Magický hlas rebelky

(festivalový název)

Magický hlas rebelky

Dokumentární

Česko, 2014, 90 min

Marty si vážím za její postoje, mám ji rád za její hlas a za to, že zůstala normálně svá, bez hvězdných manýrů. Mám na ni osobní vzpomínku z 89., kdy zpívala nám všem. Mám ještě dřívější vzpomínku na jejího otce Jana Kubiše Římana, ke kterému jsem jako kluk chodil do ordinace. Takže asi ty hvězdy patří víc jí a také trochu dokumentu. Viděno v rámci Challenge Tour 2015.(14.4.2015)

Martu Kubišovou mám hodně ráda, její písničky mám naposlouchané, dokumenty o lidech mě také baví a Sommerová je kvalitní dokumentaristka. Ten film měl všechny předpoklady. Neříkám, že mě nebavil, že jsem se nedozvěděla spoustu zajímavých věcí, ale že by mnou pohnul, to se tak úplně nestalo.(28.9.2015)

Prvoplánovitá a tolik populární obžaloba socialismu se nekonala a to je dobře. Místo toho jsem viděl poměrně zajímavý dokument o skvělé ženě, která se nenechala semlít dobou a stála si za svým. Naprosto mne dostal její povzdech, že 45 let slibuje lidu, že se k němu vrátí vláda a ono pořád nic. To je v dnešní době hodně odvážné a já jen doufám, že ji nepotká polistopadový osud podobně kázajícího Karla Kryla - http://www.karelkryl.cz/s146-zeme-lhostejnost.html(2.12.2014)

Krásný dokument o krásně ženě, báječné zpěvačce a podělané době.(17.11.2014)

Skvostný dokument, pečlivě sestříhaný z archivních materiálů a záběrů ze současnosti, které se chytře prolínají a utvářejí velmi komplexní obraz osobnosti zpěvačky, herečky a bojovnice za svobodu Marty Kubišové. Film se každému tématu věnuje tak akorát, nic v něm nechybí a zároveň nic nepřebývá. Hlavní protagonistka v něm přitom není glorifikována, možná i proto, že skromná Marta Kubišová se ohlíží za svým životem s nadhledem a vtipem, přestože jí často do smíchu nebylo. Velice zdařilý snímek a jeden z nejpovedenějších a řemeslně nejprofesionálnějších českých dokumentů za poměrně dlouhou dobu. Jsem v podstatě nadšený, přestože jsem toho o paní Kubišové moc nevěděl a její písničky jsem znal asi dvě. A teď si představte, jak musí asi film působit na její fanoušky a fanynky.(6.7.2014)

• - Snímek měl nesoutěžní premiéru na 49. filmovém festivalu v Karlových Varech, kde získal Cenu diváků, což je pro dokument neobvyklé. (Terva)

• - K získání prostředků na dokončení filmu se producenti rozhodli získat peníze pomocí tzv. crowdfundingu. To znamená, že se peníze snaží nasbírat po menších či větších částkách výměnou za podepsané CD, pozvánku na premiéru nebo uvedení v titulcích filmu. Peníze, které tvůrci vybrali, by chtěli použít na úhradu archivních záběrů a archivní hudby, bez nichž nebylo možné tento film natočit. (Zdroj: a-company.cz) (VášaVF)