Curve

Mallory (Julianne Hough) je práve na ceste autom do Denveru. O dva týždne ma mať svadbu, a tak si ju už pomaly ide zariaďovať k svojmu nastávajúcemu, Bradovi. Hlavou jej víria kadejaké myšlienky, a tak si ešte posledný raz dopraje dobrodružstvo osamote. Odbočí z cesty a rozhodne si užiť jazdu malebným kaňonom. Toto rozhodnutie sa ukáže ako nie práve najšťastnejšie; po niekoľkých kilometroch jej auto vypovie službu a ona uviazne v takmer ľudoprázdnej oblasti s pokazeným autom a bez mobilného signálu. Nebyť chlapíka prechádzajúceho okolo, Christiana (Teddy Sears), by na mieste zostala uväznená ešte poriadne dlho. Ako prejav svojej vďačnosti sa ho rozhodne vziať do auta a odviesť do neďalekého motela. Toto je ďalšia chyba. Christian totiž ani náhodnou nie je milý, priateľský gentleman, nezištne pomáhajúci ženám v núdzi. Jeho pravá povaha čoskoro vystúpi na povrch a Mallory sa ocitá v ohrození života. Zúfalá žena sa preto rozhodne pre zúfalý čin: všimne si, že jej spolujazdec nie je pripútaný, prerazí zvodidlá a nabúra auto v nádeji, že sa ho konečne zbaví. A toto je jej tretia, dosť pravdepodobne posledná chyba... (beso74)

T2

režisér Iain Softley sa vie stále obracať, napätie a drsnosť vie podávať z mierou, až tak trošku je škoda toho klasického záveru, keď sa obeť naháňa so zlosynom, ináč dosť pozerateľný thriller a sympatická Julianne Hough to slušne ustojí /60%/ ()

LIVINGDEAD

Sympatická blondýnka v hlaví roli a na první pohled roztomilý kolemjdoucí....Na thriller to ušlo. Líbila se mi i povodeň. Já prostě ty horrory v přírodě miluji :-) 50% ()

tron

Nezáživné béčko prekvapivo z produkcie Jaume Colleta-Serru. Matný magor, už hlasovým prejavom protivná ženská obeť, jedno blbé auto na dne priekopy a do toho... čo vlastne? Nuž, ani nič. Biedne stopové prvky napätia, takmer žiadna atmosféra, očakávateľné zvraty, klišé dialógy. Z letargie ma vyrušila snáď len krysa, dialóg o prvej sexuálnej skúsenosti a možno ešte pár drobností. Ďalší dôkaz toho, že filmy s minimom hercov a odohrávajúce sa len na pár metroch štvorcových (napr. Pochovaný zaživa) sú na jednej strane zaujímavými experimentami... ale v konečnom efekte aj dosť nezáživnými a nudnými, česť výnimkám (127 hodín). Keď som sa dozvedel, že to režíroval režisér skvelých filmov Svet podľa Prota a Kľúč, skoro som spadol zo stoličky. ()

Marceloo

Mladá žena krátko pred svojou svadbou cestuje po dlhých cestách do Denveru. Po ceste sa jej však pokazí auto. Našťastie sa po chvíli objaví tajomný pocestný a pomôže jej auto znovu spojazdniť. Mallory sa po dlhšom váhaní a obavách z jazdy s neznámym chlapom rozhodne, že ho zvezie do najbližšieho mesta. Chlap sa však po malej chvíli mení z milého džentlmena na hrozivého násilníka. Mallory však v snahe zbaviť sa ho skončí s autom v priepasti. Keď sa prebudí zisťuje, že dopadla ovela horšie ako chlap a zostala zaseknutá v aute. Čoskoro prichádza hlad, dehydratácia a brutálne prírodné podmienky, takže jej šanca na prežitie sa s každou minútou skracuje. - Pre väčšinu ludí to bude zrejme len príjemne natočený hororový thriller plný klišé. Ja však toto slovo používam velmi nerád a Curve ma naozaj zaujal. Potešila ma neopozeraná a schopná herečka v hlavnej úlohe, ktorej výkon bol nadpriemerný a ležať hodiny skrčená v aute určite nebolo príjemné. Už od začiatku sa milovníci krásnej prírody potešia, pretože spolu s príjemnou hudbou, ktorú by som normálne nikdy nepočúval ale sem pasovala perfektne, vznikajú nádherné scenérie. Scenár je celkovo dosť slabý, ale keďže ide o debut, s radosťou tento detail prehliadnem. Sem tam sa objaví aj nejaká tá krv, čo je len dobre. Po skončení som si pozrel aj trailer, ktorý je ukážkou toho, ako by mali trailery vyzerať. Niekolko scén a takmer žiadne ukážky deja. Ale ani tak by som ich nepozeral, pretože by som sa pripravil o velmi milé prekvapenia, akým bolo napríklad toto. Príjemný survival som už niekolko mesiacov nevidel, a tak si Curve získala moje sympatie. ()

