|68%| Tehdy jsem trochu zauvažoval, zda-li jsem se měl na to vypravit do kina, nakonec jsem od toho upustil. Vím, že je tohle remake, originál jsem neviděl, ale to mě nějak netrápí. Hit z toho určitě teda nebude, ani v mých očích, no přesto to bylo solidní. Na to 1 shlédnutí, to byla slušná jednohubka. Film nemá v podstatě žádnou chybu. Jen by bylo co doladovat, vylepšit konec, přidat pár akčních scén navíc, obohatit scénář atd. Hlavní hrdina byl celkem sympaták, až tak moc herecky se nepředvedl, to ale přece neva. Ostatní postavy byly zajímavé, včetně fanatických nadšenců adrenalinových a nebezpečných výstupů. Ty byly zajímavé, dalo mi to, co se týče filmů něco víc aspon. Akce tu moc nebyla, ke konci jo a dobře byla zvládnutá, pár přestřelek tu bylo. Hudba byla taková normální. Snímek měl i dobrou myšlenku, dokázal jsem se částečně do určitých postav vcítit, ikdyž to byly tak trochu šílenci, že takhle riskovali své životy. Přemýšlel jsem, že dám i 4.hvězdu, ale k tomu mi toho dost chybělo. Přesto to nadprůměr nejspíš je.(16.4.2016)

Z filmu jde víc adrenalinu a filozofie než jsem cítil v originálu, ale chybí mu duše. Navíc hlavní hrdinové jsou možná záminkou k poslintaným holčičím polštářkům, ale na Patricka s Keanu se z hlediska herectví dívají z pořádné dálky. Ovšem jako samostanej akčnáček, který není remakem jednoho kultovního bijáku z devadesátek je film velmi solidní zábavička to zase jo.(24.1.2016)

Tři prdele ekoteroristických žvástů o ňuňání s velrybičkami a splývání přírodou, ukrutné lkaní nad povrchností konzumerismu, globální oteplování mezi hlavními hrdiny, banda pseudofilozofování o tom, jak dosáhnout nirvány bez vzájemného honění v zaprděném stanu ve vysokohorském sedle a obskurní fyzika sveřepých multiadrenalíňáků v podobě například tunové bedny s prachama padající z letadla dvakrát pomaleji než sedmdesátikilový chcípák. I to je rymejk devadesátkové klasiky. Na druhou misku vah však hodili proti kokotskému scénáři solidní tempo, obsazení vcelku sympatických pupušů a hlavně místy naprosto fantastické záběry, přičemž drápání se na Andělský vodopád byl až vizuální orgáč, z něhož mi málem vystříklo oko. Zobáčky oné pomyslné váhy se tedy zastavily přímo proti sobě a vyvážily průměrnou zábavnou pičovinku, po které se Páťa nemusí hystericky otáčet šest stop pod zemí a Kínu bezmimicky tumpachově čumět na závěrečné titulky. Tedy až na to milostné vzplanutí. Vsadím se, že kdyby to v téhle verzi Bodhí nezabalil, nakonec by si s Jutahem i zašukali.(22.3.2016)

Point Break meets Xander Cage meets Fast & Furious. "Původní" Point Break si absolutně nepamatuju, takže nemám v podstatě ani s čím srovnat, ale tohle zas taková sračka, jak se mi imdb i rajčata snažily namluvit, není. Jasně, je to nelogický a totálně vymaštěný (tunovej balík padá rychlejc než člověk, do letadla s tunovým balíkem peněz se dá dostat očividně jedna radost, na Andělský vodopády se leze stylem hurá hop i bez zajištění, zlatej důl má zajištění z doby Pepka Prvního, Itálie má totálně vymaštěný policajty, atd. atd. atd.), a narvaný totálně nesmyslnými charaktery (takže jedinej smysl má Bodhi a Utah) a to včetně zaláskovaný Salamandry (nebo jak se Teresa jmenovala), ale zároveň je to narvaný úplně úžasnou muzikou a nádhernými záběry. A skvělá reklama na wingsuit. Jo a protože mám hory radši než pláže, rozhodně ten xXx feeling je mi příjemnější než Swayzeho úsměv. V každým případě dobrej výplach na sobotní večer, jen ta Terezka mohla ukázat víc ze svých předností.(11.5.2016)

Pôvodný Bod zlomu je síce považovaný za akčnú klasiku prvej polovice deväťdesiatych rokov, ale mňa si nikdy výraznejšie nezískal, príde mi len ako priemerná žánrovka, v ktorej sa potenciál extrémnych športovcov vôbec nevyužil. Aj preto som bol na tento remake celkom zvedavý a síce sa ani tentoraz nejedná o žiadny klenot, ale aj tak som určite spokojnejší. Príbehovo sa určite nejedná o nič výnimočné, je to vlastne len kópia už videného a navyše v prvej polovici sa nájde aj niekoľko scén, ktoré mi prišli zbytočné a len spomalili inak svižné tempo, ale zase to pôsobí príjemne pestro, keďže zločinci sa venujú prakticky všetkým známejším druhom extrémnych športov, čo ma veľmi potešilo, občas sa darí navodiť výbornú atmosféru, hlavne celá časť v Alpách alebo finále, kedy som už aj k postavám pociťoval nejaký vzťah a bavili ma aj tie ich dialógy, čo sa napríklad v prvej polovici moc nedarilo. Ale aj celkovo sa na to dlhší čas pozerá až prekvapivo dobre, za čo môže aj samotná skupina športovcov. Síce ten ich ekoterorizmus sa mohol podať aj lepšie, toto moc nefungovalo, ale zase majú aj druhý cieľ, splnenie osmičky mimoriadne náročných cieľov z rozmanitých extrémnych športov, čomu som síce vôbec neveril, ale aj tak sa mi to páčilo a prial som im to. Kvôli tomu tu síce nefunguje tá kriminálna línia, ale v tomto prípade to ani trochu neprekáža, fandil som tu vlastne úplne všetkým dôležitým postavám. Po akčnej stránke som tentoraz veľmi spokojný, ale platí presne to, čo som aj čakal, teda že ich zábavnosť bude závisieľ čisto od môjho vzťahu k danému športu. Ale aj tak musím všeobecne pochváliť, že všetky sú technicky prvotriedne zvládnuté a nie sú až tak moc závislé na digitálnych efektoch, ale na poctivej kaskadérskej práci, za čo si tvorcovia zaslúžia veľkú pochvalu. A za vrchol filmu musím rozhodne označiť wingsuit, snowboard a horolezeckú naháňačku, všetky tri sekvencie sa mi veľmi páčili a sú hodné opakovaného pozretia. S hereckým obsadením tiež nemám problém, hlavné duo Luke Bracey a Édgar Ramírez mi prišlo až prekvapivo sympatické, ale poteší aj zvyšok skupiny, sympatická Teresa Palmer a viacero známych tvárí vo vedľajších úlohách. Režijne tu nemám čo vytknúť, v rámci žánru prvotriedna kvalita. A hudba to občas tiež nadmieru spríjemní. Takže síce ani tentoraz nedávam lepšie hodnotenie, za čo môže zápletka a slabšia prvá polovica, ale inak je to pre mňa rozhodne lepšie, než originál, kladov je tu dosť a hlavne vďaka spomínaným sekvenciám si to ešte pár krát s radosťou pozriem. 69%(26.3.2016)