Poslední nás zachrání

Posledná nás zachráni

(festivalový název)

Komedie / Horor

USA, 2015, 88 min

Komediální překvapení roku.Na žánr slasher jsem ze všech filmů asi nejpřísnější a za tu dekádu co na ně koukám, se mi jen máálo dostalo do paměti, natož aby jich víc jak deset dostalo 3* nebo víc.Takže sem si tuhle dokonale vypointovanou parodii/poctu náležitě užil a dost sem se natlemil.Škoda, že nejvtipnější postava zařve jako první, že se to po půlce na 15 minut přesune zbytečně ke kecům a že má vrah docela unylou masku, ale už sem si tak nějak zvyknul, že dokonalé filmy už se prostě netočí a pokud se dá najít na nečem víc pozitiv, přikloním se k většímu respektu daného díla.Ano mohlo to být opět mnohem lepší, téměř bych řekl geniální i tak si tahle kravinka zaslouží náležitou pozornost a každý, kdo kdy sledoval tenhle žánr a má mozek, jí ocení69%.(27.10.2015)

Taissa, vy dve s Emmou R. by ste sa mali čo najskôr vysrať na všetky seriózne projekty a pokračovať s hororom. Už takto ste lepšie jak Vaši slávni príbuzní a viete moc pekne kričať. Malin mala na začiatku filmu pravdu; Jak začneš kariéru slasherom, máš nálepku. Keď ich ale hráš furt, môžeš byť kráľovná. Kozy stačí nabudúce(3.11.2015)

Tenhle "slasher na fetu" mi docela sednul, ale je fakt, že ten nápad nebude vonět každýmu. Ona totiž zdejší zápletka o pětici teenagerů, kteří se dostanou do filmu, je sama o sobě dost fantasy. Ano, takže něco jako Poslední akční hrdina; jen s rozdílem, že hrdinové se, bohužel pro ně, dostanou do hororu. A přesto zde převládá humor. Je totiž docela sranda s hrdiny zjistit, že film vás nepustí ven díky časovým smyčkám, vybrat s nimi vhodnou kandidátku na post tzv. Final Girl, komentovat zrovna probíhající flashbacky nebo slow motion záběry, měnit děj a tím pádem i žánrová pravidla (hlavně neprovozuj sex, nebo chcípneš!). Horší je to už se zajetými zvyklostmi správné tábornické vyvražďovačky. Žádný sex (!), žádný kozy (!!), žádné gore (!!!) a zabiják má poměrně trapnou masku. Ale celkově je to fajn experiment s hravou kamerou, pecka hláškami a v celku sympatickým obsazením. Závěr si samozřejmě zadělal na sequel, ale já bych se ho úplně nebál.(11.10.2015)

Nevzpomenu si, kdy naposledy mě nějaká horrorová komedie tolik bavila svou nápaditostí a hravostí (oním "bavila" samozřejmě nemyslím retardovaný fekální humor, kterému by se člověk chlámal s rozšklebenou hubou jako tupý pologramotný dement). A taky si momentálně nevzpomínám, kdy mi byla nějaká dvacítka ve filmu tolik sympatická, jako Farmiga mladší... sakra ta holka se mi chvílemi líbila snad ještě víc, než její starší odtažitá ségra. Jenže scénáristovi bohužel postupně tak trochu došel dech i inspirace, takže po skvěle nabušeném rozjezdu přišel pozvolný útlum akce i vtipu a nadějný spektákl se nevratně změnil v senilní a uslintaný blábol - půlku druhé půlky sledujeme banání, jalové a uslzené plkání mamky s dcerkou (jo, dojde i na "ajlavjú"). A aby toho nebylo málo, zhovadilý rejža nechá ještě snad čtvrt hodiny naprosto nesmyslně blýskat stroboskop, čímž mi celý závěr dokonale znechutil. Takže z prvotních nadšených pěti přes váhavé čtyři jsou z toho nakonec otrávené tři. Škoda promarněného, trestuhodně zmrveného potenciálu. A hitovka od Kim Carnes, povedený odkaz na Macheteho, ani vydařený konec už výsledný dojem nezachrání.(27.11.2015)

• kulyk

Možná, že si v tom ortodoxní milci horrorů najdou své chvilky potěšení, no já se jen ujistil, že preferuji milfky a umím z nudy vykrkat hrobaře.(3.1.2016)