poster

Neutečeš

 • USA

  It Follows

 • Slovensko

  Neutečieš

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2014, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  **

  49 MFF KV .. Originalita, nováčci?(8.7.2014)

 • D.Moore
  ***

  Poměrně originální nápad a příjemně nepříjemná carpenterovská atmosféra, nicméně dolů to z mého pohledu srazily scény se střílením a jim podobné. Přece se postavy, které vystupují v hororu, nemusí chovat hloupě jen proto, že vystupují v hororu, ne?(30.4.2016)

 • ORIN
  ****

  Ačkoli se to na první pohled nemusí zdát, Mitchellův druhý film má nemálo společného s jeho režijním debutem. Například v rámci čtení implicitních významů, kdy se hrdinové obou filmů snaží zpomalit či zcela zastavit proces dospívání, respektive snaží se dospělosti do poslední chvíle vyhnout stejně jako zodpovědnosti, ale ta je následuje všude, kam se pohnou. Zároveň a trochu navzdory ale chtějí být svobodní, chtěji svůj život ovládat a chtějí najít toho pravého, který je bude milovat - jak jinak si vyložit opětovnou, téměř totální absenci rodičovského prvku. Převládá maloměstský až metafyzický feeling především při častých záběrech z jízdy automobilem, při snímání jednotlivých budov, domů a obydlí podbarvených originálním a v zásadě dominantním hudebním doprovodem. Doprovodem dokonce natolik dominantním, stylotvorným a odlišitelným, až vyvstává otázka, zda by film dokázal fungovat (alespoň částečně) i bez něj.(26.4.2015)

 • Fr
  ****

  „TA VĚC, PŮJDE ZA TEBOU. OD NĚKOHO JSEM TO DOSTAL A PŘEDAL JSEM TO TOBĚ, MŮŽE TO VYPADAT JAKO NĚKDO, KOHO ZNÁŠ, NEBO JAKO CIZÍ ČLOVĚK V DAVU. JEDINOU SNAHOU TOHO JE, DOSTAT SE AŽ K TOBĚ…“ /// Jestli má úvod navnadit, tak tady by mohli vyučovat! Pak příběh, kterej je vlastně naprosto vobyčejnej, ale má TO v sobě. Co? No straší v něm tak, že mi vobčas mrazivá husa běhala naprosto všude! Straší to moc krásně! Takhle frajersky to snad naposledy uměl jen vládce snu Freddy Krueger. Navíc je to i zajímavá filmařina, ve který má podstatný slovo kameraman. A za ty prachy… Mě takovýhle kusy bavěj! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, co všechno se dá chytit pohlavním stykem. 2.) Hledám film, ve kterým se dá propíchat k životu. 3.) Thx za titule „honzavohralik.“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ***(14.2.2016)

 • pan Hnědý
  ****

  Brilantní akustický zážitek. Carpenter útočící v nočních hodinách. Ponurá kamera, hrozivá až hypnoticky mrazivá hudba, pomalé tempo. Scéna prvního setkání s přízrakem (dívka v opuštěné továrně) má stejnou váhu, jako kůň na trajektu lodi v The Ring.(20.6.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace