Pod zemí

Léo Hinstin

Kostýmy:

Annie Bloom
  • matestlust

..A další do řady těch kousků, kde se slušný potenciál utápí v klasické americké stupidní limonádě. Postavy nepříjemné, nesympatické, jejich chování v krizových situacích je opravdu směšné. Hlavní hrdinka spolkla všechno moudro světa, vše zná, vše ví a od všeho má klíč a ta kopice chlapů, která s ní zaleze do podzemí, jí to žerou tak uměle, že jsem se opravdu několikrát hlasitě zasmál. Do toho klasická - a mnou nenáviděná - americká emotivní zápletka nezápletka ( prostě zbytečnost, která nasírá ), kdy padají pusinky, omluvy, tečou slzy a vždy, dvojnásobně když jde jisté osobě o prdel...Dobře, chápu to v dramatech, romantických filmech a překousnu to i v jiných žánrech, ale proč to furt serou i do hororu...Strašně to ubírá na vážnosti celého filmu. Samotný nápad je dobrý, netradiční, prostředí pařížských katakomb je dostatečně atmosférické a pár lekaček zafunguje v pravou chvíli. Bohužel, pro mne to je málo a tenhle snímek házím do jednoho pytle k dalším desítkám podprůměrných found footage, kterých je v poslední době jako maku.(12.1.2015)

• hammer_head

Naprosto průměrný snímek, který ničím nevyniká. Film Pod zemí vás sice (na pár vzácných okamžiků) vtáhne do děje, ale nic velkolepého nečekejte. Ve filmu převládá spíš hysterie, chaos a zmatek, než strach. Jak jsem napsal na začátku, jedná se o průměr, který obvykle hodnotím třemi *, ale to neustálé házení kamerou ze strany na stranu (ve snaze diváka vtáhnout do děje) bylo přinejmenším otravné a po chvíli i nesnesitelné. Dalším průserem byl konec= tvůrci by udělali lépe, kdyby hrdiny nechali zemřít v oněch úzkých prostorech. Film bych doporučil možná jen lidem trpící klaustrofobií.(18.12.2014)

Šílený mišmaš se spoustou zajímavých a originálních nápadů, zabitých spoustou trapných lekaček. Mohlo to být hodně dobré, ale mohlo to být i o moc horší. A nejlepší je stejně ten plakát. // 1. 1. 2015: Po druhé projekci zvedám. Nápsady jsou fakt vynikající a lekaček nakonec zas tak moc neni. Asi vážně nejlepší horor 2014. Pěkné pro srovnání s těma nepovedenýma zmetkama, které točí Wan.(9.9.2014)

• Bloody13

Nevim, jak v kině, ale v domácím prostředí, ač dobře připraveným na hororovou projekci, to na mě vážně nezafungovalo. Paradoxně mě to bavilo jen tehdy, když hrdinové sestupovali do pařížských katakomb, postupně se nechávali zasypávat a v těch nepříjemně úzkých chodbách občas uvízli. Když však přišly na řadu jejich bludy a zjevující se přízraky, celé napětí se smrsklo na otázku, co ještě horšího přijde po vyzvánějícím telefonu a špatně naladěném piánku. A ač se tvůrci očividně snaží, adrenalin v tomhle zbrklém bordelu ne a ne zvednout. Australský Tunnel tudíž opět nepřekonán, ale to snad nikdo nečekal.(18.11.2014)

Po dlouhé době horror, který námětem zaujme, trailerem chytí za krkem a filmem potvrdí, že dobré nápady (byť nenápadně vysbírané a přepsané odjinud), se i v podceňovaném žánru pořád ještě nosí. Bylo by sice velmi snadné začít se strefovat do několika snad až příliš snadných hádanek, které Scarlett bez zaváhání vyřešila nebo i do samotné premisy, ale to už samo o sobě ubírá na zábavnosti celého konceptu. Forma found footage má totiž konečně zase jednou smysl a těch pár proklatě vypečených momentů (zírající černovlasá slečna si jich krade většinu) bylo tak moc, že jsem hlavním hrdinům držel palce čím dál víc. I kdyby to mělo znamenat jen to, že se dostanou za nejbližší zatáčku.(11.7.2015)