Mladý agent FBI (Utah) v utajení inflitruje zlodějský gang, jehož členové si libují v extrémních sportech. Žijí s totálně uvolněným přístupem k životu . . i k zákonům. Ten jediný zákon, který jsou ochotni respektovat, je zemská gravitace. Skupina nezná žádné limity a právě daleko za hranicemi běžných omezení a pod vedením charismatického vůdce Bohdiho provádí nevídané a velmi propracované zločiny. Utah postupně získává informace i důvěru a sympatie Bohdiho a celého gangu. Zároveň ale začíná pochybovat o svých oficiálních povinnostech. Je čím dál více pohlcen opojným a nespoutaným životním stylem, kde je hlavním krédem svoboda a adrenalin. Bez ohledu na to, kolik pravidel se poruší a kolik lidí zemře. (Bontonfilm)

POMO

Do National Geographic green-screenů umístněná, testosteronem našlápnutá přehlídka vrcholových sportů, tvářící se jako filmový příběh s myšlenkou, jakou měl originál z roku 1991. Vizuálně hezky přefiltrovaná, se sympatickými hereckými tvářemi, vypravěčsky ale naprosto retardovaná. A ty ze sportovních exhibic, které aspoň nejsou k smíchu jako závěrečné lezení po mokrých převisech, nejsou tak přehledné ani koulervoucně natočené, jako v jasně inspiračním The Art of Flight (viz. taky podobná grafika úvodu závěrečných titulků). ()

verbal

Tři prdele ekoteroristických žvástů o ňuňání s velrybičkami a splývání přírodou, ukrutné lkaní nad povrchností konzumerismu, globální oteplování mezi hlavními hrdiny, banda pseudofilozofování o tom, jak dosáhnout nirvány bez vzájemného honění v zaprděném stanu ve vysokohorském sedle a obskurní fyzika sveřepých multiadrenalíňáků v podobě například tunové bedny s prachama padající z letadla dvakrát pomaleji než sedmdesátikilový chcípák. I to je rymejk devadesátkové klasiky. Na druhou misku vah však hodili proti kokotskému scénáři solidní tempo, obsazení vcelku sympatických pupušů a hlavně místy naprosto fantastické záběry, přičemž drápání se na Andělský vodopád byl až vizuální orgáč, z něhož mi málem vystříklo oko. Zobáčky oné pomyslné váhy se tedy zastavily přímo proti sobě a vyvážily průměrnou zábavnou pičovinku, po které se Páťa nemusí hystericky otáčet šest stop pod zemí a Kínu bezmimicky tumpachově čumět na závěrečné titulky. Tedy až na to milostné vzplanutí. Vsadím se, že kdyby to v téhle verzi Bodhí nezabalil, nakonec by si s Jutahem i zašukali. ()

Lima

Akční scény jsou většinou fajn. Zčásti podpořené schopnými kaskadéry, zčásti (té větší) digitální veteš, která mě nechává klidným. Jenom ten Kurt Wimmer se nějak minul povoláním, ale to už o něm dávno víme. Slovo „remake“ raději vypustím z mysli, jinak bych musel s hodnocením ještě níže. ()

Enšpígl

Z filmu jde víc adrenalinu a filozofie než jsem cítil v originálu, ale chybí mu duše. Navíc hlavní hrdinové jsou možná záminkou k poslintaným holčičím polštářkům, ale na Patricka s Keanu se z hlediska herectví dívají z pořádné dálky. Ovšem jako samostanej akčnáček, který není remakem jednoho kultovního bijáku z devadesátek je film velmi solidní zábavička to zase jo. ()

T2

Rozpočet $105miliónovTržby USA $28,782,481Tržby Celosvetovo $133,718,711Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,194,025Tržby za predaj DVD v USA $1,729,597║ niekoľko pekne natočených záberov ale ináč dosť prázdne, postavy vôbec neberú, bez charizmy, ďalší zbytočný remake /40%/ ()

larelay

aspon keby sa tato kolosalna sprostost netvarila tak vazne. jedna hviezda za krasne zabery na maticku prirodu a Edgara. ()

