Chlapec a svět

Animovaný

Brazílie, 2013, 80 min

Alê Abreu

Alê Abreu

V jednoduchosti bývá někdy krása. Tvůrci tohoto neskutečně milého a napaditého filmu se to povedlo zužitkovat k naprosté dokonalosti. Famózní animace a hřejivý příběh, jež pohladí po srdci a zároveň zamrazí na zádech spíše dospělé než dětské osazenstvo.(21.3.2016)

• SiMMaS

Já to jaksi nežeru. Film mě nebavil a myslím si, že na sdělení stejné zprávy by mu stačilo bohatě i 30 minut.(24.1.2016)

Kouzelná sonda do průmyslové Brazílie s lehkým znechucením autora s moderní civilizací, která ovšem u mě nedokázala udržet pozornost a ačkoliv grafický styl rozhodně má své přednosti, je dle mého názoru nevhodný pro celovečerní film a pro potřeby něčeho kratšího by ovšem stačil bezpochyby...6/10(24.9.2016)

70% ... Nádherná animácia, no nejak výraznejšie ma to neoslovilo. I keď na pozadí hľadania otca film zabŕda do serióznejších tém a dáva do kontrastu jednoduchý život niekde na vidieku a hektický život mesta, korporativizmus, skazenú spoločnosť, technologický pokrok, nezamestnanosť, preľudnenosť, militarizáciu, atď.(19.2.2016)

Jedině za 5 a nic jiného. Kdo nedocenil není moje krevní skupina. Dvě hvězdy za animaci, jedna za hudbu, jedna za příběh a jedna za moderní pojetí. Jde skutečně o moderní animovaný snímek, který by vás měl uchvátit. Navíc silný sociologický, ekonomický a environmentální příběh. Částečně trochu doják, ale ocení skutečně jen ti, kteří již své dítko mají. Celkově skvěle funguje a řekl bych nedoceněné. 9/10(19.4.2016)