Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lima
  **

  Akční scény jsou většinou fajn. Zčásti podpořené schopnými kaskadéry, zčásti (té větší) digitální veteš, která mě nechává klidným. Jenom ten Kurt Wimmer se nějak minul povoláním, ale to už o něm dávno víme. Slovo „remake“ raději vypustím z mysli, jinak bych musel s hodnocením ještě níže.(26.3.2016)

 • Tuax
  ***

  Hm, od filmu s adrenalinovými extrémními sporty a zločiností jsem očekával hlavně jednu věc a to pěkně napínavou atmosféru přenášenou na diváka. Jenže právě v tomto, to úplně dokonale selhalo a to se vším všudy. V ostatních směrech je to jinak filmová klasika jak příběhově, tak herecky, či akčně. To jediné, co to mohlo pozvednout nahoru, zrovna to tvůrcům nevyšlo. Protože vše ostatní je řemeslně líbivé, dobře se na to kouká. Výprava je pastvou pro oko, zvláště ty mnohé přírodní scenérie od oceánů až po vrholky hor. Taky mi přijde že obsazení dvou hlavních postav nevyšlo, protože klaďas s tím jak pojal roli by vynikal v roli padoucha a naopak. Kdyby ti dva herci měli prohozené role, vypadalo by i tohle podle mě podstatně lépe. Film možná až moc sází na vizuál a vyobrazení přírody, ale to na vše nestačí. Proto je to jako celek ve výsledku docela dosti průměrná záležitost a pro mě i zklamání. Jo vlastně ještě bych byl schopen vyzdvihnout jednu věc a to hudbu. Podkresové melodie se mi hodně líbily.(31.8.2016)

 • castor
  ***

  Začíná to lahůdkově, končí hloupě a nudně. A celkově je to prostě zbytečný příspěvek do filmové historie. Původní kriminální kus z prostředí divokých vln a ještě divočejších (a tempo neztrácejících) honiček si za ta léta získal zástupy fanoušků. A Kathryn Bigelow pod producentským dohledem Jamese Camerona tehdy jednoznačně dokázovala, že na chlapská témata rozhodně má. Remake má tak akorát na to, že nás solidně namíchne. Místo surfařů musíme sledovat partu milovníků adrenalinu, kteří by zařvali hned zkraje (a ne tak pitomě, jak si scénárista usmyslí), všeho se nám dostane víc, má to být cool a máme si z toho sednout na zadek. Swayze a Reeves měli charisma, tady neumíme napsat ani silnou dialogovou scénu. Příběh je řídký jak paměť mé tchýně. Luke Bracey ukazuje tělo, ale na hodinách herectví spal, ekoterorista Édgar Ramírez má charisma na rozdávání, ale tady jen tupě zírá do dálky, Teresa Palmer je bytost éterická, ale pro děj naprosto zbytečná. A všichni dělají remakům špatnou pověst. Kroky zločinecké party nejsou navíc zrovna smysluplné, když si nedávají po hubě, tak z ní vypouštějí žvásty o matičce Zemi, a když už se klade důraz na extrémní sporty, nejsou nikterak dějově provázané s tím, co se jinak odehrává na plátně. A pak tihle šašci zasypou balvany nevinné řidiče náklaďáků. Ještě, že to s námi ta naše modrá planeta ještě nezabalila. Bože. Zatím to nechám, ale asi brzy stáhnu na dvě hvězdy. I kvůli tomu, jak moc jsem se těšil.(28.3.2016)

 • Spiker01
  ***

  Tenhle remake asi nikdo moc vidět nechtěl, ale já jsem za něj nakonec rád. Škoda, že je to béčko jak hrom v tom špatném slova smyslu. První půlka je přitom celkem okázalá, ovšem i ty neuvěřitelné adrenalinové sporty časem omrzí a druhá půlka se neskutečně vleče. Titán Ramirez fajn, Raye Winstonea už delší dobu zas nikde nechci vidět a Braceyho zas ani nebudu moct jelikož pravděpodobně upadne v zapomnění. Z tohodle nové Rychle a zběsile nebude...6/10(24.3.2016)

 • Kaka
  ***

  V 91. stačilo jít si vlastní cestou a nerespektovat sociální a finanční systém, dnes to musí být šmrnclé spiritualitou a především "zemi bereme, zemi vracíme". Krásné, ale trochu nedomyšlené, protože i tito drsní hoši přece někde musejí brát peníze na ty svoje luxusní auta, párty na jachtách, adrenalinové sporty a cool tetování. Krom toho jim ty řeči nevěříte ani trochu až na Edgara Ramireze - ten chlap je čisté CHARIZMA. Velká škoda, že to nemělo větší spád a čistší, resp. žánrovější (akční film) obsah. Protože vizuál a režijní nápady OK, příroda super a celé je to technicky/atmosfericky zvláštně podmanivá věc (namísto rockových vypalovaček je tu obvykle ambient post-rock apod.) se studeně našedlými kamerovými filtry, navíc pro fandy extrémních sportů to bude totální slast. To je ten aspekt, kde je snímek určitě nejsilnější. Scéna šplhání na Angel je fantastická. Vidět to doma na bluray ale úplně dostačuje.(31.12.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace