Dior a já

Gilles Piquard

Ha-Yang Kim

Julio Perez IV
  • elimS

40% - komentář 20ti slovy: Sice pěkný pohled do zákulisí zrodu šatů, "které jsou strašně jiné a výjimečné než loňský model", ale byl jsem znechucený neúčelnou snobárnou.(3.3.2016)

Kino Lucerna - Velmi zdařilý dokument, který se mi líbil, ač módě vůbec nerozumím. 80% (with J.)(5.10.2015)

Raf Simmons nastupuje do firmy Dior a má šibeniční termín k vytvoření a představení nové kolekce. Všichni jsou ve stresu, ale až na výjimky, projevy této situace nevidíme. Zbývá nám celkem nevzrušivý pohled do dílen zakončený zřejmě úspěšnou přehlídkou.(9.8.2015)

Pro mne zatím jednoznačná jednička z filmů o móde a vysoké krejčoviny-haute couture. Zaměřuje se na všechny aspekty a hlavně na tvorbu kolekce. Ten návrhář, který než přišel k CD měl zkušenosti "jen" s ready to wear...a udělat svoji první kolekci haute couture zrovna u Diora, to chce sebevědomí. Dior je symbol, jeden z největších ve světě módy.(31.7.2016)

• wocicko

Film je dobrý, dobrý dokument, ale téma.. Móda je úchylná. Zbytečná. Pošahaná... Připadala jsem si jako u magorů, kde strašně vážně a v kvaltu řeší něco tak neskonale zbytečného, jako šílené hadříky za celé jmění... A tváří se, jako by to bylo kdo ví jak důležité. Ono je! řekl by mi někdo. Ne, není. Odpovídám, protože logika stojí za mnou. Nemohu to hodnotit, s tématem se skutečně nesrovnám.(6.6.2015)