Poslední nás zachrání

Posledná nás zachráni

(festivalový název)

Komedie / Horor

USA, 2015, 88 min

The Final Girls je zábavná komediální hororová jednohubka. Ničím nepřekvapí, neoslní, ale dobře se na to dívá. Nápad je to dobrý, občas jsem se pobavil, jako například zpomalená scéna. Jako horor bohužel moc nefunguje a kdyby se přidalo na brutalitě, tak bych možná hodnocení zvedl, ale takhle nemůžu .. 6/10 = 60%(1.11.2015)

Originální parodie na takovej Pátek třináctýho se zajímavou sci-fi zápletkou. Výhodou opravdu to, že si to nechtělo hrát na žádnej horor, ale od začátku do konce to bylo braný s humorem a nadsázkou. Dějově se to dost točilo kolem opětovnýho setkání dcery s mrtvou matkou, kde to naštěstí až tolik nerozmazávali. Ta akční scéna na konci byla až přehnaná, ale pobavilo to, nevim jestli tou stupiditou kolikrát, ale účel to zřejmě splnilo. Tyhle typy parodií na horor jsou o dost příjemnější než hororový komedie.(23.11.2015)

Rozpočet $-miliónov║ taká pohodová paródia zo štipkou napätia na horory tipu Piatok 13, Halloween v prevedení ako Posledný akčný hrdina a takéto niečo mi sedí /60%/(4.11.2015)

No sláva! Poslední možnej film zachránil aspoň částečně letošní opravdu extrémně mizernej hororovej rok. Na tohle jsem se opravdu těšil a jsem rád, že jsem se tentokrát nespálil. Upřímná pocta osmdesátkovým slasherům se všemi pravidly naprosto typickými pro tento subžánr. Pravda možná to někdy až moc tlačí na komediální notu, ale já se upřímně bavil. Zabiják je nepokrytě inspirovanej Jasonem, jenom škoda tý trapný masky. Nevím proč už nemohl mít rovnou hokejovou, když je jinak v jeho postavě nespočet Jasonovských trademarků, akorát, že se tentokrát jmenuje Billy. Jinak final girl je neskutečně luxusní holčička a bejt s ní v tom filmu, tak jí hned odpaním, ale to by bylo vlastně na hovno, protože podle pravidel bych pak musel chcípnout a ona by nemohla eliminovat toho tupce z mačetou. Jo jo nedá se svítit sex, kozy, chlast a jointy rovnají se smrt. Fakt škoda, že takhle nemohl vypadat ultra trapnej remake Pátku třináctýho. Sice je tohle možná víc komedie než horor, ale nevadí já se letos konečně v žánru pobavil a můžu dát z čistým svědomím víc než 3* a dávám 75%(19.10.2015)

Trošku mě to zklamalo, už jen proto že plno mých oblíbených uživatelů dala filmu 4*. Ale popořadě film je poměrně originální, sice už jsme tu měly minimálně 4 takové filmy(co si vzpomenu vynikající Pleasentville, slasher Hills run red, Midnight movie nebo Poslední akční hrdina) ale pořád to není tak vyčpělé téma. Parta poburťáků se vydá na film a nakonec se do filmu dostanou. První problém je že herci i když poměrně sympatičtí mají hrát puberťáky ale tady až bije do očí že jsou mnohem starší. Nicméně první polovina je geniální a nedělá slasheru ostudu. Film nejvíce paroduje Pátek 13, a jde mu to fakt skvěle, navíc scéna alias flashback byla parádní a to překročení "summer" jsem chcípal. Nicméně od druhé půlky se film poměrně táhne a díky konci mi film nedával moc smysl, zachránily je před požrem že byly najednou všici živý? Nebo pokračovaly ve filmu což je taky blbost, když v prvním díle umřely. Vraždy....Vraždy jsou bohužel dost nudné a neoriginální, vím že nešlo ve filmu o gore ale vraždy byly prostě nezajímavé. The Final girls není špatný film a dokáže pobavit ale bohužel je tu plno věcí co film kazí a to hlavně druhá půlka filmu. 65%.(6.5.2016)

• - Všechny záběry nebe byly digitálně upravovány. (hansel97)

• - Scenárista Joshua John Miller napísal scenár k The Final Girls kvôli tomu, aby sa vyrovnal so smrťou svojho otca, Jasona Millera, ktorý stvárnil postavu otca Karrasa v horore The Exorcist (1973). (Marceloo)

• - Spoiler: Ve filmu můžeme celkově vidět 12 smrtí. (hansel97)