Björk: Biophilia Live

Velká Británie, 2014, 97 min

Brett Turnbull

Björk

Nick Fenton

Na zivo to muselo bejt super, nicmene na platno se atmosfera koncertu prenest nepodarila(19.8.2014)

Domníval jsem se, že půjde jen o skladby z desky Biophilia, což se naštěstí nepotvrdilo. Ale i tak více než hudbu bylo zajímavější sledovat, že je z Björk čím dál větší pošuk (čemuž bohužel odpovídá sestupná tendence jejích desek). Koncert to byl spíše komorní, publikum a halu jsme v podstatě neviděli, ale různé pestrobarevné záběry na všelijaký mikrokosmos byly docela efektní. Btw, nejsem módní policajt, ale Björk měla na sobě snad nejošklivější a nejantierotičtější šaty všech dob (dozajista úmysl). Nejvíc tak pobavil vtipný úvod Davida Attenborougha. Ale jestli ještě někdy přijede do ČR, tak rozhodně půjdu!:)(11.7.2014)

Nic proti islandskému sboru pěkných mladých holek, ale kvůli absenci smyčců se nehrají ty největší pecky a to mi dost vadí. Letos na Coloursech to bylo o něčem jiném, pro mě určitě lepším.(26.7.2015)

Další skvělý koncert úžasné Björk. Někdo tak kreativní se jen tak nevidí.(29.1.2015)

Pokud pamatujete tu křehkou Björk nějakých deset a více let nazpátek, něco z jejího dřívějšího repertoáru se vám líbilo, ale pak se vám vytratila ona i její muzika z hlavy hlavně proto, že komerční rádia ji přestala hrát, tak se připravte na pořádný šok, protože její současná hudba se posunula o několik (mikro)kosmických let dál. Ty tam jsou elektronicky probublávající balady, Biophilia Live je jednoznačná alternativa, takže se připravte na spoustu roztodivných nástrojů (hang, gamelesta, tesla coil), netradičně nasnímanou show plnou barev a pořádně bláznivou Björk, ať už svoji vizáží či osobitým hlasovým projevem ..(8.2.2015)