Člověk (festivalový název)

• Francie

Human

Ľudskosť

Dokumentární

Francie, 2015, 191 min (SE: 134 min)

Armand Amar

José Mujica
  • nascendi

Zaujímavá mozaika ľudských tvárí a osudov, popretkávaná krásnymi leteckými zábermi krajín. Poskytuje námety na premýšľanie, klkadie otázky i keď neodpovedá na všetky. Som zvedavý na ďalšie časti projektu a meno Yann Arthus-Bertrand už nie je pre mňa neznáme meno.(18.1.2017)

Menší frakce zpovědnice lidské humanity, které se celkem dobře daří poukázat na nejzásadnější rysy lidské nátury. Poselství je vcelku jasné, celý tento spletenec všemožných i nemožných příběhů má za úkol trochu pocloumat divákovou myslí, aby se kupříkladu zamyslel, co pro něj znamenají úplně nejzákladnější lidské pojmy jako je štěstí, láska, víra, moudrost, radost, útěcha, ale i negativní jako marnivost, lhostejnost nebo zášť a vypudil ze sebe nějakou "reconsiderační" pohnutku. Každý, tyto pojmy bude definovat jinak, každý v nich cítí něco jiného, a proto jak i film ukazuje se odpovědi dosti liší, což je, vzhledem k tomu jak jsme jako lidstvo rozdílní, jen logické vyústění. Je dobré když víte kam chcete směřovat, potažmo co je tím jádrem té filozofie života, kterou zastáváte - film vám může v lecčem otevřít oči.(6.8.2016)

• Honzeek95

Mně se to tedy nelíbilo. Nedá se to ani náhodou považovat za dokument, jsou to čistě jen rozhovory s lidmi prokládané zajímavými záběry, které jsou ale většinou mimo mísu a nechápete, co to má znamenat. Poslání filmu vidím v rozsévání humanity a antirasismu - autor zřejmě chce, abychom si mysleli, že všichni lidé jsou si rovni a ukazuje nám, že všichni máme stejné anebo podobné myšlenky..(11.2.2016)

Příběhy lidí, jenž nedávají vcelku žádný smysl. Je vidět prvotní záměr donutit lidi se hlouběji zamyslet, a tento počin si spíše hraje na nějaké morální pozastavení nad tím, jak žijí jinde, a že každý má nějaký smysl... s tím se bohužel nedá souhlasit, tak celkově se tento film podbízivě dostává do hlavy diváků a chce po nich, aby milovali lidstvo. Lidstvo je super, ale natáčet o tom film je těžké. Asi by to chtělo něco komplexnějšího, záběr a pojetí poznání rozdílných lidí je až příliš široký na ten styl, v jakém je film natočený. Chvílemi mi to připomínalo projekt "Life In A Day", který sice po technické stránce nebyl tak dobře natočený, ale chvílemi obsahoval zajímavější pohledy na různé kultury a nesnažil si hrát na sondu lidské společnosti. Human bohužel ukazuje ten známý povrch rozdílností lidí, ale neřeší co je hlouběji. Film je až příliš optimistický na to, jaké jsou dnes problémy. Na druhou stranu jsem rád, že se neřeší pořád jenom negativní věci, nicméně v tomto filmu ta pozitivní převaha byla cítit nějakým zbytečným přecitlivělým humanismem.(26.11.2016)

Tři hodiny? I kdyby jich bylo šest, vydržela bych se dívat.(22.10.2015)