poster

Něco se musí zlomit (festivalový název)

 • Švédsko

  Nånting måste gå sönder

 • anglický

  Something Must Break

 • Slovensko

  Niečo sa musí zlomiť

  (festivalový název)

Drama

Švédsko, 2014, 81 min

Střih:

Hanna Storby
(další profese)
 • hygienik
  odpad!

  Jedna naprosto zmätená bytosť, ktorá je na pomedzí muž/žena a sama rozhoduje kedy bude tým, či oným. Pred pár rokmi Gabriele Kuby v knihe Globálna sexuálna revolúcia napísala, že sa pripravuje koncept tretieho pohlavia. Každý človek bez ohľadu na telesné znaky bude o sebe môcť tvrdiť, že je iného pohlavia a očakáva sa, že ľudia budú toto svoje rozhodnutie niekoľkokrát za život slobodne meniť. Zdalo sa mi to ako zaujímavá úchylka a tešil som sa, až to príde. Inu, zdá sa, že už je to tu a ja to nedokážem akceptovať. Sorry.(15.11.2014)

 • Jokolo
  *****

  je to výjimečný snímek, který vykresluje dva krásné a čisté lidi, kteří najdou lásku a nebrání se jí. nádherné.(7.7.2014)

 • Marthos
  ****

  Setkání se Sebastianem, chlapcem, který teprve hledá sám sebe, svou vlastní identitu i svůj život patří k těm, které ve vás zanechá dojem. Lhostejno jaký. Pokus o šokující zpověď člověka z jakoby zvláštního, jiného světa, se zdá být naléhavějším, než si současná společnost dokáže připustit. Fakt, že i tito lidé žijí své všední života tady a teď, s nadějí, že budou alespoň na okamžik šťastnými a hrdými bytostmi, je nejen hlavním poselstvím tohoto vskutku neobyčejného filmu, ale také důvodem k zamyšlení. Nad těmi, kteří zůstávají uvězněni ve svém těle, toužíc přitom veškerou silou své vůle po jiné identitě, po jiném životě.(21.9.2015)

 • SLOTH
  **

  Na můj vkus až moc živočišné. Chyběla tomu určitá poetika a místo toho nám byl předhozen film který mne spíše deprimoval než abych z něj cítil lásku. A o té to snad bylo ne?(4.7.2014)

 • WillBlake
  *****

  Když při milostné scéně v řece spustil asi nejlepší song od How To Dress Well, tak jsem té androgynní lásce fandil z celého srdce. Ne, že bych tam potřeboval být s nimi, to zas ne, ale fandil jsem jim. Neokoukaná tématika, stylové zpracování. Milé (pro někoho nemilé) překvapení.(5.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace