poster

Chlapec a svět

 • Brazílie

  Menino e o Mundo, O

 • anglický

  Boy and the World, The

 • Slovensko

  Chlapec a svet

  (festivalový název)

Animovaný

Brazílie, 2013, 80 min

Režie:

Alê Abreu

Scénář:

Alê Abreu
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • SiMMaS
  *

  Já to jaksi nežeru. Film mě nebavil a myslím si, že na sdělení stejné zprávy by mu stačilo bohatě i 30 minut.(24.1.2016)

 • slayerrrr
  ****

  V jednoduchosti bývá někdy krása. Tvůrci tohoto neskutečně milého a napaditého filmu se to povedlo zužitkovat k naprosté dokonalosti. Famózní animace a hřejivý příběh, jež pohladí po srdci a zároveň zamrazí na zádech spíše dospělé než dětské osazenstvo.(21.3.2016)

 • ajuska
  ****

  Z primitivního příběhu o chlapci, kterému chybí otec, dokázal režisér zlehka nakousnout téma zkažené společnosti, ekologie nebo nezaměstnanosti. Naštěstí to nežene do extrémů, spíš se objevují nápadité narážky a dokonce i vtípky. Snímek byl na Anifilmu uváděn v soutěžním programu pro děti, ale nevím, jestli pro ně bude úplně srozumitelný nejen kvůli výše zmíněným tématům, ale také proto, že se zde vůbec nemluví. Režisér používá jenom v pár scénách zvuky, které ale nejsou skutečným jazykem. Jakožto dospělého diváka mě zase naopak trochu rušila primitivní animace a příběhu by rozhodně prospělo sestříhání, aby byl svižnější.(11.5.2014)

 • Pawlisman
  *****

  Jedině za 5 a nic jiného. Kdo nedocenil není moje krevní skupina. Dvě hvězdy za animaci, jedna za hudbu, jedna za příběh a jedna za moderní pojetí. Jde skutečně o moderní animovaný snímek, který by vás měl uchvátit. Navíc silný sociologický, ekonomický a environmentální příběh. Částečně trochu doják, ale ocení skutečně jen ti, kteří již své dítko mají. Celkově skvěle funguje a řekl bych nedoceněné. 9/10(19.4.2016)

 • B-Boy1
  ***

  70% ... Nádherná animácia, no nejak výraznejšie ma to neoslovilo. I keď na pozadí hľadania otca film zabŕda do serióznejších tém a dáva do kontrastu jednoduchý život niekde na vidieku a hektický život mesta, korporativizmus, skazenú spoločnosť, technologický pokrok, nezamestnanosť, preľudnenosť, militarizáciu, atď.(19.2.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace