Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká... (CinemArt)

VLADEK odpad!

Velmi dlouho jsem odkládal shlédnutí filmu, zapomenout na něj a pak hurá na něj s čistou hlavou a dát mu nějakou šanci. Nepomohlo to. Jednoznačně nejhorší český film od roku 1989. Tak na tohle odmítám dávat ze "společného" jakékoliv peníze a je to na společenskou žalobu vůči tvůrcům, protože by peníze měli do fondu vrátit. Jediné k čemu je film užitečný, že na na tomto serveru odhalí kdo je kdo. ()

Honzad007 odpad!

O Renčově Lídě Baarové jsem toho slyšel a četl tolik, že jsem očekával pouze aspoň trošku milé překvapení. Horší to přece být nemůže, říkal jsem si. Omyl. Renč je patetický a trapný kýčař, ale zároveň umělec - z tak obrovské sumy, se silným námětem, slušnou hereckou sestavou a Soukupovou hudbou dokázal vytvořit jedno velké, nepochopitelné, ploché a umělé kinematografické lejno. Ze scénáře, dialogů a nulové vypovídací hodnoty jsem měl stejný pocit, jako kdysi po skončení Lidic. Rozdíl je ovšem v tom, že Renč u Baarové nedokázal řemeslně zvládnout vůbec nic a selhává na každém poli, v každé kategorii, v každém aspektu. Hubač se ve scénáři obává projevit názor, skáče z jednoho rozměru do druhého a ve výsledku neříká vůbec nic. Celý snímek je odpornou karikací, směšnou hrou na něco víc, dokonalým důkazem, že peníze a pozornost nezaručují kvalitu a úspěch. Vylepšit to nakonec může už snad jen sám Renč, pokud nám za pár let řekne, že tímhle filmem českou společnost jenom geniálně trollil. Pokud to ale neudělá, zaslouží si tak maximálně plivanec do ksichtu. Jeho Lída Baarová totiž po divácích plive dokonale. ()

Amalberga

Jaká byla Lída Baarová podle Renče? Mladá a blbá. Všichni se mi sice snažili vnutit, že je nejkrásnější a nejlepší česká herečka té doby, ale já Lídu Baarovou moc nemusím. Četla jsem její druhý životopis, kde popřela svou aféru s Goebbelsem, ale tento film je ještě větší sci-fi. Pavel Kříž alias Hitler mne při každém svém výstupu velmi rozesmál, jak se snažil tvářit vážně, mluvit drsným hlasem, řvát a nedejbože gestikulovat. Opravdu ubohý film, který si označení "životopisný" nezaslouží. ()

Trinculo odpad!

Jakékoliv téma naťuknuté v tomhle filmu, bylo ihned zničeno. Praktický čistý exploit, vršící kliše na klišé. Kdyby to bylo porno, tak by to bylo velmi elegantní porno. Ale bohužel to porno není. ()

anti.rybka

Tomu se říká vyhnout se nepříjemným tématům. Filip Renč opět zaplakal nad socialismem a jinak nic. Lepší název pro film by byl Lída Baarová v milostném trojúhelníku. To nebylo o jejím životě, ale o tom s kým a kde spala před protektorátem. Poté celou dekádu jejího "údajného donášení na ostatní hvězdy" za protektorátu přeskočíme a na závěr ukážeme jak jí jen za pletky před válkou odsoudí. Co se týče technického provedení filmu tak to už raději úplně pomlčet. Bohužel nepovedlo se na tomhle filmu nic. ()

Horác

Toto je fakt blbý film. Ani ta Pauhofová se mi tu nelíbila, a to se mi dosud zdála krásná (čistě fyzicky ji trumfla ta, co hrála Zorku, ta byla k nakousnutí). Přesto klad nacházím, Teprve tento film mě upozornil, jak krásnou vilu měli Babkovi.Ta je opravdu dechberoucí, byť si ji shodou historických okolností rodina moc neužila. Ale to už patří do diskusního okénka skupiny Obdivuji prvorepublikové vily. ()

Cocteau

Film u mě vzbudil jedinou emoci. Rozčílení nad ztratou času:(! Ps: normálně bych napsal , že jsem nasranej, ale prej se to tady nesmí psát nebo co! ()

Ironhead odpad!

Prosim, at uz nikdo nedava penize na filmy Filipa Rence... a kdyz tak jen soukrome... tohle bylo opravdu cire zlo... ()

Fjera

Šel kolem mě film a snažil se na mě zapůsobit. Ale byl to jen jeden z mnoha kolemjdoucích, kteří nezanechají žádný dojem. Ani pozitivní, ani negativní. A takoví jsou nejhorší. ()

Hamar

Tak jsem konečně zkoukl Lídu Baarovou! Nečekal jsem Nic a Nic jsem dostal. Už dlouhou jsem neviděl film, který mě tak emocionálně minul. Vysvětlí mi někdo? Proč by se měla Baarová zamilovat do takového toporného mrzáka? Jakým byl na plátně prezentovaný Goebels. Kde bylo nějaké charisma? Tvůrci si taky ukousli příliš velké sousto vzhledem k limitované stopáži (chválabohu za ni). Potom museli divoce skákat v ději. Možná by bylo lepší poctivěji natočit kratší úsek života Lídy Baarové. Kdybych o daném tématu nic nevěděl, byl bych z Hubačova podání asi značně zmatený. Otec Ivana Hubače byl skvělý scénárista, ale syn se, bohužel, zdaleka nepotatil. Režisér Filip Renč opět na plátně několikrát bezobsažně zaexhibuje. Párkrát se přiblíží až k parodii viz. milostná scéna nebo zkratkovité pojetí Křišťálové noci o celém Mádlově angažmá nemluvě. Herecké výkony Pauhofové a hlavně Markovicse jsou slabé. U jinak solidního Kříže jsem se bohužel nemohl zbavit vzpomínek na Šafránka z Básníků a podvědomě očekával, kdy jeho Hitler začne recitovat něco ve stylu " Moje milá Liduško, vezmi si mě na lůžko". Slušně si s rolí německé filmové star Frohlicha poradil Gedeon Burhard. Ten svého kolegu Markovicse ze seriálu "komisař Rex" herecky zastínil. Možná si mohli tvůrci při obsazování vzpomenout i na samotného komisaře Rexe. I ten vlčák by vtiskl ministrovi propagandy větší sexepíl než výše zmiňovaný ochotník. Abych byl spravedlivý - hudba byla solidní a Huba se Stašovou taky. ()

0kozel

Velkou slabinou je scénář. Ten je slabý jak čaj. Asi to byl pokus o jakési omlouvání Baarové, ale pro film by bylo prostě jednodušší a lepší na férovku přiznat, že to byla kariéristka a prospěchářka, o žádnou lásku se totiž z principu jednat nemohlo nebo to aspoň z filmu nevyplynulo. Celkově jsou postavy strašně ploché, chybí jim hloubka. Přitom téma filmu je jako stvořené pro vykreslení hlubších charakterů, asi se s tím tvůrci nechtěli obtěžovat. Pauhofová se na roli vyloženě nehodí, mohli vybrat někoho aspoň trochu podobného, sice to nezahrála vyloženě špatně, ale hodí se spíš pro jiné role. Budila dojem, že je to taková křehotinka, ale tady by to chtělo spíš suverénnější vystupování. Stašová působí vyloženě jako pěst na oko, nechápu proč ji režisér trochu nemírnil to její přehrávání film hodně sráží. Nejlepší herecký výkon podal Burkhard a Kříž. Špatný nebyl ani Markovics, ale tam to sráží špatný dabing. Tvůrci si také mohli předem ujasnit, jestli budou všichni Němci mluvit německy a držet se zvoleného celou stopáž. Protože bylo trapné, že chvíli mluvili německy a za chvíli prskal Hitler česky. Nechápu proč?! Také je škoda velkých časových skoků v ději. Není to špatný film, ale už se na něj asi znovu nepodívám. Vůbec nelituji, že jsem na tom v kině nebyl. ()

Pepi74

Tak dle hodnocení jsem se bál víc. Nebudu se opakovat co se mi na filmu nelíbilo, to už zde padlo víckrát. Ale dvě věci mi fakt vadí - Mádl s jeho ošaháváním a vynechání takové drobnosti, které se říká druhá světová válka. Je to stejné jak u Habermanna, kdy před válkou huj, skok a pak fuj. Rok 45 - zlí vyšetřovaté, dozorci, vše šedivé a odporné. Jenže tak černobílé to nebylo. Potěšil mě Dlouhý, po jeho roli v převaděčském dramatu, další důstojník, který jako by se v uniformě narodil. Za tři. Víc ne. ()

LadyRainier

Je to hrozný, hrozný, hrozný. Ještě teď si škubu vlasy, že jsem na to vůbec koukala. Příběh ála komedie, spousta historických kravin, špatě vybraní herci - nelíbil se mi tam snad opravdu nikdo, alespoň z hlavních postav ne. Hitlerova čeština?? Co to bylo?? Vondráček alias Rolf Wanka?? Ministr propagandy taky tragédie ...Táňa se na Lídu vůbec nehodila (jinak se mi jako herečka líbí) ...Milostná scéna?? Co to bylo?? Dabing vybraný taky otřesně. Ne ...fakt ne. Díky ...Radši si pustím Ohnivý léto nebo Barcarolu. Jedna hvězda za kostýmy. ()

zvolsi odpad!

Renč jen potvrdil svou neschopnost, ale to co pro tento film zplodil Ondřej Soukup to bylo opravdu nemilé překvapení :( ()

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady