Dior a já

Frédéric Tcheng

Gilles Piquard

Ha-Yang Kim

Julio Perez IV

Můj první dokumentární zážitek z modních sfér, který si rozhodně zaslouží pozornost už jen díky tomu, že zobrazuje, jak to vlastně chodí v jednom z neprestižnějších módních domů na světě, když je v chodu příprava nové kolekce a do čela zrovna přijde nový člověk. Během těch devadesáti minut na diváka sálalo pozlátko z těch všech líbivých a drahých šatů, za jejichž zhotovením se skrývala tvrdá dřina, nervy a časový nátlak. Člověka určitě musí během sledování napadnout, že je to JEN móda, nicméně tento dokument je právě o lidech, pro které to byla, je a vždy bude TA móda. Zkrátka moc pěkně natočený exkurz do světa, který není pro každého, a ve kterém to chce mít talent a ostré lokty.(1.2.2016)

Kino Lucerna - Velmi zdařilý dokument, který se mi líbil, ač módě vůbec nerozumím. 80% (with J.)(5.10.2015)

• Khalesi

Zbytočný film o zbytočnom odvetví a zbytočných ľuďoch robiacich zbytočnosti a nabádajúcich ostatných hromadiť zbytočnosti. Patetický snímok a oprázdnych hlavách povrchnosťou oplývajúcich, egocentrických megalomaniakov.(10.3.2017)

• kaylin

Co si budeme namlouvat, filmy o módě mi prostě nic neříkají, a tak ani tenhle, poměrně dobře natočený dokument, mě nedokázal zaujmout. Na jednu stranu je možné vidět při vytváření šatů umění, na druhou stranu mám pocit, že je to prostě snobské a velmi povrchní. Ale to je holt moc ovlivněno mým osobním vnímáním.(10.11.2016)

Povedený dokument. Hodnotím v rámci žánru, jinak by to bylo o jednu méně.(5.9.2015)

• - S žánrem módního dokumentu má Tcheng velké zkušenosti. Spolupracoval na snímku o známém návrháři Valentinovi The Last Emperor z roku 2008 a následně napsal a spolunatočil dokument Diana Vreeland: The Eye Has To Travel o životě editorky módního časopisu Harper's Bazaar. (Zdroj: Hospodářské noviny) (hippyman)