Neprůbojný úředník Julien Picard (Jean Lefebvre) je vyslán ředitelem Bachelierem (Julien Guiomar) na Mauricius, aby uzavřel smlouvu na kreolskou konzervovanou bujabézu. V letadle se seznámí s výhercem loterie a zájezdu Henrim Bergerem (Henri Guybet) a specialistkou na paranormální jevy Marie-Louisou (Renée Saint-Cyr). První večer na ostrově stráví společně a oba muži po vypití většího množství alkoholu znectí svou potřebou totem domorodé modly. Od této chvíle zažívají Henri s Julienem zvláštní pocity včetně kinetických schopností a levitace, což vše využijí po návratu do Paříže ve svůj prospěch. (curil)

p.a.douch

Tak tohle byla komedie u které jsem se nesmál. I přes přítomnost známých francouzských herců (Lefebvre, Guiomar, Ceccaldi, Castelli), mě tento film vůbec nebavil. Možná měl v roce 1978 na Francouze zabrat jako reklama na návštěvu Mauricia, ale jako film to u mě stálo za prd. A přitom Lautner by zkušený režisér a v té době měl za sebou již dost úspěšných filmů. Jednu hvězdu dávám za scénu s au pair ve sprše, to bylo to jediné co mě na filmu zaujalo. ()