Poslední nás zachrání

Posledná nás zachráni

(festivalový název)

Komedie / Horor

USA, 2015, 88 min

Na "The Final Girls" som sa úprimne tešil, keďže 80´s camp slashery patria k mojim srdcovkám a zábavný meta náhľad z doby modernej pôsobil ako dobrý nápad. Výsledkom je však zase raz sklamanie a potvrdenie toho, že dnešné horory už z drvivej väčšiny za veľa nestoja. Nepáčilo sa mi detské spracovanie s nevhodne umelým a až gýčovito farbičkovým vizuálom, celé to bolo príliš rodinne ukecané, humor sa miešal s trápnosťou, hororovosť vlastne nefungovala a final girl bola zle obsadená – Taissa F. má so svojim životným výrazom božieho umučenia nižšiu hereckú abilitu než ľubovoľná 80tková béčkárka. Korunu všetkému nasadzuje ponižujúco trápna maska hlavného killera, čo vyzerá ako nejaká žaba po obrne a tým pádom degraduje každú nádejnú scénu. Nepoteší ani to, že film vlastne dosť vykráda málo známy "Camp Daze", ktorý prišiel s niečím podobným už pred 10 rokmi. A prečo napriek toľkej kritike aj tak dávam tie 3*? Pretože môžem.(10.10.2015)

• eraserhead666

Nápad je to docela dobrý a svým způsobem i zábavný, ale to provedení je hrozně špatné. Odkaz na osmdesátkové slashery, v nichž se to rubalo a pro pořádný masakr nářez nešlo daleko, v roce 2016, kdy brutalita není zase až takovým problémem a ono to je natočené jako pohádka pro děti? Snad bez jediné kapky krve? Odkaz na osmdesátkové slashery bez nahých prsou? Dobře, to, že je vlastně neukázala, by se dalo brát i jako svérázný pokus o (nefunkční) popkulturní vtip, ale pořád zůstává hlavní problém: Proč je to natočené jako neškodná pohádka pro dětské odpolední vysílání? Takřka výsměch tomu, na co to odkazuje. Nápaditost mordů nulová... Od půlky už jsem normálně skřípal zubama. Taissa Farmiga je skvělá, jako vždycky, ale to je tak všechno (ten film je tak nudný a nezáživný, že vaší mysli umožní volně se toulat v abstraktních oblastech, já třeba hodně velkou část stopáže dumal nad tím, že kdyby měli natočit v jistých oblastech hodně otevřený film o dvou mladých lesbičkách, v hlavních rolích bych rád viděl právě Taissu a Annu Kendrick). Celkově hrozná šmíra, za kterou by si tvůrci zasloužili, aby je navštívil Jason Voorhees, nacpal do spacáku a omlátil o strom. Budu si muset spravit chuť Tucker & Dale vs. Evil.(2.12.2016)

Slabší herecké výkony a mám pocit, že hlavní pointu už jsem někde viděl.(25.4.2016)

Milá připomínka krvavých letních táborů z především 80.let s Jasonem a jeho mačetou v čele. Film ve filmu není samozřejmě nic nového, jen nevím, proč jako první se mi vybavili Dva nosáči a video... Nebyla to úplně špatná parodie, jen jí chybělo více šťávy. Zbrojní pasy neodkryté, o sexu se stále jen kecá (dobře, to se dá odpustit) a gore? kde byly gejzíry krve? (to se odpustit nedá). Za větší masakr bych šel s hodnocením nahoru. Ale potěšila mě muzika, z níž musím vyzdvihnout ,,Bette Davis Eyes" od K.Carnes a ,,Mickey" od T.Basil. Jo a Bananaramu...(3.12.2015)

The Final Girls je zábavná komediální hororová jednohubka. Ničím nepřekvapí, neoslní, ale dobře se na to dívá. Nápad je to dobrý, občas jsem se pobavil, jako například zpomalená scéna. Jako horor bohužel moc nefunguje a kdyby se přidalo na brutalitě, tak bych možná hodnocení zvedl, ale takhle nemůžu .. 6/10 = 60%(1.11.2015)

• - Všechny záběry nebe byly digitálně upravovány. (hansel97)

• - Angela Trimbur celú svoju tanečnú scénu improvizovala. (Steny94)

• - Spoiler: Ústřední hororová série se zde jmenuje Camp Bloodbath a je zcela očividně založena na Pátku třináctého (1980). Hlavní zabiják v masce s mačetou Billy Murphy, kterého hraje Dan B. Norris, je pak obdobou Jasona Voorheese. (Kenoth)