George Stobbart

Fešanda sa ponáhľa na svadbu, no cestou sa jej dobabre auto, s ktorým jej pomôže (ne)nápadný stopár. Za odmenu ho zvezie, no vykľuje sa z neho úchyl, tak radšej s autom zletí z cesty, no ostane uväznená vo vnútri. Julianne Hough je síce sexy, ale ani ona v tom úspornom oblečení to zo zdĺhavosti a nudy nevytrhne. Keby to aspoň z väčšej časti pojali ako cestnú naháňačku, mohlo to byť OK, ale pozerať na ňu zavretú v aute ako kecá s úchylom pred autom nie je nič moc. Vo finále sa dianie potom konečne zas dostane von, no už som bol z toho tak otupený, že ma to znovu-zaujať nedokázalo. Minimalistický road suspense / survival, ktorému by výrazne prospela krátkometrážna forma. ()

*CARNIFEX*

Sledovanie "Curvy" nijak mimoriadne nebolelo, najmä vďaka sympatickej dvojici hlavných postáv. Lenže ja som si pustil horor, od ktorého som očakával to, čo sa očakávať má, nie romantickú komédiu o páre, ktorých spojil osud niekde v "pi..i" uprostred púšte. Nedá sa povedať, že by pár okamihov nezaujalo, no na 86 minút je toho akosi málo. Keď už gore žiadne, aspoň psychický teror mohol byť výraznejší, lebo položiť základy hororo thrilleru na hrkútaní dvoch "hrdličiek", pričom je jedna z nich v pasci, no i tak sa nič nedeje, to je trošku na "palicu" nie? A to radšej ani nebudem hodnotiť záverečnú "dvacku", ktorá je síce živšia, no taktiež nemá žiadnu logiku. Škoda, ja chápem, o niečom to skrátka muselo byť, no že zrovna režisér slávneho "K-PAX" natočí takúto priemernú, vevýraznú "survive fight", to som teda nečakal - 50% ()

Davies182

Novodobých 127 hodin z toho asi nebude, ale má to velmi sympatickou stopáž, a ke konci navíc i docela překvapivou nálož hororu. [Netflix] ()

pornogrind

Nudnej film o pipce, která si sama do auta pozve úchyláka. K tomu všemu ukáže svou nevlídnou tvář i matka příroda a Mallory má problém. Já měl taky problém. A to s dokoukáním tohoto kousku. Za sebe říkám nebrat. Promarněnejch 86 minut. ()

kingik

Die Kurve = zatáčka. Curve nebo Kurve, vždyť je to jedno. Hlavně mně jde o tu zatáčku. Právě nezvládnutí auta v takové jedné zatáčce, chcete-li serpentině, rozehraje celé jádro filmu, které bych zjednodušeně připodobnil k dramatu 127 hodin, ale v ženském vydání. Blondýnka Mallory stráví zaklíněná v autě několik dní a nocí, takže v konečném součtu do těch 127 hodin odhadem moc nescházelo, zřejmě byl limit i překonán, a byl ustanoven nový filmový rekord režisérem Ianem Softleym. Na přelomu milénia ještě uznávaný režisér, který se z divácké obce a respektu kritiků postupně vytratil, aby se vrátil s úplně jiným režijním rukopisem a u něj neobvyklou režijní látkou, než na jakou byl divák doposud připraven. Psychologicky vystavěné filmy s pomalým spádem událostí jsou pryč. Za změnu zřejmě může komerčně disponovaný tvůrce Jaume-Collet Serra, který si jej vzal pod svá produkční křídla. Pod jeho produkční taktovkou vznikl úderný thriller. Opuštěná a ohrožená žena, kterou ohrožuje psychicky narušený muž, je poměrně vděčný a věčný námět. Pod zkušeným režijním vedením se ale nejeví tolik obehraně, vesměs je i inovativní, i když si u něj možná vzpomenete na nepovedený a určitým způsobem spřízněný snímek Wrecked s Adrienem Brodym, stranou nezůstane ani již výše zmíněných 127 hodin. Všechny tři snímky spojuje zaklíněná končetina. U Mallory je to noha ve vertikální poloze, detail, jakým je odkrvení, se neřeší, vyměšování už ano. A když uvězněná blondýnka nemůže svoji ladnou nožku vytáhnout ze zrádného zajetí, obveselují ji mravenci, o(chutná) myš a sadistický psychopat, který za ní pravidelně dochází, aby s ní rozehrál psychologickou hru. Zůstane spíše u zajímavých náznaků psychického deptání, o které se postará překvapení tohoto filmu, alespoň pro mě rozhodně. Tím překvápkem je absolutně uvěřitelný psychouš zcela neznámého Teddy Searse. Dovedu si představit, že někde takový maniak fakt existuje. Akční finále je nastaveno tak, že má křehká blondýnka pořád navrch nad atleticky disponovaným protivníkem. Pohledná Julianne Hough je ve své roli také dobrá a už ji dělí jen "artový" krok, aby se vyšvihla mezi ženské herecké hvězdy. Ian Softley se po odmlce připomenul zajímavě vystavěným thrillerem s hororovou atmosférou, v němž nechybí to, co má divák na podobných filmech rád. 90% ()

Omnibus

"Všechno dosud, byl jen osud.“ Nevěsta: Mallory Rutledge, adresa: 2PCE478 Overturned Ford, studentka viktimologie. Oblíbená píseň: Listen to Your Heart, na CD. Ženich: Christian Laughton, adr.: Weaker K-PAX 2, rozumující psychopat. „Asi jsme se museli potkat.“ Pozor! Na převráceném autě visí SPOILERY! Zatímco bujné nevěsty se se svobodou loučí v baru, kde chlastají první ligu a po chlapech se plazí jak břečťan, naše sympatická Mallory, propagátorka akce Suchý únor, na své rozlučce nepila vůbec! Tedy, pár panáků si dala, ale jen lihuprosté moči. A to se loučila nejen se svobodou, ale i s nohou a vlastně i s věnečkem, když očekávala, že motorový hororový olej bude použit jako lubrikant. OKÉNKO U SPOLUJEZDCE: [][] Čím ho scenáristi rozbili? ☻ Chabé dialogy, žádné smlouvání. Co třeba: „Ok, roztáhnu plechy a vyprostím ti nohu, ale nejdřív chci pravdu o roztahování nohou.“ „Ne, ne! Napřed tu nohu, pak teprve podrobnosti a ukázku.“ ☻ Pasivita Katie. Týral ji a vyvraždil jí rodinu, dědu Billa, babičku Sue i manžela! Nyní je zmrd chycený v železech. A ona? Nic. Stojí tam jako tvrdé Y, místo aby mu aspoň upravila fasádu.  Rozpindaný závěr a coming out Mallory, coby kované psychopatky. [][] Úchyl měl nakonec pravdu, že by se k sobě hodili. V Curve 2: Overturned again ji bude Christian honit po lesích a strašidelně při tom skřípat svou dřevěnou nohou. A až ji chytí, odvleče ji k oltáři! Dva svatební koláčky si dám, třetí jen nakousnu. ()

Kudly4

Herečka byla dost pěkná, udržela moji pozornost, líbilo se mi, jak si nezapomínala utírat vlhčenými ubrousky frndu :o) Ale to finále bylo strašně dementní. Po několika dnech vyčerpání, hladu a žízně se konečně dostane z auta a místo toho aby došla (normálně by asi nedošla nikam, protože ta noha musela být odkrvená jak hovado) k silnici tak se vydá k chalupě, kde vraždí ten úchylák a začne si hrát na hrdinku. Slabší trojka. ()

heyda

One girl show, která měla větší potenciál než nakonec dopadla. Občas je tam logická díra a občas nějak prapodivné chování postav. Ale zklamaný vyloženě nejsem, natočené je to zručně a herci se taky snaží. Fanouškům survival hororů můžu doporučit. 60% ()

ARI50

Pro mě celkem napínavé, jak to celé skonči jo vesměs její chyba že ho brala ale byl to chlípný uchýl který jsi zasloužil co měl sám nevím jak bych se v její kůži cítil. ()

JASON_X

Děj se zpočátku celkem slibně rozjíždí, polopouštní exteriéry jsou čarokrásné, zápletka se jeví záživnou a kouká z toho hodně solidní thrillerové béčko. Slabiny filmu se ale projevují už před jeho polovinou - nepříliš nápaditý scénář, nepřirozené dialogy a nepřesvědčivé herecké výkony. A finále je bohužel hodně nedotažené a osekané, protože rejža se rozhodl podstatně si ulehčit práci; jako by se snad nedalo jet na dvě dějové roviny, jednu v autě a druhou v domě... No nic. Ale v rámci žánru jde myslím o vcelku uspokojvý průměr, takže půl hvězdy přidám. ()

Morholt

Na to, že se film po většinu čau odehrává v převráceném autě, to docela ušlo, ačkoliv ani tady se Softley nevyhnul hluchým místům, což by se na tak krátké stopáži takhle zkušenému režisérovi asi stávat nemělo. Ale i tak se bylo většinou na co dívat a třeba povodeň byla celkem sympatickou událostí. Škoda, že se trochu víc netlačilo na pilu, co se gore týče, ale tak člověk nemůže mít všechno. Navíc potěšila i sympatická hlavní hrdinka, která navíc uměla hrát, což jsem v podobném béčku ani moc neočekával. 50% ()

JohnCZ

Docela standardní skromnější survival thriller, který jsme už viděli mnohokrát a často i v lepším provedení. Hlavní hrdinka je tu trochu otravná, ústřední záporák naopak docela zábavný a klidně mohl ještě malinko přitvrdit. Chvilkama se to možná až moc vleče, je to plné žánrového klišé, ale finále je zase docela uspokojivé. ()

kaylin

Tak nějak dostanete to, co očekáváte, ale bohužel nic navíc. Ženská uvěří chlápkovi, který je milý a sveze ho. On se ukáže jako magor, a tak ona strhne řízení. To vede k tomu, že se ona v autě zasekne s vidinou, že si odřízne nohu. Jenže ono je to ve skutečnosti nakonec docela nudné a strašně předvídatelné, což je velká škoda. ()

Rainey13

Tak tohle me dostalo! Po dlouhe dobe jsem si přál, aby prezil hlavni záporak, a tu hloupou husu jednou provždy umlčel! Prirovnání k filmu 127 hodin je velka urážka, jelikož tohle se neda přirovnat k ničemu. No, podívejte se na to sami. Jedna hvězda za Hurleyo v rádiu. ()

Trevor

Prekvapujúco dobrý thriler z čias keď ženské postavy nemlátili mužov ako na bežiacom páse ale našli v sebe silu nakoniec premôcť silnejšieho muža ktorý ich týral, z čias keď filmy neboli povinne diverzné a lgbfqueerové, skrátka z čias keď bola radosť na Posledný dim nalavo čipomstu znásilnenej radosť pozerať. ()

Havaj8

Béčkovej thriller, na kterej se dalo koukat díky Julianne. I když tohle nebyla přesně role pro ní. Je to ten typ blondýnky do romantiky, komedíí atd. Že by se v ní někde našla kuráž se rovnat velkýmu chlapovi, no nevím. Každopádně to postrádalo příběh, o co tomu týpkovi vlastně šlo, jenom jí tam takhle trápit. A stopáž ve vybouraným autě taky zrovna neutíkala. Ale s příchodem povodní už se muselo začít něco dít a ten konec to zachránilo. ()