Fr

„UDĚLÁM Z TEBE HRDINU, NEBO TĚ PŘI SNAZE O TO UVIDÍM UMÍRAT…“ /// Survivalový sračičky a kecy vo tom bodě, ve kterým se strach stane pánem…(G bod? Ty krávo, takhle jsem vo tom nepřemejšlel…). Děj se motá kolem adrenalinovejch píčovin, díky kterejm můžeš pomoct… třeba hoře. Zatoužím chlapsky pokecat na Konkordiaplatzu, vojet exoticky „vyzerající“ holku… na to, kolik je v tom adrenalinu, je to celkem bezkrevný. Když si má Utah vybrat na jaký straně je, ani to se mnou nehne. Možná bych debilně poradil, aby … no nic. To všechno mimo charakterů, obsazení a příběhu je parádní. Kurva i ty Alpy jsou snad zelenější! Vod originálu se to liší snad vším (ta Kathryn Bigelow asi něco fakt umí!). Tohle rozhodně zvedne zájem o adrenalinový sporty. Což je jedno, páč stejně všichni jednou umřeme... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem frajer bez pudu sebezáchovy. 2.) Zjistím, že zločin je furt extrémní sport! 3.) Thx za titule „NikkiNicotine & honzin.flicek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ne ()

Dever

// Distribútor: Warner Bros. // Počet premietajúcich kín v USA: 2,910 // Otvárací Víkend v USA: $9,800,252 // ()

EvilPhoEniX

Překvapivě fajn adrenalinová věc. Point Break je sice příběhově i herecky slabší, ale nabízí dostatek vzrušivé akce, že udrží pozornost a místy i překvapí i neviděnými záležitostmi. Těsně pod čtvrtou hvězdou, ale o průser se zdaleka nejedná. 65% ()

tron

Už originál ma nebavil a toto bolo ešte o sto bodov slabšie. O dvojke sa hovorilo tak dlho, až zomrel Swayze a nakoľko je Reevesova nechuť k pokračovaniam obecne známa, štúdio sa rozhodlo narvať nepochopiteľných 105 miliónov nie do sequelu, ale do remaku. Nepochopiteľných preto, že remake nikoho nezaujímal. Fanúšikovia originálu ho vopred pokladali za urážku a od tých, ktorých nezaujal už originál, ťažko čakať, že ich nadchne nové spracovanie. Prachy pritom na snímke vidieť sú: vizuálne podmanivé a relatívne exotické lokality, množstvo trikov, ešte viac kaskadérskych výkonov a vedľajších úloh sa zhostili sympaťáci Delroy Lindo a Ray Winstone (s brokovnicou). Ako-takými plusmi sú ešte Edgar Ramírez, ktorý je vcelku charizmatický, a Teresa Palmer (ktorá by sa však hodila viac do underground porna). Ale tým sa všetky pozitíva končia. Zvyšok kastingu pozostáva z nadrogovaných típkov, ktorí neustále vytriešťajú oči a budete nesmierne šťastní, ak niektorý z nich zomrie. Stále som si hovoril „prestaň kecať a choď do roboty.“ Nešiel. A tak zomrel. Celkovo ide o hlúpy a nudný film bez najmenšieho prekvapenia (Kurt Wimmer je jeden z najhorších žijúcich hollywoodskych scenáristov). Zato s množstvom WTF momentov (je prepadnutá automobilová kolóna, obrovská prestrelka, autá lietajú vzduchom a potom začne jeden z tých, ktorí celé to peklo spôsobili, vyťahovať z auta šoféra nepriateľského vozidla a ten sa prekvapene pýta „deje sa niečo?“). Aby toho nebolo málo, postavy sú nesympatické a skoro všetci si zaslúžia smrť, vrátane hlavného (kvázi)hrdinu, ktorý sexuje s kočkou a keď ho prestane baviť, zabije ju (!!!!!!!!!!!). Film, ktorý obsahuje perly „Myšlienky sú mocné, ale nie až tak, ako veľrybárska loď.“, si nezaslúži žiť. ()

