poster

Dior a já

 • Francie

  Dior et Moi

 • slovenský

  Dior a ja

 • anglický

  Dior and I

Dokumentární

Francie, 2014, 89 min

Scénář:

Frédéric Tcheng

Kamera:

Gilles Piquard

Hudba:

Ha-Yang Kim

Střih:

Julio Perez IV
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • wocicko

  Film je dobrý, dobrý dokument, ale téma.. Móda je úchylná. Zbytečná. Pošahaná... Připadala jsem si jako u magorů, kde strašně vážně a v kvaltu řeší něco tak neskonale zbytečného, jako šílené hadříky za celé jmění... A tváří se, jako by to bylo kdo ví jak důležité. Ono je! řekl by mi někdo. Ne, není. Odpovídám, protože logika stojí za mnou. Nemohu to hodnotit, s tématem se skutečně nesrovnám.(6.6.2015)

 • akashisko
  *****

  Jedno slovo: beautiful. Couture je umění a tenhle dokument skoro tak dobrý jako Valentino. the Last Emperor. Pokud berete módu za zbytečnou, tak se na něj prosímvás nedívejte. Ale kdo bere umění jako nedílnou součást života, tomu by se to mohlo líbit a možná zjistí, že nejsou šaty jako šaty...(7.8.2015)

 • TomDolly
  *****

  Dior šije všetko ručne a precízne. Šije dokonalo a nie len tak ako ľudia očakávajú ale oveľa lepšie! Frédéric Tcheng režíruje tento film takisto. Precízne, dokonalo a nad moje očakávania. Jednoduchý obyčajný dokument pritom tak neobyčajný. Po vzhliadnutí tohto filmu som si Dior priam zamilovala a tento dokument taktiež. Krásna kamera, zábery v dielňach sú úchvatné. Veľmi pôsobivé dielo, prekvapujúco krásne. Zrejme je každému jasné o čo ide v dokumentoch. Ale tento bol iný. Na nejednu chvíľu prežívate všetko s Rafom alebo aj niekým iným. Úžasné, 5*.(25.6.2015)

 • sheen
  *****

  Pro mne zatím jednoznačná jednička z filmů o módě a vysoké krejčoviny-haute couture. Zaměřuje se na všechny aspekty a hlavně na tvorbu kolekce. Ten návrhář, který než přišel k CD měl zkušenosti "jen" s ready to wear...a udělat svoji první kolekci haute couture zrovna u Diora, to chce sebevědomí. Dior je symbol, jeden z největších ve světě módy.(31.7.2016)

 • jarmil8
  ***

  Raf Simmons nastupuje do firmy Dior a má šibeniční termín k vytvoření a představení nové kolekce. Všichni jsou ve stresu, ale až na výjimky, projevy této situace nevidíme. Zbývá nám celkem nevzrušivý pohled do dílen zakončený zřejmě úspěšnou přehlídkou.(9.8.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace