poster

Něco se musí zlomit (festivalový název)

 • Švédsko

  Nånting måste gå sönder

 • anglický

  Something Must Break

 • Slovensko

  Niečo sa musí zlomiť

  (festivalový název)

Drama

Švédsko, 2014, 81 min

Střih:

Hanna Storby
(další profese)
 • eLeR
  ****

  To, že sa Sebastian cíti byť dievčaťom v tele chlapca, to si myslím, že prijal a asi na tom nechcel meniť nič. Iba hľadal niekoho, kto ho cez to všetko bude milovať takého, aký je. Andreas ho miloval, lenže len jeho ženskú stránku. Na to, že je fyzicky chlapcom pristúpiť nechcel. Nie každá láska dopadne a ľudia musia hľadať ďalej. Dobre natočené a veľmi prirodzene zahraté. Nebyť dvoch scén, ktoré už boli príliš, a kľudne mohli byť jemnejšie, idem do plného počtu.(17.12.2015)

 • MartinezZ
  odpad!

  Co je moc, to je moč. Proč já pořád těm festivalákům nalétám na lep.... WTF komentář: Jokolo(5.10.2014)

 • Aluska88
  ****

  Netradiční genderová romance 21. století. Saga Becker i Iggy Malmborg jsou skvělí, zvláště Iggy v té kožené bundě a s tou náušnicou je fakt sexy:) Téma krize genderové a sexuální identity je zde zpracováno osobitým způsobem a ukazuje, že láska a touha v tomto případě není vždy tak jednoznačná, a rozhodně už vůbec ne jednoduchá. Nenávidím a miluji. Potřebuji a odmítám. Podmanivý soundtrack skvěle dotváří celkové melancholické vyznění tohoto snímku. "V temnotě, mezi stíny, tam jsem volná. Tam můžu dýchat. Plivej na mě, mlať mě. Chčij mi do pusy, pokud mě pak budeš milovat. Přitul se ke mně jen na pár hodin. Lži a tvrď mi, že všechno bude v pořádku."(6.11.2016)

 • WillBlake
  ****

  Když při milostné scéně v řece spustil asi nejlepší song od How To Dress Well, tak jsem té androgynní lásce fandil z celého srdce. Ne, že bych tam potřeboval být s nimi, to zas ne, ale fandil jsem jim. Neokoukaná tématika, stylové zpracování.(5.11.2014)

 • SLOTH
  **

  Na můj vkus až moc živočišné. Chyběla tomu určitá poetika a místo toho nám byl předhozen film který mne spíše deprimoval než abych z něj cítil lásku. A o té to snad bylo ne?(4.7.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace