poster

Princezna a písař (TV film)

 • anglický

  Princess and the scribe

  (festivalový název)
 • Slovensko

  Princezná a pisár

Pohádka

Česko, 2014, 81 min

 • swamp
  ***

  Taková docela příjemně pohádková pohádka, která neurazí, ovšem ani nijak zvlášť nenadchne. Nejvíc ji však kazí některé rádoby 'cool' kaskadérské a podobné vložky. Holt, asi je potřeba "omlazovat" ten look, ale mně se to nelíbí.(9.1.2015)

 • cielnyl
  ***

  Tato pohádka nenudí a snaží se být vtipná. Někdy to však hraničí až s trapností.(25.12.2014)

 • Snorlax
  ****

  Maroš Kramár byl krásně hnusný, hlavní dvojici to slušelo, dobro s humorem zvítězilo nad zlem a Nárožný dělal kocoura.(24.12.2014)

 • borsalino
  *

  Když smícháte nevěrohodný příběh a jalové dialogy do podivného nového subžánru "akční pohádka", vyjde z toho Princezna a písař. Opět mi to připomnělo ostatní novodobou českou produkci, zaměřenou čistě na formu, kdy si divák zapamatuje několik scén, ale za dvě hodiny není schopen říci, o čem to bylo. A bylo to o něčem? Divák se zjednodušuje, filmové produkty se zjednodušují a podbízivé popisky se pokouší diváka nalákat "dobrodružná pohádka vyprávěná s humorem a s hrdiny, kteří Vám budou blízcí", aby nakonec poznal, že zase naletěl. Díky, ale tímhle parníkem za Vánoční pohodou nepojedu.(24.12.2014)

 • kareen
  ***

  Já nevím, asi mám divný vkus, ale mně se Princezna a písař líbila ze všech vánočních pohádkových novinek asi nejvíc. Jasně, na obvyklou, konzervativní pohádku tam bylo trochu víc moderny, ale příběh se mi celkem líbil a co je hlavní, mezi ústřední dvojicí to příjemně jiskřilo a na to já vždycky slyším. Mezi nějaké velké sváteční klasiky si ji sice určitě nezařadím, ale na jeden příjemně strávený podvečer to stačilo.(28.12.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace