Tři prdele ekoteroristických žvástů o ňuňání s velrybičkami a splývání přírodou, ukrutné lkaní nad povrchností konzumerismu, globální oteplování mezi hlavními hrdiny, banda pseudofilozofování o tom, jak dosáhnout nirvány bez vzájemného honění v zaprděném stanu ve vysokohorském sedle a obskurní fyzika sveřepých multiadrenalíňáků v podobě například tunové bedny s prachama padající z letadla dvakrát pomaleji než sedmdesátikilový chcípák. I to je rymejk devadesátkové klasiky. Na druhou misku vah však hodili proti kokotskému scénáři solidní tempo, obsazení vcelku sympatických pupušů a hlavně místy naprosto fantastické záběry, přičemž drápání se na Andělský vodopád byl až vizuální orgáč, z něhož mi málem vystříklo oko. Zobáčky oné pomyslné váhy se tedy zastavily přímo proti sobě a vyvážily průměrnou zábavnou pičovinku, po které se Páťa nemusí hystericky otáčet šest stop pod zemí a Kínu bezmimicky tumpachově čumět na závěrečné titulky. Tedy až na to milostné vzplanutí. Vsadím se, že kdyby to v téhle verzi Bodhí nezabalil, nakonec by si s Jutahem i zašukali.(22.3.2016)

Překvapivě fajn adrenalinová věc. Point Break je sice příběhově i herecky slabší, ale nabízí dostatek vzrušivé akce, že udrží pozornost a místy i překvapí i neviděnými záležitostmi. Těsně pod čtvrtou hvězdou, ale o průser se zdaleka nejedná. 65%(21.3.2016)

V hlavní rolí extrémní sporty a příroda. Jakýkoli děj a řečičky tu prostě slouží jen na výplň stopáže, o ty tu nejde. Takže když si člověk odmyslí balast, nezbyde mu nic jinýho, než se v nejčistším smyslu kochat. Nad epickejma záběrama krajiny a parádně nafilmovanou akcí sestříhanou ze sportů, které třeba samy o sobě extrémní být nemusí, ale jsou realizovány v extrémních podmínkách. Nejsilnější scény jsou tu pro mě dvě. První je slet ze skal, o němž jsem kdysi četla v nejlepším časopisu pro muže (a moderní ženy) a vždycky jsem ho chtěla vidět na vlastní bulvy, což se mi poštěstilo v hodně dobrym prezenté. Druhá je výlez na vodopády, kurnik, ti kluci začali posilovat snad ještě dřív, než jim z pusy vyšlo "máma". A hlavní plus je to, že všecky tyhle akcičky jsou tak dobře sestříhané a přehledné, že divák nemá nejmenší problém pocítit zlomek toho, co by asi mohl cítit ve skutečnosti. Já teda každou akční scénu znatelně cejtila, jak mi ze zadku lezou kostky adrenalinu. A všemu ještě pomohlo solidní 3D, které fakt při akci pomáhá nabýt dojmu "jó, jsem v tom s nima". Jediný, co mě nepotěšilo, bylo zneškodnění mého oblíbence Thieriota ještě před úvodníma titulkama. Ale ono se nakonec i na toho Bon Joviho v hlavní roli dalo koukat, když akce zpomalila, a nic jinýho nezbylo. PS: Teresu Palmer bych tu vůbec nepoznala, "V.Paradis" look jí vůbec nesedí a jen jí zevšedňuje, jako blondýně jí to sluší víc.(30.3.2016)

Keby to nebol remake a nevedel by som ako niektoré scény skončia, asi by som dal aj štvrtú hviezdičku. Film nám ponúka parádne kaskadérske kúsky. Žiadne CGI. Bohužial strašne veľa vecí je úplne nereálnych. Nevyznám sa do všetkých športov. Ale v živote som sa čosi naliezol a viem ako ďaleko od reality boli chlapci. Hlavne keď neboli primárne lezci. Vo filme sa nájde aj kopec silných momentov, len väčšina bola vykradnutá z originálu. Herci nemajú na duo Swayze vs Reeves, ale nie sú až takí otrasní ako som sa bál. Core sa nemusí hanbiť za svoju réžiu, ale Kathryn Bigelow z neho nebude. Solídny ale zbytočný film. Mohli to ešte trochu upraviť a nemusel to byť vôbec remake ale samostatný film o extrémnych típkoch ktorý majú nejakú filozofiu a ispravedlňujú ňou zločin. 65% *(13.3.2016)

• Lima

Akční scény jsou většinou fajn. Zčásti podpořené schopnými kaskadéry, zčásti (té větší) digitální veteš, která mě nechává klidným. Jenom ten Kurt Wimmer se nějak minul povoláním, ale to už o něm dávno víme. Slovo „remake“ raději vypustím z mysli, jinak bych musel s hodnocením ještě níže.(26.3.2016)