Přeludy

Melanie Jones

Kostýmy:

Leah Butler
  • tron

Ojoj, tak toto bolo veľmi slabé. Je pravda, že vinohradníckych hororov nie je na svete veľa, ale to, že sa nejaký raz za sto rokov objaví ešte automaticky neznamená, že si ho treba vážiť. dvojnásobne ak má takúto rutinnú réžiu, úplne nezaujímavý scenár plný očakávaných klišé a mdlý kasting, v ktorom je najlepší Jim Parsons.(14.1.2017)

Naprcaná a vyděšená. Obojí postihne sympaťandu Islu Fisher v hororu, který možná dorazí i do našich kin. Jestli se tak ale stane, bude to překvapení, vzhledem ke komornímu zabarvení tohoto snímku. Filmu by možná rovnou slušel formát dvd. Ale pozor, to neznamená, že nemá svoje kvality. Rozhodně je má. Hrdinka Eveleigh se odstěhuje do Prdelákova, kde se se svým manželem věnuje vinici, a je těhotná. Najednou je ve svém domě svědkem paranormálních jevů, které mají stoupající tendenci. A jestlipak víte, co asi tak vidí? Můžu vás ujistit, že nevidí sadu negerských pér v řadě za sebou, nevidí ani Moniku Štikovou, jak si s jinou ženou lížou frndy, dokonce ani nevidí pokus udělat z Leoše Mareše heterosexuála. Vidí postavu v kápi a věci v jejím domě žijí svým vlastním životem. Halušky jsou přisuzovány hormonální nerovnováze a také se může jednat o následky posttraumatického syndromu. Je to totiž už rok, co byla přímou účastnicí autonehody, při které zemřelo cizí dítě. A právě její nevysvětlitelné přeludy mohou mít úzkou spojitost s touto tragickou událostí. Bylo mně jasné, že film nebude žádná velká drasťárna. A tak bylo nutné do hlavní role nasadit herečku, která bude dobře hrát, bude se na ní pěkně koukat a myšlenkově bude několikrát za film divákem opíchána. A tohle všechno Isla Fisher v pohodě splňuje. Hlavní roli v hororu ještě nehrála. Do dalších rolích byli vybráni také snesitelní herci. Anson Mount jako její manžel zmužněl od dob zavrhovaného karaoke s Britney Spears, Eva Longoria v roli kámošky má ve filmu jen pár sekvencí, ale na obličej bych jí nakydal zkrášlující a lepší krém, než ten, který pořád v reklamách propaguje, nepřehlédnutelná je i zajímavá sexice Gillian Jacobs, příznivci seriálu Teorie Velkého třesku uvítají účast Jima Parsonse v roli gynekologa, je k vidění v jiné roli, než ve které dosud působil. Největší herecký prostor měla Isla, která prakticky nesleze ze scény. Film z větší části příjemně a lehounce vyvolává strašeníčko i mrazeníčko v zádech. Divák snadno podlehne, že se jedná o prokletý dům plný zlých a temných sil. Říkal jsem si, že Kevin Greutert přece jen není typem režiséra, který by si vystačil s prokletým domem a duchy. A taky že ne. Celou dobu diváka uvádí v omyl a připravuje jej na pointu, kterou sice (možná) prokouknete z její části, ale úplně celou hned tak ne. Vyvrcholení filmu je vynikající a sofistikované. Bavilo mě, jak ta skládačka, se kterou si dal scénář práci, do sebe pěkně zapadla. Režisér v závěru přece jen přitvrdí a drastičtější rozměr se dostaví. Horůrky z produkce Jasona Bluma mě baví. Greutert si udělal i střih filmu, hororová kamera hororového specialisty Michaela Fimognariho se film od filmu lepší. Jediným problémem zůstává, jestli tenhle "malý" film může obstát v kině. Jestliže ale pičoidní distributor posílá do kin polské a bulharské dokumenty, které navštíví leda tak uvaděč, nevidím překážku, proč by kino podzim nemohl být právě ve znamení tohoto kvalitně vymyšleného i natočeného hororu, byť s nenápadným rozměrem. 90%(27.10.2015)

Představte si, že čekáte dítě, máte vidiny, jste přesvědčeni, že v domě straší a Vaše okolí si myslí, že jste přecitlivělý blázen.... Tak tohle se stalo hlavní postavě v novém horroru "VISIONS" Co je docela zvláštní, že v horroru si zahrály i takové seriálové hvězdy jako Eva Longoria (Zoufalé manželky) nebo Jim Parsons (Teorie velkého třesku). Docela to ušlo. Hodnotím 50%. Kdo viděl horror Uvnitř z roku 2007, tak Visions je na podobné téma, ale v hóóóooodně slabší verzi...(28.10.2015)

• *CARNIFEX*

Potom čo je Eveleigh priamou účastníčkou ťažkej autonehody pri ktorom zomiera malé dieťa, nadobúda jen manžel David presvedčenie, že v jej počiatočnom stave tehotenstva, bude najlepším riešením zmena prostredia. Z mnoha možnosti, ktoré sa manželom naskytli, padá voľba na krásny dom uprostred viníc. Keď už sa zdá, že Eveleigh opätovne nadobúda stratenú sebadôveru, nastáva v jej živote k ďalšej traumatizujúcej skúsenosti. Počas noci ale i dňa ju začínajú prenasledovať rôzne hrôzostrašné vidiny vďaka ktorým stráca prehľad o tom, čo je realita a čo sen. Ako tu už ale býva zvykom. Všetko má svoje príčiny. Nikdy som nebol a nikdy ani nebudem nadšený zo snímkov, ktoré sa čisto spoliehajú na efekt "zvuku". Síce vás občas mikne, no faktom ostáva, že je to lacná náhrada toho, čo divák od snímku naozaj očakáva. V podstate by sa dalo povedať, že samotný tvorcovia šetria na tom, čo má horor obsahovať. Proste a jednoducho povedané - OJEB. No a presne takýto je "Visions". Za veľa peňazí Vám aj tak nič nepredvedie. Ja osobne sa môžem z vysoka vysrať na herecké obsadenie, myšlienku, prostredie či pekný dom, keď nedostanem to, čo od hororu očakávam najviac. Nie, že by sa občas nepohli nejaké stoličky, ale pre mňa je to žalostne málo. Záver bez prekvapenia síce ponúka celkom vydarené "DeJavu", ktoré kadečo vysvetlí, no aj tak to nezmení môj názor, že tento mysteriózny thriller v žiadnom prípade nie je hororom, a už vôbec si nezaslúži vyššie hodnotenie ako je - 50%(21.10.2015)

• darkrobyk

Bubufilm o neklidném domě se v závěru změní v boj o život. Tři čtvrtiny jsou velmi průměrnou béčkovou duchařinou, kde nefunguje ani atmosféra, ani napětí, ani efekty - lekačky typu třísk, bum, prásk nemusím (tohle bych v kině vidět nechtěl - vyhozené peníze). Celou dobu jsem se rozhodoval mezi odpadem a jednou hvězdou, jelikož pošahané blbky, kterým nikdo nevěří, mi pijou krev. Speciální efekty k smíchu, to by zvládl i největší amatér. Herecké výkony mizerné, postavy nesympatické. Hudba (krom třískání) dobrá, kamera obstojná, leč jen konec mě přinutil přihodit hvězdu navrch.(6.11.2015)