Něco se musí zlomit (festivalový název)

• Švédsko

Nånting måste gå sönder

Something Must Break

Niečo sa musí zlomiť

(festivalový název)

Švédsko, 2014, 81 min

Hanna Storby
  • SLOTH

Na můj vkus až moc živočišné. Chyběla tomu určitá poetika a místo toho nám byl předhozen film který mne spíše deprimoval než abych z něj cítil lásku. A o té to snad bylo ne?(4.7.2014)

• MartinezZ

Co je moc, to je moč. Proč já pořád těm festivalákům nalétám na lep.... WTF komentář: Jokolo(5.10.2014)

Takýto druh filmov, filmov zaoberajúcimi sa tabuizovanými témami snáď iba sypať do jedného vreca. Otvorenosť, nekompromisnosť a nezávislosť ( rozumej nekomerčnosť ). Približne také a podobné aspekty tie projekty majú. Puritáni si budú zakrývať oči a dovolávať sa exorcistov, ,,tí praví,, budú škemrať, že takto to vôbec nieje, konzumenti sa odtiahnu už pri prvých čítaných vetách obsahu a niektorí si povedia, že 81 minút nieje dlhá doba na to nerisknúť to. Ja som v pohode ( a stále heterosexuál ).(18.6.2015)

je to výjimečný snímek, který vykresluje dva krásné a čisté lidi, kteří najdou lásku a nebrání se jí. nádherné.(7.7.2014)

• hygienik

Jedna naprosto zmätená bytosť, ktorá je na pomedzí muž/žena a sama rozhoduje kedy bude tým, či oným. Pred pár rokmi Gabriele Kuby v knihe Globálna sexuálna revolúcia napísala, že sa pripravuje koncept tretieho pohlavia. Každý človek bez ohľadu na telesné znaky bude o sebe môcť tvrdiť, že je iného pohlavia a očakáva sa, že ľudia budú toto svoje rozhodnutie niekoľkokrát za život slobodne meniť. Zdalo sa mi to ako zaujímavá úchylka a tešil som sa, až to príde. Inu, zdá sa, že už je to tu a ja to nedokážem akceptovať. Sorry.(15.11.2014)