Zeck

Nejstupidnější film roku, Zoolander 2 je proti tomu mistrovské dílo. Vykradačka všeho dobrého z originálu, ovšem pouze pro nezamýšlenou parodii, která si hraje na strašně cool adrenalinovou jízdu a přitom je to pouze úděsně dlouhá digitální sračka, ve které nedává absolutně nic smysl. Scénář je jen důkazem netalentu dnešních hollywoodských scénáristů, kteří nejenom neumí pořádně vykrást už hotový scénář 25 let starého filmu, ale oni ho napíšou ještě mnohem hůř. Máme zde tedy realistický spolek extrémních sportovců, kteří se rozhodnou realizovat bájnou výzvu k cestě za vykoupením zelené duše. To znamená, že musí podstoupit osm fakt adrenalinových kousků po celém světě za pomoci CGI triků podprůměrného grafika v nejlevnějším studiu, které postprodukce sehnala. Tito extrémní sportovci jsou shodou okolností fanatičtí ekologičtí teroristé pohrdající vším konzumním globálního světa a proto se rozhodnou, že se nechají sponzorovat od blízkovýchodního ropného magnáta. No, co se nám nestane, úspěšně šlohnou krvavé diamanty, úspěšně podpálí nelegální pilu, úspěšně vyfouknou natištěné peníze přímo z letadla za letu, aby je mohli rozdat chudým indiánům trpícím pod tíhou globalizace a tím dokázali divákům, že jsou filantropové a měli by jim přát, třeba u toho bezhlavého vraždění nevinných lidí o pár minut později. Zde ovšem přichází příznačný Bod zlomu celého filmu (jsme v úvodní čtvrthodině), kdy na scénu přichází absolutně nekvalifikovaný blonďatý motokrosař z FBI (který pokud nedostane Zlatou malinu, neexistuje spravedlnost), aby se infiltroval mezi ně a oni ho jako správný spolek ekologických teroristů bez jediné námitky a podezření mohli přibrat mezi sebe a tím si nechali královsky posrat celý plán a divákovi zábavu. Jakmile se totiž blondýna objeví na place, už nejsou k vidění žádné klipové celosvětové vykradačky diamantů, peněz ani podpálení čehokoliv, ale celý film se odehrává kdesi v Alpách, aby se ušetřil rozpočet. Kluci si tedy sjedou svah na prkně, hodí si skydiving, budou se bratrsky objímat a plácat po prdeli, dodávat si sebedůvěru a hojit si vzájemně bebíčka a mindráčky, občas naprosto kreténsky filozofovat, opečou si buřty pomocí třením zapáleného ohně, aby za pět minut mohli kalit v totálně ekologické černé stavbě (vile) uprostřed národního parku, budou brečet nad chudákem zlatem, které zlí lidé těží, tak odpálí výbušninami skalní útvar, který se začal tvořit v období Křídy, aby jim v tom zabránili tím, že je ekologicky zavraždí a pak dva retardi vylezou nějakou skálu, aby z ní mohli obratem bez padáku skočit a zdánlivě se zabít. Přichází střih na "grandiózní" konec, kdy blondýna vytušila, že člověk se při pádu ze skály nezabije a přiletěla vrtulníkem preventivně do rozbouřeného oceánu za hurikánu, kde bez GPS prostě intuitivně přesně v tu chvíli vycítila pokus o sebevraždu zdánlivě mrtvého skokana ze skály, aby na něj namířila zbraň, pak jí zase sklopila a odletěla, aby mohl nerušeně provést surfařskou sebevraždu jak Patrik Svejzí a této úděsné vykradačky byl konečně konec. Nejhorší na tom všem není ten debilní scénář, ubohé zpracování a postavy bez náznaku chemie, na které to stát prostě musí stejně jako v originále, ale ty neskutečně kreténské dialogy, které trvají dohromady tak hodinu, nedávají sebemenší smysl a jsou prostě k nevydržení. Jo a abych nezapomněl, ta totálně bledá blondýna je indián, protože Reeves byl indián v originálu taky! 20% () (méně) (více)

Jara.Cimrman.jr

"Když spadne v lese strom a není to na Youtube, stalo se to vůbec?" Nevím, to je na mě moc filozofie a já mám radši akci. A té jsem se dočkal, protože se nám vrátil Johnny Utah, aby znovu pohonil Bohdiho. Jenom už není americkým fotbalistou, ale motocyklistou a nehoní surfaře, ale Ozakiho osmičáky. Bystře jsem si přitom všiml, že to moc originality nepobralo, ale mě prostě adrenalinově ovanulo to kradení vln, žehlení hory prknem, slalom mezi poletujícími šutry, šplh po hladké skále, průlet vodopádem či prosté netopýři poletování. Oči i uši si to zkrátka užily a mozek si odpočinul, což je přesně to, co jsem očekával a potřeboval. ()

