Poslední nás zachrání

(festivalový název)

Komedie / Horor

USA, 2015, 88 min

• Hwaelos

Velké zklamání. Pořádně přitlačit na mačetu a mohla z toho být legenda (něco jako okázale komediálnější verze Cabin in the Woods). Trailer shrnuje ty nejlepší nápady, které ve filmu jsou - a bohužel zůstanou nevytěžené (víc meta!). Potitulkové sekvence jsou pohříchu zábavnější, než film samotný.(19.11.2015)

• SeBig

Tohle mi dalo zabrat jestli dát tři nebo dvě.. pak jsem si vzpoměl na tu starou bloncku co si hrála na to že jí je 18 a na ty rádoby touching momenty a učinil jsem tomu přítrž. Trošku lepší dvě hvězdy, hlavně Farmiga byla nejvíc top. Jinak je to kravina, která má ale dobrý námět.(23.1.2017)

Na "The Final Girls" som sa úprimne tešil, keďže 80´s camp slashery patria k mojim srdcovkám a zábavný meta náhľad z doby modernej pôsobil ako dobrý nápad. Výsledkom je však zase raz sklamanie a potvrdenie toho, že dnešné horory už z drvivej väčšiny za veľa nestoja. Nepáčilo sa mi detské spracovanie s nevhodne umelým a až gýčovito farbičkovým vizuálom, celé to bolo príliš rodinne ukecané, humor sa miešal s trápnosťou, hororovosť vlastne nefungovala a final girl bola zle obsadená – Taissa F. má so svojim životným výrazom božieho umučenia nižšiu hereckú abilitu než ľubovoľná 80tková béčkárka. Korunu všetkému nasadzuje ponižujúco trápna maska hlavného killera, čo vyzerá ako nejaká žaba po obrne a tým pádom degraduje každú nádejnú scénu. Nepoteší ani to, že film vlastne dosť vykráda málo známy "Camp Daze", ktorý prišiel s niečím podobným už pred 10 rokmi. A prečo napriek toľkej kritike aj tak dávam tie 3*? Pretože môžem.(10.10.2015)

Vždycky mě mrzí, když se ve filmu sejdou dva zajímavé (neříkám originální, sakra) nápady, z nichž pořádně nefunguje ani jeden. Posledním holkám jsem moc nežral ani parodii béčkových slasherů, ani fantasy drama o znovushledání s jakože maminkou. Každopádně bavilo to, uteklo to, všechno dobrý. Taissa je fajn žába, Farmigojc to maj v rodině.(13.3.2016)

Neprožíval jsem tolik horor a komedii, jako způsob vyprávění. Výborné a nevšední, moc mě to bavilo.(31.10.2015)

• - Scenárista Joshua John Miller napísal scenár k The Final Girls kvôli tomu, aby sa vyrovnal so smrťou svojho otca, Jasona Millera, ktorý stvárnil postavu otca Karrasa v horore The Exorcist (1973). (Marceloo)

• - Spoiler: Ve filmu můžeme celkově vidět 12 smrtí. (hansel97)

• - Vicky (Nina Dobrev) navrhne a později zrealizuje výrobu dřevěných kolíků, které jsou známou zbraní proti upírům. Jedná se o odkaz na nejznámější roli herečky, postavu Eleny v Upířích denících (od r. 2009). (hansel97)