Co jsme komu udělali?

• Francie

Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?

• slovenský

Čo sme komu urobili?

Serial (Bad) Weddings

Komedie

Francie, 2014, 97 min

Rodinné trampoty jedné francouzské multikulturní rodiny. Poměrně bezskrupulózní popichování do vosího hnízda v podobě rasistických i xenofobních narážek, které je prováděno s vsutku originálním nadhledem a vtipem, lze kvitovat výhradně pozitivně. Christian Clavier bezkonkurenční.(22.12.2014)

Po Nedotknutelných opět velmi příjemná a decentní francouzská komedie. Francouzi vtipy o multikultuře dokáži podat, na rozdíl od Američanů, inteligentněji a humorněji. Rodina Verneuilových s širokým příbuzenstvem sice může být pro smích i místnímu chinonskému faráři, ale má své kouzlo. Jak by asi Claude a Marie Verneuilovi přijali do rodiny Čecha nebo Slováka, případně Maďara. I když?.Sarkozy byl maďarského původu a byl gaullista.(2.11.2014)

Když se dokáže dělat sranda, dá se snést všechno, nakonec i multikulti.(24.7.2016)

CITÁT - Berete si za manželku........ Tak to mě tedy skoro nebavilo. Pár dobrých momentů však nedělá film filmem. Co jsem komu udělal?(27.4.2015)

Nebylo to (vyloženě) špatné, ale z takovéhoto vděčného tématu se dalo určitě vykřesat více než slovní přestřelky mezi Židem, Arabem a Číňanem a infarkt rodičů, když k nim má přibýt ještě černoch. Postava absolutistického afrického tatínka spíše trapná než cokoli jiného... 60%(10.5.2015)