Pod zemí

Patrick Aiello

Kostýmy:

Annie Bloom
  • Beastmaster4

Co? Tohle mělo bejt podobný Blair Witch, jak jsem někde slyšel ?! Ano omylem....Těžkej, nezáživnej cajdák...nuda, žádný místa, kde bych cítil strach, vnitřní sevření....nic. Pointa? Kde je ku..a pointa????(12.1.2015)

POZOR SPOILERY: Konečně zas pořádný horůrek tentokrát na způsob Indiana Jonese, atmosféricky letos asi nepřekonaný a hlavně největším plusem jsou úžasně klaustrofóbní pařížské katakomby. Perdita Weeks je navíc velmi dobře koukatelná francouzka. Škoda jen, že to zas naráží na hloupé scény, které se koncentrují především do první poloviny. Ať už jde o zvonící telefon, ztracený chlápek atd. V momentě, kdy se dostanou do pekla, jsem začal z logiky věci všechno brát skutečně tak, že v pekle je možné všechno, i to že se tam prochází mniši, že tam vylézají démoni ze skal i že se tam člověk konfrontuje se svojí minulostí. Do té doby než vlezli do pekla však měli tvůrci nechat pouze klaustrofóbní atmosféru doplněnou maximálně o nějaké přeludy a zvuky, rozhodně bych se vyvaroval těch laciných lekaček i scén jako byla ta s telefonem a klavírem. Jinak velká pochvala a doporučení všem fanouškům hororů. 80%(12.1.2015)

Tak řekl jsem si, že jako remake super trapných katokomb to prostě zase až tak špatně dopadnout nemůže a dokonce jsem na to vyrazil i do kina. No a dostal jsem zcela průměrnej found footage občas nějaká ta solidní bafačka, pěkný prostředí nic světobornýho, ale oproti původnímu filmu určitě aspoň o třídu vejš.55%(5.9.2014)

Mini spoiler! V případech, kdy někdo zemře bývá obvykle zvykem, že se o jeho rozkládající se tělo alespoň pokusíte postarat, jenže tady někdo zemře, někdo se u toho rozbrečí a to je všechno, žádný snahy o to, dostat tu tělesnou, rozkládající se skořápku nahoru a normálně se s ním rozloužit u obřadu. Tady o tom nebyla žádná zmínka, prostě tam to tělo jen tak nechali a šli dál. Neříkám, že se to neděje i v jiných hororech, ale čekal bych nějakou snahu, nebo nějaký dialog o tom, že ho tam jen tak nemůžou nechat, i když bylo jasné, že by se s mrtvým tělem daleko nedostali. Potom tu je taky moc dlouhá předehra, než se skupinka dostane do katakomb. Když se začnou dít divné věci, začne být snímek napínavý a zajimavý, jenže některé prvky nebyly to pravé a čekal bych něco impozantnějšího, když už se dostanou na takové místo. :-) V Grave Encounters mě zaujaly ruce vycházející ze zdí o mnoho víc, než ruce vycházející z krvavého potůčku zde. Jinak jsem pociťoval podobnou beznaděj jako u zmiňovaného GE, jen o něco slabší. :-)(18.12.2014)

• Mr.Apache

Původně jsem tomu filmu dal tři hvězdičky, protože jsem ho viděl jen s českým dabingem, který vypadal takhle: "Proboha. Proboha. Proboha! Kurva." (atd) Takže jsem si řekl, že v originále to bude určitě lepší. Navíc to natočil John Eric Dowdle, který má u mě už dlouho protekci. Nakonec jsem si ale uvědomil, že těmi třemi hvězdičkami vlastně sugeruji, že tenhle film je jen o něco horší než Dowdleho předchozí výborné horrory Poughkeepsie Tapes a Devil. Jenomže není. Je mnohem horší. Popravdě, když dám tomuhle amatérskému videu dvě hvězdičky, bude to nejspíš pořád ještě protekční hodnocení.(10.2.2015)