Poslední nás zachrání

Posledná nás zachráni

(festivalový název)

Komedie / Horor

USA, 2015, 88 min

The Final Girls je zábavná komediální hororová jednohubka. Ničím nepřekvapí, neoslní, ale dobře se na to dívá. Nápad je to dobrý, občas jsem se pobavil, jako například zpomalená scéna. Jako horor bohužel moc nefunguje a kdyby se přidalo na brutalitě, tak bych možná hodnocení zvedl, ale takhle nemůžu .. 6/10 = 60%(1.11.2015)

Trošku mě to zklamalo, už jen proto že plno mých oblíbených uživatelů dala filmu 4*. Ale popořadě film je poměrně originální, sice už jsme tu měly minimálně 4 takové filmy(co si vzpomenu vynikající Pleasentville, slasher Hills run red, Midnight movie nebo Poslední akční hrdina) ale pořád to není tak vyčpělé téma. Parta poburťáků se vydá na film a nakonec se do filmu dostanou. První problém je že herci i když poměrně sympatičtí mají hrát puberťáky ale tady až bije do očí že jsou mnohem starší. Nicméně první polovina je geniální a nedělá slasheru ostudu. Film nejvíce paroduje Pátek 13, a jde mu to fakt skvěle, navíc scéna alias flashback byla parádní a to překročení "summer" jsem chcípal. Nicméně od druhé půlky se film poměrně táhne a díky konci mi film nedával moc smysl, zachránily je před požrem že byly najednou všici živý? Nebo pokračovaly ve filmu což je taky blbost, když v prvním díle umřely. Vraždy....Vraždy jsou bohužel dost nudné a neoriginální, vím že nešlo ve filmu o gore ale vraždy byly prostě nezajímavé. The Final girls není špatný film a dokáže pobavit ale bohužel je tu plno věcí co film kazí a to hlavně druhá půlka filmu. 65%.(6.5.2016)

Budoucí kultovní klasika, kterou si děti budou pouštět za 20 let místo Sleepaway Camp a Friday 13th. Film v každém ohledu vzdává hold starým camp slasherům velmi zábavnou a stylovou formou. Jediné větší mínus zaznamenávám v ratingu PG-13, při kterém jsme ochuzeni jak o gore tak o ňadra pěkných žen ( a že jich tu bylo), ale na druhou stranu starší slashery také nepřináší krvavé žně, takže to zde mohu v pohodě překousnout. Final Girls sbírá body jinde. Převažuje velmi příjemný humor o který se stará weird Thomas Middleditch, sympatický hororový cásting, velmi stylová forma ( zajímavé úhly a dopady kamer+ krásný slow motion) hezky si film pohrává s hororovým klišé, i ten barevný vizuál působí sympaticky. Hraje se zde i na city ve vztahu Matka/dcera, hlavní záporák v každém ohledu připomíná Jasona ( nesmrtelnost, macheta, chůze),scéna v kině dá zase zavzpomínat na nezvratný osud a nechybí i velmi nečekané rozuzlení. Příjemné pohlazení na srdci, při kterém jsem se fajnově bavil. Jeden z nejoriginálnějších slasherů vůbec. Highlight filmu byl Závěrečný fight mezi Final Girl a hlavním záporákem, který měl sakra koule. Story 7/10, Atmosféra 5/10, Gore 1/10, Vizuál 9/10, Akce 5/10, Zábavnost 7/10.75%(10.10.2015)

• kulyk

Možná, že si v tom ortodoxní milci horrorů najdou své chvilky potěšení, no já se jen ujistil, že preferuji milfky a umím z nudy vykrkat hrobaře.(3.1.2016)

Final girl - teda posledné dievča, ktoré v hororoch prežije vyčínanie zabijaka. Jedná sa spravidla o to najnevinnejšie. Množné číslo (final girls) môže zdanlivo napovedať, že ich bude v príbehu viacej. Nebudem už ďalej prezrádzať, no z mojej strany poviem, že vtipné scény a hlášky mi nepripadali dostatočne vtipné aby som sa na nich zasmiala a naopak hororové scény neboli dostatočne strašidelné aby som sa zlakla. Čiže veľa vecí tu nefungovalo tak, ako malo a navyše ani postavy neboli bohvieako sympatické. Horor/komédia, ktorý je z podobného súdka a zafungoval by som vedela menovať Severance, ten sa naozaj oplatí vidieť.(14.10.2016)

• - Ve flashbacku z roku 1957 se objevuje automobil Chevy Impala z roku 1960. (NormanBates)

• - Vicky (Nina Dobrev) navrhne a později zrealizuje výrobu dřevěných kolíků, které jsou známou zbraní proti upírům. Jedná se o odkaz na nejznámější roli herečky, postavu Eleny v Upířích denících (od r. 2009). (hansel97)

• - Všechny záběry nebe byly digitálně upravovány. (hansel97)