poster

Člověk (festivalový název)

 • Francie

  Human

 • Slovensko

  Ľudskosť

Dokumentární

Francie, 2015, 191 min (SE: 134 min)

Hudba:

Armand Amar

Hrají:

José Mujica
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fanucci
  ***

  Tato filmová mozaika je fajn...ale iritovala mne v tom, že příběhům chyběl kontext. 190 minutový opus o tom, že jsme všichni lidi a vlastně chceme všichni to samé mi přijde (štěstí, lásku, mír, vzdělání, bezpečí...) extrémně zbytečný. Jako nošení dříví do lesa. Mne spíš zajímá proč to v některých částech světa nejde - žit v klidu, míru, realizovat se. Počátky a důvody konfliktů, které mají geopolitické důvody nebo kořeny v náboženské, sociální či rasové nesnášenlivosti. Film líbivě klouže po povrchu a nezabývá se příčinami...za mne slabé 3 hvězdy.(17.1.2016)

 • Honzeek95
  **

  Mně se to tedy nelíbilo. Nedá se to ani náhodou považovat za dokument, jsou to čistě jen rozhovory s lidmi prokládané zajímavými záběry, které jsou ale většinou mimo mísu a nechápete, co to má znamenat. Poslání filmu vidím v rozsévání humanity a antirasismu - autor zřejmě chce, abychom si mysleli, že všichni lidé jsou si rovni a ukazuje nám, že všichni máme stejné anebo podobné myšlenky..(11.2.2016)

 • Marrdaa
  *****

  Opravdu váhám, jestli není škoda slov a jestli už všechno nebylo řečeno v tomto filmu. Dokument Human nastavuje zrcadlo všem důležitým aspektům lidského života. Od lásky, rodiny, sociálních podmínek, práce až po bohatství a troufám si říct, že vkládá duši do každého člověka. Jak už to bývá, tak k nejzásadnějším věcem se dostanete náhodou. Jako jsem i já narazil na tenhle snímek, který se okamžitě stal asi tím nejsilnějším zásahem do mého vnímání mezilidských vztahů. Na konci se zeptejte sami sebe, zda má některý lidský život menší cenu než ten váš ?(8.12.2015)

 • Renata
  *****

  Tři hodiny? I kdyby jich bylo šest, vydržela bych se dívat.(22.10.2015)

 • rekkky
  ***

  Documentary movie with great deal of personal stories coming from all around the world. The story telling of each individual is supported with amazing and yet at the same time realistic pictures from various locations on the planet Earth. Human is informative, striking and with certain level also educational. It is not only about emotions, which are structural pillar for every single human life, it is about safety or unsafety lifes with not often an easy way of living. It could have been narrated with much more stronger impact, but everything is showed in soft and gentle style. Nevertheless the film industry needs to have something like this in its spectrum.(25.11.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace