poster

Neutečeš

 • USA

  It Follows

 • Slovensko

  Neutečieš

 • Velká Británie

  It Follows

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2014, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • -bad-mad-wolf-
  ****

  Ne, neutečeš. Úvodní půlhodina je snad tím nejlepším, co se za posledních deset let na hororovém poli urodilo (a že se toho rodí požehnaně) - zbytek už je poněkud slabší, nicméně pořád TO tam bylo. Především úžasně bezvýchodný pocit, neboť kletby se dá zbavit jediným způsobem (a fakt moc doufám, že nepřijdou okázale debilní pokračování, jež z mytologie udělají tradičně nesmyslný maglajz) a ten rozhodně není žádným způsobem definitivní. Velkým tahákem je kamera, jejíž pátravě pomalé pohyby jsou přímo úměrné zvolenému tématu a pak také hudba, dokonale umocňující jinak minimalistické strašení (viz úvodní scéna, případně školní "honička").(11.5.2015)

 • ORIN
  ****

  Ačkoli se to na první pohled nemusí zdát, Mitchellův druhý film má nemálo společného s jeho režijním debutem. Například v rámci čtení implicitních významů, kdy se hrdinové obou filmů snaží zpomalit či zcela zastavit proces dospívání, respektive snaží se dospělosti do poslední chvíle vyhnout stejně jako zodpovědnosti, ale ta je následuje všude, kam se pohnou. Zároveň a trochu navzdory ale chtějí být svobodní, chtěji svůj život ovládat a chtějí najít toho pravého, který je bude milovat - jak jinak si vyložit opětovnou, téměř totální absenci rodičovského prvku. Převládá maloměstský až metafyzický feeling především při častých záběrech z jízdy automobilem, při snímání jednotlivých budov, domů a obydlí podbarvených originálním a v zásadě dominantním hudebním doprovodem. Doprovodem dokonce natolik dominantním, stylotvorným a odlišitelným, až vyvstává otázka, zda by film dokázal fungovat (alespoň částečně) i bez něj.(26.4.2015)

 • T2
  ***

  Rozpočet $2miliónyTržby USA $14,589,853Tržby Celosvetovo $17,300,000Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ veľmi poctivá nízkorozpočtovka, horor ktorý má čosi do seba, má dobrú dusnú atmosféru a tempo, trošku doladiť a mohli sme tu mať fakt delikátny počin, takto slušný priemer a lepšie než 90% iných amerických hororov posledných dvoch dekád /60%/(26.5.2015)

 • Dever
  **

  // Distribútor: Radius-TWC // Počet premietajúcich kín v USA: 1,655 // Otvárací Víkend v USA: $3,811,052 //(6.6.2015)

 • juta
  ***

  Další film, který by se klidně mohl promítat na školách a varovat tak mládež, že nemusí po "hupsnutí do regála" přežít. :D Jinak to nebylo zase tak špatný. Zamrzí otevřený konec.(22.6.2015)

 • - Jméno Jay (Maika Monroe), které nosí hlavní hrdinka, je zkrácenina z Jamie. Je to odkaz na kultovní hororovou herečku Jamie Lee Curtis, která hrála v sérii Halloween. Ve filmu má Jay mladší sestru Kelly. V reálném životě má Jamie Lee Curtis také mladší sestru jménem Kelly. (MrPierc)

 • - Kino, v kterém se ocitá dívka s přítelem na začátku, je Redford Theatre – historické kino v japonském stylu s plně funkčními varhany značky Wurlitzer. Kino se nachází na adrese: 17360 Lahser Road, Detroit, MI 48219, United States. Premiéru zde měl i film Lesní duch (1981). (MrPierc)

 • - Rich Vreeland, ktorý zložil soundtrack k filmu, si zahral hlásateľa na škole, kde Jay pátra po Hughovi. (Marceloo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace