Bad) Weddings

Komedie

Francie, 2014, 97 min

Poměrně přijatelná komedie na téma rasismu a xenofobie, v niž se Clavier ani příliš nepitvoří, takže se s přimhouřeným okem dá považovat za celkem snesitelného.(23.3.2016)

Komedie na úrovni, ve které opět září mistři filmařiny v Evropě. Francouzská produkce je zkratka spolehlivá kvalita. Co táhne film nahoru je především perfektní ulítlý nápad, solidní herecké výkony a spousta zajímavých, ironických a inteligentních dialogů. Doporučuji tedy před spuštěním filmu, si co nejvíce zjistit o všech náboženstvích ( tradice, zvyky, národní jídlo), aby jste se při některých humorných scénách neztráceli. Za mě paráda ač jsem se smíchy na zemi neválel, je to velmi příjemné a zábavné. Vhodné pro celou rodinu. 80%(14.12.2014)

Rodinné trampoty jedné francouzské multikulturní rodiny. Poměrně bezskrupulózní popichování do vosího hnízda v podobě rasistických i xenofobních narážek, které je prováděno s vsutku originálním nadhledem a vtipem, lze kvitovat výhradně pozitivně. Christian Clavier bezkonkurenční.(22.12.2014)

Toto mohli natočiť a napísať jedine francúzi! Politická korektnosť zabránila distribúcii v USA? Neuveriteľné! Inteligentnejšiu komédiu človek môže hľadať aj lupou, nájde len ťažko. A ten, kto film berie s nadhľadom MUSÍ pochopiť, že sa jedná predovšetkým o výsmech stereotypného videnia jednotlivých kultúr, v ktorých sa (ruku na srdce) občas nájde každý z nás. Ja som sa bavil kráľovsky a viem veľmi ľahko odpustiť ten "zrýchlený" záver. Inak maximálna spokojnosť a politicky nekorektne dávam plný počet!:)(15.6.2015)

Hodně jsem doufal, že ta čtvrtá si vezme černocha :) no to je holt tak, když má týpek čtyři dcery. Nejdřív jsem si myslel, že frantíci ovládají řemeslo, ale smysl pro humor mají děsnej, ale nakonec jsem se i docela dobře bavil...7/10(29.3.2016)