Gilmour93

Pokud by se to jmenovalo „Osm způsobů jak se zabít a být při tom jakože cool“, tak prosím, ale jako remake filmu o surfujícím Pavlu Nedvědovi a jeho podivuhodném příteli z FBI je to vysloveně směšné. Obzvláště k popukání pak bylo, jak ti extrémní outdoor narcisové vedli filozofické plky o svobodě, vlastní cestě a splynutí s přírodou a přitom se nechali vydržovat prachy ropného šejka jak nějaká děvka. Kurt Wimmer by měl být zakázán stejně jako nacismus, chemické zbraně či močení na veřejnosti.. ()

sniper18

Pôvodný Bod zlomu je považovaný za akčnú klasiku prvej polovice deväťdesiatych rokov, s čím nemám problém, páčilo sa mi to, ale predsa len sa v nej potenciál extrémnych športov zase tak moc nevyužil. Aj preto som bol na tento remake zvedavý a teraz som už podstatne spokojnejší. Aj príbehovo je to už zaujímavejšie, kriminálna línia ma síce ani tentoraz moc nezaujímala, vlastne len spomaľuje film, kvôli čomu si ma prvá polovica ešte až tak nezískala, ale keď si už postavy k sebe nájdu cestu a hlavný hrdina sa dostane na stranu extrémnych športovcov a užíva si ich spôsob života a takmer všetko, čomu veria, už si ma to úplne získalo a občas sa darí navodiť skutočne výbornú atmosféru, hlavne celá časť v Alpách alebo finále, kedy som už aj k postavám pociťoval silnejší vzťah a bavili ma aj tie ich dialógy, čo sa napríklad v prvej polovici moc nedarilo. Ale aj celkovo sa na to dlhší čas pozerá až prekvapivo dobre, za čo môže aj samotná skupina športovcov. Síce ten ich ekoterorizmus sa mohol podať aj lepšie, toto moc nefungovalo, ale zase majú aj druhý cieľ, splnenie osmičky mimoriadne náročných cieľov z rozmanitých extrémnych športov, čomu som síce vôbec neveril, ale aj tak sa mi to veľmi páčilo a prial som im to. Kvôli tomu tu síce vôbec nefunguje tá kriminálna línia, ale v tomto prípade s tým nemám najmenší problém, fandil som tu vlastne úplne všetkým dôležitým postavám. Po akčnej stránke som tiež veľmi spokojný. tej klasickej tu moc nie je, ale to mi vôbec nevadilo, tento film som si určite nepustil kvôli prestrelkám alebo výbuchom, ale ukážkam extrémnych športov a tie už asi ani nemohli byť zvládnuté lepšie. Technicky sú prvotriedne zvládnuté a nie sú až tak závislé na digitálnych efektoch, ale na poctivej kaskadérskej práci, za čo si tvorcovia zaslúžia veľkú pochvalu. A film ponúkne pár sekvencií, z ktorých som bol nadšený, wingsuit, snowboard a lezecká naháňačka sú vynikajúce a aj finále sa mi veľmi páčilo, tieto sekvencie sú jednoducho hodné mnohých pozretí. S hereckým obsadením tiež nemám problém, hlavné duo Luke Bracey a Édgar Ramírez mi prišlo až prekvapivo sympatické, ale poteší aj zvyšok skupiny, sympatická Teresa Palmer a viacero známych tvárí vo vedľajších úlohách. Režijne tu nemám čo vytknúť, v rámci žánru prvotriedna kvalita. A vydarila sa aj hudba. Takže toto je jeden z tých prípadov, kedy je remake lepší, než originál, za čo môže minimálne omnoho lepšia prehliadka extrémnych športov, ale aj celkovo ma to väčšinu času veľmi bavilo a s radosťou si to viackrát pozriem. 80% ()

Eliott

To nejhezčí na tomto filmu jsou asi akční záběry z adrenalinových kousků. Jinak příběh za moc nestojí, postavy jsou úplně ploché, takže vás při sledování jen těžko některá z nich osloví a nezapomenete v dalším záběru její tvář a hlavně je policejní vyšetřování opravdu velmi ledabylé. Co se hlavní postavy týče, je to o něco komplikovanější, neboť je to velký sympaťák a především u ženského publika by mohl sklidit nějaké úspěchy. Nicméně jeho počínání je tak trochu nablblé, že se jen stěží věří jeho přehnaným citům k loupeživé bandě. PS: Monotónní a velice nudné automobilové honičky mi otrávily podstatnou část filmu. I z toho důvodu mne druhá polovina přestávala bavit a postavy mi začínaly být čím dál tím volnější. Nakonec je těžké se rozhodnout, ke které hranici 50% se přiklonit. Vyvrcholení však bylo naprosto nepochopitelné a celé poselství to pohřbilo. Proč se za ním vlastně celou dobu tak honil napříč státy a vším tím nebezpečensvím, když to vlastně ani není tak nebezpečný kriminálník. No a když ho konečně má, nechá ho jen tak jít (a pravděpodobně chcípnout), což nevím jak si bude schopen obhájit u nadřízených. ()

