poster

Ostrov na severu

Dokumentární

Česko, 2013, 50 min

Hrají:

Pavel Soukup
 • johny89
  ****

  Už ze své podstaty, film o Islandu - jedné z nejzajímavější zemi na světě, nemůže být špatný. Vizuální dojem je z této země na živo musí být neskutečný. A snímek je hlavně o něm...(3.5.2014)

 • BuddyO
  ***

  Krásné záběry nádherné země na "okraji světa"... Víc od toho nečekejte.(15.5.2014)

 • FFilipCZ
  *****

  Toto je Island. Místo, kde se nachází vše, co jste kdy chtěli v přírodě vidět. Překrásné záběry, které akorát na můj vkus místy až zbytečně ruší komentář Pavla Soukupa. Jinak je Island právem na přední příčce v imaginárním žebříčku zemí, které bych rád navštívil. Snad se mi tento sen jednou splní, prozatím mi budou muset stačit takovéto dokumenty.(3.5.2014)

 • NJD
  *****

  Běžně všem věcem jakkoliv souvisejícím s mým oblíbeným Islandem rád nadržuju, ale v tomto případě to ani není potřeba :) Jenom mě trošku mrzela na můj vkus krátká stopáž. Moc dobře vím, že se toho dalo natočit ještě mnohem více...(3.10.2014)

 • Oskeruše
  ****

  Dokument o druhém největším evropském ostrově nabízí dech beroucí záběry nedotčené přírody. Nemyslím si však, že by zběsile plující oblaka byla úchvatnější než pohled na docela obyčejné nebe, že by nepřirozeně pádící voda hypnotizovala více než řeka přirozeně dravá. Občas jsem nevěděla, zda si tvůrci hráli s možnostmi filmu nebo zda jen hodně foukal vítr. Méně může být někdy více, praví známé (české, nikoliv islandské) úsloví.(19.8.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace