Neutečeš

Neutečieš

It Follows

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2014, 100 min

Super nápad, slabší scénář (lehce repetetivní, inteligence postav není nijak oslnivá, trochu mi chybí zkoumání možností followera a časosběrné pokusy) a strašně debilní finále. Co celý film dělají dospělí není důležité, i přes lehké nedomyšlenosti a skřípání to šlape parádně. Soundtrack (Tron) a kamera perfektní - přesně tahle civilní kamera hororu chybí. Super oživení žánru (ač to klidně můžeme nazvat vzpomínkou na Michaela), škoda jen, že scénář není od Whedona.(29.12.2015)

Čo by to bol za moderný horor bez partičky mladých? Na jeho obhajobu však treba povedať, že film sa neodohráva v súčastnosti, ale v nejakých 80-tych rokoch a to filmu pridáva na atraktivite aspoň z môjho pohľadu. Hlavná myšlienka nie je bohvieako geniálna, ale celkom fajn funguje. Čo by som vyzdvihol asi najviac je dosť nezvyčajný ale účinný soundtrack . Od filmu som čakal viac, ale sklamaný nie som. Otvorený záver v horore je bežná vec, takže sa možno stretneme znova. Nakoniec priemer. 60%(29.11.2015)

Naprosto neskutečný, co dokáže soulad obrazu a hudby, to co se tady dělo přímo před mojima očima považuju za geniální. Stejně tak samotný příběh, mně po úvodním prologu, dokázal dostat do sebe a i když postupem času dostávám odpovědi na některé otázky, stejně si film ponechává spousty tajemství. Když bych šel do důsledků, tak film může vyvolat sexofobii. V každým případě atmosféra nevidáná a velmi zvláštní. Naprosto nevinnej záběr na okolí se díky hudbě dokáže změnit v napínavou záležitost, plnou očekávání. Zajímalo by mě, kde to Davida napadlo, protože na tohle bych nepřišel ani v zácpě na D1. Je to taková lahůdka, která svým pojetím rozhodně není pro každýho, ale je vidno že amíci, když chtěj a nemyslej v první fázi jen na plný prasátko dokáží uhranout.(22.4.2015)

Tyhle venerický choroby můžou bejt zdá se dost otravný. Pěkné. 4,5*(4.10.2015)

Prvních deset minut se dozvíte princip, podle kterého si hlavní záporák své oběti vybírá, dalších devadesát minut přemýšlíte, proč se hlavní hrdinka prostě neodstěhuje do Evropy. To, že je centrální premisa originální, totiž ještě neznamená, že je to vhodný námět pro celovečerní film. Občas je totiž fajn, když se postavy chovají logicky nebo když celý film není je o opakování jedné a té samé scény (pomalu přicházející postava) v rozdílných exteriérech a interiérech.(8.7.2014)

• - Rich Vreeland, ktorý zložil soundtrack k filmu, si zahral hlásateľa na škole, kde Jay pátra po Hughovi. (Marceloo)

• - Kino, v kterém se ocitá dívka s přítelem na začátku, je Redford Theatre – historické kino v japonském stylu s plně funkčními varhany značky Wurlitzer. Kino se nachází na adrese: 17360 Lahser Road, Detroit, MI 48219, United States. Premiéru zde měl i film Lesní duch (1981). (MrPierc)

• - Jméno Jay (Maika Monroe), které nosí hlavní hrdinka, je zkrácenina z Jamie. Je to odkaz na kultovní hororovou herečku Jamie Lee Curtis, která hrála v sérii Halloween. Ve filmu má Jay mladší sestru Kelly. V reálném životě má Jamie Lee Curtis také mladší sestru jménem Kelly. (MrPierc)