Inkarnace

Inkarnácia

Thriller / Horor

USA, 2016, 86 min

• Wacoslav1

Další nehororová blbost u který se vůbec divím, že to má někdo odvahu nacpat do kin. Já bych naštěstí na nic takovýho nešel, takže jsem z obliga. Za Eckharta a krátkou stopáž jde aspoň jedna hvězdice.20%(16.12.2016)

• LIVINGDEAD

Popravdě, už mne takové filmy nudí. Někdo je posledlý, dotkneš se ho a démon je v tobě... Napětí skoro žádné....a zase minulost, vzpomínky, rodina a hnusák, který si hraje na zachránce lidstva.... prostě ohrané.(17.12.2016)

Nemuselo by to být špatné, ale z nějakého záhadného důvodu nic nefunguje jak má. Film člověka do děje prostě nevtáhne, atmosféra se nedostaví, napětí nebo úlek nehrozí. Jak to celé dopadne člověk ví skoro od začátku a bohužel postavy jsou tak nezajímavé, že mi bylo srdečně jedno, jak dopadnou. Jedinej Aaron se statečně držel, ale ani jeho postava mě zrovna 2x nechytla. V kině nás bylo asi tak patnáct a za celej film jsem neslyšel , že by se někdo leknul. Upřímně většina osazenstva, včetně nás, film prokecala a když jsme chytali asi desátej výtlem, tak nám naplno došlo, že tohle opravdu děsit nebude. Ale na jedno kouknutí to ujde. S těžkou bídou 3*(19.12.2016)

Aaron Eckhart mě v krátké době podruhé zrovna moc nenadchl. Přijde mi strašně nevýrazný a to zde měl poměrně velký prostor, ale sám se svou postavou zaujmout nedokázal, přestože i ta postava tím jak je pojatá sama o sobě zajímavá je, ale v podání Eckharta se to ztrácí. Jinak fajn film, zase trochu jinak pojato vymítání. Jenže to, že se s těmi představami (démony) v podstatě fackuje, mlátí a je svým způsobem na jejich úrovni, dělá si tam co chce, tak tím vším to vypadá dost bídně. Jinak hudba, vizuál se mi líbily, mělo to i spád, ale scénářově je to takové zkratkovité, spíše jakoby to měl být minipříběh povídkové antologie a ne film, do kterého je to nataženo. Obě dvě hlavní herečky se mi líbily, ale smůlu mají v tom, že nemají co hrát, krom postávání, sezení a sem tam nějakého slova. Takže to celé na mě působí jako rychlokvaška, ale pořád slušně koukatelná, nenudil jsem se a v zásadě i přes ty všechny výhrady se mi to líbilo.(18.12.2016)

• Psychor

Jakožto největší hororový expert na csfd.cz pochopitelně zhlédnu drtivou většinu hororů mnohem dříve než obyčejný hororový divák. Mnohdy se k danému hororu dokonce dostanu ještě před oficiální premiérou, což byl případ právě snímku Incarnate. Se svým odborným komentářem tedy přicházím v několikadenním předstihu, čímž mnoha fanouškům dobrého hororu nepochybně ušetřím čas i peníze. Od Incarnate jsem nečekal žádné zázraky, jelikož dobře vím, režisér Brad Peyton viděl hororový žánr pouze z rychlíku, a jak je vidno, má fundovaná prognóza se opět do puntíku vyplnila. Incarnate zaujme pouze neotřelou příběhovou premisou, jež však ve výsledkupředstavuje krajně nezdařilý pokus o propojení snímků Insidious a Inception. Horor samotný nedokáže postrašit ani vylekat. Nepovedla se ani práce s tempem, které je místy neadekvátně pomalé a jindy naopak přechází až ve zběsile akční pěstní souboje. Postavy jsou vesměs nesympatické a povětšinou velmi jednoduše vykreslené. Herecké výkony sotva průměrné a ve scénáři se navíc vyskytují četné logické díry. Ostřílený hororový divák bude rád, když během projekce nezačne usínat nudou. Uděluji pouze jednu silnější hvězdu a kárám diletanství distributorů. Nejlepší horory roku 2016: Unfriend, Under the Shadow či Blair Witch se do českých kin nedostanou, ale naprosté hororové braky typu Incarnate ano?(14.12.2016)