Poslední nás zachrání

The Final Girls

Komedie / Horor

USA, 2015, 88 min

Slabší herecké výkony a mám pocit, že hlavní pointu už jsem někde viděl.(25.4.2016)

• peiton

Preniesť sa do deja filmu prostredníctvom hlavných postáv v snímke ,Posledný nás zachráni´ sa týmto nápadom mohlo stať šťavnatou záležitosťou,lenže celé je to príšerne zinterpretované a navyše to bola poriadna nuda.Hlúposť nepozná hraníc a otravné postavy vo filme Vás len v tom utvrdzujú.Musím skonštatovať obrovské sklamanie,kedže som mala na takýto druh snímky chuť a hladné oči.Obráťme list.(4.3.2016)

Mnou jeden z neočekávanějších hororů za poslední dekádu. Můžu napsat jen to, že jsem spokojen. Final Girls už od začátku hraje hlavně na zábavnou a originalní notu. Jak po příběhové stránce, která je velice povedená a umí zahrát i na dramatickou strunu, tak po stránce kamerové, kde kamera litá celkem nevídanými úhly a taktéž potěší celková barevnost celého snímku. Film je hravý, vtipný, zajímavě natočený a nepotřebuje k tomu ani stříkance krve, střeva či vysoký bodycount. Stačí forma, kterou je představen a zahrán. Pár scén mě upřímně dostalo a takovej Crazy dialog s borkou na práškách je pro mě Top flmu. Je to PG-13 takže s kozičkami nepočítejte uchyláci. Kdo má rád, staré slasher klasiky jako Pátek 13 či Burning, tohle je přesně ten film, který těmto flickům vzdává úctu v tom nejlepším světle(10.10.2015)

Docela fajn meta komedie hravě se otírající o starší nablblé kempové slashery, v níž překvapivě asi vůbec nejvíc funguje emocionální linka mezi Max a "Nancy". S humorem je to tak půl na půl, občas zabere, občas ne. Strach nebo gore tu pak samozřejmě nenajdete vůbec. Celkově jsou The Final Girls velmi příjemné pokoukání, ale zdá se mi, že na rok 2015 je tam "toho" příliš málo na to, aby film divákovi nějak výrazněji utkvěl - ať už se na něj dívá z jakéhokoli úhlu. Tohle je odvázanější alternativa.(18.10.2015)

Komediální překvapení roku.Na žánr slasher jsem ze všech filmů asi nejpřísnější a za tu dekádu co na ně koukám, se mi jen máálo dostalo do paměti, natož aby jich víc jak deset dostalo 3* nebo víc.Takže sem si tuhle dokonale vypointovanou parodii/poctu náležitě užil a dost sem se natlemil.Škoda, že nejvtipnější postava zařve jako první, že se to po půlce na 15 minut přesune zbytečně ke kecům a že má vrah docela unylou masku, ale už sem si tak nějak zvyknul, že dokonalé filmy už se prostě netočí a pokud se dá najít na nečem víc pozitiv, přikloním se k většímu respektu daného díla.Ano mohlo to být opět mnohem lepší, téměř bych řekl geniální i tak si tahle kravinka zaslouží náležitou pozornost a každý, kdo kdy sledoval tenhle žánr a má mozek, jí ocení69%.(27.10.2015)