Ostrov na severu

Dokumentární

Česko, 2013, 50 min

Pavel Soukup

Nádherný dokument o nádherné zemi. Přímo z něho čiší nadšení autora z té poměrně malé severní země. Znovu jsem si, tentokrát pouze z gauče, prošla všechny kouzelné kouty a nezemská místa a utvrdilo mě to v přesvědčení, že se tam musím vrátit. Malinko mě rušila zbytečná "hra" s kamerou (zpomalené a zrychlené záběry), hudba by se hodila tradičnější, klidně místní - ladící báječně s tamní krajinou, ale celkový dojem je ucelený a obzvláště záběry a hry barev se kameramanovi a všehotvůrci celého dokumentu podařily.(3.5.2014)

Viděl jsem už hodně dokumentů o Islandu. Tohle je sice trochu glamourovka, ale záběry jsou skvělé a postprodukce si docela vyhrála s efekty. Komentář Pavla Soukupa je stejně podmanivý jako hudba a především krajina, o které to celé je. Doporučuji.(16.6.2014)

Krásné záběry nádherné země na "okraji světa"... Víc od toho nečekejte.(15.5.2014)

Záběry této téměř one-man show Romana Pecha jsou úchvatné. Naživo to je ještě lepší, ale kamera zachycuje realitu moc dobře:)(21.5.2014)

Je možné natočit špatný dokument o Islandu? Všechny záběry jsou nádherné, Island patří mezi místa, která bych chtěl navštívit. Dokument ovšem chvílemi působil amatérsky.(3.5.2014)