Něco se musí zlomit (festivalový název)

• Švédsko

Nånting måste gå sönder

Something Must Break

Niečo sa musí zlomiť

(festivalový název)

Švédsko, 2014, 81 min

Hanna Storby

Netradiční genderová romance 21. století. Saga Becker i Iggy Malmborg jsou skvělí, zvláště Iggy v té kožené bundě a s tou náušnicou je fakt sexy:) Téma krize genderové a sexuální identity je zde zpracováno osobitým způsobem a ukazuje, že láska a touha v tomto případě není vždy tak jednoznačná, a rozhodně už vůbec ne jednoduchá. Nenávidím a miluji. Potřebuji a odmítám. Podmanivý soundtrack skvěle dotváří celkové melancholické vyznění tohoto snímku. "V temnotě, mezi stíny, tam jsem volná. Tam můžu dýchat. Plivej na mě, mlať mě. Chčij mi do pusy, pokud mě pak budeš milovat. Přitul se ke mně jen na pár hodin. Lži a tvrď mi, že všechno bude v pořádku."(6.11.2016)

[49. MFF KV 2014](20.7.2014)

• MartinezZ

Co je moc, to je moč. Proč já pořád těm festivalákům nalétám na lep.... WTF komentář: Jokolo(5.10.2014)

Když při milostné scéně v řece spustil asi nejlepší song od How To Dress Well, tak jsem té androgynní lásce fandil z celého srdce. Ne, že bych tam potřeboval být s nimi, to zas ne, ale fandil jsem jim. Neokoukaná tématika, stylové zpracování.(5.11.2014)

• hygienik

Jedna naprosto zmätená bytosť, ktorá je na pomedzí muž/žena a sama rozhoduje kedy bude tým, či oným. Pred pár rokmi Gabriele Kuby v knihe Globálna sexuálna revolúcia napísala, že sa pripravuje koncept tretieho pohlavia. Každý človek bez ohľadu na telesné znaky bude o sebe môcť tvrdiť, že je iného pohlavia a očakáva sa, že ľudia budú toto svoje rozhodnutie niekoľkokrát za život slobodne meniť. Zdalo sa mi to ako zaujímavá úchylka a tešil som sa, až to príde. Inu, zdá sa, že už je to tu a ja to nedokážem akceptovať. Sorry.(15.11.2014)