Neutečeš

Neutečieš

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2014, 100 min

• Slasher

Naprosto plochá, bezpohlavní sračka a vyplácnutí kvalitního soundtracku. Ale ultranudných hororů už jsem viděl tolik, že mě to moc nerozhazuje. Čím si lámu hlavu je, jak moc se o IT FOLLOWS mluvilo a jaký názory čtu tady od vás. Taky jsem v tom našel něco hlubokýho - ten film má malýho ptáka, chlupatý koule, výraz znuděnej životem, neviditelný feťácký strašidla, žádný kozy, žádný zvuky při prcání, vytírám si zadek a jdu dál. "Už je na čase aby to skončilo. Je mi úplně jedno jak to skončí, ale hlavně ať to skončí." Jo.(8.8.2015)

Naprosto neskutečný, co dokáže soulad obrazu a hudby, to co se tady dělo přímo před mojima očima považuju za geniální. Stejně tak samotný příběh, mně po úvodním prologu, dokázal dostat do sebe a i když postupem času dostávám odpovědi na některé otázky, stejně si film ponechává spousty tajemství. Když bych šel do důsledků, tak film může vyvolat sexofobii. V každým případě atmosféra nevidáná a velmi zvláštní. Naprosto nevinnej záběr na okolí se díky hudbě dokáže změnit v napínavou záležitost, plnou očekávání. Zajímalo by mě, kde to Davida napadlo, protože na tohle bych nepřišel ani v zácpě na D1. Je to taková lahůdka, která svým pojetím rozhodně není pro každýho, ale je vidno že amíci, když chtěj a nemyslej v první fázi jen na plný prasátko dokáží uhranout.(22.4.2015)

Prvních deset minut se dozvíte princip, podle kterého si hlavní záporák své oběti vybírá, dalších devadesát minut přemýšlíte, proč se hlavní hrdinka prostě neodstěhuje do Evropy. To, že je centrální premisa originální, totiž ještě neznamená, že je to vhodný námět pro celovečerní film. Občas je totiž fajn, když se postavy chovají logicky nebo když celý film není je o opakování jedné a té samé scény (pomalu přicházející postava) v rozdílných exteriérech a interiérech.(8.7.2014)

Pomerne nenápadný horor, od ktorého som pôvodne radšej ani moc nečakal, ale z výsledku som teda veľmi milo prekvapený. Konečne americký horor, ktorý nestavia na ohraných ľakačkách, množstve digitálnych trikov a snahe pôsobiť čo najviac dynamicky, aby zaujal prevažne teenagerské publikum, ako je to pri moderných hororoch, ktoré sa dajú vidieť v kinách zvykom, ale správne pomaly plynúci, miestami poriadne napínavý film, ktorý núti obávať sa o postavy a ktorý z minima dokáže vyťažiť maximum. Spočiatku podivne sa tváriaca zápletka, aj keď aspoň čiastočnú originalitu som jej uprieť nemohol ma aj tak po chvíli začala baviť a síce je pravda, že dejovo je to po celý čas dosť jednoduché, film sa prakticky nestále nesie v tom istom štýle, neškodí mu to, nemá problém vtiahnuť a pozerá sa na to nadmieru dobre. Film našťastie skvelo funguje aj po hororovej stránke, jednotlivé hororové sekvencie síce sú založené na tom istom koncepte, ale aj napriek relatívnej pasivite démona sú svojim štýlom mimoriadne napínavé a dokonca ma ako diváka nútili si neustále všímať detaily, hľadať potenciálne únikové východy a podobne, čo sa mi teda bežne nestáva. Plusom sú rozhodne aj sympatické postavy, síce sa jedná len o samých mladých ľudí, ale film vo mne dokázal vzbudiť obavu o nich. Veľkú pochvalu si určite zaslúži David Robert Mitchell. keďže tu nielen skvelo zvládol hororovú stránku, ale aj pomerne nízky rozpočet mu stačil na to, aby to vyzeralo skutočne dobre, vizuálna stránka sa mu nadmieru vydarila. Na jeho budúcu tvorbu si určite budem dávať pozor. A k tomu ešte tá pôsobivá hudba. Takže možno by som ocenil lepší záver a trochu prepracovanejší scenár, ale to nič nemení na tom, že Neutečieš je jeden z najkvalitnejších hororov, aké som videl za poriadne dlhú dobu. 80%(31.5.2015)

„TA VĚC, PŮJDE ZA TEBOU. OD NĚKOHO JSEM TO DOSTAL A PŘEDAL JSEM TO TOBĚ, MŮŽE TO VYPADAT JAKO NĚKDO, KOHO ZNÁŠ, NEBO JAKO CIZÍ ČLOVĚK V DAVU. JEDINOU SNAHOU TOHO JE, DOSTAT SE AŽ K TOBĚ…“ /// Jestli má úvod navnadit, tak tady by mohli vyučovat! Pak příběh, kterej je vlastně naprosto vobyčejnej, ale má TO v sobě. Co? No straší v něm tak, že mi vobčas mrazivá husa běhala naprosto všude! Straší to moc krásně! Takhle frajersky to snad naposledy uměl jen vládce snu Freddy Krueger. Navíc je to i zajímavá filmařina, ve který má podstatný slovo kameraman. A za ty prachy… Mě takovýhle kusy bavěj! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, co všechno se dá chytit pohlavním stykem. 2.) Hledám film, ve kterým se dá propíchat k životu. 3.) Thx za titule „honzavohralik.“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ***(14.2.2016)