Princezna a písař (TV film)

Princess and the scribe

(festivalový název)

Princezná a pisár

Pohádka

Česko, 2014, 81 min

Tak zabavilo mě to a párkrát jsem se zasmál, ale jinak, objektivně řečeno, to moc dobré nebylo. Scénář by v místech potřeboval rozšířit a v místech úplně předělat. Některé pasáže jsou totiž moc zkráceně-umělé (čti třeba nevěrohodné), jiné zase skoro až debilní.(24.12.2014)

Řemeslně skvěle odvedená práce, zvláště kostýmy a lokace zaslouží pochvalu. Obsazení také příjemné ale co vázne hrozně moc je příběh a jeho vyprávění a kvůli němu nemůžu hodnotit jinak než průměrem a to je docela škoda.(24.12.2014)

Z vánočních pohádek 2014 tohle byl nejmenší průser. Především díky přijatelné hlavní dvojici.(4.2.2015)

POHÁDKA? To těžko. Nejvíc mi vadily nesympatické postavy (především ošklivá a necharismatická princezna), absence kouzel, slušného příběhu a všech těch známých aspektů, které dělají pohádku pohádkou. Na Princezně a písaři se mi nejvíc líbil Kramár, který záporňáka ztvárnil víc než uspokojivě a Ruml jako český-perský princ také obstál. Na závěr bych dodal, že je to lepší než předchozích Dvanáct měsíčku od Janáka, takže možná to příště bude ještě lepší.(25.12.2014)

Žádný zázrak, že bych si to toužil shlédnout znovu a znovu, to teda není. Ale v dnešní bídě české pohádkové tvorby to ujde.(28.12.2014)