Kaka

V 91. stačilo jít si vlastní cestou a nerespektovat sociální a finanční systém, dnes to musí být šmrnclé spiritualitou a především "zemi bereme, zemi vracíme". Krásné, ale trochu nedomyšlené, protože i tito drsní hoši přece někde musejí brát peníze na ty svoje luxusní auta, párty na jachtách, adrenalinové sporty a cool tetování. Krom toho jim ty řeči nevěříte ani trochu až na Edgara Ramireze - ten chlap je čisté CHARIZMA. Velká škoda, že to nemělo větší spád a čistší, resp. žánrovější (akční film) obsah. Protože vizuál a režijní nápady OK, příroda super a celé je to technicky/atmosfericky zvláštně podmanivá věc (namísto rockových vypalovaček je tu obvykle ambient post-rock apod.) se studeně našedlými kamerovými filtry, navíc pro fandy extrémních sportů to bude totální slast. To je ten aspekt, kde je snímek určitě nejsilnější. Scéna šplhání na Angel je fantastická. Vidět to doma na bluray ale úplně dostačuje. ()

Spiker01

Tenhle remake asi nikdo moc vidět nechtěl, ale já jsem za něj nakonec rád. Škoda, že je to béčko jak hrom v tom špatném slova smyslu. První půlka je přitom celkem okázalá, ovšem i ty neuvěřitelné adrenalinové sporty časem omrzí a druhá půlka se neskutečně vleče. Titán Ramirez fajn, Raye Winstonea už delší dobu zas nikde nechci vidět a Braceyho zas ani nebudu moct jelikož pravděpodobně upadne v zapomnění. Z tohodle nové Rychle a zběsile nebude PS : druhé zhlédnutí po 7 letech mé dojmy jenom potvrzuje, je to fajn béčko...6/10 ()

castor

Začíná to lahůdkově, končí hloupě a nudně. A celkově je to prostě zbytečný příspěvek do filmové historie. Původní kriminální kus z prostředí divokých vln a ještě divočejších (a tempo neztrácejících) honiček si za ta léta získal zástupy fanoušků. A Kathryn Bigelow pod producentským dohledem Jamese Camerona tehdy jednoznačně dokázovala, že na chlapská témata rozhodně má. Remake má tak akorát na to, že nás solidně namíchne. Místo surfařů musíme sledovat partu milovníků adrenalinu, kteří by zařvali hned zkraje (a ne tak pitomě, jak si scénárista usmyslí), všeho se nám dostane víc, má to být cool a máme si z toho sednout na zadek. Swayze a Reeves měli charisma, tady neumíme napsat ani silnou dialogovou scénu. Příběh je řídký jak paměť mé tchýně. Luke Bracey ukazuje tělo, ale na hodinách herectví spal, ekoterorista Édgar Ramírez má charisma na rozdávání, ale tady jen tupě zírá do dálky, Teresa Palmer je bytost éterická, ale pro děj naprosto zbytečná. A všichni dělají remakům špatnou pověst. Kroky zločinecké party nejsou navíc zrovna smysluplné, když si nedávají po hubě, tak z ní vypouštějí žvásty o matičce Zemi, a když už se klade důraz na extrémní sporty, nejsou nikterak dějově provázané s tím, co se jinak odehrává na plátně. A pak tihle šašci zasypou balvany nevinné řidiče náklaďáků. Ještě, že to s námi ta naše modrá planeta ještě nezabalila. Bože. Zatím to nechám, ale asi brzy stáhnu na dvě hvězdy. I kvůli tomu, jak moc jsem se těšil. ()

MM_Ramone

Pôvodný snímok "Bod zlomu", ktorý v roku 1991 natočila režisérka Kathryn Bigelowe a v ktorom zahviezdili Patrick Swayze a Keanu Reeves ma nijak zvlášť nezaujal. Pozrel som si ho, ale nadšený som veru nebol. V roku 2015 bol vyprodukovaný bombastický, špeciálnymi efektami a adrenalínom nabitý remake. Režíroval ho Ericson Core. Tento nový, ekologický, vytuningovaný, popcornový "Bod zlomu" som tiež zhliadol. Mám z neho podobný dojem ako z jeho predchodcu. Na jedno pozretie je to fajn, ale inak nič moc. ** ()