S01: Tak po první sérii téhle marvelácké dějové výplně takové průměrné ***. To propojení s Marvel Universe tu je, jen je hodně pozvolné. Celé to působí značně televizně, takže poněkud lacině, a Hayley místy příliš okatě pouze hraje. Bylo to prostě jen vata mezi první a druhou částí druhé série Agentů a jen Cap ví, jestli nějaká druhá řady kdy bude. *** ~~~ S02: Jak Agenti, tak i Agentka už prostě vyčichli. U Agentů se tuším mluví o tom, že pokračovat už nebudou, u Agentky je to dle mě ale už jisté. Agenti čerpali z propojení se členy týmu Avengers, ale samostatně nemají moc smysl ani nápad ani šmrnc. Carterová se uchytila jen díky tehdejší filmové vlně a slávě Marvelovských filmů, ale sama o sobě ve druhé sérii zklamala nulovou propojeností s něčím, co už známe (a ty drobné zmínky odjinud jsou nepodstatné). S ničím se to aktuálně nepropojuje a pachtěním se party lidiček kolem její osoby za zdoláním zlounů už bylo v podstatě zbytečné a nezajímavé. Dalo se na to koukat, ale smysl to už nedávalo. ** ~~~ Potvrzeno: Agentka končí, CBS v seriálu nepokračují.(8.3.2015)

Agentka sice moc přehnaná a mlátila se né jak v 50. letech, ale jak ze současnosti, ale když to člověk přehlídne, tak se na to docela hezky dívá. Ona teda sama agentka na pohled nic moc, ani ostatní herci nejsou zrovna k popukání, ale jinak děj docela fajn, když pomineme ty přehnanosti. Ale další sérii bych v podstatě ani nepotřeboval... ale když bude, tak kouknu. Když si to po sobě čtu, tak tam mám nějak moc ale... ale to je jedno.(26.7.2015)

18/18 Loni jsem se rozloučila s Bomb Girls, takže přechod do roku 1946 nemohl být přirozenější. A samozřejmě z celého MCU skutečně zbožňuju jen první Capův film, takže není žádným překvapením, že Agent Carter je pro mě to pravé ořechové. Kvalitní retro, kvalitní akce, kvalitní humor a skvělá Peg. Sexy, chytrá a báječná Peg. A kromě toho teď začala vycházet série Original S.I.N. a celkově comicsová Peg je na roztrhání. A jak to celé dopadne samozřejmě už víme z One Shotu. Takže přítomnost vynikající záporačky Bridget Regan je už jen poslední kapkou k dokonalosti. A pokud by někdo pochyboval o oscarovém výkonu Shee Whighama, měl by se podíval na Boardwalk Empire. Škoda jen, že další střípky s Peg musíme hledat rozházené po Agentech SHIELDU (zatím dvě epizody v jejich 2. sérii), druhém Capově filmu a vyhlížet teoreticky můžem i druhé Avengers a Ant-Mana, ovšem co je ale skutečně potřeba, je 2. série tohoto seriálu. A jak jsem doufala, tak se také stalo. Přestěhování do Hollywoodu Peg prospělo, na sebe nenechala čekat nová dobrodružství s Dot, hvězdami stříbrného plátna a dokonce jsme se dočkali i paní Jarvisové. Malá dokonalost. Budu se k tomu ráda vracet.(13.1.2015)

Zábavný špionážní seriál se zajímavou ženskou hrdinkou? Ano! Agentka Carterová nejenže nabízí dosud neprozkoumaný pohled na Marvelovské hrdinky, ale dokazuje, že nemusíte být geneticky upravení/mít super robotický oblek/být kousnutí radioaktivním pavoukem, abyste mohli být superhrdin(k)ou. Peggy Carterová je třída v tom, co dělá: je chytrá, umí kdekoho zmlátit do kuličky, je skvělá v espionáži a je sakra výmluvná. A Peggy Carterová je i holka, které se stále stýská po zmizelém Stevu Rogersovi, která je tak trochu osamělá a která po válce, kdy se na svá místa vracejí muži, hledá své místo ve světě. Seriál totiž nabízí i další zajímavý aspekt: šovinismus 40. let, kdy bylo normální plácat kdejakou holku po zadku, říkaj jí "zlatíčko" a nechat ačkové špiony jako Peggy vařit v kanceláři kafe. Nesmím zapomenout na výborné vedlejší postavy, takový James D´Arcy jako Jarvis je výtečný, skvělí jsou i Dominic Cooper coby papa Stark nebo agenti Thompson a Souza.(8.1.2015)

Látka, která by s ohledem na své zasazení i styl měla stavět především na retro šestákové poetice, která tu však trestuhodně absentuje. Zbytek je pak typický výlisek z marvelácké výrobní linky, kde absentuje děj, ve výsledku o nic nejde a celé to jakž takž drží pohromadě pouze díky překotnému popcornovému tempu a škorpení dua Peggy/Jarvis.(8.3.2015)