poster

Pod zemí

 • USA

  As Above, So Below

 • Slovensko

  Pod zemou

Thriller / Horor

USA, 2014, 89 min

Kamera:

Léo Hinstin

Producenti:

Patrick Aiello

Kostýmy:

Annie Bloom
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bloody13
  **

  Nevim, jak v kině, ale v domácím prostředí, ač dobře připraveným na hororovou projekci, to na mě vážně nezafungovalo. Paradoxně mě to bavilo jen tehdy, když hrdinové sestupovali do pařížských katakomb, postupně se nechávali zasypávat a v těch nepříjemně úzkých chodbách občas uvízli. Když však přišly na řadu jejich bludy a zjevující se přízraky, celé napětí se smrsklo na otázku, co ještě horšího přijde po vyzvánějícím telefonu a špatně naladěném piánku. A ač se tvůrci očividně snaží, adrenalin v tomhle zbrklém bordelu ne a ne zvednout. Australský Tunnel tudíž opět nepřekonán, ale to snad nikdo nečekal.(18.11.2014)

 • Mr.Apache
  **

  Původně jsem tomu filmu dal tři hvězdičky, protože jsem ho viděl jen s českým dabingem, který vypadal takhle: "Proboha. Proboha. Proboha! Kurva." (atd) Takže jsem si řekl, že v originále to bude určitě lepší. Navíc to natočil John Eric Dowdle, který má u mě už dlouho protekci. Nakonec jsem si ale uvědomil, že těmi třemi hvězdičkami vlastně sugeruji, že tenhle film je jen o něco horší než Dowdleho předchozí výborné horrory Poughkeepsie Tapes a Devil. Jenomže není. Je mnohem horší. Popravdě, když dám tomuhle amatérskému videu dvě hvězdičky, bude to nejspíš pořád ještě protekční hodnocení.(10.2.2015)

 • Jordan
  ***

  ako latentnému klaustrofobikovi mi dusná podzemná atmosféra nebola úplne ľahostajná, malo to pár pekných momentov, pár povinných, no fajn načasovaných ľakačiek a predovšetkým sa mi páčilo, že to nebolo prevalené a držalo si to istú úroveň umiernenenosti v štýle zobrazovania "prízrakov" a pod., samozrejme to však trpí neduhmi produkcie podobného razenia a formátu + som čakal buď výraznejšiu pointu alebo dovetok;(7.9.2014)

 • Kothy
  ****

  Docela dobrý found footage horor. Čekal jsem blbost, ale nakonec mě to celkem bavilo. I když ten nápad je ujetý. Ze začátku je to nic moc. Rozjede se to až v pařížském podzemí. Tam se vydá skupina 6-ti lidí najít bájný Kámen mudrců. Jsou vedeni odvážnou Scarlett, která je vzdělaná hledačka pokladů. Katakomby umí být opravdu zrádné. Časem se začnou dít opravdu divné věci Některé postavy i umřou. Nakonec jim nezbude nic jiného, než jít čím dál hlouběji. Ale konec už je hodně ujetý. Zrzavá představitelka hlavní role je vážně k nakousnutí. :) "Jako nahoře, tak dole."(16.1.2015)

 • S.Quentin QUALE
  **

  Pro mě teda docela velké zklamání. Většinou jsem k FF milosrdný a smířlivý, dokážu se u těchto filmů pobavit, ale tohle teda na mě moc nefungovalo, a to i přes to, že jsem si s chutí doma vytvořil standardní hororové podmínky. Bloudění v podzemí sice nenudí, story s drahým kamením taky ujde, postavy jsou plytké, ale herci sympatičtí, ale co je nejhorší, prostě postrašit mě ten film nedokázal. A tak se ptám! Jak může vůbec fungovat found footage, když film skončí tak, že víte, že je nemožné sledovat záběry z pásek, protože je prostě nikdo z přítomných Einsteinů z mrtvol ubohých kámošů nesebral? Inu, hodnotím skoro stejně jako The Tunnel, i když ten bych si asi pustil radši...49%(19.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace