poster

Magický hlas rebelky

 • anglický

  The Magic Voice of a Rebel

  (festivalový název)
 • Slovensko

  Magický hlas rebelky

Dokumentární

Česko, 2014, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • triatlet
  *****

  MFDF 27.10.2014 Očekávaný formát - sestřih nejúspěšnějších songů a "mluvících hlav" mě nezklamal, naopak postupně jsem měl opakovaně husinu (Modlitba pro Martu se neomrzí; Aneta - Marta - Sidonie; Fero Fenič), ale upřímně jsem se i zasmál (Hutka - maiosté - hokejisté:-).(27.10.2014)

 • Katullka
  *

  už jsem byla blízko odpadu a to nic proti Martičce.(19.2.2015)

 • Madsbender
  ***

  Priemerný a jednostranný dokument o veľkej speváčke a osobnosti. Mal by som len jedinú otázku - chodia dnes ľudia na vystúpenia Kubišovej ako na koncerty, alebo politickú pripomienku? 70%(5.12.2014)

 • Filmmaniak
  ****

  Skvostný dokument, pečlivě sestříhaný z archivních materiálů a záběrů ze současnosti, které se chytře prolínají a utvářejí velmi komplexní obraz osobnosti zpěvačky, herečky a bojovnice za svobodu Marty Kubišové. Film se každému tématu věnuje tak akorát, nic v něm nechybí a zároveň nic nepřebývá. Hlavní protagonistka v něm přitom není glorifikována, možná i proto, že skromná Marta Kubišová se ohlíží za svým životem s nadhledem a vtipem, přestože jí často do smíchu nebylo. Velice zdařilý snímek a jeden z nejpovedenějších a řemeslně nejprofesionálnějších českých dokumentů za poměrně dlouhou dobu. Jsem v podstatě nadšený, přestože jsem toho o paní Kubišové moc nevěděl a její písničky jsem znal asi dvě. A teď si představte, jak musí asi film působit na její fanoušky a fanynky.(6.7.2014)

 • Enšpígl
  ****

  Marta Kubišová je u mě v top 10 žijích Čechů, pro její morální zásadovost a ohromnou ženskou sílu, kterou jsme jen tak mimochodem cítil i z tohoto dokumentu. Mrzí mě, že jsem v době premiéry tohoto dokumentu neměl čas jít na Magický hlas do kina, abych podpořil práci Olgy Sommerové, ale nakonec jsem se s dokumentem potkal a jsem za to rád. Dokument se nezabývá detaily (rodina, partneři, atd. ) ukazuje průběh života Marty Kubišové s tím, že největší pozornost se dostává těm nejzásadnějším událostem v Martině životě (Golden Kids a normalizace), možná mě zde chybí i větší lidská pestrost, která by se vyjadřila k Martě v daném období. Přijde mě to, že dokument je určen víc pro lidi, kteří Martin osud již znají než pro lidi, kteří ho touží poznat, ale i tak má velký význam, protože za těch 90minut si může každý udělat obrázek na ženu, která má krásnou duši, pro kterou byli zásadní lidský hodnoty víc než kariéra a která je lidskou ozdobou naší země.(30.8.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace