Sovietsky tajný experiment, ktorý mal slúžiť na paralyzovanie armády imperialistického nepriateľa socializmu rozšírením agresívnej smrteľnej nákazy (kódové meno Zaraza) sa vymkol spod kontroly a musel byť ukončený. Vinou súdruha neznámeho vojaka sa zvyšná vzorka bojového plynu dostala pod falošným označením dymovníc do konvoja inváznych vojsk varšavskej zmluvy smerujúceho na územie Slovenska. O niekoľko rokov neskôr sa tento plyn použije pri rutinnom stredoškolskom brannom cvičení a nakazí nič netušiacich študentov. Malá skupinka žiakov bojuje o prežitie, ich jediným problémom však nie sú len agresívni nakazení spolužiaci, ale aj školník (bývalý dôstojník SPECNAZ), ktorý sa snaží za každú cenu zabrániť hroziacej medzinárodnej blamáži. (oficiální text distributora)

Dale

Nemám rád amatérske filmy, no vzhľadom na rozpočet a slovenské podmienky, je to vydarený kúsok. Nebyť tých príšerných nehereckých výkonov väčšiny zúčastnených a toho, že im často to ich mumlanie nebolo rozumieť (viac postáv si zaslúžilo predabovať), bolo by to o hviezdu viac. Ešte sa vyvarovať niektorých debilných momentov v scenári (tatko plukovník na vrtuľníku; väčšina toho, čo stváral školník a snaha pošuka zabiť spolužiačku za črep v ksichte) a bola by to pecka ako Braindead. Krvavé scény boli zvládnuté špičkovo a zároveň zábavne, klobúk dole. A kostýmčeky báb s krátkymi sukničkami a patrične skrátenými pionierskymi košielkami boli tiež veľmi fajn. ()

Lacike

Mam rad filmy o zombiekoch, ale nie v takomto trashovom prevedeni. Jednu hviezdicku davam zato, ze na amatersky film natoceny na kolene to ma solidne triky, kameru, strih a celkovo rôzne rekvizity, ktore sa tvorcom podarilo zohnat. Nadsenie vsetkym zucastnenym evidentne nechybalo. Druhu hviezdicku davam za odvahu natocit v nasich koncinach zombie zanrovku a zaroven za to, ze sa im to po rokoch podarilo dat dokopy. Bohuzial ako celok to nie je nic extra a mna to nebavilo. Nie je to cielene zabavne a ani to nie je natolko mizerne, aby to bolo vtipne na ukor tvorcov. Po prvotnom nadseni, ze sledujem slovensky zombie film to proste bolo pre mna väcsinou iba nudne. Mozno keby si tvorcovia okrem technickej stranky dali zalezat aj na scenári alebo aspon na poriadnych hlaskach, ktore tu uplne absentuju. Ten neustaly drsnejsi slovnik vsetkych postav to nevynahradi. Skôr naopak. Po chvili to pôsobilo otravne. Rovnako ako Blavacky prizvuk a račkovanie viacerych strnulych ochotnikov v hlavnych ulohach. Vysledok je tuctovy zombie film vhodny hlavne pre fanusikov trashu. Najväcsie WTF je, ze to vysielala STV. :))) 5/10. ()

Radko

Metaforická myšlienka príbehu je super. Zavrieť školy obrovskými kovovými reťazami. Nákaza, šíriaca sa z ich vnútra sa predsa nemôže dostať za brány týchto desu plných inštitúcií! Veď čo iné je stredná škola, ako nebezpečná infekčná liaheň, plná učiteľov - psychopatov? Väčšina z nich sa snaží natlačiť do hláv študentom len sračky obhajujúce systém. Namiesto toho aby s nimi riešili pubertu - iniciačné obdobie prechodu z detstva do spoločnosti žien a mužov. Iná možnosť, ako radikálny krvavý rozchod s drvivou väčšinou mučiteľov - učiteľov a školníkov - sadistov, jednoducho nie je. Spolužiakom často už tiež niet pomoci. Ich normálnosť zmizla v dôsledku infekcie, naočkovanej v škôlke a na základke. Realizácia sa ale zameriava skôr na pobavenie mládeže, ktorá sa primárne chce baviť čiernym humorom, je filmovo zbehlá alebo sa aspoň baví videami z youtubu. Preto sa vymysleli kreatívne spôsoby odstraňovania nakazených učiteľov i žiakov. No hneď ako sa dej dostane za brány školy, realizácia viazne. Či už ide o podivne nakrútený úvod filmu v ZSSR alebo záver v znamení stíhačiek. Zo základnej charakteristiky hororu: strachu a príjemného napätia vo filme neostalo temer nič. Ostal jazyk mládeže plný vulgarizmov, sexy zväzácke sukničky a mrknutia na tých, čo radi horory. A v úvode spomenutý metaforický presah. ()

gogo76

Je to amatérsky film hŕstky nadšencov a tak k nemu trebalo aj pristupovať, aspoň som si to nahováral. Po niekoľkých minútach som však nevydržal a začal kritizovať úplne všetko. Lacný zombie príbeh beriem ok, ale retro návrat v čase neurobíš len záberom na BB puding, pioniersku uniformu či tesný pršiplášť, ktorý pre bujné kozenky nie a nie zapnúť...Všetko je tu tak neprirodzene umelé, strojené - každý pohyb, slovo, každé gesto , jednoducho všetko. "Herecké" výkony absolútne strašné, tak na úrovni nejakej školskej besiedky, katastrofálne dialógy, ktoré ešte viac ubíja ich nezrozumiteľnosť. Titulky by iste ocenil nielen český divák, ale i ten slovenský a to by sa stávať nemalo. Každý z nich si niečo hundre, neartikuluje, neotvára hubu naplno, mnohí z nich majú nejakú rečovú vadu...Vulgarizmy režú uši, sú neprirodzené a vždy keď zazneli, cítil som pichnutie nožom...Celý čas som čakal aspoň na jeden presvedčivý výkon, ale nič. Asi najlepšie z toho vyšiel ruský školník. V rámci "amaterizmu" ide možno o dobrý film, ale náhodný divák, ktorý na film natrafí večer na STV čaká FILM. A z tohto môže nepripraveného a neinformovaného diváka normálne jebnúť. Dve hviezdy dávam za dobrý nápad a snahu. Ja viem, že za 20 000 eur neurobíš dieru do sveta, ale presvedčivý herecký výkon a artikulácia nestojí nič, len trocha snahy a obetavosti navyše. Jednoducho všetko, čo mi na filme vadilo nebolo o peniazoch. 40%. ()

Big Bear

Beru to jako amatérskou záležitost. Musela bejt asi prča si v tom zahrát :-). A ačkoliv většina efektů byla dost amatérská včetně zombies, občas jsem musel uznat, že se sem tam nějaká scéna povedla. Ke konci to už bylo bohužel trochu dlouhé a nepomohly tomu ani ty digitální efekty v závěru. A víte co se mi na filmu líbilo nejvíc? Úvodní zpracování titulků. Za mně je to tedy za jeden virový granát. * ()

• Děj je zasazen do roku 1985, ale několikrát je tu v přímém záběru počítač Amiga 500 (a to i na plakátu na zdi), který přišel na trh až v roce 1987, a který navíc nikdy nebyl ve vybavení socialistických škol. (Stejšn)
  • V Hankinej spálni si na jednom z časopisov môžeme všimnúť americkú speváčku Britney Spears. (GTS_PUNK)
  • Natáčalo sa v Pezinku v hale na opravu tatroviek, v základnej škole vo Svätom Júre a na Záhorí pri bunkroch z druhej svetovej vojny. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)