Ostrov na severu

Dokumentární

Česko, 2013, 50 min

Pavel Soukup

Běžně všem věcem jakkoliv souvisejícím s mým oblíbeným Islandem rád nadržuju, ale v tomto případě to ani není potřeba :) Jenom mě trošku mrzela na můj vkus krátká stopáž. Moc dobře vím, že se toho dalo natočit ještě mnohem více...(3.10.2014)

Dokument o druhém největším evropském ostrově nabízí dech beroucí záběry nedotčené přírody. Nemyslím si však, že by zběsile plující oblaka byla úchvatnější než pohled na docela obyčejné nebe, že by nepřirozeně pádící voda hypnotizovala více než řeka přirozeně dravá. Občas jsem nevěděla, zda si tvůrci hráli s možnostmi filmu nebo zda jen hodně foukal vítr. Méně může být někdy více, praví známé (české, nikoliv islandské) úsloví.(19.8.2014)

Je možné natočit špatný dokument o Islandu? Všechny záběry jsou nádherné, Island patří mezi místa, která bych chtěl navštívit. Dokument ovšem chvílemi působil amatérsky.(3.5.2014)

Viděl jsem už hodně dokumentů o Islandu. Tohle je sice trochu glamourovka, ale záběry jsou skvělé a postprodukce si docela vyhrála s efekty. Komentář Pavla Soukupa je stejně podmanivý jako hudba a především krajina, o které to celé je. Doporučuji.(16.6.2014)

S láskou, o které chci věřit, že vydrží pro vždy.(13.5.2014)