Magický hlas rebelky

(festivalový název)

Magický hlas rebelky

Dokumentární

Česko, 2014, 90 min

Priemerný a jednostranný dokument o veľkej speváčke a osobnosti. Mal by som len jedinú otázku - chodia dnes ľudia na vystúpenia Kubišovej ako na koncerty, alebo politickú pripomienku? 70%(5.12.2014)

MFDF 27.10.2014 Očekávaný formát - sestřih nejúspěšnějších songů a "mluvících hlav" mě nezklamal, naopak postupně jsem měl opakovaně husinu (Modlitba pro Martu se neomrzí; Aneta - Marta - Sidonie; Fero Fenič), ale upřímně jsem se i zasmál (Hutka - maiosté - hokejisté:-).(27.10.2014)

• honajz

Jako dospívající jsem chodil do Českého rozhlasu Brno si od jedné milé a statečné paní půjčovat desky Marty Kubišové, i když to bylo zakázáno, a tak jsem doma měl komplet její diskografii na magnetofonových kazetách. Ne všechny písničky se mi líbily, mnohé však byly skvělé. Po listopadu se nedalo divit, že zpěvačka zkusila comeback, že se zapojila do charity apod. Dokument mi však nic moc nového nepřinesl - nedozvěděl jsem se nic o jejím sporu s Vondráčkovou a proč vznikl, zde to bylo celé politicky korektní, nedozvěděl jsem nic podrobnějšího a ne jen povrchního o jejím vztahu k prvnímu a druhému manželovi, a dokonce ani o jejich osudech, vztah s dcerou je taky prezentován příliš sladce a bezproblémově. Vlastně až na ty komunisty hnusné je to celé takové sluníčkové, na mne až moc.(3.12.2014)

Hned v prvních vteřinách na vás bez varování vypálí jedna z mnoha úžasných písní a teprve následně se objevují úvodní titulky. Uhrančivě krásná a odvážná žena s magickým hlasem. Něco málo jsem samozřejmě o Martě Kubišové věděl, ale takhle komplexní obraz o jejím profesním a soukromém životě jsem neměl. Při každé písní, která v dokumentu zazněla jsem prožíval mrazení po těle. Olga Sommerová poskládala svůj snímek naprosto dokonale. Nikde bych nepřidával ani neubíral. Osobní zpověď Marty Kubišové působila velmi přirozeně. Úžasně roztomilá byla například scéna, ve které se Martě Kubišové nepodařilo předat dárek Alexandru Dubčekovi úplně podle svých představ. První festivalový film, kterému jsem udělil plný počet v hodnocení. MFF KV.(9.7.2014)

Příběh obyčejného člověka, jeho jednoduchého lidského hrdinství, bez jakékoliv adorace. Jen tak, obyčejně. A ta magie, ta je v jejím hlase, navždy. A v její neobyčejné skromnosti. Tohle je dáma s velkým D.(17.11.2014)

• - Snímek měl nesoutěžní premiéru na 49. filmovém festivalu v Karlových Varech, kde získal Cenu diváků, což je pro dokument neobvyklé. (Terva)

• - K získání prostředků na dokončení filmu se producenti rozhodli získat peníze pomocí tzv. crowdfundingu. To znamená, že se peníze snaží nasbírat po menších či větších částkách výměnou za podepsané CD, pozvánku na premiéru nebo uvedení v titulcích filmu. Peníze, které tvůrci vybrali, by chtěli použít na úhradu archivních záběrů a archivní hudby, bez nichž nebylo možné tento film natočit. (Zdroj: a-company.cz) (VášaVF)