Přeludy

Melanie Jones

Kostýmy:

Leah Butler
  • maddy

Ten Greutert je z roka na rok horší. Po jednom jeho prekvapivo dobrom filme Saw VI, ktoré ako jediné pokračovanie z tejto nekonečnej série bolo skutočne funkčné, prišiel s nemastný neslaným Saw 3D, následne minulý rok s podpriemernou jednohubkou Jessabelle a teraz svoj kvalitatívny prepad zakončuje s Visions. Visions sú presne ten typ hororu, ktorý z duše neznášam. Greutert sa tu totiž nesnaží budovať nijakú atmosféru alebo napätie a strach (ak sa to tak dá vôbec nazvať) sa snaží navodiť iba ľakačkami. Proti tým síce nič nemám pokiaľ sú skutočne funkčné a použité v rozumnej miere. Greutert však používa tie najprimitívnejšie metódy – postava jednoducho je v dome a do toho sa jej niekto, niečo nepodstatné zjaví, divákovi je úplne jedno čo, akurát sa v tom momente spustí asi tak o 200% hlasnejšia hudba/zvuk oproti predošlému dianiu. A to je celé, čím by Visions chceli byť hororom. Keď si k tomu ešte prepočítam Islu Fisher, ktorá nie je schopná dôveryhodne zahrať ani otvorenie dverí, tak aj tých osemdesiattri minút sa zdá priveľa. Sterilný, otravný, rádoby horor. CELKOVO: 1* (2/10)(6.11.2015)

Pokud by ste měli říct jméno momentálně nejprůměrnějšího tvůrce hororů posledních let, je jím bez pochyb Kevin Greutert.Příběh sice nahání hrůzu, atmosféra je slušná a lekaček je dost, ale celý je to předvídatelný jako prase a strašně unyle odehraný i zrežírovaný.Nadpřirozený filmy sice občas nemusí dávat smysl, ale tenhle děj byl při finální pointě v celku ichtilní.Předchozí režisérův počin Jessabelle mě bavil mnohem, mnohem víc.Přesto si Visions dokážou pořád udržet průměrnou laťku.Až dostane Greutert víc peněz, dobrou lokaci a nasranýho ducha, bude to bomba.50%.(29.10.2015)

• S.Quentin QUALE

Minule fofrkára, teďka těhotná.....dáme tipovačku, čehož se od Kevina Greuterta dočkáme příště?(29.10.2015)

• Wacoslav1

Další rádoby horor pro vystrašenou mládež. To už snad ani nestojí za to komentovat. Hodnocení postačí.15%(13.11.2015)

Naprcaná a vyděšená. Obojí postihne sympaťandu Islu Fisher v hororu, který možná dorazí i do našich kin. Jestli se tak ale stane, bude to překvapení, vzhledem ke komornímu zabarvení tohoto snímku. Filmu by možná rovnou slušel formát dvd. Ale pozor, to neznamená, že nemá svoje kvality. Rozhodně je má. Hrdinka Eveleigh se odstěhuje do Prdelákova, kde se se svým manželem věnuje vinici, a je těhotná. Najednou je ve svém domě svědkem paranormálních jevů, které mají stoupající tendenci. A jestlipak víte, co asi tak vidí? Můžu vás ujistit, že nevidí sadu negerských pér v řadě za sebou, nevidí ani Moniku Štikovou, jak si s jinou ženou lížou frndy, dokonce ani nevidí pokus udělat z Leoše Mareše heterosexuála. Vidí postavu v kápi a věci v jejím domě žijí svým vlastním životem. Halušky jsou přisuzovány hormonální nerovnováze a také se může jednat o následky posttraumatického syndromu. Je to totiž už rok, co byla přímou účastnicí autonehody, při které zemřelo cizí dítě. A právě její nevysvětlitelné přeludy mohou mít úzkou spojitost s touto tragickou událostí. Bylo mně jasné, že film nebude žádná velká drasťárna. A tak bylo nutné do hlavní role nasadit herečku, která bude dobře hrát, bude se na ní pěkně koukat a myšlenkově bude několikrát za film divákem opíchána. A tohle všechno Isla Fisher v pohodě splňuje. Hlavní roli v hororu ještě nehrála. Do dalších rolích byli vybráni také snesitelní herci. Anson Mount jako její manžel zmužněl od dob zavrhovaného karaoke s Britney Spears, Eva Longoria v roli kámošky má ve filmu jen pár sekvencí, ale na obličej bych jí nakydal zkrášlující a lepší krém, než ten, který pořád v reklamách propaguje, nepřehlédnutelná je i zajímavá sexice Gillian Jacobs, příznivci seriálu Teorie Velkého třesku uvítají účast Jima Parsonse v roli gynekologa, je k vidění v jiné roli, než ve které dosud působil. Největší herecký prostor měla Isla, která prakticky nesleze ze scény. Film z větší části příjemně a lehounce vyvolává strašeníčko i mrazeníčko v zádech. Divák snadno podlehne, že se jedná o prokletý dům plný zlých a temných sil. Říkal jsem si, že Kevin Greutert přece jen není typem režiséra, který by si vystačil s prokletým domem a duchy. A taky že ne. Celou dobu diváka uvádí v omyl a připravuje jej na pointu, kterou sice (možná) prokouknete z její části, ale úplně celou hned tak ne. Vyvrcholení filmu je vynikající a sofistikované. Bavilo mě, jak ta skládačka, se kterou si dal scénář práci, do sebe pěkně zapadla. Režisér v závěru přece jen přitvrdí a drastičtější rozměr se dostaví. Horůrky z produkce Jasona Bluma mě baví. Greutert si udělal i střih filmu, hororová kamera hororového specialisty Michaela Fimognariho se film od filmu lepší. Jediným problémem zůstává, jestli tenhle "malý" film může obstát v kině. Jestliže ale pičoidní distributor posílá do kin polské a bulharské dokumenty, které navštíví leda tak uvaděč, nevidím překážku, proč by kino podzim nemohl být právě ve znamení tohoto kvalitně vymyšleného i natočeného hororu, byť s nenápadným rozměrem. 90%(27.10.2015)