Logan: Wolverine

• Austrálie

• Irsko

Akční / Drama / Sci-Fi

USA, 2017, 137 min

Mno co to tu máme?! Nejdrsnější a nejdospělejší Marvelovskej biják ever??? No asi jo i když já si pod pojmem akční biják pro dospělý furt představuju něco jinýho, ale pán co tasí drápky se to tady nebojí rozehrát na vážnější notu, takže aspoň to není debilita pro puboše, ale jinak mě to univerzum prostě nebere a furt to vnímám jako průměr a to je Jackman i celkem můj oblíbenec. Jenom mě to holt nevyřídilo jako většinu zde hodnotících.55%(18.3.2017)

Dospelácky akčný biják, ktorý pracuje s postavami a emóciami ako v epickej dráme. V realistický lokalitách nabitých atmosférou, s akciou ako od Jamesa Camerona, a s najlepšie fungujúcou, ultra temnou Beltramiho hudbou ever (na samotný posluch to ale nebude). Plus k tomu jeden soundtrackový šláger z Tarantinovho Djanga. Komiksovkám dávam 5 hviezd raz za pár rokov.(1.3.2017)

Pětka pro Logana je takovou tou pětkou z povinnosti. Říkám si, že je lepší takováto eRková řezba než žádná eRková řezba, lepší takovýto komiksák než většina předigitálněvybordelařených komiksáků, který teď v posledních letech vychází. Na druhou stranu toto určitě není podívaná, kterou bych měl chuť si nějak často opakovat. Pod komiksákem si představuju zábavnou eRkovou show typu Deadpoola, nikoliv komiksový geriatrický umučení Krista. Logan je krom parádní řezby taky bezúztěšným depresivním očistcem oblíbené a dnes už tradiční postavy, což je i s ohledem na derniéristický pojetí pojetím zcela neservilním. Někomu se toto pojetí líbit může, já s nim jako s jednorázovkou problém taky nemám, ale s případným vyhajpováním tohoto přístupu k žánru bych asi měl problém. Škoda ho, kluka, stačilo tak málo. 90%(19.3.2017)

Konečně někdo pochopil, že Rosomákovi bude slušet eRkový rating a udělal z toho dospělý film, žádnou Marvel pohádku. Přesně to bylo potřeba aby vzniklo toto epické drama, plné násilí, useknutých končetin a dost možná životního Jackmana. Marketingová masáž byla až moc velká, každopádně film je fakt opravdu špica a doporučuji návštěvu kina, lepší epilog si Rosomák nezasloužil. [IMAX 2D](2.3.2017)

Jackman nekecal. Logan je famózní rozlučka s ikonickým superhrdinou, který konečně využívá drápy na maximum a nechává za sebou neuvěřitelnou spoušť. Tohle by samo o sobě možná bylo dost. James Mangold ale brutální akcí jen ředí westernový epos, jenž si precizně hraje s dynamikou Profesor X – Wolverine – X-23 (!!!) a nedrží se zpátky v žádném směru. Ano, je to přesně ten adamantiový biják, na který čekáme 17 let. Pokud tedy máte chuť na hutné drama, v němž se ze sebe všichni vydávají maximum, kino je naprostou povinností! (9/10)(1.3.2017)

• - Hugh Jackman je již podeváté Wolverinem. Je také jediným hercem, který se objevil v každém filmu celé X-Menovské série. (BloodMax)

• - Veleúspěch filmu Deadpool (2016), který je ve stejném univerzu jako X-men, zajistil třetímu filmu o Wolverinovi rating R, tedy mládeži nepřístupné. (Ratemus)

• - Film je volně inspirován populárním komiksem "Old man Logan", který se odehrává v postapokaliptické utopické budoucnosti, ve které je Logan starý a šedivý. Komiks je na poměry Marvelu velmi krvavý a násilný. Film dostal rating R - mládež do 17 let smí na film pouze v doprovodu dospělé osoby. (Ratemus)