Magický hlas rebelky

(festivalový název)

Magický hlas rebelky

Dokumentární

Česko, 2014, 90 min

Život paní M. K. vypadá jako vyspekulovaný holly woodský scénář - zářívá hvězda pop music sražená politickou mocí z výšin popularity, ztráta dítěte, angažovanost v disentu, projevení se otce dalšího hrdinčina dítěte jako agenta totalitní moci, pak náhlý zvrat osudu, který z ní udělal symbol revoluce a nakonec druhá pěvecká kariéra a charitativní činnost ve prospěch zvířat. Taková jízda na nejistém kole osudu, která nebýt pravdivá, vypadala by nepravděpodobně. A k tomu to nežehrání na divné hrátky osudu, které vyniká tím více, když si našinec vzpomene na jiné hvězdy popu, které svou kariéru během Normalizace rozvíjely, aby pak národu po převratě líčily hrůzné zkazky o tom jak 300 let úpěly. O paní M. K. lze jen říci: Silná to žena.(20.11.2014)

• xxmartinxx

Aneb jak jde za hodinu a půl neříct vůbec nic, co by mělo nějakou informační hodnotu. Jede se na emoce. Dost otravné emoce, které necítím potřebu sdílet, i když ve správném podání bych s tím neměl problém.(9.1.2015)

Mám len malú výtku. Písal/a už o tom Slarque; toto nebol dokument, to bola oslava. Pekne natočená, pútavá, emočne silná.. A ja si opäť vydychujem, do akej som sa narodil doby. Ať mír dál zůstává s touto krajinou.. Zbohom buď, Ivane. Na večné časy. Dúfajme(17.11.2014)

Příběh obyčejného člověka, jeho jednoduchého lidského hrdinství, bez jakékoliv adorace. Jen tak, obyčejně. A ta magie, ta je v jejím hlase, navždy. A v její neobyčejné skromnosti. Tohle je dáma s velkým D.(17.11.2014)

Skvostný dokument, pečlivě sestříhaný z archivních materiálů a záběrů ze současnosti, které se chytře prolínají a utvářejí velmi komplexní obraz osobnosti zpěvačky, herečky a bojovnice za svobodu Marty Kubišové. Film se každému tématu věnuje tak akorát, nic v něm nechybí a zároveň nic nepřebývá. Hlavní protagonistka v něm přitom není glorifikována, možná i proto, že skromná Marta Kubišová se ohlíží za svým životem s nadhledem a vtipem, přestože jí často do smíchu nebylo. Velice zdařilý snímek a jeden z nejpovedenějších a řemeslně nejprofesionálnějších českých dokumentů za poměrně dlouhou dobu. Jsem v podstatě nadšený, přestože jsem toho o paní Kubišové moc nevěděl a její písničky jsem znal asi dvě. A teď si představte, jak musí asi film působit na její fanoušky a fanynky.(6.7.2014)

• - Snímek měl nesoutěžní premiéru na 49. filmovém festivalu v Karlových Varech, kde získal Cenu diváků, což je pro dokument neobvyklé. (Terva)

• - K získání prostředků na dokončení filmu se producenti rozhodli získat peníze pomocí tzv. crowdfundingu. To znamená, že se peníze snaží nasbírat po menších či větších částkách výměnou za podepsané CD, pozvánku na premiéru nebo uvedení v titulcích filmu. Peníze, které tvůrci vybrali, by chtěli použít na úhradu archivních záběrů a archivní hudby, bez nichž nebylo možné tento film natočit. (Zdroj: a-company.cz) (VášaVF)