Poslední nás zachrání

Posledná nás zachráni

(festivalový název)

Komedie / Horor

USA, 2015, 88 min

Skupina mladých kamarátov sa vyberie do kina na slasher, v ktorom hrá matka jedného dievčaťa z tejto skupiny. Počas nehody v kine sa však namiesto plánovaného úniku z budovy dostávajú do filmu, na ktorý sa ešte pred chvílou pozerali. Myslia si, že ich čaká zábava a môžu sa na vraždy zabijaka Billyho pozerať úplne zblízka, lenže po malej chvíli v kempe zistia, že sa práve stali Billyho novými obeťami. - Na tento horor som sa už dlhšie tešil, pretože slasherov v poslednej dobe ubúda a tohtoročný Lost After Dark sa mi až tak velmi nepáčil. Námet bol zaujímavý a to prenesenie sa do filmu sa mi vážne páčilo, pretože to do toho prinieslo úplne niečo nečakané a samozrejme som nevedel o čom to bude, takže ma to velmi prekvapilo. Takéto preskakovanie času v hororoch mi väčšinou vadí, ale tu to fungovalo velmi dobre. Dejovo bolo pre mňa všetko zaujímavé. Herecké obsadenie bolo velmi dobre zvolené, aj keď mi nie všetky postavy pasovali do slasherového konceptu. Prekvapila ma mladá Farmigová, ktorej výkon sa mi páčil, aj keď na staršiu sestru ešte ani zdaleka nemá, ale tak vo veku je medzi nimi velký rozdiel, takže dúfam, že zostane u hororu a v budúcnosti sa jej vyrovná. Ďalšou skvelou postavou je pre mňa Alexander Ludwig, ktorého som už tak trochu poznal, ale sem sa hodil dokonale a tiež dúfam, že ho ešte v nejakom horore uvidím. Musím spomenúť aj Chloe Bridges, ktorá si v tomto roku zahrala už v dvoch hororoch a je snáď jediná žena s "kačacími" perami, ktorá sa mi nehnusí. Taktiež musím pochváliť velmi dobrú hudbu a kvalitný vizuál, aj keď tú čiernobielu farbu si mohli odpustiť. Komediálne prvky fungujú tiež velmi dobre, čomu napomáhajú hlavne herci, ktorí sa dokážu tváriť ako hlupáci. Zrejme jediným negatívom boli pre mňa PC efekty, ktoré do slasheru absolútne nazapadajú a bolo ich tu pomerne dosť, čo mi dosť kazilo celkový dojem a preto musím dať o hviezdičku menej. Ale medzi slashermi posledných rokov ide o nadpriemer. + herečka z Nightlight + herečka z Halloween II + herec z Maggie + herečka z Life After Beth(10.10.2015)

Slasher na prelome 70. a 80. rokov redefinoval hororový žáner natoľko, aby sa z neho stala v ôsmej dekáde najpopulárnejšia odnož strašidelných príbehov pre násťročných + - ). A práve THE FINAL GIRLS je ( doslovná ) pocta jednému z najúspešnejších a najlepších subžánrov v histórii, obohatená dramatickejším rozmerom ( možno aj slza ) a síce humorne vzatá, ale nadovšetko zábavná a dojímavá ( pravdepodobne len pre priaznivcov slasherovského kultu a to nehovorím o finálnom fightu, ktorý je v rámci žánru unikátom ). A čo zabránilo snímku k maximálnemu hodnoteniu? PG - 13. Ale čo, SHE GOT BETTY DAVIS EYES!!!(2.11.2015)

Naprosto boží! Nemám slov, neskutečný zážitek, který se při mém sledování filmů opakuje jen málokdy. Husí kůže, výbuchy smíchu, úžas, těšení na to, co přijde v další scéně... Film, který se stoprocentně řadí k těm nej v žánru komedie/horor. Výborně zpracovaný po všech stránkách. Utahování si ze slasherů z osmdesátek, herci, barvitost, hudba, kamera, střih, zpomalené záběry... Lépe se to natočit nemohlo, ahhh. :-*(2.11.2015)

• Hwaelos

Velké zklamání. Pořádně přitlačit na mačetu a mohla z toho být legenda (něco jako okázale komediálnější verze Cabin in the Woods). Trailer shrnuje ty nejlepší nápady, které ve filmu jsou - a bohužel zůstanou nevytěžené (víc meta!). Potitulkové sekvence jsou pohříchu zábavnější, než film samotný.(19.11.2015)

• TheDon

Matka,dcera,vrah,kino. Těšil jsem se na bezvadnou poctu 80´ slasherům a dostal jsem megatrapnou slátanou homo pičovinu, bez nápadu a s lesem jak z Alenky v říši divů. Taissa je sympatická asi jako lumbální punkce, zbytek kástu taktéž a pokaždé když byl na scéně Adam Devine,čekal jsem, že z křoví vyleze tlustá Amy a zapějou spolu nějakej srdceryvnej duet, protože to je jediná věc, která tam chyběla. Hvězda je samozřejmě za Billyho. Jinak to nemá moc daleko k odpadu a to se snažím být opravdu nad věcí a mít nadhled. 20% P.s: Když půlku blbů zabijou v jedničce, tak přece ve dvojce nemůžou hrát ne?(2.11.2015)