Dior a já

Frédéric Tcheng

Gilles Piquard

Ha-Yang Kim

Julio Perez IV

Dior šije všetko ručne a precízne. Šije dokonalo a nie len tak ako ľudia očakávajú ale oveľa lepšie! Frédéric Tcheng režíruje tento film takisto. Precízne, dokonalo a nad moje očakávania. Jednoduchý obyčajný dokument pritom tak neobyčajný. Po vzhliadnutí tohto filmu som si Dior priam zamilovala a tento dokument taktiež. Krásna kamera, zábery v dielňach sú úchvatné. Veľmi pôsobivé dielo, prekvapujúco krásne. Zrejme je každému jasné o čo ide v dokumentoch. Ale tento bol iný. Na nejednu chvíľu prežívate všetko s Rafom alebo aj niekým iným. Úžasné, 5*.(25.6.2015)

Kino Lucerna - Velmi zdařilý dokument, který se mi líbil, ač módě vůbec nerozumím. 80% (with J.)(5.10.2015)

• wocicko

Film je dobrý, dobrý dokument, ale téma.. Móda je úchylná. Zbytečná. Pošahaná... Připadala jsem si jako u magorů, kde strašně vážně a v kvaltu řeší něco tak neskonale zbytečného, jako šílené hadříky za celé jmění... A tváří se, jako by to bylo kdo ví jak důležité. Ono je! řekl by mi někdo. Ne, není. Odpovídám, protože logika stojí za mnou. Nemohu to hodnotit, s tématem se skutečně nesrovnám.(6.6.2015)

Jedno slovo: beautiful. Couture je umění a tenhle dokument skoro tak dobrý jako Valentino. the Last Emperor. Pokud berete módu za zbytečnou, tak se na něj prosímvás nedívejte. Ale kdo bere umění jako nedílnou součást života, tomu by se to mohlo líbit a možná zjistí, že nejsou šaty jako šaty...(7.8.2015)

• elimS

40% - komentář 20ti slovy: Sice pěkný pohled do zákulisí zrodu šatů, "které jsou strašně jiné a výjimečné než loňský model", ale byl jsem znechucený neúčelnou snobárnou.(3.3.2016)