Co jsme komu udělali?

• Francie

Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?

• slovenský

Čo sme komu urobili?

Serial (Bad) Weddings

Komedie

Francie, 2014, 97 min

S multi-rasou nemám problém. Ale nedokážem byť tolerantná voči určitým tradíciám a zvykom (viera, pokiaľ zasahuje druhých, ako napr. koho/ako jesť, obriezka). Ja to vidím iba akýsi brainwashing, ale no no no, aby sme sa od toho oslobodili a mysleli slobodne. Tým nemyslím iba iné kultúry, ale aj tú moju, a keďže ja som sa od tej svojej odprostila, preto už nie som schopná byť takto idylicky tolerantná, ako je nám to naservírované vo filme.(14.5.2015)

Táta, máma a čtyři dospělé dcery. Jedna se vdala za Araba, druhá za Žida, třetí za Číňana a čtvrtá je zatím svobodná, ale i ona podlehne vábení muže, který není typickým Francouzem a to už je pro rodiče těchto dcer poslední kapkou. Vůči francouzským filmům jsem byl posledních pár let docela zaujatý, protože málokdy se stalo, že mě nějaký film z této krajiny zaujal a nikdy bych si nemyslel, že půjdu do kina právě na francouzský film, ale když jsem váhal, na co v sobotu večer zajít do kina, přičemž můj jediný požadavek byl, že se chci pobavit u nějaké obyčejné komedie, byl toto jediný film na programu multikina, který odpovídal zadání, a tak jsem mu dal šanci. A rozhodně nelituji, film mě dokázal příjemně překvapit, pobavit a maximálně zaujmout. Herecké výkony perfektní, všichni zúčastnění herci si film evidentně užívali a hlášek tam bylo tolik, že sotva jsem se začal tlemit jedné scénce či hlášce, tak vzápětí přišla další, většinou ještě vtipnější než ta předchozí, takže ve výsledku si ze všech těch hlášek jich pamatuji jen pár, ale to je zas o důvod víc se na film minimálně ještě jednou podívat. Tvůrci zkrátka pojali rasistické téma tak trochu jinak a vtipně a já jim za to děkuji. Uděluji lepší čtyři hvězdy.(24.11.2014)

Tak tedy 4* asi jo, i když mám pocit, že o hvězdu více dávám snad za ty řechtající spoludiváky v kině, to jsem ještě nezažil... :) Můj 100% šálek kávy to nebyl, ale je to hrozně subjektivní. Ten černý humor u mě prostě ne vždy fungoval, v každém případě je to naprosto skvěle šlapající komedie od začátku do konce. Není zas tak originální, ale výborně pracuje s divákem, je zábavná po celou svou stopáž a skvěle graduje. Prostě takový ten typ komedie, který bych se nebál doporučit mým kámošům, rodičům i prarodičům. 70%(10.12.2014)

Pohodová milá komedie, v hlavní roli globalizovaná společnost ve Francii. :-)(16.3.2015)

Frantíci mají takový úspěch proto, protože jsou jako prachobyčejná holka z ulice krev a mlíko, za kterou já se klidně vrátím dvě stanice metrem. Oproti tomu Hollywood připomíná naolejovanou, naleštěnou a našpulenou modelku z mola, o kterou po zhasnutí reflektorů nebrkne ani pes a kterou na ulici každá prachobyčejná holka krev a mlíko zašlápne odrbanou keckou. Nechci povrchní dokonalost, ale něco, s čím mi je dobře. 97 minut mi bylo dobře s tímhle filmem, a to hlavně proto, že si byl svůj a bavil se sám sebou. Která z modelek tohle může říct?(14.12.2014)